Skocz do zawartości
IGNORED

Coś cięższego -> Behemoth - The Satanist ->wasze opinie


Yasioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat nowego materiału grupy muzycznej Behemoth.

Sam jestem mile zaskoczony nowym materiałem.

 

 

 

P.s Na pewno są tu tacy ludzie co lubią taki gatunek muzyki :) ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj zapytaJ:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

plyta z tych slabszych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jest w sklepach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behemoth nie jest już tak dobry jak kiedyś lepiej posłuchaj sobie Hemdale a jeśli nie masz nic przeciwko japońskiemu death metalowi to gotsu-totsu-kotsu jest super

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj tego Behemota w budżetowej edycji, za jakieś 29,99zł.

Rzeźnia jak była tak jest, jeśli ktoś myślał, że to będzie hard - rock to był w błędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźnia jak była tak jest

 

Przecież to ich patent na zarobienie kasy, tak samo jak innych tego typu zespołów.

Trafili w dziesiątkę w boom na taką rzeźnię (bo muzyką tego nazwać nie można),

a że tysiące jeleni to łyka to tylko zacierać ręce... dalej nagrywać i koncertować.

Wystarczy mega-łomot + wrzask Nergala i ludzie to kupią. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to ich patent na zarobienie kasy, tak samo jak innych tego typu zespołów.

Trafili w dziesiątkę w boom na taką rzeźnię (bo muzyką tego nazwać nie można),

a że tysiące jeleni to łyka to tylko zacierać ręce... dalej nagrywać i koncertować.

Wystarczy mega-łomot + wrzask Nergala i ludzie to kupią. ;-)

Boziu Ty Mój! A nie dopuszczasz myśli, że są ludzie, którym taka muzyka naprawdę się podoba?., Bo z komercją nie ma nic wspólnego, na tyle przynajmniej, żeby napędzać interes. Przecież to jest totalna nisza w naszych czasach - muzyka dla wybranych. A, żeby była jasność - nie jestem jakimś zaprzysięgłym metalofcem. Mam dość poważne lata, aż byś się zdziwił. Słucham wszystkiego, co dobre. Od chorału gregoriańskiego, przez jazz po ekstremalny metal. No i właśnie w tym łomocie dostrzegam muzykę - muzykę, która jest w stanie przenieść mnie w inne światy ( by nie rzec w zaświaty), porwać tempem epickiej narracji, unieść wyważonym patosem, olśnić techniczną perfekcją

Zbyt autorytatywnie wyrażasz w kilku wątkach swoje stanowisko. Muszę się sprzeciwić - nie w obronie Nergala, ale w imię MUZYKI właśnie. A gdyby tak miłośnik plumkającego Telemanna i Corellego zarzucał Pendereckiemu, że to tylko hałas i bałagan, i to w ogóle nie muzyka. Z pewnością byś protestował.

A posłuchaj sobie tego -Emperor, - Anthems to the Welkin at Dusk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Muzyka o wiele przystępniejsza od Behemotha. Dobry początek Twojej ścieżki ku nawróceniu:)

Czyż nie dostrzeżesz tam współczesnej symfoniki beethovenowskiej? No może trochę przesadziłem.

pozdrawiam serdecznie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boziu Ty Mój! A nie dopuszczasz myśli, że są ludzie, którym taka muzyka naprawdę się podoba?., Bo z komercją nie ma nic wspólnego, na tyle przynajmniej, żeby napędzać interes. Przecież to jest totalna nisza w naszych czasach - muzyka dla wybranych. A, żeby była jasność - nie jestem jakimś zaprzysięgłym metalofcem. Mam dość poważne lata, aż byś się zdziwił. Słucham wszystkiego, co dobre. Od chorału gregoriańskiego, przez jazz po ekstremalny metal. No i właśnie w tym łomocie dostrzegam muzykę - muzykę, która jest w stanie przenieść mnie w inne światy ( by nie rzec w zaświaty), porwać tempem epickiej narracji, unieść wyważonym patosem, olśnić techniczną perfekcją

Zbyt autorytatywnie wyrażasz w kilku wątkach swoje stanowisko. Muszę się sprzeciwić - nie w obronie Nergala, ale w imię MUZYKI właśnie. A gdyby tak miłośnik plumkającego Telemanna i Corellego zarzucał Pendereckiemu, że to tylko hałas i bałagan, i to w ogóle nie muzyka. Z pewnością byś protestował.

A posłuchaj sobie tego -Emperor, - Anthems to the Welkin at Dusk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Muzyka o wiele przystępniejsza od Behemotha. Dobry początek Twojej ścieżki ku nawróceniu:)

Czyż nie dostrzeżesz tam współczesnej symfoniki beethovenowskiej? No może trochę przesadziłem.

pozdrawiam serdecznie:)

 

podpisuję się obydwoma ręcami!!! też mam swoje latka i ostra muza wciąż gra we wnie. Nazywanie Behemotha komercją to jakieś nieporozumienie, ta muzyka z natury swojej jest niekomercyjna, kiedyś przeciętnemu słuchaczowi radia puściłem lajtowego Theriona i po kilku minutach swierdził że to dla niego za ciężkie do słuchania więc co dopiero Nergal i spółka, poza tym to często muzyka wbrew pozorom bardzo zaawansowana technicznie, porównanie do Pendereckiego bardzo trafione. Co do nowego Behemotha to jak na razie poza kilkoma intrygującymi fragmentami (ten z cytatem z Gombrowicza np.) to płyta do mnie nietrafiła ale dam jej jeszcze szansę. Technicznie nie ma się do czego przyczepić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba. Wtórna. Bez pomysłu. Paskudne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rzeczowe rozwinięcie myśli, jestem ciekawy Twojej opinii, sam jeszcze nie słuchałem, ale nie mogę się doczekać odsłuchu. Mam nadzieję że nie zawiedzie mnie jak Evangelion, albumu którego przez bardzo długi czas nie mogłem zaakceptować, trochę się to zmieniło jednak do moich faworytów nie należy.

Ps. Prośba skierowana do Il Dottore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś przeciętnemu słuchaczowi radia puściłem lajtowego Theriona i po kilku minutach swierdził że to dla niego za ciężkie do słuchania więc co dopiero Nergal i spółka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No ja się mu w ogóle kurna nie dziwię :)

 

poza tym to często muzyka wbrew pozorom bardzo zaawansowana technicznie, porównanie do Pendereckiego bardzo trafione. Co do nowego Behemotha to

To kto jest tym bardzo zaawansowanym technicznie Pendereckim - Therion czy Behemoth, bo się gubie w zeznaniach, hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba. Wtórna. Bez pomysłu. Paskudne brzmienie.

W Irlandii jest już w sklepach, czy znowu korzystałeś z tzw. "leaku"?;-)

 

Od black, death metalu bliższe mi było zawsze takie łojenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No ja się mu w ogóle kurna nie dziwię :)

 

 

To kto jest tym bardzo zaawansowanym technicznie Pendereckim - Therion czy Behemoth, bo się gubie w zeznaniach, hehe.

 

miałem na myśli metal ogólnie rzecz ujmując, a Theriona to było Deggial, chyba wyraźnie napisałem lajtowego a nie z pierwszych płyt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza płyta Behemoth od czasów "Zośki", której da się posłuchać bez poczucia znużenia, oraz pierwsza od "Thelema.6", którą na prawdę warto poznać.

Wszystkie albumy, wydane pomiędzy wymienionymi płytami, męczyły "efektownością", jakimiś megalomańskimi patentami, nadmiernym naciskiem na produkcję, kosztem zawartości zawartości muzycznej. To był, według mnie, tylko i wyłącznie przygniatający łomot i nic ponad to. Technicznie niby cios, ale treściowo - zatwardzenie.

Natomiast nowy album niesie spory ładunek emocjonalny, dużo "powietrza" i autentyczności, muzyka tak nie przytłacza, jak na kilku ostatnich wydawnictwach. Nie ma już pogoni za wszelką cenę za tym, żeby było jeszcze szybciej, intensywniej. Ta płyta jest niezła!

Tylko te żuczkowe czułki, które panom wyrosły na czołach, przyprawiają o skręt kiszek ze śmiechu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza płyta Behemoth od czasów "Zośki", której da się posłuchać bez poczucia znużenia, oraz pierwsza od "Thelema.6", którą na prawdę warto poznać.

Wszystkie albumy, wydane pomiędzy wymienionymi płytami, męczyły "efektownością", jakimiś megalomańskimi patentami, nadmiernym naciskiem na produkcję, kosztem zawartości zawartości muzycznej. To był, według mnie, tylko i wyłącznie przygniatający łomot i nic ponad to. Technicznie niby cios, ale treściowo - zatwardzenie.

Natomiast nowy album niesie spory ładunek emocjonalny, dużo "powietrza" i autentyczności, muzyka tak nie przytłacza, jak na kilku ostatnich wydawnictwach. Nie ma już pogoni za wszelką cenę za tym, żeby było jeszcze szybciej, intensywniej. Ta płyta jest niezła!

Tylko te żuczkowe czułki, które panom wyrosły na czołach, przyprawiają o skręt kiszek ze śmiechu:)

 

Czyli, lekko, łatwo i przyjemnie jak za czasów Lasy Pomorza? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, lekko, łatwo i przyjemnie jak za czasów Lasy Pomorza? :)

 

Nie no, aż taka polka to to nie jest :P

Choć czuć świeże runo, może stąd te nieszczęsne czułki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie podejście na słuchawkach i drugie poczucie zmęczenia coś z tą płytą jest nie tak chyba, dla mnie już Evangelion poza ostatnim utworem po polsku który wyszedł niezwykle udanie był męczący. Na razie twórczość Behemota zaczyna się na Satanice a kończy na the Apostasy to co było wcześniej zaliczam do dużo się chciało a mało się umiało. Nr 1 chyba nadal pozostaje Demigod-pancerna i mocarna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem odpaliłem i ,,,, liczyłem na płytę w stylu Demigod , Zos Kia Cultus ,czy Satanica a otrzymałem Dimmu Borgir z Nergalem na wokalu w sensie granie bardziej melodyjne już nie z tą mocą i tym "czymś" co wyróżnia Behemotha , za dużo tego za dużo spokojnych wstawek i ogólnie inne już brzmienie takie bardziej hmmm współczesne za dużo melodyjności za mało powera a najbardziej brakuje mi tych krótkich Riff"ów na gitarze które fajnie są podkreślone w wielu utworach np "Here And Beyond" 2:18 , 2:25 .

 

Wystarczy posłuchać utworu z płyty Zos Kia Cultus "Typhonian Soul Zodiack" gdzie czuć potęgę i moc w nowym albumie niestety tego brak :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham i nie znam ekstremalnego metalu - ta płyta podoba mi się, jest melodyjna, fajna w odbiorze, można sobie potupać nóżką :)

 

Trochę tylko przykre, że polska kapela, a na Spotify album niedostępny dla Polski :-|

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham i nie znam ekstremalnego metalu - ta płyta podoba mi się, jest melodyjna, fajna w odbiorze, można sobie potupać nóżką :)

 

Trochę tylko przykre, że polska kapela, a na Spotify album niedostępny dla Polski :-|

 

Krzysiek jak już zamówię Mc i Lp, zapraszam na odsłuch a we wrześniu na koncert. Na razie mam tylko kompakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek jak już zamówię Mc i Lp, zapraszam na odsłuch a we wrześniu na koncert. Na razie mam tylko kompakt.

 

Chyba w październiku będą w b90? A z zaproszenia na odsłuch porównawczy skorzystam, jasne :) Zastanawiam się nad LP, ale jest tyle LPs, które muszę kupić, że muszę bardzo zawężać listę ha ha.

 

Ja kupiłem cd deluxe i w ostatnich dniach ciągle tłukę to na przemian z Entropią. Ta płyta Entropii jest po prostu rewelacyjna, świetnie pomyślana, inteligentna, z super klimatem i bez zbędnego patosu. Słuchałem pobieżnie innych kapel z tej opcji, ale jeszcze mi nie podeszły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w październiku będą w b90? A z zaproszenia na odsłuch porównawczy skorzystam, jasne :) Zastanawiam się nad LP, ale jest tyle LPs, które muszę kupić, że muszę bardzo zawężać listę ha ha.

 

Ja kupiłem cd deluxe i w ostatnich dniach ciągle tłukę to na przemian z Entropią. Ta płyta Entropii jest po prostu rewelacyjna, świetnie pomyślana, inteligentna, z super klimatem i bez zbędnego patosu. Słuchałem pobieżnie innych kapel z tej opcji, ale jeszcze mi nie podeszły.

 

Przepraszam za prywatę założyciela wątku: Opcje mam u siebie, aż za nadto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze wypowiedzi i macie rację, płyta jest melodyjna inna niż reszta.

Oglądałem wywiad i właśnie zespołowi chodziło o to by stworzyć inny klimat, po prostu spróbować czegoś innego.

 

Jak dla mnie płyta fajna miła w odsłuchu ... lecz często wracam do "zośki" :)...

 

Evangelion -> dla mnie rewelacja

Apostasy -> to już był nowy styl grania kapeli co bardzooo wciągał powerem

 

Obecnie poza behemotem w ciągła mnie muza grupy THE SIXPOUNDER <--- polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.