Skocz do zawartości
IGNORED

Zbiory gotowych nastaw kalibracyjnych dla telewizorów wykonanych za pomocą dobrego sprzętu


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ci co płacą kupują czyste sumienie nic poza tym.

 

Nawet jeśli tak - jest indywidualną i suwerenną decyzją każdego zainteresowanego na co chce wydać swoją własną kasę. Można mu raz powiedzieć, że (czyimś zdaniem) wydaje bezzasadnie, ale natrętne występowanie w roli przyzwoitki i (samozwańczego) "głosu rozsądku" jest nie na miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mną się nie zajmować. Bo to nie temat wątku. Jestem pewien, że gdyby precyzyjna kalibrację przeprowadzał specjalista z Niemiec nastawy by się różniły.. Wnioski niech każdy sam sobie wyciągnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co zrobili kalibrację czyli: maniek, tribul, bobcat chyba nie zdają sobie sprawy z tego że owa kalibracja fakt że poprawiła obraz ale nadal nie jest idealna.

Oznacza to tylko tyle że nie jest możliwe ustawienie tak telewizora aby było wszystko OK, kalibracja to kompromis i nawet super Hi-Endowy sprzęt maćka choć mierzy poprawnie nie jest w stanie tego zmienić bo problem tkwi w układzie elektronicznym który projektowany jest po to aby tylko działał.

Telewizory powszechnego użytku nie mają w sobie układów korekcyjnych z prawdziwego zdażenia bo i jest to zbędne dla przeciętnego kowalskiego, co innego monitory profesjonalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby precyzyjną kalibrację przeprowadzał specjalista z Niemiec nastawy by się różniły

 

Jeżeli pod nazwą kalibracja rozumiemy ustawienie zgodne ze standardami - to są one precyzyjnie zdefiniowane. Wynik więc będzie identyczny, bez względu na to kto ją będzie przeprowadzał. Chyba mylisz kalibrację z ustawieniem pod własne upodobania.

 

kalibracja fakt że poprawiła obraz ale nadal nie jest idealna.

 

Być może. Ale znikło u mnie owe irytujące za-żółto-zielenienie, jakie było na fabrycznie ustawionym trybie THX. Obraz stał się znacznie lepszy, co można było zauważyć natychmiast. I dopiero po jej przeprowadzeniu można w pełni wykorzystać zalety THX. Reasumując tak na oko błąd obrazu zmniejszył się o kilka rzędów wielkości. A że jest idealnie na 99.9% zamiast 100%? Nie pracuję w aptece. Ty chyba też nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi typowe z serialu-Tata a Marcin powiedział,że jego tata powiedział......blablabla.

Do piaskownicy,a nie posty nabijać. ;)

A ty jak zwykle poza bajką na dobranoc, znowu nic nie zrozumiałeś.

 

Ci co zrobili kalibrację czyli: maniek, tribul,

Dlatego Maciek i jego koledzy po fachu będą ten fakt wykorzystywać i do usranej śmierci nalegać na ponowne rekalibracje. Co z tego, że oko tego nie zobaczy, ważny będzie certyfikat na ścianie, obowiązkowo z nową gwarancją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Dlatego Maciek i jego koledzy po fachu będą ten fakt wykorzystywać i do usranej śmierci nalegać na ponowne rekalibracje

Żebym sobie nawet miał samopoczucie poprawić-to skorzystam.

A ty jak nie chcesz to nie musisz.

Bogatemu wszystko wolno. :)

Jak masz bryle jak Stępień-to faktycznie kalibracja jest ci zbędna.

 

Co z tego, że oko tego nie zobaczy,

Edytowane przez maniekn274
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniekn274 - żal cię chłopie czytać. Nie musisz się tak podlizywać Maćkowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ale znikło u mnie owe irytujące za-żółto-zielenienie, jakie było na fabrycznie ustawionym trybie THX. Obraz stał się znacznie lepszy, co można było zauważyć natychmiast...

 

Ale nie wiemy tego czy przypadkiem tego zabarwienia nie dałoby się też skalibrować na darmowych testach (które się ustawia na oko, pewnie jest to lepsze niż te śmiesznie pływające w parametrach pomiaru najtańsze kolorymetry) dostępnych w sieci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiemy tego czy przypadkiem tego zabarwienia nie dałoby się też skalibrować na darmowych testach

pewnie że by się dało, ba, wręcz namawiałem pisząc co i jak należy, ale nie wszyscy są biegli w każdej dziedzinie, w tym ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale tak na poważnie, to spieracie się o drobne jeśli chodzi o budżety na KD bądź stereo. Ktoś chce mieć obraz po kalibracji to wydaje te kilka stów i kalibruje, ktoś nie chce bo woli ustawić pod siebie to ich nie wydaje i tyle. Po co to przekomarzanie:) Ja wydałem i jestem zadowolony, korona mi z głowy nie spadła, nie zbiedniałem, a obraz bardzo mi się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że by się dało, ba, wręcz namawiałem pisząc co i jak należy, ale nie wszyscy są biegli w każdej dziedzinie, w tym ja.

 

Poniżej jest link do posta Macieja, w któym sam przyznał że gołym okiem widzi niemal zerowe różnice :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Odstępstw barwowych nie mierzy się w skorelowanej temperaturze barwowej, tylko w deltaE. Cytat z mojego standardowego raportu, strona trzecia:

 

deltaE (w skrócie dE) jest wartością liczbową określającą stopień różnic pomiędzy jedną barwą a drugą. Na przestrzeni lat powstało wiele różnych funkcji służących do obliczania tejże wartości, a każda z nich miała swoje wady i zalety. W raporcie tym posługujemy się najnowszą funkcją zwaną CIEDE2000 (lub po prostu deltaE 2000). Odgórnym założeniem tejże funkcji jest możliwość bezpośredniego przyrównywania do siebie wartości błędów bowiem formuła uwzględnia różne przekłamania barw (odcienia, nasycenia, jasności) w sposób symulujący wrażliwość zmysłu wzroku na każde z nich.

Nie zostało do tej pory jednoznacznie okrelślone jak niska dE przestaje być zauważalna gołym okiem. W przypadku telewizorów, naszym zdaniem, całkowicie satysfakcjonujący jest wynik poniżej 1.5. W przypadku barw niestandardowych (np. z palety "ColorChecker") świetnym wynikiem jest wartość poniżej 2. Gdy deltaE wzrasta powyżej 3 powoduje to już dostrzegalną degradację obrazu. Wartości ponad 6 na mierzonych przez nas barwach są niedopuszczalne!

 

Mając obok siebie dwa telewizory da się odróżnić od siebie nawet dE = 0.5 na szarościach. Gdy jest wyższa niż 1.5 widzę to bez żadnego punktu odniesienia na materiałach które znam.

 

Jeśli nadal chcesz dokładnej odpowiedzi, pomimo tego co napisałem wcześniej o temperaturze barwowej to moja odpowiedź brzmi 0. Widzę różnicę pomiędzy dwoma wyświetlaczami, które różnią się o 0K (słownie zero) :)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A wniosek z tego jest taki że Maciej ma rację że tanie kolorometry są stratą czasu (i nie mają sensu) bo są zbyt niedokładne, gdy tymczasem oko widzi praktycznie najmniejsze niusanse, czyli na dobrych testach tzw planszowych tj takich gdzie się wyświetla plansze i ocenia gołym okiem, można spokojnie zrealizować pełnowartościową kalibrację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee... czy 0K różnicy jest toższame z "zerowa różnica"? Cały mój poprzedni post to tłumaczenie dlaczego tak nie jest, a Ty dalej swoje.

 

A takich co przeprowadzają pełnowartościową kalibrację na oko lubię najbardziej odwiedzać, przeważnie jest najwięcej do poprawy :) Szkoda, że żaden z "biegłych" z tego tematu nie podejmie rękawic i nie zaprosi mnie na weryfikację...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maciej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
i nie zaprosi mnie na weryfikację...

Aż taki masz słaby ruch w interesie? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takich co przeprowadzają pełnowartościową kalibrację na oko lubię najbardziej odwiedzać, przeważnie jest najwięcej do poprawy :)

 

Bo może ci się akurat nie przyłożyli albo coś sknocili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takich co przeprowadzają pełnowartościową kalibrację na oko lubię najbardziej odwiedzać, przeważnie jest najwięcej do poprawy :) Szkoda, że żaden z "biegłych" z tego tematu nie podejmie rękawic i nie zaprosi mnie na weryfikację...

z chęcią bym zaprosił ale wiem że nie zrobisz z niego panasonika (LG550) jest tak kurewnie uparty ze zmienia ire60 jak się reguluje ire20 i tak w kółko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek z każdego LCD zrobi Plazmę, nawet jak będziesz chciał to i VT80

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Na 6 tysięczny post-za to bez sensu pier...nie głupot-zapraszam cię na weryfikację obrazu nie skalibrowanego, z obrazem skalibrowanym.

Namiary na PW.

Może wreszcie ochłoniesz z wpisów typu(to nic nie daje,można na oko,to mało warte- i setki innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>maniekn274

 

A ja zapraszam do siebie. Będziesz miał okazje przekonać się jak można samemu ustawić plazmę i również ją rozregulować. Będziesz miał , przy tym możliwość wyciągnąć samodzielnie wnioski co to jest marketing obliczony na korzystanie z czyichś usług. Przy okazji posłuchasz muzyki i przekonasz się jak można samemu dobrać sprzęt i go poprawić.

 

Licz się z tym, że będziesz zaskoczony.

 

smiley-cool.gifsmiley-cool.gifsmiley-cool.gifsmiley-cool.gifsmiley-cool.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę przerywać zażartej dyskusji ale możecie mi odpowiedzieć za co odpowiadają takie parametry jak Cutoff i Luminancja? Jakie efekty daje ich zwiększenie i zmniejszenie?

 

Obraz ustawiam sam metodą na oko tak żeby był naturalny i mi się podobał.

TV to P46G30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janek_TU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie tyczy się czerni. Pierwsze balansu /toru RGB z poziomu czerni/ czyli by była czarna a nie na przykład brunatna. Drugie jej poziomu.

Więcej na temat regulacji znajdziesz tu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6 tysięczny post-za to bez sensu pier...nie głupot-zapraszam cię na weryfikację obrazu nie skalibrowanego, z obrazem skalibrowanym.

 

Może wreszcie ochłoniesz z wpisów typu(to nic nie daje,można na oko,to mało warte- i setki innych)

Skalibrowałeś, to się ciesz, masz lepiej , to się ciesz. Napisałem ci już na temat porównania dwóch telewizorów, z czego jeden był skalibrowany. Jak widzę jeszcze nie dotarło. Przy tym poziomie intelektualnym bywa, że często długo to trwa.

 

Ochłonąć nie muszę, to nie ja wywaliłem kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej jest ciekawy wątek, w niektórych sklepach można zamówić telewizor ze zrobioną kalibracją, jednak okazuje się że telewizor po zrobionej kalibracji chodzi po prostu okropnie !.

 

''Po powrocie do farycznych ustawień "prawdziwe kino" obraz sie znacznie poprawia. Różnica aż bije po gałach, aż odczuwam ulgę. ''

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wpisałem do wyszukiwarki sprzęt z powyższego linka na którym kalibrację robił sklep, bo takowy podał reklamujący, tj ten model spydera i kolorymetra i wyszukiwarka znalazła mi takiego linka :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Panasa TX-P50ST60 z usługą kalibracji przed wysyłką i zastanawiam się teraz czy to miało sens... Kalibracja była zamówiona pod seansiki filmowe w całkowitym zaciemnieniu, tak aby obraz jak najlepiej imitował kinowy. Do kalibracji jako źródła obrazu użyto hajendowego plejera OPPO, ja dysponuję budżetowym LG BD550. Dostałem wydrukowany certyfikat kalibracji ze wszystkimi ustawieniami. Podekscytowany rewelacjami z netu, że na skalibrowanym ST60 można uzsykać obraz bardziej zblizony do wzorca niz na fabrycznych trybach THX w wyższych modelach, podłączyłem plejer, zapuściłem do testów filmy z blu-ray + pare z mkv, a tu... rozczarowanie! Obraz nawet w całkowitej ciemności za ciemny. Zabite wszystkie szczegóły w cieniach, ogólnie jak za mgłą. Przygaszona biel z dominantą zieleni. Czerń też z dominantą zieleni.

 

 

 

He he, a było nie ruszać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post innej osoby która stwierdziła lepszy obraz z fabrycznych (i wyraźne wady kalibracji) ustawień :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.