Skocz do zawartości
IGNORED

Zbiory gotowych nastaw kalibracyjnych dla telewizorów wykonanych za pomocą dobrego sprzętu


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ta sama osoba, jestem z nią w kontakcie. Miała kalibrowane Spyderem 3 i to przez gościa, który przeciągnął mu wszystkie suwaki gammy oporowo w dół, stąd straszna posteryzacja i zieleń. Szkoda, że tacy domorośli majsterkowicze psują opinię prawdziwej, fachowej kalibracji.

 

A jeszcze bardziej przykre, że niektórzy się na nią nabierają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maciej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można powiedzieć że telewizor został ustawiony znacznie gorzej od oryginalnych nastaw fabrycznych ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Panasonic P50GT50, maca, kalibrator eye one dispay 2 i oprogramowanie xrite i1Match- jestem grafikiem monitor kalibruję co miesiąc ale kompletnie nie wiem jak skalibrować plazmę= jak to sie robi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę marudzić ale to już ósma strona tego tematu a gotowe nastawy znalazłem jedynie w dwóch postach. Rozumiem że temat ciekawy i kontrowersyjny ale nieźle by było zachować równowagę między dyskusją a celem tematu. Gdybym teraz w Googlu szukał nastaw do mojego telewizora i trafił na ten temat to miałbym ochotę was wszystkich udusić gołymi rękami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że nie istnieją gotowe nastawy. Każdy egzemplarz ma jakiś rozrzut parametrów i każdy musi być ustawiony indywidualnie. Nie jest istotne czy za pomocą przyrządów pod ustalone standardy, czy we własnym zakresie pod swój indywidualny gust.

 

Podbnie jak nie istnieje panaceum, czyli uniwersalne lekarstwo na wszystko. Każde schorzenie wymaga innych specyfików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją czy nie, kilku ludzi skalibrowało swoje telewizory profesjonalnym sprzętem i nie widzę powodu żeby swoje ustawienia wraz z modelem telewizora a nawet producentem i modelem wyświetlacza i modelem kolorymetru udostępnić innym ludziom w internecie. Czy te ustawienia są prawidłowe czy nie, dajcie to ocenić właścicielowi telewizora. W końcu ustawienie telewizora według tych ustawień nic nie kosztuje. A może akurat komuś takie ustawienia będą pasować.

W cale nie jestem przeciwny dyskusji na ten temat ale nie do tego ten temat służy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrzysiekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał zobaczyć taki całkowicie niezależny praktyczny test w którym postawiono by tak ze trzy różne modele telewizorów różnych producentów a za każdym stałoby kilka takich samych modeli a potem wklepano by do nich tzw gotowca (z pomiarami oczywiście zrealizowanych na dobrym sprzęcie) no i zweryfikowano by to na koniec na ile różne byłyby rezultaty w pomiarze a także na ile byłoby to widoczne gołym okiem. Jak by jakaś fachowa prasa (czy też może w jakimś programie telewizyjnym) podjęła się takiego testu, to było by to dla nas bardzo przydatne i pożądane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw. Szukałem w necie testów kolorymetrów i owszem są ale oceniana jest funkcjonalność takowych a niestety brakuje pomiarów dokładności w stosunku do wzorca. Moim zdaniem to dziwne podejście bo jeżeli testuje się jakieś urządzenie pomiarowe to moim zdaniem pierwsze co się robi to testuje się dokładność pomiarów. Miło by było gdyby takowy kolorymetr był testowany na wyświetlaczach z różnym widmem. A więc na LCD z klasycznym podświetleniem, z podświetlone białymi LEDami, LEDami RGB i klasycznym wyświetlaczem z luminoforem.

Wypadało by też żeby producent podawał z jakimi wyświetlaczami dany kolorymetr jest kompatybilny.

W obecnej sytuacji to czy dany kolorymetr z danym telewizorem daje poprawne wyniki jest jedynie kwestią szczęścia.

Z tego co wyczytałem to na 100% zaufać można jedynie produktom firmy X Rite i to w zasadzie tym które do pomiaru używają spektrometru. Niestety ceny zaczynają się od 500 Euro. Czasami można kupić okazyjnie używany ale poniżej 200 Euro raczej się nie dostanie. Nie jestem pewny czy ma sens wydawanie 500 czy nawet 200 Euro do skalibrowania telewizora za który zapłaciło się 800.

Pewnie zapłacenie za kalibrację byłoby jakimś rozwiązaniem ale jaka jest gwarancja na to że do domu nie przyjdzie pacjent który będzie używał kolorymetru za 50 Euro i do tego zleżałego z organicznymi filtrami które nie trzymają parametrów.

Dlatego uważam że prawdopodobieństwo tego że ustawienia z parametrów znalezionych w internecie są poprawne wcale nie jest mniejsze niż prawdopodobieństwo poprawności pomiaru z kolorymetru za 50 Euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw. Szukałem w necie testów kolorymetrów i owszem są ale oceniana jest funkcjonalność takowych a niestety brakuje pomiarów dokładności w stosunku do wzorca.

 

Z tym wzorcowym wzorcem urządzenia pomiarowego może być problem, bo to są drogie sprzęty i nie wiele osób posiada takie, ale można by się pokusić o taki test tańszych kolorometrów, w którym pomiary porównano by do X-Rite i1 Display Pro, i ten który byłby najbliższy w pomiarach do niego mógłby być już brany pod uwagę. Ponieważ Maciej pisał że X-Rite i1 Display Pro już jest użytecznym kalibratorem.

 

Tak że jeśli ktoś posiada kolorometr klasy conajmniej X-Rite i1 Display Pro a także mógłby zorganizować tańsze modele kolorometrów, to taki porównanie byłoby bardzo pomocne dla tego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy. Obawiam się jednak że nie do końca wykonalny. Ludzie nie mają po trzy kolorymetry w domu do porównań. Chociaż jak ktoś ma to takie porównanie mógłby wkleić. Warto też napisać na jakim telewizorze bo kolorymetr na jednym telewizorze może mierzyć poprawnie a na innym już nie.

 

Przynajmniej byłoby widać jaki jest rozrzut w pomiarach i na ile takie pomiary można brać na poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy. Obawiam się jednak że nie do końca wykonalny. Ludzie nie mają po trzy kolorymetry w domu do porównań. Chociaż jak ktoś ma to takie porównanie mógłby wkleić

 

No i właśnie dlatego namawiam do tego, aby kilka osób posiadających różne kolorometry w różnych cenach poczynając od najtańszych, w tym jednen conajmniej klasy X-Rite i1 Display Pro, się skrzyknęło i przeprowadziło takie porównanie który będzie najblizszy do tego który jest uznany prze Macieja za absolutne minimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to panowie. Meldować się kto ma i wklejać porównania. Ja niestety mam tylko jeden Spyder 3 expres i nie mam o nim dobrego zdania. Z monitorem do komputera sobie poradził a kalibracja telewizora to nieporozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

A ja zapraszam do siebie. Będziesz miał okazje przekonać się jak można samemu ustawić plazmę i również ją rozregulować.

Gdy byś miał choć jeden tryb skalibrowany według wytycznych-(fachowym sprzętem) to można by próbować zrobić drugi-twoimi sposobami(żarówka,kartka papieru ,pompka do roweru itd)ale jak nie ma z czym zweryfikować,to co ty chcesz mi pokazać-nie będzie do czego porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodujesz moje rozbawienie ze swoją zdolnością oceny moich ustawień bez patrzenia! Twoją komercyjną kalibrację tv też w ciemno odebrałeś? Co cię przekonało? Certyfikat?

 

rofl1.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTON55

 

Ostatnio czytam wątki w których się udzielasz i niestety twoje porady na temat kalibracji można sobie pomiędzy bajki włożyć. Może sprawdzi się to przy bardzo słabych telewizorach, lub takich z ewidentnie skopanymi fabrycznie ustawieniami, ale w przypadku ekranów wysokiej klasy (w innych kalibracja ze względu na koszty i skromne możliwości regulacji w menu, raczej nie ma sensu) - ustawianie na oko dużo więcej psuje niż poprawia. Oczywiście zaraz napiszesz, że przekupił mnie Maciek albo się nie znam, jednak chyba już nikt na tym forum nie potraktuje cię poważnie - odpowiadasz w ten sposób każdemu kto się z tobą nie zgadza. Żadnym guru nie jesteś, nie widziałem również żebyś się chwalił jakimikolwiek uprawnieniami lub certyfikatami w zakresie kalibracji obrazu lub obróbki obrazu. Ładnie Cię proszę, zachowaj swoje wymysły dla siebie i nie zaśmiecaj Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Po wielu próbach wprowadzenia różnych ( także waszych zamieszczonych na tym szanownym forum ) gotowców kalibracyjnych , stwierdzam, że wszystkie te gotowce można o kant d..y potłuc....

A co sprawiło ,że utwierdziłem się w tym stwierdzeniu?

Sprawiła to 3 godzinna wizyta Macieja.......

Moje st60 65" "grało" wcześniej pięknie, ale teraz "gra" jeszcze piękniej ( dużo piękniej i dużo naturalniej ) i nie żałuje żadnej złotówki wydanej na kalibrację dokonaną przez Maćka....

Pewnie Sittek stwierdzi ,że musiałem zakupić strasznie wadliwy egzemplarz skoro zmiana po kalibracji tak dużo wniosła i spowodowała duży uśmiech na mojej twarzy....

Od razu odpowiem , że zmiany które zaszły są subtelne ale właśnie tych zmian mi tu brakowało ( oczywiście wcześniej nic mi nie brakowało,tak myślałem, ale byłem w błędzie )....

Stwierdzam, że wszyscy mamy takie same "wadliwe" egzemplarze panasa "grające" podobnie.... I grające pięknie... Ale przecież mogą zagrać jeszcze piękniej.....

Jeśli ktoś czuje się na siłach i uważa ,że kalibracja to prosta sprawa, niech próbuje swoich sił na tych wszystkich suwakach w ustawieniach.... życzę mu powodzenia w eksperymentach, których ja dokonywałem od dłuższego czasu....

Raz było lepiej raz gorzej...... Aż w końcu straciłem cierpliwość , decydując się na ostatni eksperyment i "dałem się wyciąć" ( tak pewnie będzie uważało kilku Forumowiczów) na parę stów przez Maćka ;)

Polecam wszystkim zainteresowanym takiego pozbycia się kilku stówek :)

Pozdrawiam, przede wszystkim, "domorosłych specjalistów kalibratorów" i to nie jest żadna złośliwość..... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTON55

 

Ostatnio czytam wątki w których się udzielasz i niestety twoje porady na temat kalibracji można sobie pomiędzy bajki włożyć. Może sprawdzi się to przy bardzo słabych telewizorach, lub takich z ewidentnie skopanymi fabrycznie ustawieniami, ale w przypadku ekranów wysokiej klasy (w innych kalibracja ze względu na koszty i skromne możliwości regulacji w menu, raczej nie ma sensu) - ustawianie na oko dużo więcej psuje niż poprawia. Oczywiście zaraz napiszesz, że przekupił mnie Maciek albo się nie znam, jednak chyba już nikt na tym forum nie potraktuje cię poważnie - odpowiadasz w ten sposób każdemu kto się z tobą nie zgadza. Żadnym guru nie jesteś, nie widziałem również żebyś się chwalił jakimikolwiek uprawnieniami lub certyfikatami w zakresie kalibracji obrazu lub obróbki obrazu. Ładnie Cię proszę, zachowaj swoje wymysły dla siebie i nie zaśmiecaj Forum.

 

To nie jest wątek o mnie. Nie jestem guru i nie zamierzam nim być. Ja zamieszczam przykłady profesjonalnej kalibracji. Jak widać nie masz na ten temat bladego pojęcia. A na temat mojego doświadczenia w tej materii po prostu nic nie wiesz Moja postawa wyraźnie zainteresowanej osobie nie odpowiada. Widać to po reakcjach na moje wpisy. Dodam, że żaden profesjonalista nie reaguje jak smarkacz. .5.gif5.gif5.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ARTON55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest sporo informacji na temat ewidentnego pogorszenia jakości obrazu po kalibracji wypada zastanowić się czy za każdym razem ma to sens. Szczególnie w tych przypadkach, kiedy obraz w telewizorze jest zadowalający a nie wynikający ze słabej fabrycznej jakości. Ustawy optymalne, referencyjne nie zawsze będą się podobać dotąd, dopóki nie będziemy automatami, a jeszcze zwyczajnymi ludźmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieszczam przykłady profesjonalnej kalibracji.

Jeśli byłyby to przykłady profesjonalnej kalibracji to musisz mieć na to dowody czyli pomiary takiej kalibracji "na oko", które poświadczyłyby to co piszesz. Twoje porady sprawdziłem i w żadnym przypadku nie pozwalają one na poprawną kalibrację telewizora, dlatego powinieneś umieścić jakieś dowody swoich racji albo dać sobie spokój, bo się tylko pogrążasz. W przypadku KAŻDEJ kalibracji jednym z ważniejszych elementów jest raport z kalibracji z dokładnymi wynikami pomiarów przed i po kalibracji, jest on jedynym rzetelnym dowodem na skuteczność kalibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się mną nie zajmować. Tu są przykłady profesjonalnej kalibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu zebrane w punkty po polsku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

A tu plansze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ustawy optymalne, referencyjne nie zawsze będą się podobać dotąd, dopóki nie będziemy automatami, a jeszcze zwyczajnymi ludźmi...

 

Wiem z własnych doświadczeń z bawieniem się telewizorami u różnych ludzi, że dla wielu osób nie do zaakceptowania jest inny tryb obrazu niż żywy a także tonacja kolorów również żywa a kolor do tego jeszcze pokręcony, a do tego jak im powyłączasz te wszystkie redukcje mpeg itp, to je i tak z powrotem włączą bo jest wtedy gładziej . Myślę (a nawet jestem pewnien) że dla ludzi o takich właśnie preferencjach kalibracja byłaby tragedią nie do zniesienia. Myślę że producenci wiedzą że ludzie mają różne gusta (może a nawet na pewno prowadzili nad tym różne badania) i też pod te różne gusta starają się wpasować, być może nawet różni producenci przez te różne ustawienia chcą trafić w określone typy klienta. A jeszcze możemy mieć doczynienia z tzw różnymi szkołami/wizjami producentów tego jak ma wyglądać obraz. Był kiedyś artykuł o tym że Japończycy i Koreańczycy celowo inaczej stroili kolory w TV CRT, i robili to z pełną premedytacją ponieważ w tych krajach ludzie mają pod tym względem inne gusta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest sporo informacji na temat ewidentnego pogorszenia jakości obrazu po kalibracji wypada zastanowić się czy za każdym razem ma to sens. Szczególnie w tych przypadkach, kiedy obraz w telewizorze jest zadowalający a nie wynikający ze słabej fabrycznej jakości

poczytałem co piszecie i spróbowałem ruszyć mojego panasa 42ST60, efekt na plus jest ale przy takiej ilości ustawień jaką wyprowadzili w menu uważam, że nie ma szans by wykonać to perfekcyjnie samemu, choćby z braku wprawy i bazy do porównań

możemy mieć doczynienia z tzw różnymi szkołami/wizjami producentów tego jak ma wyglądać obraz ... i też pod te różne gusta starają się wpasować

prawda, jeden słucha dobrego SE a inny bez DSP nie przeżyje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mamel

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Powodujesz moje rozbawienie ze swoją zdolnością oceny moich ustawień bez patrzenia! Twoją komercyjną kalibrację tv też w ciemno odebrałeś? Co cię przekonało? Certyfikat?

 

rofl1.gif

Ale na co ja mam patrzeć(mam spojrzeć na obraz po twoim zabiegu i przyklasnąć że jest extra-to nie problem,bo na swoje tv jak patrzyłem w trybach THX to tak właśnie było,ale co mi po tym jak nie będę wiedział że z tego tv patrząc na niego nie będę pewny że można z niego wycisnąć jeszcze więcej-a ty absolutnie nie możesz mnie przekonać bo nie posiadasz odpowiedniego zestawu(profesjonalnego) do tego.

Pokażesz mi że temperatura barwowa jest ustawiona blisko 6500 K-że lepiej się nie da.?

Pokażesz mi że delta jest idealne 1.0 a nie 1.6? itd

Czy pokażesz mi wiadomości na TVN i będziesz czekał na oklaski.-że jest super obraz.

Obraz może być dobry ale nigdy nie będę wiedział czy nie można z danego tv wycisnąć więcej-a dlaczego,a dlatego że nie masz sprzętu.

 

W przypadku KAŻDEJ kalibracji jednym z ważniejszych elementów jest raport z kalibracji z dokładnymi wynikami pomiarów przed i po kalibracji,

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie możesz mnie przekonać bo nie posiadasz odpowiedniego zestawu (profesjonalnego) do tego.

 

Jak to nie posiada? Przecież pisał że ma świetlówkę z marketu oraz białą kartkę papieru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Tak to jest. Jak się płaci. Można dostać certyfikat. Przecież to tylko świstek papieru. :)

Pisałem już o tym co to za elita jest,co kalibracji dokonuje na odległość po zakupie tv i daje Certyfikat.

Cwaniaki z olsztyńskiego-co z kalibracją mają tyle wspólnego co ja z obroną Częstochowy.

A żeby było śmieszniej to za symboliczne 100 pln.

I wszystkie wpisy jakie znajdujecie w necie to się tyczą tej ekipy. ;)

 

 

Jak to nie posiada? Przecież pisał że ma świetlówkę z marketu oraz białą kartkę papieru.

No niby tak-ale kurde mało mnie przekonują te jego gadżety. ;)

 

A co do certyfikatu-to szczeże mówiąc nawet nie mam pojęcia czy Maciek coś takiego komu kolwiek wręcza.

Raport cały owszem-z wykresami,parametrami przed i po to i owszem ,ale jakiś papier-ja go nie żądałem,a on nie proponował. :)

W sumie po ch..j mi to-w ramki miał bym go wstawić i nad st powiesić. ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem mono tematyczny, ale chcę się z wami podzielić na gorąco moimi spostrzeżeniami i wracając do mojej dzisiejszej profesjonalnej kalibracji ( czyt. Maciej ) chciałem nadmienić, iż po obejrzeniu bajki 3D z moim synkiem, stwierdzam , że największe postępy zaszły właśnie w tej materii....

Mój wniosek jest taki:

- zmiany po kalibracji 2D to subtelne ( no może troszkę więcej niż subtelne ;) ) zmiany, ale teraz widzę że niezbędne......

- zmiany po kalibracji 3D to duże pozytywne zmiany ( chodzi głównie o jasność i odwzorowanie kolorów, koniec ze zgnilizną )

 

Jeżeli ktoś lubi i używa 3D w swoich tv ,to kalibracja tego trybu wg.mnie jest obowiązkowa ponieważ najwięcej wnosi nowego pozytywnego obrazu.....

 

Oczywiście wszystko porównuję do fabrycznego trybu " prawdziwe kino ", nastawy po kalibracji mam teraz w ustawieniach własnych....

A dzisiaj troszkę posiedziałem przed tv i na gorąco przełączałem między tymi trybami porównując " subtelne " różnice.....stąd mój powyższy wniosek.....

 

 

P.S. Parę PLN-ów wydanych ,a tyle radości... :)))))))))))))))))))))))

 

........i teraz moja plazma bierze tylko 50 wat......no dobra ...żarcik...żarcik ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Nowy soft też podobno cosik jeszcze poprawił względem 3d-tylko nie wiem czy ty miałeś ten nowy,bo ja tv kupiłem w marcu tamtego roku.

No i wszystko się zgadza(jasność,i kolory)-po kalibracji.

Ale i tak 3d nie używam-mimo że filmów w 3d mam trochę-jakoś mało mnie to kręci-w sumie nawet okulary mogę odsprzedać-jak nowe(jeszcze oryginalna bateryjka 3/4 mocy ma) :)

Edytowane przez maniekn274
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak 3d nie używam-mimo że filmów w 3d mam trochę-jakoś mało mnie to kręc

Bo "zioła" nie używasz ...... ;)))))

Bajki stworzone są do 3D, oczywiście mówię o oryginalnym blu-ray.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1-pewny jesteś. ;)

Ad2-czy to bajki,czy to film zle odbieram 3d-widocznie mi nie służy.-a ponoć tak czasem bywa.

Ad1- ;)

Ad2- mojej żonie też nie służy, ale mnie i synkowi, bajki nawet bardzo.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.