Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Technics SA-404 + magnetofon RS-615


donkornelone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To mój pierwszy post więc zacznę od przywitania się.

 

Witajcie! :D

 

teraz konkrety. używam od jakiegoś czasu amplitunera technics sa-404 i wpadłem na genialny pomysł żeby zgrywać płyty winylowe na kasety (bo w aucie wciąż kaseciak wiec fajnie by było). gramofon już miałem więc za przysłowiową złotówkę załatwiłem sobie jeszcze magnetofon Technics RS-615. Jako iż wychowałem się już w dobie cyfrowej a z instrukcjami do tych sprzętów ciężko to mam kilka pytań.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

magnetofon podłączony pod tape 1. Kaseta do środka, puszczam play i gra. wszystko w takiej pozycji jak na zdjęciu (selektor na aux). Gdy kręcę selektorem wciąż gra. gdy zmienię z source na tape 1 przestaje grac. ale gdy przełącze również drugi pstryczek na tape 2 to znów gra. generalnie gra zawsze gdy oba są albo na tape albo na source. dziwi mnie to a nie chcę nic popsuć więc wolę zapytać:

 

1. magnetofon podłączyć do tape 1 czy tape 2? z amplitunera oba maja wyjścia line in jak i line out ale przy tape 1 jest jeszcze dopisane z boku "[rec]" wiec ja myślę że lepiej będzie do tape 1? (tak na razie podłączyłem)

2. gdy chcę coś odtworzyć z kaseciaka to jak ustawić selektor a jak te pstryczki? ustawić je na source czy na tape? oba czy tylko jeden powinien mieć znaczenie skoro jeden magnetofon podłączony?

3. a co gdy będę chciał nagrać kasetę? jak to wszystko poustawiać?

4. Magnetofon ma przełącznik z napisem "timer stand by". do czego to służy tak właściwie?

post-53598-0-72103800-1391454466_thumb.jpg

 

dziękuje z góry za odpowiedzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Magnetofon podłącz do gniazd Play/Rec Tape 1.

Obrotowy przełącznik służy do wyboru źródła sygnału do nagrywania na taśmę i odsłuchu sygnału z wybranego źródła przez wbudowany w amplituner wzmacniacz, jeśli przełączniki Source są w górnej pozycji.

Przełączenie któregoś przełącznika Source w pozycję Tape 1 lub Tape 2, pozwala na odsłuch sygnału odtwarzanego z magnetofonu podłączonego do gniazd Play Tape 1/Tape 2, niezaleźnie od położenia przełącznika obrotowego.

Zweryfikuj ten opis z instrukcją obsługi amplitunera.

 

Klawisz „Timer Stand By”.

Wyłącz magnetofon, wciśnij klawisze Play i Rec, a następnie klawisz „Timer Stand By”. Włącz magnetofon. Po krótkiej chwili, klawisz „Timer Stand By” zostanie zwolniony i magnetofon zacznie nagrywać.

Wyłącz magnetofon, wciśnij klawisz Play, a następnie klawisz „Timer Stand By”. Włącz magnetofon. Po krótkiej chwili, klawisz „Timer Stand By” zostanie zwolniony i magnetofon zacznie odtwarzać.

Zweryfikuj ten opis z instrukcją obsługi magnetofonu.

 

Z góry dziękuję!!!

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Fajnie i rzeczowo. Tylko problem mam z tym przełącznikiem tape/ source. Bo gdy przełączę z source na tape 1 a drugi przełącznik pozostanie w pozycji source to dźwięku nie ma. Muszę przełączyć również drugi na tape 2, bo tylko wtedy gra. Ale to już chyba coś nie tak z amplitunerem po prostu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Dzięki wielkie! Fajnie i rzeczowo. Tylko problem mam z tym przełącznikiem tape/ source. Bo gdy przełączę z source na tape 1 a drugi przełącznik pozostanie w pozycji source to dźwięku nie ma. Muszę przełączyć również drugi na tape 2, bo tylko wtedy gra. Ale to już chyba coś nie tak z amplitunerem po prostu?

 

Sądząc na podstawie fragmentu schematu blokowego z instrukcji serwisowej http://elektrotanya.com/technics_receiver_sa-404_sm.pdf/download.html

 

post-3254-0-83437600-1392062955_thumb.jpg

 

Odtwarzanie z magnetofonu podłączonego do gniazd Tape 1: przełącznik "Source/Tape 1" w pozycji "Tape 1", przełącznik "Source/Tape 2" w pozycji "Source".

Odtwarzanie z magnetofonu podłączonego do gniazd Tape 2: przełącznik "Source/Tape 1" w pozycji "Source", przełącznik "Source/Tape 2" w pozycji "Tape 2".

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.