Skocz do zawartości
IGNORED

Zbiory gotowych nastaw kalibracyjnych dla telewizorów wykonanych za pomocą dobrego sprzętu


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już o tym co to za elita jest,co kalibracji dokonuje na odległość po zakupie tv i daje Certyfikat.

Cwaniaki z olsztyńskiego-co z kalibracją mają tyle wspólnego co ja z obroną Częstochowy.

A żeby było śmieszniej to za symboliczne 100 pln.

I wszystkie wpisy jakie znajdujecie w necie to się tyczą tej ekipy. ;)

No i wszystko okazało się jasne. Zastanawiam się tylko nad jednym: czy udajesz głupka ignoranta, znając się doskonale na procesie kalibracji czy udajesz głupka ignoranta sugerując wszem i wobec, że na technologii tej całkowicie się nie znasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym , którym certyfikaty przesłaniają rozum polecam zamówienie kalibracji tv na rynku niemieckim. Z całą pewnością nastawy będą różne. Wyciągnięcie z tego wniosków pozostawiam, każdemu osobno.icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym , którym certyfikaty przesłaniają rozum polecam zamówienie kalibracji tv na rynku niemieckim. Z całą pewnością nastawy będą różne. Wyciągnięcie z tego wniosków pozostawiam, każdemu osobno.icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif

 

Wnioski nasuwają się same - szybujesz w krainie własnych fantazji. Ani nie widziałeś kalibracji "Niemieckiej", ani "Polskiej", ani tym bardziej nie miałeś okazji ich porównywać. Zwyczajnie piszesz co Ci ślina na język przyniesie. Powszechnie nazywa się to trollowaniem. Powinieneś zostać zbanowany w tym temacie przez autora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz....zaraz nastawy zawsze ( nastawy dla mnie to połozenie wszystkich tych suwaków ) bedą różne bo kazda matryca jest troszkę " inna ", ale w finale mają wszystkie tv danej technologii dawać ten sam obraz bliski referencyjnemu, dlatego gotowce można sobie wsadzić..... i dlatego też konieczny jest profesjonalny sprzęt ( takze co jakiś czas kalibrowany, bo kazde urządzenie pomiarowe ucieka z pomiarami ) i co najważniejsze wiadomości i zależności tych wiadomości w tym temacie....

Ja tak to rozumiem i być może źle..... Fachowcem w tej kwestii nie jestem..... :)

To jest moje skromne zdanie, ale "chyba " od tego jest to forum , aby można było je wyrażać ( właśnie to skromne zdanie , choć nie u każdego brzmi ono skromnie ;) ) i przy okazji poszerzać swoją wiedzę w oparciu o doświadczenie innych Szanownych Forumowiczów.....

Ale niestety podstawową zasadą musi pozostać odpowiednie filtrowanie i wyciąganie wniosków z zamieszczonych "TU" teorii nie zawsze popartych odpowiednią praktyką... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym , którym certyfikaty przesłaniają rozum polecam zamówienie kalibracji tv na rynku niemieckim. Z całą pewnością nastawy będą różne. Wyciągnięcie z tego wniosków pozostawiam, każdemu osobno.icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif

 

No dobrze ale kto powiedział że na rynku niemieckim nie wolno robić kalibracji najtańszym kiepskim sprzętem, przecież nie ma tam chyba przepisu (w tym egzaminów sprawdzających umiejętności) że kalibrację można wykonywać tylko za pomocą sprzętu referencyjnego i tylko ten kto ma taki sprzęt (i wysokie umiejętności) może dostać licencję uprawniającą do prowadzenia takiej działalności. Moim zdaniem to jest mit że w niemczech zawsze i wszystko jest zrobione najlepiej jak się da, jawne fuszerki i niska jakość na pewno też tam są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas naprawdę uważasz, że sprzęt telewizyjny po wyjściu z fabryki i opuszczeniu działu kalibracji przychodzi do nas w postaci rozregulowanej? Takiej, że nie można tego ogarnąć zwykłymi nastawami dostępnymi z pozycji użytkownika?

 

Jeżeli tak, to w 100% nadaje się do reklamacji.

 

Niech mnie ktoś z kalibratorów przekona, że jest inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas naprawdę uważasz, że sprzęt telewizyjny po wyjściu z fabryki i opuszczeniu działu kalibracji przychodzi do nas w postaci rozregulowanej? Takiej, że nie można tego ogarnąć zwykłymi nastawami dostępnymi z pozycji użytkownika?

Pamiętaj, że to co dla jednego jest dobre lub wręcz rewelacyjne, drugiemu może nie wystarczyć.

Bardzo często wymagania ludzi pod względem obrazu dość znacznie odbiegają od obrazu technicznie doskonałego. Ludzie lubią w obrazie tzw. wartość dodaną co widać po wyborach zakupowych w sklepach RTV - im jaśniej i jaskrawiej świeci tym pewniejsze, że się sprzeda. Jednak jest pewien ułamek kinomaniaków, którzy wolą dążyć do obrazu idealnie neutralnego i dla nich przewidziana jest kalibracja, a że jest to ułamek spośród targetu sprzedażowego producentów - ustawienia tego typu są według producentów po prostu zbędne i zwiększają koszty produkcji. I ot cała zagadka. Na pewno telewizory nie są zepsute, a że Ty nie widzisz potrzeby kalibracji, może po prostu nie należysz do tego wąskiego grona osób i nie dążysz pod tym względem do perfekcji. Lepiej dla Ciebie, bo sporo oszczędzisz, ale to że dla ciebie różnica jest mała, to tylko twoja opinia i każdy może mieć odrębne zdanie. Ja np. nie wyobrażam sobie obrazu w moim telewizorze (VT60) bez trybu THX, chociaż wiem że sporo osób oglądając u mnie filmy wolało jak przełączyłem na tryb normalny, który był według mnie przesycony kolorami.

Widziałem również VT60 w pełni skalibrowane i było jednak sporo lepiej, o ile w 2D efekt był subtelny - ale i tak według mnie warty zachodu, to w 3D różnica w porównaniu do trybu THX 3D była kolosalna. Oczywiście można napisać tak jak Ty, że telewizor był zepsuty, szkopuł w tym, że VT60 uważany jest za telewizor z jednymi z najlepszych ustawień fabrycznych w historii TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aqjaroslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas naprawdę uważasz, że sprzęt telewizyjny po wyjściu z fabryki i opuszczeniu działu kalibracji przychodzi do nas w postaci rozregulowanej? Takiej, że nie można tego ogarnąć zwykłymi nastawami dostępnymi z pozycji użytkownika?

 

Jeżeli tak, to w 100% nadaje się do reklamacji.

 

Niech mnie ktoś z kalibratorów przekona, że jest inaczej?

Oczywiście że tak nie uwazam... Obraz po prostu nie jest do końca wyregulowany, a nie rozregulowany.. można by rzec że jakość obrazu jest uśredniona...

Ja swojego st60 mam od wrzesnia i obraz był dla mnie piękny.... po prostu chciałem tego "ryzykanckiego eksperymentu" w postaci kalibracji i wydałem te stówki .... i uwazam że było warto.... Teraz wiem jak jeszcze piękniej zagrać może st60

St60 w swioch fabrycznych ustawieniach bije inne tv na łeb.... chciałem mieć lepiej i mam... Może i Ty niedługo się skusisz na to jeszcze lepiej.. ;)

 

Takiej, że nie można tego ogarnąć zwykłymi nastawami dostępnymi z pozycji użytkownika?

Dla mnie za dużo suwaków i zmiennych do ogarnięcia na oko... Ale może mam takie ch....e oko ;)

 

Szczerze mówiąc gdyby tv służył mi tylko do oglądania platform cyfrowych nie kalibrował bym go..

Ale ja naprawdę dużo oglądam filmów blu-ray ( nie używam żadnych mkv i takich tam, tylko oryginały ) i jakość obrazu w tym przypadku jest priorytetem stąd u mnie st60 ( a dlaczego nie vt albo z? niestety ograniczony budżet) i późniejsza kalibracja profesjonalna, bo przy swojej amatorskiej na oko poległem... i nigdy nie wiedział bym tak do końca co jeszcze potrafi ta magiczna duża skrzynka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Bardzo często wymagania ludzi pod względem obrazu dość znacznie odbiegają od obrazu technicznie doskonałego. Ludzie lubią w obrazie tzw. wartość dodaną co widać po wyborach zakupowych w sklepach RTV - im jaśniej i jaskrawiej świeci tym pewniejsze, że się sprzeda....Jednak jest pewien ułamek kinomaniaków, którzy wolą dążyć do obrazu idealnie neutralnego i dla nich przewidziana jest kalibracja, a że jest to ułamek spośród targetu sprzedażowego producentów - ustawienia tego typu są według producentów po prostu zbędne i zwiększają koszty produkcji. I ot cała zagadka...

 

No tak, producenci z jednej strony muszą wziąć pod uwagę aby telewizor zawierał mniej lub bardziej efekciarskie tryby a także jeden tryb dla bardziej wymagających czyli tzw purystów, tym niemniej nie można wykluczyć że według producentów ten bardziej ambitny tryb do oglądania domowego, mimo wszystko nie powinien być aż takim trybem jaki jest w tzw masteringowych monitorach studyjnych, gdzie kolory są absolutnie neutralne. Być może inteligentnie i odpowiednio ''wymodelowany'' obraz jest bardziej przyjemny/wciągający analogicznie do porównania głośnikowych monitorów studyjnych a kolumn audiofilskich. Takie firmy jak Sony i Panasonic mają swoje wytwórnie filmowe i skoro w swoich flagowych modelach dają takie a nie inne nastawy, to może to być może wskazywać na to że jest to działanie przemyślane które ma zapewnić obmyślony przez nich autorski efekt końcowy służący do większej domowej przyjemności oglądania a nie po prostu do jak najbardziej liniowego monitoringu obrazu.

 

A na koniec tego posta najważniejsze, czyli to co mnie frapuje najbardziej, a chodzi mi konkretnie o to czy jak Maciej kalibruje telewizory, to czy ustawia je idealnie płasko/liniowo jak tylko się da najbardziej, czy też może jednak stosuje pewne odstępstwa od tego aby obraz był też i ładny/piękny/wysmakowany, no bo ja nie wiem czy obraz tzw masteringowy byłby określony przez typowego klienta jako ten który by mu odpowiadał najbardziej. Zresztą Maciej już gdzieś pisał że wykonywał również kalibrację dla profesjonalnych studiów, jestem bardzo ciekawy tego czy dla profesjonalnego studia masteringowego (dajmy na to przy takim samym modelu tv) ustawia/modeluje dokładnie taki sam obraz jak dla typowego domowego klienta ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na koniec tego posta najważniejsze, czyli to co mnie frapuje najbardziej, a chodzi mi konkretnie o to czy jak Maciej kalibruje telewizory, to czy ustawia je idealnie płasko/liniowo jak tylko się da najbardziej, czy też może jednak stosuje pewne odstępstwa od tego aby obraz był też i ładny/piękny/wysmakowany, no bo ja nie wiem czy obraz tzw masteringowy byłby określony przez typowego klienta jako ten który by mu odpowiadał najbardziej

Typowy klient kupuje taniego lcd (32"-40") bo mało prądu zżera i ma zajebiste oczojebne kolory , i ma także internet i inne bajery i siedem par okularów i dostanie bon na sokowirówkę i na wibrator dla konkubiny...

Obraz ten spokojny i naturalny to dla typowego klienta porażka... Ale jak mu lcd w nocy gały wyjara to powie: "ale to był seans teraz to już go nie zapomnę" bo ma powidoki na gałkach ocznych :)))))))))

...i pomyśli sobie "za prąd mało przyjdzie zapłacić"...

....tylko troszkę zimno ma w domu ten typowy klient , bo gdyby miał plazmę to by się troszkę ogrzał ;)))))

P.S. .. i nie chciałem nikogo urazić , bo wiem że nawet wśród tych typowych klientów zdarzają się wyjątki... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Obraz ten spokojny i naturalny to dla typowego klienta porażka...

 

Tak, ale też pomyśl nad analogią taniej wysokoefektywnej kolumny głośnikowej do wysmakowanego w brzmieniu głośnika audiofilskiego i do idealnie płaskich w charakterystyce masteringowych monitorów studyjnych, te ostatnie dla większości ludzi często brzmią po prostu nie wciągająco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas naprawdę uważasz, że sprzęt telewizyjny po wyjściu z fabryki i opuszczeniu działu kalibracji przychodzi do nas w postaci rozregulowanej? Takiej, że nie można tego ogarnąć zwykłymi nastawami dostępnymi z pozycji użytkownika?

 

Jeżeli tak, to w 100% nadaje się do reklamacji.

 

Niech mnie ktoś z kalibratorów przekona, że jest inaczej?

 

Propozycje na PW dostałeś. Mogłeś skorzystać z kalibracji z dwutygodniowym czasem na ocenę rezultatów, tak jak HQ150. "Kalibrator chciał Cię przekonać", ale twoja odpowiedź brzmiała nie. Więc proszę, bądź łaskaw nie wypisywać pierdół typu niech ktoś mnie przekona że jest inaczej, skoro ty tak na prawdę nie chcesz się przekonać. Skoro nie jesteś zainteresowany ustawianiem telewizora do wzorca, poznawaniu jakimi błędami obarczony jest obraz i jakie mogą być wizualne rezultaty to po co siedzisz temacie o kalibracji telewizora? Jakiś czas temu słusznie zarzucałeś, że ciągniemy ten temat w wątku o plazmach, ale teraz znajdujemy się w wątku o kalibracji. Po co tutaj odpisujesz jeśli uważasz, że to co masz ustawione jest perfect i nie zamierzasz nic zmieniać?

Wydaje mi się sittek, że ty nie jesteś osobą, która pisze tylko po to by nabijać posty, więc czemu to robisz tutaj?

Kup sobie kolorymetr i eksperymentuj, czytaj, poznawaj, zamów pro kalibrację i samodzielnie oceń rezultaty, a nie siedź i pisz z pozycji teoretyka, żądającego by Cię ktoś przekonywał magicznymi argumentami. Jeśli nie chcesz to opuść ten wątek, albo przynajmniej powstrzymaj się od głupich komentarzy.

Mogę Cię o to prosić?

 

A na koniec tego posta najważniejsze, czyli to co mnie frapuje najbardziej, a chodzi mi konkretnie o to czy jak Maciej kalibruje telewizory, to czy ustawia je idealnie płasko/liniowo jak tylko się da najbardziej, czy też może jednak stosuje pewne odstępstwa od tego aby obraz był też i ładny/piękny/wysmakowany, no bo ja nie wiem czy obraz tzw masteringowy byłby określony przez typowego klienta jako ten który by mu odpowiadał najbardziej. Zresztą Maciej już gdzieś pisał że wykonywał również kalibrację dla profesjonalnych studiów, jestem bardzo ciekawy tego czy dla profesjonalnego studia masteringowego (dajmy na to przy takim samym modelu tv) ustawia/modeluje dokładnie taki sam obraz jak dla typowego domowego klienta ?.

 

Zapisz/zapamiętaj: Kalibracja to sprowadzenie charakterystyki urządzenia do ściśle określonego wzorca. W procesie tym nie ma miejsca nadawanie piękna/smaku, czy czegokolwiek innego do obrazu (z resztą co to w ogóle oznacza?). O wygląd obrazu dbają ludzie zwani kolorystami, w studiach filmowych, zaraz za ich plecami stoi realizator audycji/filmu/programu i mówi "z grubsza" jak ma wideo wyglądać. Zadaniem kalibratora jest odwzorować efekt tych prac na ekranie w domu, a nie wprowadzać dodatkowe zniekształcenia. Gdy ustawiam monitor w studio to posiłkuje się dokładnie tymi samymi wytycznymi co przy innych kalibracjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maciej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Maćka K:

Może tak parę słów od Ciebie na temat postu wyżej Kolegi 'Yodas'. Chyba LCD-ki też kalibrujesz ? Wypowiedz się jako fachowiec bo ciężko jest po raz kolejny czytać takie prowokacyjne i całkowicie pozbawione fachowości teksty jak wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Gdy ustawiam monitor w studio to posiłkuje się dokładnie tymi samymi wytycznymi co przy innych kalibracjach...

 

A czy w obu tych przypadkach dążysz do uzyskania dokładnie takiego samego efektu końcowego ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Maćka K:

Może tak parę słów od Ciebie na temat postu wyżej Kolegi 'Yodas'. Chyba LCD-ki też kalibrujesz ? Wypowiedz się jako fachowiec bo ciężko jest po raz kolejny czytać takie prowokacyjne i całkowicie pozbawione fachowości teksty jak wyżej.

Nie chciałem nikogo obrazać, a widzę , że czujesz się urażony moimi jak to nazwałeś prowokacyjnymi tekstami... Ale ja pisałem o typowym kliencie kupującym TANIEGO lcd dla którego wszystko jest ważne tylko nie obraz....

Jak mniemam skoro jesteś uczestnikiem tego forum nie zakupiłeś takowego TANIEGO lcd tylko pewnie zasięgnąłeś kilku rad , przeczytałeś kilka opinii i wogóle zgłębiłeś temat, dokonując trafnego wyboru w tej materii zgodnej z Twoimi preferencjami.... Więc nie Mogłeś kupić takowego Tandetnego LCD...

Zdaję sobie sprawę, że istnieją lcd które naprawdę dobrze "grają" Bo je widziałem , ale niestety do TANICH nie należą... A jak wspomniałem chodziło mi o ten marketingowy chłam , Który wpychają pseudo sprzedawcy przeciętnemu Kowalskiemu..

P.S.

...... i skoro taki Kowalski zakupił takowego Taniego ( nie wiem 1, 2 , 3 tyś dał za niego ) lcd to raczej na pewno nie podda go kalibracji, bo właśnie cieszy się tą sokowirówką którą dostał do tego tv..

..i zdaję sobie sprawę ,że od zawsze toczyła się wojna LCD kontra PLAZMA.... Chociaż wiem że Niektórzy posiadają pod swoim dachem dwie te technologie...

.....I ja też do nich dołączę, tylko czekam aż padnie trinitron u mojego synka w pokoju, i będę musiał zakupić jakieś "cudo" 32" i bedzie to lcd...( i wtedy skorzystam z waszych porad i z Twojej jeśli mi takiej udzielisz :) )

Niepotrzebnie Się Unosisz Lechu36 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy w obu tych przypadkach dążysz do uzyskania dokładnie takiego samego efektu końcowego ?.

 

Przecież to napisał?!

Czy ktoś tu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nikogo obrazać, a widzę , że czujesz się urażony moimi jak to nazwałeś prowokacyjnymi tekstami

Absolutnie nie ! O "oczojebności" pisali nałogowo już na tym forum inni i przykłady fotograficzne z tego samego portalu testowego na tych samych obrazach z jakiegoś materiału filmowego nie dały efektu (wyjaśnienia). Dalej ktoś powraca do tezy o "oczojebności". Po prostu skoro wstawienie fotografii nic nie daje to może Maciek to wyjaśni w sposób zgodny z jego wiedzą. Sam jestem ciekawy skąd biorą się takie opinie. Może ja jestem w błędzie. To będzie taki drobny test obiektywności, mimo że o Kolegę Maćka jestem spokojny (czytałem recenzje w których był on współautorem).

Więc nie Mogłeś kupić takowego Tandetnego LCD...

Zgadza się na rynku jest dużo tandetnych LCD. Plazmy też się zdarzają.

Niepotrzebnie Się Unosisz Lechu36 ;)

Ja tylko się unoszę na nieelegancki tekst o "oczojebności", który nie jest skierowany do konkretnego typu TV tylko do technologii, a to nieprawda.

Pozdrawiam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko się unoszę na nieelegancki tekst o "oczojebności", który nie jest skierowany do konkretnego typu TV tylko do technologii, a to nieprawda.

Pozdrawiam :-)

Masz rację napisałem zbyt ogólnikowo...

Ale udzielisz mi porady w temacie 32" lcd...? Oczywiście nie dzisiaj bo sony u dziecka w pokoju cały czas ma się dobrze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to napisał?!

Czy ktoś tu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem?

 

Prawdopodobnie mylisz się ( no chyba że jednak ja..ale zobaczymy ), te same początkowe wytyczne (czyli ustawienie na total neutral) są potrzebne dla uzyskania identycznego punktu wyjścia, przy czym w jednym przypadku jest to stacja końcowa (np dla studia masteringowego) a w drugim właśnie wzorcowym punktem wyjścia do wymodelowania być może autorskiego ''moda'' (dla typowego konsumenta).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie rozumiem z tego co napisałeś KraK_oN. Jak sobie wyobrażasz inne wytyczne dla studia a inne dla konsumentów? W takim wypadku nigdy nie było by zgodności obrazków. Zbiór wytycznych jest, ogólnie mówiąc jeden. Opisany jest w dokumentach EBU, ITU-R i SMPTE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu twierdzę że moim zdaniem coś w tym jednak jest ?, ano dlatego że z badań wynika że zarówno w obrazie jak i dźwięku, ustawienia (czy też takie zaprojektowanie urządzeń, np kolumn) na total neutral nie są akceptowalne dla typowych konsumentow, a w studiach jest to absolutnie konieczne dla jak najdokładniejszego ujednolicenia punktu wyjścia i wychwycenia jakichkolwiek odstępstw od neutralności.. Dlatego audiofil czy kinomaniak najczęściej nie jest zachwycony studyjnymi masteringowymi sprzętami i ich ustawieniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację napisałem zbyt ogólnikowo...

Ale udzielisz mi porady w temacie 32" lcd...? Oczywiście nie dzisiaj bo sony u dziecka w pokoju cały czas ma się dobrze ;)

Nie jestem ekspertem w dziedzinie TV, ale jak już prosisz to powiem, że mam starego (~8 lat) 32' Sharpa. Takiego z tylnym podświetleniem na świetlówkach. TV mimo pewnych wad chodzi naprawdę dobrze. Nie jest "oczojebny" i ma bardzo dobry (w mojej opinii) balans kolorów. Ja działam głównie w klasie 55' więc pewnie trudno będzie mi coś doradzić. Niestety zauważyłem też w tych niższych klasach dosyć dużą rozbieżność parametrów. Znajomi mają podobnego Sharpa (ten sam typ) tylko trochę większego i jakość obrazu jest słaba. Mają też drugiego 32' (w sypialni) tylko nowszy model (z matrycą RGBY) i ten jest całkiem niezły choć na tym poziomie ciężko o rewelacje. Był kiedyś 32' Philips z tylnym strefowym podświetleniem, który pewnie był godny zainteresowania, ale był drogi i było to już jakiś czas temu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej ktoś powraca do tezy o "oczojebności".

 

Plazmę też można ustawić na oczojebnie jak ktoś bardzo chce. Tylko po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neutral nie są akceptowalne dla typowych konsumentow

 

Tylko, że ci typowi klienci kupują jak najbardziej oczojebne telewizory z kompletnie przesyconymi kolorami, wypalającą oczy bielą oraz olbrzymią ilością artefaktów, które mylnie uznają za oznakę dużej szczegółowości obrazu. Pracowałem dłuższy czas w sklepie RTV na dziale TV i niestety tak jest w większości przypadków.

Może brzydko to zabrzmi, ale kalibracja nie jest usługą dla ciemnej masy, więc nie rozumiem do czego dążysz? Założeniem kalibracji jak napisał już Maciek jest osiągnięcie technicznego wzorca, a nie spodobanie się obrazu każdemu użytkownikowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może brzydko to zabrzmi, ale kalibracja nie jest usługą dla ciemnej masy, więc nie rozumiem do czego dążysz? Założeniem kalibracji jak napisał już Maciek jest osiągnięcie technicznego wzorca, a nie spodobanie się obrazu każdemu użytkownikowi

 

Być może jest tak że dla studia kalibrację robi się na tzw techniczny wzorzec, a dla videofila to już trzeba wymodelować nieco obraz, aby łechtało przyjemnie oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu twierdzę że moim zdaniem coś w tym jednak jest ?, ano dlatego że z badań wynika że zarówno w obrazie jak i dźwięku, ustawienia (czy też takie zaprojektowanie urządzeń, np kolumn) na total neutral nie są akceptowalne dla typowych konsumentow, a w studiach jest to absolutnie konieczne dla jak najdokładniejszego ujednolicenia punktu wyjścia i wychwycenia jakichkolwiek odstępstw od neutralności.. Dlatego audiofil czy kinomaniak najczęściej nie jest zachwycony studyjnymi masteringowymi sprzętami i ich ustawieniami.

 

Nie mylisz czasem charakterystyki dźwięku z charakterystyką obrazu? Ta druga jest dobrze ustandaryzowana. Obraz ma praktycznie te same normy od kilkudziesięciu poprzednich lat, więc jeśli jego wzorcowa forma miałaby być nieakceptowalna, to znaczy, że Ci, którzy za jego wygląd odpowiadają musieliby być nienormalni. Nieprawdaż?

 

Być może jest tak że dla studia kalibrację robi się na tzw techniczny wzorzec, a dla videofila to już trzeba wymodelować nieco obraz, aby łechtało przyjemnie oczy.

 

Jeśli ktoś ma modelować obraz tak by łechtał oczy, to na pewno nie będę to Ja. Nawet na prośbę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maciej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest tak że dla studia kalibrację robi się na tzw techniczny wzorzec, a dla videofila to już trzeba wymodelować nieco obraz, aby łechtało przyjemnie oczy.

Mylisz pojęcia!

Kalibracja profesjonalna jest stosowana w jednym celu, który wymienił już wcześniej Maciek i dąży ona do jasno określonego wzorca.

To o czym piszesz, czyli ustawianie obrazu pod siebie, jest kalibracją amatorską i nie ma tu o czym dyskutować. Jeśli ktoś kiedyś określił cel danej czynności, to nie wymyślisz go na nowo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.