Skocz do zawartości
IGNORED

Zbiory gotowych nastaw kalibracyjnych dla telewizorów wykonanych za pomocą dobrego sprzętu


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź brzmi. Bo nie ma okien!!!!! smiley-cool.gifsmiley-cool.gifsmiley-cool.gif

Arton. Proszę o jednoznaczną deklarację czy to był żart czy ty na poważnie bo nie wiem czy mam się śmiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Odpowiedź brzmi. Bo nie ma okien!!!!! smiley-cool.gifsmiley-cool.gifsmiley-cool.gif

Te ciągłe emoty w postach kolegi dają do myślenia,że albo to( doświadczalny)-ciągłe próby z kartkami itd - gimnazjalista,albo stary nie doszły wieczny student. ;)-który zaczerpnął troszkę teori,i wszystkich chce przekonać do swoich racji-na podstawie przeprowadzanych doświadczeń.(tylko te doświadczenia są w tym zakresie z epoki kamienia łupanego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ciągłe emoty w postach kolegi dają do myślenia,że albo to( doświadczalny)-ciągłe próby z kartkami itd - gimnazjalista,albo stary nie doszły wieczny student. ;)-który zaczerpnął troszkę teori,i wszystkich chce przekonać do swoich racji-na podstawie przeprowadzanych doświadczeń.(tylko te doświadczenia są w tym zakresie z epoki kamienia łupanego)

A ja myślę że to był żart chociaż czytając wywody Artona o kosmitach nie mam całkowitej pewności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

chociaż czytając wywody Artona o kosmitach nie mam całkowitej pewności.

On musi [WYMODEROWANO].

 

 

_______________

EDIT Mod

Usunięto personalną chamską zaczepkę.

 

Uprasza się biorących udział w dyskusji o rozmowę na temat przedmiotu wątku, a nie dyskutowanie o dyskutujących i tym samym prowokowanie do personalnych kłótni.

 

Kolejne przejawy takich zachowań zostaną nagrodzone ostrzeżeniami i urlopami od pisania postów.

Edytowane przez SlawekR
Usunięto personalną zaczepkę stanowiącą prowokacją do kłótni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Porównywałem ostatnio równocześnie dwie sztuki Sony W8 42'', oba zostały ustawione dokładnie tak samo, weszlem też w ustawienie balansu bieli i z tego co widziałem to były ustawione tak samo. Różnica pomiędzy nimi była zasadnicza, jeden miał wyraźnie większą jasnosć i kolory w tonacji zimnej, wpadającej nawet nieco w fosfor podczas gdy drugi miał tonację bardziej ciepłą, stonowaną. Różnice były we wszystkich trybach.

 

Wniosek, zerowy sens wprowadzenia nastaw kalibracyjnych z innej sztuki.

 

EDIT:

 

Porównanie dotyczyło wersji srebrnej i czarnej, nie wiem czy coś w tym jest, ale często w sklepach miałem wrażenie że srebrne są strojone w bardziej w zimnym kierunku co może pasować do srebrnej ramki, dlatego ym chętniej to sprawdziłem i częściowo się to potwierdziło ale nie znalazłem różnic w ustawieniach balansu bieli co świadczy po prostu o rozrzucie parametrów matryc.

 

A może i nawet podświetlania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ciekawego testu i chęci podzielenia się z forumowiczami swoimi spostrzeżeniami. Zawsze doceniałem osoby, które lubią drążyć temat do samej podeszwy ;) Myślę, że powinieneś wrzucić to do pierwszego posta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Krak_oN

 

W zasadzie odpowiedziałeś sobie sam. Ani czarny model ani srebrny nie są z tej samej serii. Sony słynie z tego, że potrafi wypuszczać różne wersje tego samego modelu. Tak było z wysokim modelem odtwarzacza wieloformatowego DVP-NS999ES. W jednym instalowano w zasilaniu analogowej sekcji audio kondensatory Nichicon Fine Gold i opamy BB a w innej serii kondy Samxona i opamy Mitsubishi. Tak tu mamy różnice w wyświetlaczu. Zarówno w pierwszym przypadku słychać różnicę gołym uchem jak i w drugim widać gołym okiem. Żaden audiofil nie da się nabrać na papierowe zapisy jak łapie się leszczy na "cudowne" parametry. Wszystko widać i słychać. A skoro tak to i widać co jest źle i w którą stronę powinna iść korekta. No chyba, że ktoś jest osobą niedowidzącą albo z innym upośledzeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam, mam plazme panasonic st60 i zastanawiam sie nad zatrudnieniem do kalibracji mojego tv ta firme :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(mieszkam w nl)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy jesteś zadowolny z tego, co sam ustawiłeś, czy też rygorystycznie wymagasz obrazu ściśle zgodnego ze wszystkimi normami i standardami. Jeśli wymagasz: warto. ST60 ma tak rozbudowaną regulację obrazu, tyle "suwaczków" do ustawienia, że sam tego nie zrobisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladanie, mozliwosci jesli chodzi o regulacje obrazu jest tyle w tym modelu ze sam sie za to nie zabieram a podobno kopiowanie ustawien z internetu nie ma najmniejszego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ST60 albo oglądamy w trybie PRAWDZIWE KINO albo decydujemy się na profesjonalną kalibrację.

 

W trybie Prawdziwe Kino też trzeba to i owo profesjonalnie poprawić.

 

podobno kopiowanie ustawien z internetu nie ma najmniejszego sensu.

 

Każdy egzemplarz jest indywidualny i wymaga swoich unikalnych ustawień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam plazme panasonic st60 i zastanawiam sie nad zatrudnieniem do kalibracji mojego tv ta firme :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(mieszkam w nl)

 

Znajdź sobie jakąś firmę, która używa spektroradiometru z najwyższej półki (Jeti Specbos, albo Photoresearch). W Holandii powinny być takie. Ponadto zapytaj do jakiej gammy skalibrują Ci tą plazmę, czy zweryfikują próbki o o niższych nasyceniach (25%, 50 i 75%) i co będzie źródłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie jakąś firmę, która używa spektroradiometru z najwyższej półki (Jeti Specbos, albo Photoresearch). W Holandii powinny być takie. Ponadto zapytaj do jakiej gammy skalibrują Ci tą plazmę, czy zweryfikują próbki o o niższych nasyceniach (25%, 50 i 75%) i co będzie źródłem.

Macieju dzieki za info, jestem zielony w tej "materii" takze kazda wskazowka sie przyda :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

W trybie Prawdziwe Kino też trzeba to i owo profesjonalnie poprawić.

 

Przecież to właśnie napisałem. "Poprawiając profesjonalnie" Prawdziwe Kino to nie będzie już fabryczny tryb Prawdziwe Kino tylko TV po profesjonalnej kalibracji właśnie. A samemu to można ustawić właśnie Prawdziwe Kino i nic więcej nie kombinować bo nie będzie lepiej niż w tym trybie, a może być gorzej.

Edytowane przez BlueMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A samemu to można ustawić właśnie Prawdziwe Kino i nic więcej nie kombinować bo nie będzie lepiej niż w tym trybie, a może być gorzej.

 

Powiedziałbym inaczej: w trybie Prawdziwe Kino jest najmniej do poprawiania. Ale mimo wszystko jest. Jeśli chcesz mieć telewizor ustawiony stricte wg norm - to sam tego zrobisz. Potrzebna jest profesjonalna wiedza i takież oprzyrządowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ustawień dwóch pozycji : overscan i przesuw pixela - czy obie funkcje powinne być wył czy tylko overscan i kiedy zaleca sie włączenie overscan jesli w ogóle jest to konieczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Overscan wyłącz. Włączaj ewentualnie tylko jeśli na jakimś programie będziesz miał artefakty na brzegu ekranu.

 

Przesuw piksela włącz. Ta funkcja chroni ekran przed wypalaniem powidoków.

 

IFC daj na minimum jeśli nie chcesz mieć teatru telewizji (nadpłynność).

Edytowane przez BlueMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki info :-).Nurtuja mnie jeszcze dwie rzeczy: Zauwazylem ze po lewej stronie ekranu podczas ogladania tv czasami jest szerszy czarny pasek niz z prawej strony tzn. obraz nie jest rowno "osadzony" wzledem ekranu telewizora, czy mozna temu jakos zaradzic (podkreslam ze nie zawsze sie tak dzieje)? i jeszcze jedna sprawa: na ustawieniu "obraz kinowy" podczas ogladania filmow w tv (tv dvb-c wraz z modulem) w sytuacjach kiedy postacie lub jakiekolwiek rzeczy przemieszczaja sie szybko wzgledem tla mozna zauwazyc, ze wokol tychze postaci/rzeczy pojawia sie cos w rodzaju rozmytego obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszedłem dlaczego występuje efekt nierównego usytuowania obrazu w stosunku do ekranu...powodem jest funkcja przesuw pixela -włączony. Jest tez tam możliwość oprócz włączony, auto ale nie mam pojęcia jaka jest różnica miedzy tymi dwiema alternatywami i czy obie możliwości chronią tv jednakowo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Ja również nie mam pojęcia jaka jest różnica między pixel orbiter w trybach AUTO i WŁĄCZONY, zwłaszcza że (przynajmniej u mnie w VT60) nie ma w ogóle opcji WYŁĄCZONY. Zastanawiałem się nad tym ale do niczego sensownego nie doszedłem. Może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W st60 tez są tylko dwie możliwości: automatyczny i włączony, dlatego mnie to zagadnienie nurtuje. Moze w przypadku włączony przesuw pixela pracuje cały czas a w trybie automatyczny włącza sie czasowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ok dzieki info :-).Nurtuja mnie jeszcze dwie rzeczy: Zauwazylem ze po lewej stronie ekranu podczas ogladania tv czasami jest szerszy czarny pasek niz z prawej strony tzn. obraz nie jest rowno "osadzony" wzledem ekranu telewizora, czy mozna temu jakos zaradzic (podkreslam ze nie zawsze sie tak dzieje)? i jeszcze jedna sprawa: na ustawieniu "obraz kinowy" podczas ogladania filmow w tv (tv dvb-c wraz z modulem) w sytuacjach kiedy postacie lub jakiekolwiek rzeczy przemieszczaja sie szybko wzgledem tla mozna zauwazyc, ze wokol tychze postaci/rzeczy pojawia sie cos w rodzaju rozmytego obrazu.

Ten rozmyty obraz to jest tzw. Teatrzyk przy IFC ustawionym na więcej niż minimum.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.