Skocz do zawartości
IGNORED

Zbiory gotowych nastaw kalibracyjnych dla telewizorów wykonanych za pomocą dobrego sprzętu


Krak_oN

Rekomendowane odpowiedzi

Spytaj się złożyciela wątku dla czego pozawala na pisanie nie w temacie osobom zgóry zawsze negującyn celowość korzystania z tych nastaw? Watek jest rozwalany pisałem wielokrotnie. Rakcji brak. Nastaw brak.

 

Bobcat podawał nastawy które mu Maciej wymierzył na sprzęcie znacznie lepszym niż te nastawy które były podawane na pierwszych stronach tego tematu, i chętnych do sprawdzenia tych nastaw u siebie zdaje się nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza jej posiadaniem trzeba mieć jeszcze kulturę osobistą, której ci jak widać brakuje. Takim podejściem do sprawy tylko robisz mi przysługę, bo patrząc na twoją arogancję i zwykłe cwaniactwo zanim bym coś u ciebie z usług zamówił, mocno bym się zastanowił czy aby przyświeca ci szczytny cel.

 

Dziękuję Ci za ten post. Powiedziałeś w nim jasno, że cel jaki Ci przyświeca w pisaniu tu to zniechęcanie ludzi do kalibracji, szczególnie tej zamówionej u mnie. Rozumiem, że to widzisz w tym swoją szczytną misję. Dyskusje z Tobą uważam za zamkniętą i nie będę jej dalej ciągnął. Może i towarzyszył mi chamski ton, ale przynajmniej nie chamski cel.

 

Panowie. Napie....cie się że aż wióry lecą. A wstyd przy tym na cały internet. Nie wiem czemu ta cała dyskusja ma służyć ale na pewno nie chodzi tu o kalibrację telewizorów chociaż na pierwszy rzut oka mogłoby się tak wydawać.

 

Przepraszam za siebie. Nie będę się dawał prowokować więcej zawistnym, zazdrosnym forumowiczom. Tym zdaniem kończę offtopowowanie w tym wąku.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ale jak w menu gdziesz znajdziesz ustawy-10IRE,20IRE,30IRE itd to znaczy że ma-tak myślę,bo w każdej firmie,czy to panas,lg czy samsung to chyba tak samo się to nazywa.

Zapytaj Macieja co to jest-ja fachowiec nie jestem,tylko cię uświadomiłem o jakie rozbudowane suwaki chodzi.

 

IRE to jednostka amplitudy luminancji sygnału. Odnosi się ściśle do wartości analogowych, więc jej stosowanie w telewizorach płaskich jest niepoprawne, ale jak widać z powodów naleciałości historycznych producenci nadal jej używają. Podział regulacji na IRE oznacza podział regulacji orazu na poszczególne jasności. 10 IRE = ok. 10% jasności (~1% luminancji). 50 IRE = ok 50% jasności (~20% luminancji). Łapiąc za taki suwak przesuwamy wszystkie barwy które się w tym obszarze jasności znajdują. To coś jak korektor graficzny w muzyce z podziałem na częstotliwości.

 

Fajnie by było jakbyś ten test pociągnął do końca.

 

Na jakim TV chciałbyś szczególnie przetestować? Jaki Ty masz TV? Mam pewien pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, a co myślisz o pomyśle dodawania do twoich recenzji nastaw kalibracyjnych wykonanych dla testowanego egzemplarza ?. Ja wiem że są rozbieżności między modelami i takie wklepywanie jest rodzajem pewnej gry losowej, ale skoro już ludzie poszukują takich danych i lubią grać w tę grę, to niech przynajmniej mają je z pewnego żródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim TV chciałbyś szczególnie przetestować? Jaki Ty masz TV? Mam pewien pomysł.

Toshiba 40WL768. W środku siedzą białe LEDy. Wyświetlacz to MVA ale nie wiem jakiej firmy.

W domu mam Spyder 3 expres ale skutki kalibracji tym kolorymetrem są opłakane. Nie da się tego oglądać. biały jest za żółty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych za 24,90 zł :

 

Łatwa i prosta idealna kalibracja.

 

Płyta pozwala samodzielnie bezproblemowo i perfekcyjnie skonfigurować sprzęt audio-wideo

tak, jakby to zrobił profesjonalista.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Przedostatnim poście z poniższego linka jest opinia o tym teście :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oni sprzedają tę płytę od prawie 4 lat? Nie zeszła im wtedy? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tę płytę pamiętam z czasów mojego pierwszego DVD (2000 r.) :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam, jako że sam jestem zainteresowany kalibracją mojego panelu TX-P42ST60, no i jakby nie patrzeć wychodzi na to (pomijając wszystkie niezdrowe, nie wnoszące nic do tematu , osobiste potyczki słowne) że jednak warto :)

I teraz moje pytanie :)

Czy jest szansa żeby zobaczyć gdzieś w okolicach Poznania, skorzystać z uprzejmości któregoś z szanownych kolegów którzy mieli profesjonalnie przeprowadzoną procedurę kalibracyjną, jak wygląda obraz z prawidłowo skalibrowanego panelu? W ramach potwierdzenia decyzji o przeznaczeniu kilku ładnych stówek na takową? I to pytanie kieruję w szczególności do Pana Macieja, gdyż u niego przyszłoby mi tą usługę zamówić.

Można pisać o tym jak znacząca jest różnica po kalibracji, ale czytać to, a zobaczyć różnicę to zupełnie inna para kaloszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MastaDaniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tyle wątpliwości co do ostatecznego efektu kalibracji i jej potrzeby powinna być obligatoryjna możliwość zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowalającego efektu. Dużo ludzi jak widać robi bardziej z ciekawości niż z potrzeby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych za 24,90 zł :

Łatwa i prosta idealna kalibracja.

 

Łatwo i prosto, a może i idealnie, to taką metodą możesz sobie skalibrować wyświetlacz w telefonie.

Precyzyjna kalibracja wymaga niesamowicie precyzyjnych przyrządów pomiarowych, a przede wszystkim

ogromnej wiedzy, której nie zastąpisz prościutkim komentarzem i poleceniami lektora - czy to tak ciężko zrozumieć ???

No i jeszcze DVD ... od 7 lat są płyty kalibracyjne BD, więc to mocny anachronizm. Należy w tym miejscu wspomnieć

o tym, że kalibracja dotyczy TORU , a więc : materiał->player->wejście->tryb, tak to należy rozumieć. Wykorzystywanie

obcego playera czy też generatora obrazu jest BŁĘDEM METODOLOGICZNYM !

 

 

Fakt, że zawartość płyty Blu-ray zostanie przesłania cyfrowo do wyświetlacza (projektor lub telewizor) powinien być gwarancją najlepszej jakość obrazu, transferu bez jakichkolwiek problemów. W końcu przesył dotyczy materiału cyfrowego, a „bity to bity”. Nie powinno być zatem różnic pomiędzy odtwarzaczami Blu-ray dostarczającymi w ten sam sposób obraz po złączu HDMI. Jak jest w rzeczywistości?

 

Prawda jest nieco bardziej złożona. Zasada “bity to bity” nie ma pełnego zastosowania do standardu Blu-ray ponieważ sam nośnik Blu-ray oraz urządzenia wyświetlające rozmawiają w innych językach. HDMI dokona transferu danych pomiędzy elementami systemu w sposób prawidłowy, jednak w jaki sposób odtwarzacze i wyświetlacze poradzą sobie z danymi - jest najbardziej istotne jeśli mowa o prawidłowym przekazie danych.

 

Wszystkie współczesne wyświetlacze używają standardu RGB do wyświetlanie koloru na ekranie, gdzie biały jest sumą wszystkich kolorów, a czarny brakiem wszystkich kolorów. Z całym spektrum odcieni pomiędzy nimi. Najprostszym sposobem zapisu obrazu na nośniku Blu-ray, byłoby zapisanie danych na płycie w formacie RGB, czyli takim samym jaki jest docelowo obsługiwany przez nasz TV. Niestety pojemność płyt Blu-ray znacznie odbiega od tej jaka musiałaby być, aby pomieścić zapis filmowy w postaci RGB. Stąd też zastosowano prosty zabieg kompresji do postaci YCbCr, stosowany zresztą od dziesiątków lat w branży telewizyjnej.

 

Kompresja standardu RGB do postaci YCbCr jest bardzo efektywna ponieważ rozdziela element obrazu na te lepiej i gorzej postrzegane przez człowieka. Oko ludzkie znacznie bardziej wyczulone jest na czerń i biel (luma) niż kolor (chroma). Blu-ray zachowuje wszystkie informacje o czerni i bieli, jednocześnie kompresując informacje o kolorze w celu ograniczania wielkości danych. Mamy zatem różnicę pomiędzy tym w jaki sposób materiał jest zapisany na nośniku, a w jaki sposób ma trafić do wyświetlacza.

 

Standard YCbCr dopuszcza kilka formatów kodowania barwy różniących się częstością próbkowania składowych. Stosowanie różnych formatów jest oparte o własność ludzkiego oka polegającą na mniejsze wrażliwości na zmiany barwy niż zmiany w jasności obrazu. Format 4:4:4 odpowiada jednakowej częstości próbkowania składowych Y oraz Cb i Cr. Dla formatu 4:2:2 składowe Cb oraz Cr są w poziomie próbkowane z częstością dwukrotnie mniejszą niż składowa Y. W przypadku formatu 4:2:0 częstość próbkowania jest zmniejszana dwukrotnie zarówno w pionie, jak i w poziomie.

 

Ze względu, że żaden konsumencki sprzęt nie radzi sobie z formatem YCbCr 4:2:0 jaki jest zapisany na nośniku Blu-ray, w pierwszej kolejności dane muszą zostać przekonwertowane do innej przestrzeni barwnej. Przestrzenie obsługiwane przez telewizory konsumenckie to zwykle 4:2:2, 4:4:4 oraz RGB. W teorii każda konwersja przeprowadzona przez odtwarzacz do standardu obsługiwanego przez wyświetlacz powinna przebiegać prawidłowo. W praktyce jednak bardzo często dochodzi do pomyłek przy konwersji danych.

 

Jakby tego było mało, część urządzeń wyświetlających może prawidłowo wyświetlić tylko jeden lub dwa z trzech formatów. Zatem jeśli twój odtwarzacz Blu-ray nie dogada się prawidłowo z telewizorem, nigdy nie uzyskasz optymalnej jakości obrazu i nie zobaczysz wszystkich szczegółów, które powinieneś zobaczyć.

Stąd też niezwykle ważna z punktu widzenia doboru odtwarzacza jest możliwość wyboru formatu w jaki ma być przesłany obraz na wyjściu: 4:2:2, 4:4:4 czy też RGB.

 

Najlepiej gdyby odtwarzacz dysponował trybem „Source Direct”, wtedy na wyjściu uzyskujemy te same dane co odtwarzacz sczyta z płyty. Jedyną modyfikacją będzie konwersja z formatu 4:2:0 na 4:2:2. Nie zostają jednak wprowadzone żadne modyfikacje dodatkowe w obrazie. Dla płyt Blu-ray to najlepszy możliwy wariant dla pracy odtwarzacza, ponieważ sygnał omija obróbkę przez układy odtwarzacza Blu-ray przesuwając obraz do wyjścia HDMI.

Jakiekolwiek błędy przy takiej transmisji mogą wynikać jedynie z błędów układów cyfrowych, których często nie da się skorygować poprzez aktualizacje oprogramowania ponieważ tkwią w samych układach. Tryb „Source Direct” jest najlepszym rozwiązaniach w sytuacji, kiedy odtwarzacz jest podpięty bezpośrednio do zaawansowanego procesora Video oraz kiedy mamy pewną informację, że nasz TV/projektor prawidłowo obsługuje format 4:2:2.

 

Dlaczego to jest ważne?

 

Czytając to możesz sobie zadać pytanie „Jakie to ma znaczenie, że konwersja kolorów nie jest idealna?” lub „I tak nie wiem w jaki sposób wybrać przestrzeń kolorów, więc ten problem i tak mnie nie dotyczy”.

Jeśli twój odtwarzacz Blu-ray nieprawidłowo przeprowadza konwersję kolorów, obraz na ekranie może cierpieć na kilka poważnych problemów: strata zakresu dynamiki obrazu (mniejszy zakres tonalny, przejść pomiędzy wyświetlanymi elementami); sceny na zewnątrz mogą nie być na tyle jasne aby odróżnić jasne elementy od bardzo jasnych; nocne sceny nie będą dostatecznie ciemne. W skutek błędnej konwersji, informacja zostanie ograniczona, przez obraz co nie będzie wyglądała na ekranie w taki sposób, w jaki powinien wyglądać naprawdę.

 

Kolory będą inaczej wyglądały podczas seansu filmowego z odtwarzacza Blu-ray, a inaczej z telewizji kablowej czy satelitarnej. Nawet po kalibracji telewizora, kolor dany kolor będzie inaczej wyglądał z Blu-ray, a inaczej z tunera HDTV.

Stracisz ostrość i rozdzielczość w kolorach oraz bieli i czerni, która powinna występować. Pojawią się artefakty, których nie powinieneś zobaczyć. Błękitne niebo może cierpieć na brak gładkich przejść tonalnych, które na ekranie powodują widoczne i skokowe („zagięcia”) przejścia tonalne pomiędzy poszczególnymi odcieniami.

 

W skrócie, podsumowując to co zostało napisane powyżej. Nigdy nie uzyskasz pełnej wydajności swojego systemu, nie ważne co zrobisz, jeśli konwersja kolorów i wybór przestrzeni kolorów jest nieprawidłowy. Należy odnotować, że generalnie większość odtwarzaczy Blu-ray dostarcza dobrej jakości obraz HD. Wiele osób twierdzi, że obraz z Blu-ray nawet nie różni się pomiędzy jednym a drugim odtwarzaczem. Wynika to z tego, że opisane powyżej problemy i błędy nie są na tyle ewidentne, że zaraz po podłączeniu odtwarzacza do TV zobaczymy, że jest jakiś problem. Jeśli tak by było, producenci dołożyliby wszelkich starań, aby te problem rozwiązać i naprawić. Najczęściej tego typu problemy są wyłapywane przez specjalistyczne magazyny branżowe takich jak Widescreen Review, czy Secrets of Home Theater and High Fidelity, które dokładnie testują urządzenia również pod tym kątem.

 

W jaki sposób można zidentyfikować problem?

Płyta testowa Spears and Munsil Blu-ray posiada zestaw plansz testowych, które pozwalają na sprawdzenie poprawności konwersji kolorów dokonywanych przez odtwarzacz, niezależnie czy dla formatu RGB czy dla YCbCr. Przy użyciu analizatora Quanum Data HDMI, można odczytać dokładne wartości dla obu odczytów i porównać je z tymi zapisanymi na płycie Blu-ray.

 

W ten sposób nie ma miejsca na zgadywania bądź subiektywne oceny wzrokowe. Wszelkie wnioski są wyciągane na podstawie aktualnych danych pomiarowych. Na podstawie takich właśnie testów przyjrzymy się różnej intensywności kolorom podstawowym (R,G,B) oraz komponentom YCbCr (Y, Cb, Cr) i porównamy uzyskane wartości z wartościami referencyjnymi. Będziemy przyglądali się poziomom natężenia 0%, 25%, 50%, 75% oraz 100%. Czyli skokowo od czerni (0) do bieli (255).

 

Na koniec, na podstawie uzyskanych danych przedstawimy obliczone Delta Error (dE) dla wszystkich konwersji przy użyciu formuły CIE1994. dE jest różnicą pomiędzy kolorem jaki powinien być, a jaki w rzeczywistości jest. Przy projekcji uznaje się, że dE mniejsze niż 1 skutkuje niewidocznymi różnicami, do takiego właśnie wyniku dąży się podczas kalibracji. Wartość powyżej 10 jest wysoka, a błędy w kolorach są widoczne. Za bezpieczną granicę uznaje się dE=3.

Prawie każdy monitor, telewizor, projektor jaki można zakupić będzie posiadał odchylenie od wzorca dE dla wszystkich kolorów. Nawet po kalibracji. Można zredukować wartość błędu podczas kalibracji, jednak nadal będzie on występował (choćby minimalny). Jeśli dodatkowo dorzucimy znaczące odchylenia dE ze źródła obrazu, wtedy będzie jeszcze ciężej uzyskać satysfakcjonujące odchylenie poniżej dE wynoszące 3 niż w sytuacji gdyby źródło posiadało dE = 0. Innymi słowy, powinno się dążyć do tego, aby odtwarzacz Blu-ray za pomocą którego najczęściej ustawiamy parametry telewizora posiadał dE możliwie najbliższe 0. Jeśli błędy w odtwarzaczu będą większe, poprzez kalibrację będziesz wprowadzał dodatkowe błędy do każdego innego komponentu podpiętego do telewizora (wprowadzając je do urządzeń które mogą nie posiadać takiego błędu). Kalibrując telewizor na podstawie wadliwie pracującego odtwarzacza dokonujesz modyfikacji ustawień telewizora. Wtedy modyfikacje te odnoszą się również do innych źródeł, takich jak np. tuner TV SAT, który być może nie posiada identycznych błędów jak odtwarzacz Blu-ray.

Idealnie, gdyby urządzenie źródłowe wypuszczało wartości dokładnie odpowiadające referencyjnym wartościom zapisanym na płycie, przy dE wynoszącym 0. Wspierając przy tym wszystkie przestrzenie barwne 4:2:2, 4:4:4, RGB oraz Source Direct.

 

źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tyle wątpliwości co do ostatecznego efektu kalibracji i jej potrzeby powinna być obligatoryjna możliwość zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowalającego efektu. Dużo ludzi jak widać robi bardziej z ciekawości niż z potrzeby.

Wydaje mi się, że to już zmartwienie osób zainteresowanych kalibracją, a przecież nie jesteś nią zainteresowany, przynajmniej można tak wywnioskować z twoich wcześniejszych wpisów. Czyżbyś próbował ponownie sprowokować Maćka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy w tym miejscu wspomnieć o tym, że kalibracja dotyczy TORU , a więc : materiał->player->wejście->tryb, tak to należy rozumieć.

Czyli mam rozumieć, że kalibracja nie dotyczy zwykłego obrazu telewizyjnego?

 

Łatwo i prosto, a może i idealnie, to taką metodą możesz sobie skalibrować wyświetlacz w telefonie.

Precyzyjna kalibracja wymaga niesamowicie precyzyjnych przyrządów pomiarowych, a przede wszystkim

ogromnej wiedzy, której nie zastąpisz prościutkim komentarzem i poleceniami lektora

To nie ja wymyśliłem hasło : Łatwa i prosta idealna kalibracja. Rozumiem, że tym zapisem świadomie i perfidnie wprowadzają każdego nabywcę w błąd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy w tym miejscu wspomnieć

o tym, że kalibracja dotyczy TORU, a więc : materiał->player->wejście->tryb, tak to należy rozumieć. Wykorzystywanie

obcego playera czy też generatora obrazu jest BŁĘDEM METODOLOGICZNYM !

Jest dokładnie tak jak piszesz i należy to rozumieć w ten sposób że kalibrowany telewizor najlepiej wyświetla sygnał z generatora (np. z generatora Maćka).

Po odłączeniu generatora i połączeniu innego urządzenia np. BR obraz ulega lekkiemu przekłamaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o dokładność chodzi to BeDeX pomylił wątki. Wątek Kalibracja telewizorów własnym sumptem... jest obok. Poza tym prawda jest tam pomieszana z tzw. teoretycznym pitoleniem. Różnica pomiędzy RGB a YCbCr jest taka jak z wyjściami audio unbalanced /cinch/ i balanced /XLR/. Takich kocopołów jest tam więcej. Można wszystko zanegować bo jedynym prawdziwym obrazem jest ten widziany przez nas "na żywo".Każda elektronika to zło konieczne.

 

Oko jest decydujące. Dla tego monitory studyjne kalibruje się na oko. Po za balansem bieli.

 

A biel powinna być jak dziś za oknem. To znaczy światło słoneczne w pochmurny dzień. Jak ktoś nie rozróżnia to precyzyjna regulacja jest mu zbędna. Czyż nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A biel powinna być jak dziś za oknem. To znaczy światło słoneczne w pochmurny dzień. Jak ktoś nie rozróżnia to precyzyjna regulacja jest mu zbędna. Czyż nie?

 

No, a średnie tony w kolumnach jak hukanie sowy w nocy przy wietrze o prędkości 3m/s, przy pełni księżyca. Najlepiej jeszcze podczas dostrajania zrobić szpagat i rundak fiflak, wtedy ustawimy idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a średnie tony w kolumnach jak hukanie sowy w nocy przy wietrze o prędkości 3m/s, przy pełni księżyca. Najlepiej jeszcze podczas dostrajania zrobić szpagat i rundak fiflak, wtedy ustawimy idealnie.

Też masz wrażenie, że kolega ARTON 55 i jego teorie pochodzą z kosmosu? To trochę tak jakby ktoś wszedł na forum dla astronomów i napisał, że ziemia jest płaska i kończy się wielkim wodospadem, dodatkowo próbując na siłę zaszczepić tą teorię wszystkim ludziom wokół, wierząc, że ktoś to bierze na poważnie (chociaż tak nie jest).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy: świetlówka z marketu, biała kartka papieru, biel jak za oknem w pochmurny dzień (jakie chmury - meteorolodzy wyróżniają kilkadziesiąt rodzajów). Z wypiekami na twarzy i ogromnym zaciekawieniem czekam na kolejne, wielce nowatorskie i bardzo naukowe metody pomiarowe proponowane przez @Artona55. Szarlataneria czysta. Robi się coraz śmieszniej.

 

Zainteresowany zaraz napisze, że wątek nie jest o Nim, a także że jest (biedaczysko) bezpardonowo atakowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z zawodowymi operatorami kamer i fotografikami. Zdobytą wiedzą podziel się z nami. To dopiero będzie śmiesznie. Inaczej warto pomyśleć o pisaniu w wątkach humanistycznych. To nie jest watek o mnie. W temacie jest tytuł jak wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. To nie jest wątek o Tobie. Ale piszesz takie farmazony, że zamienia się w humorystyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

 

Zasięgnąłeś już wiedzy u fotografików, operatorów czy pracowników studiów telewizyjnych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. To nie jest wątek o Tobie. Ale piszesz takie farmazony, że zamienia się w humorystyczny.

Najbardziej spodobało mi się kalibrowanie monitorów studyjnych na oko.

 

Faktycznie z tej dyskusji robi się kabaret.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Lepszy kabaret jak wieczna kłótnia. ;)

Ale panowie-teraz tak szczerze-(jak Arton wczoraj napisał w południe o bieli nieba-a ktoś akurat czytał to jak jeszcze było w miarę widno- kto patrzył z was w niebo i na ekran,albo tylko odruchowo lukał w niebo ;)

Mam komputer przy samym oknie-i jak to przeczytałem, ha ha to odruchowo od razu oczy na niebo-no i fakt jest taki że przypominało biel z mojego tv. ;)

To się nazywa autosugestia. ha ha ;)

Arton-jesteś lepszy jak Kaszpirowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgnąłeś już wiedzy u fotografików, operatorów czy pracowników studiów telewizyjnych?

 

Nie będę z siebie robił pajaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy kabaret jak wieczna kłótnia. ;)

Ale panowie-teraz tak szczerze-(jak Arton wczoraj napisał w południe o bieli nieba-a ktoś akurat czytał to jak jeszcze było w miarę widno- kto patrzył z was w niebo i na ekran,albo tylko odruchowo lukał w niebo ;)

Mam komputer przy samym oknie-i jak to przeczytałem, ha ha to odruchowo od razu oczy na niebo-no i fakt jest taki że przypominało biel z mojego tv. ;)

To się nazywa autosugestia. ha ha ;)

Arton-jesteś lepszy jak Kaszpirowski.

Bo Arton ma racje. Ekran powinien mieć kolor pochmurnego nieba. Tylko konia z rzędem temu komu uda się to samo ustawić na oko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arton-jesteś lepszy jak Kaszpirowski.

 

To nie mój wymysł. Poczytajcie sobie o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Bo Arton ma racje. Ekran powinien mieć kolor pochmurnego nieba. Tylko konia z rzędem temu komu uda się to samo ustawić na oko.

Arton ma sposoby-nie neguj czegoś jak nie widziałeś ;)-ale tak właściwie to czy on kiedyś napisał na jakim tv on te próby robi ? ;)

 

To nie mój wymysł. Poczytajcie sobie o tym.

Nie ,nie,mi chodziło o to że jak człowiek przeczyta to i owo o np (kabelkach itd) to właśnie dokładnie to samo w nich słyszy,co jest w teście.;)-przeczytanym. ;)Dokładnie o autosugestię. ;)

Już nie jeden tu chciał sugerować swoimi słowami-a jak to w całość się złożyło i przeanalizowało-to był dokładny opis jak w testach. ;)

Sorki to nie na temat-ale to chodziło o porównanie z twoim wpisem-jako porównanie,że po przeczytaniu od razu odruch na niebo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego po mnie nie "jeździcie" tylko po Artonie, żałośni jesteście jak diabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na inteligencję. Dla czego w profesjonalnych studiach telewizyjnych biel w monitorach ustawia się na przyrządzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego po mnie nie "jeździcie" tylko po Artonie, żałośni jesteście jak diabli.

 

Bo Arton pisze farmazony rzadkiej klasy. Nie tylko w tym wątku i nie tylko na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.