Jump to content
IGNORED

Amplituner Technics SA-404 + magnetofon RS-615

donkornelone

Recommended Posts

Witam!

To mój pierwszy post więc zacznę od przywitania się.

Witajcie! :D

teraz konkrety. używam od jakiegoś czasu amplitunera technics sa-404 i wpadłem na genialny pomysł żeby zgrywać płyty winylowe na kasety (bo w aucie wciąż kaseciak wiec fajnie by było). gramofon już miałem więc za przysłowiową złotówkę załatwiłem sobie jeszcze magnetofon Technics RS-615. Jako iż wychowałem się już w dobie cyfrowej a z instrukcjami do tych sprzętów ciężko to mam kilka pytań.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

magnetofon podłączony pod tape 1. Kaseta do środka, puszczam play i gra. wszystko w takiej pozycji jak na zdjęciu (selektor na aux). Gdy kręcę selektorem wciąż gra. gdy zmienię z source na tape 1 przestaje grac. ale gdy przełącze również drugi pstryczek na tape 2 to znów gra. generalnie gra zawsze gdy oba są albo na tape albo na source. dziwi mnie to a nie chcę nic popsuć więc wolę zapytać:

1. magnetofon podłączyć do tape 1 czy tape 2? z amplitunera oba maja wyjścia line in jak i line out ale przy tape 1 jest jeszcze dopisane z boku "[rec]" wiec ja myślę że lepiej będzie do tape 1? (tak na razie podłączyłem)

2. gdy chcę coś odtworzyć z kaseciaka to jak ustawić selektor a jak te pstryczki? ustawić je na source czy na tape? oba czy tylko jeden powinien mieć znaczenie skoro jeden magnetofon podłączony?

3. a co gdy będę chciał nagrać kasetę? jak to wszystko poustawiać?

4. Magnetofon ma przełącznik z napisem "timer stand by". do czego to służy tak właściwie?

post-53598-0-72103800-1391454466_thumb.jpg

dziękuje z góry za odpowiedzi!

Hidden Content

Hidden Content

Guest G.Mark

(Konto usunięte)

Magnetofon podłącz do gniazd Play/Rec Tape 1.

Obrotowy przełącznik służy do wyboru źródła sygnału do nagrywania na taśmę i odsłuchu sygnału z wybranego źródła przez wbudowany w amplituner wzmacniacz, jeśli przełączniki Source są w górnej pozycji.

Przełączenie któregoś przełącznika Source w pozycję Tape 1 lub Tape 2, pozwala na odsłuch sygnału odtwarzanego z magnetofonu podłączonego do gniazd Play Tape 1/Tape 2, niezaleźnie od położenia przełącznika obrotowego.

Zweryfikuj ten opis z instrukcją obsługi amplitunera.

Klawisz „Timer Stand By”.

Wyłącz magnetofon, wciśnij klawisze Play i Rec, a następnie klawisz „Timer Stand By”. Włącz magnetofon. Po krótkiej chwili, klawisz „Timer Stand By” zostanie zwolniony i magnetofon zacznie nagrywać.

Wyłącz magnetofon, wciśnij klawisz Play, a następnie klawisz „Timer Stand By”. Włącz magnetofon. Po krótkiej chwili, klawisz „Timer Stand By” zostanie zwolniony i magnetofon zacznie odtwarzać.

Zweryfikuj ten opis z instrukcją obsługi magnetofonu.

Z góry dziękuję!!!

GM

Dzięki wielkie! Fajnie i rzeczowo. Tylko problem mam z tym przełącznikiem tape/ source. Bo gdy przełączę z source na tape 1 a drugi przełącznik pozostanie w pozycji source to dźwięku nie ma. Muszę przełączyć również drugi na tape 2, bo tylko wtedy gra. Ale to już chyba coś nie tak z amplitunerem po prostu?

Guest G.Mark

(Konto usunięte)

Dzięki wielkie! Fajnie i rzeczowo. Tylko problem mam z tym przełącznikiem tape/ source. Bo gdy przełączę z source na tape 1 a drugi przełącznik pozostanie w pozycji source to dźwięku nie ma. Muszę przełączyć również drugi na tape 2, bo tylko wtedy gra. Ale to już chyba coś nie tak z amplitunerem po prostu?

Sądząc na podstawie fragmentu schematu blokowego z instrukcji serwisowej http://elektrotanya.com/technics_receiver_sa-404_sm.pdf/download.html

post-3254-0-83437600-1392062955_thumb.jpg

Odtwarzanie z magnetofonu podłączonego do gniazd Tape 1: przełącznik "Source/Tape 1" w pozycji "Tape 1", przełącznik "Source/Tape 2" w pozycji "Source".

Odtwarzanie z magnetofonu podłączonego do gniazd Tape 2: przełącznik "Source/Tape 1" w pozycji "Source", przełącznik "Source/Tape 2" w pozycji "Tape 2".

GM

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.