Skocz do zawartości
IGNORED

Coś cięższego -> Behemoth - The Satanist ->wasze opinie


Yasioo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości, słucha ktoś nadal wczesnego Behemotha? Bo czytam tutaj Demigod, Evangelion, Apostasy, Zośka i córka, itd. Ja odpadłem po Gromie. Wróciłem po 15 latach, bo akurat była promocja w mysticu i nabyłem Apostasy i Evangelion. I zacząłem słuchać i słuchać i słuchać... ale jakoś tak nie trafia do mnie. A taki Pure Evil And Hate, do porannego golenia jak znalazł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, słucha ktoś nadal wczesnego Behemotha?

Bo czytam tutaj Demigod, Evangelion, Apostasy, Zośka i córka, itd. Ja odpadłem po Gromie.

 

same here :) też po Gromie, wczesny był świetny, klimat super, a jak teraz wracam to bardziej nawet mi się podoba niż w tamtych czasach

 

to był prawdziwy black

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę od innej strony. Mam na vinylu zarówno singiel jak i pełne wydanie płyty. Różnica w brzmieniu obu krążków jest zasadnicza. Singiel brzmi brudno, nieco mało czytelnie, chociaż potężnie, przypomina oldskoolowe produkcje. Zaś LP brzmi z kolei delikatniej, bardziej selektywnie, moim zdaniem zbyt klarownie, brakuje blackowego smrodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nowy krążek Behemoth bardzo dobry, chociaż podobnie jak Evangelion nie wchodzi od razu w przeciwieństwie do Apostasy i Demigod. To czy okaże się wystarczająco dobry okaże się jak często będę do niego wracał. Wyraźnie czuć że wyczerpała się pewna formuła co słyszałem na poprzednim albumie. To co najbardziej mi się podoba to więcej przestrzeni i powietrza w utworach, mniejszy nacisk położony na efektywność i popisywanie się szybkością, dusznością, intensywnością...etc. i tutaj zauważam powrót do wcześniejszego okresu za którym nie przepadam. Ciekawe jak ta płyta sprzeda się w Polscei i na świecie - będzie wielki sukces czy tylko połowiczny. Śledził ktoś może opinie na temat tego albumu, chociaż jak zawsze będą pewnie podzielone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledził ktoś może opinie na temat tego albumu, chociaż jak zawsze będą pewnie podzielone.

 

Recenzje wydają się być

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Na angielskim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) płyta nr 2 w kategorii Hard Rock & Metal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje wydają się być

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Na angielskim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) płyta nr 2 w kategorii Hard Rock & Metal.

Dzięki Krzysiek za linki - w Amazonie bardzo ciekawe towarzystwo, ciekawe czy wejdą na podium?, w Polsce nr.1!!! a na bilbordzie pierwsza 10 może wkrótce, także Behemoth pnie się w górę. Powodzenia chłopaki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Billboard odnotowuje 34 pozycje na top200,to rewelacyjny wynik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce najlepiej sprzedająca się płyta. Czyli praktycznie nikt w tym kraju nie kupuje już płyt.

 

Kupujemy my fani, ale wniosek jak najbardziej właściwy skoro taka muzyka zajmuje pierwsze miejsce na listach sprzedaży - swoją drogą to bardzo smutne że muzyka tak słabo się sprzedaje na nośnikach. Wszystkie dostępne wersje na winylu już wyprzedane ze sklepu behomotha, pozostało tylko cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

The Satanist płytą roku wg brytyjskiego Metal Hammera:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>

The Satanist płytą roku wg brytyjskiego Metal Hammera:

 

No i dobrze:-)

Natomiast jak widzę listę gdzie w pierwszej dziesiątce znajduje się taki spłuk jak nowe "dzieło" Opeth to to się zastanawiam czy chodzi tu o marketing czy o wartość artystyczną.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki spłuk jak nowe "dzieło" Opeth

 

Ktoś kto słucha tak beznadziejnego łojenia Behemoth z "rzyganiem" Nergala nigdy nie dostrzeże piękna i wartości innej muzyki, która zasługuje na docenienie.

Ale o gustach podobno się nie dyskutuje. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto słucha tak beznadziejnego łojenia Behemoth z "rzyganiem" Nergala nigdy nie dostrzeże piękna i wartości innej muzyki, która zasługuje na docenienie.

Ale o gustach podobno się nie dyskutuje. ;-)

To nieprawda! Wyobraź sobie,że słucham też jazzu:) Słowo "nigdy" jest tu nie na miejscu,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie Paul nie podejrzewam o deprecjonowanie innej muzyki.

Ale w tym wątku chyba nie należy przyznawać się, że się lubi coś łagodniejszego od walca metalowego typu Behemoth z rzygającym Nergalem. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sound...to dziwne, że ja słucham od grania na grzebieniu do ciężkiego metalu i jakoś potrafię docenić każdy z tych rodzajów muzyki... ale widocznie w odróżnieniu od "niektórych" poprostu słucham a nie pie...dole na forum jaki to ja jestem wielki fachowiec...

W temacie... The Satanist bardzo dobra ... najbardziej kręci mnie jednak szybkość i mnogość perki w The Apostasy...

Pozdrawiam wszystkich, którzy potrafią "usłyszeć" piękno w muzyce metalowej...

 

...żeby usłyszeć to piękno trzeba mieć sprzęt, który taką muzykę odtworzy...a nie zrobi z niej wielką papkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żeby usłyszeć to piękno trzeba mieć sprzęt, który taką muzykę odtworzy...a nie zrobi z niej wielką papkę...

 

Mam wybitnie selektywny sprzęt z potężnym basem, ale przecież nie od sprzętu zależy jaką muzykę się lubi.

Kilka lat temu kolega poprosił mnie, abym na jego imieniny kupił mu tak w ciemno jakąś płytę tego fenomenu Behemoth.

Tak zrobiłem. To była chyba płyta Evangelion.

Włączyliśmy sobie podczas imprezy i słuchaliśmy. Wszystkie kawałki na jedno kopyto. Żadnej myśli w tej muzyce, tylko jeden wielki łomot i zgiełk, okraszony rzygającym growlingiem. Praktycznie żadnej nawet próby urozmaicenia w tej muzyce.

I to się podoba? Komu? Chyba jakimś zbuntowanym nastolatkom, albo kibolom, którzy na meczach wznoszą rasistowskie okrzyki, a po meczach szukają pretekstu do napierdalanki przy użyciu metalowych akcesoriów. W tej muzyce nie ma nic, oprócz agresji, jazgotu i satanistycznego klimatu.

Wysłuchaliśmy pół płyty (więcej nikt nie był w stanie), pośmialiśmy się z płycizny muzycznej i włączyliśmy jakąś bardziej cywilizowaną kapelę, która coś sobą reprezentuje i przede wszystkim gra MUZYKĘ.

 

Zanim dostanę zjebkę za tę wypowiedź od jakiegoś fana metalowego łojenia na jedną nutę to pragnę Wam uświadomić, że słucham prawie każdej muzyki od ponad 40 lat. Heavy metal też znam, lubię i doceniam, chociaż wybiórczo.

Jednak takiego chłamu jak Behemoth nie cierpię. I nie interesuje mnie, że jakiś Metal Hammer wyróżnił ich płytę oraz, że grupa ma tyle fanów na całym świecie. Bayer Full też robi karierę w Chinach.

 

Pozdrawiam i czekam na lincz. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają.... ty to masz takie "pojęcie" o muzyce, że normalnie żeby zgrzytają...

 

 

p.s. aha... ja jak na czymś się nie znam / nie lubię / nie rozumiem to tego nie komentuje. Polecam takie podejście, bo inaczej łatwo wyjść na głupka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od tego, że to nie jest muzyka, tylko jazgot przypominający pracę młota pneumatycznego, albo piły łańcuchowej.

 

Takie jest moje zdanie, z którym nie musisz się zgadzać. Pojęcie o muzyce mam i dlatego właśnie komentuję coś, co dla mnie nie jest muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto słucha tak beznadziejnego łojenia Behemoth z "rzyganiem" Nergala nigdy nie dostrzeże piękna i wartości innej muzyki, która zasługuje na docenienie.

 

Trolling is a art.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od tego, że to nie jest muzyka, tylko jazgot przypominający pracę młota pneumatycznego, albo piły łańcuchowej.

 

Takie jest moje zdanie, z którym nie musisz się zgadzać. Pojęcie o muzyce mam i dlatego właśnie komentuję coś, co dla mnie nie jest muzyką.

Jeśli nie słuchasz Behemoth to po grzyba włazisz w wątek o tymże?? Na ich koncert też pójdziesz i zaczniesz się drzeć żeby sp..lali bo nie umio grać? ;-))) Ja słucham od Coltrane'a przez Holdswortha, Queen, Zeppów, Police, Stinga, Dave Matthews Band, do Opeth, Meshuggah, Animals As Leaders i w życiu by mi do głowy nie przyszło żeby włazić w wątek o free jazzie Colemana, którego nie trybię - jeszcze - i nap...ać że to badziewie, każdy cymbał po pijaku by zagrał takie chaotyczne dźwięki i w ogóle to gó..o nie muzyka :-)

Zachowujesz się jak mohery dla których The Beatles to hałas i darcie mordy ;-)

Nie słuchasz, nie krytykuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchasz, nie krytykuj

 

 

Co to znaczy nie krytykuj?

Od tego jest forum dyskusyjne, żeby można było wyrażać swoje zdanie. Nie tylko pozytywne. Właśnie dlatego, że jest więcej tych wpadających w zachwyt nad byle badziewiem niż takich, którzy ośmielą się mieć inne zdanie - to jest tyle "wspaniałych" dzieł, które tak naprawdę nie wykraczają ponad przeciętność, albo są po prostu marne, ale mają opinię dobrych.

Ja właśnie słucham i albo chwalę, albo krytykuję. I tak powinien postępować każdy na tym forum.

 

Obraziłem fanów Behemotha? To przepraszam, ale to co oni tworzą to dno, nie nadające się DLA MNIE do słuchania.

 

Ktoś wcześniej nazwał ostatnią płytę Opeth "spłukiem", czy jakoś podobnie.

Idż i opierdziel go, że nie powinien krytykować i się nie zna, tym bardziej, że jest to bardzo dobra płyta, ale być może dla fanów Nergala to mdły pop, bo nie rzygają growlingiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.