Skocz do zawartości
IGNORED

Firma Sony dzisiaj ogłosiła że pozbywa się działu telewizorów i laptopów


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tymczasem w międzyczasie marudzenia na kanale youtube Macieja pojawił się filmik z kątami XE70, a to najprawdopodobniej oznacza że lada chwila będzie nowy test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sony nie ma sensu brac niz ponizej XE90 lub XD93. Czyli musimy wydac min. 6000zl. Jednak tu mamy pewnosc ze do 8000zl nie kupimy nic lepszego - pomijam promocje na DX900. Potem juz jest dostepny XE93 - 8500zl. Tu znow mamy bufor do przodu. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na tv tvtest Tomasz Chmielewski ujawnił cześć wyników dla modelu 49we755, i tak ten model ma kontrast 893 :1 a jasnoścć 390 cd/m^2, ale jeżeli chodzi o kolory to :

 

''pod względem precyzji odwzorowania barw 49WE755 jest najsłabszą Bravią, jaką testowałem w ciągu ostatnich kilku lat. Szkoda, ale takie niestety są skutki użycia chińskiej matrycy od BOE.''

 

Ostrość obrazu w ruchu w załączonym trybie LED wynosi 400 linii, czyli mniej niż w modelu 43XE7005 który osiąga 450 linii i jeszcze bardzo nie miga lub w bardziej migoczącym trybie osiąga 550 linii.

 

Ale za to model 49we755, ma szerszy zakres pokrycia barw ale nie posiada trybu de-judder.

 

Jako całość Tomasz Chmielewski ocenił pojedynek modeli 49we755 vs 43XE7005 TAK :

 

>49we755 >Bardzo przeciętny

 

>43XE7005 >Niezły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A teraz linki, moderację poproszę o wyrozumiałość :

 

 

Lubię czytać to co piszesz, ale na taką ,,wyrozumiałość'' chyba moderacja nie powinna pozwalać.

Skoro moderatorzy nie zgadzają się innym na takie linki i rozdają za nie kary to i tutaj nie powinno ich być. Choć oczywiście to błąd polityki tego forum.

Ale zasady muszą być takie same dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniejsze wnioski z testu :

 

Trzeba jeszcze zaznaczyć jedną zaskakującą rzecz, autor testu napisał że Firma Sony w modelu 49we755 nie udostępniła regulacji balansu bieli a w modelu 43XE7005 są dostępne ustawienia balansu bieli ale bez pełnych ustawień CMD (ale można go już w miarę dobrze skalibrować) , a modelu we755 niestety nie można skalibrować pomimo sporych fabrycznych błędów w odwzorowaniu kolorów. To jest w sumie nieco dziwne bo tv z jednej strony obsługuje szeroką paletę barw a z drugiej nie można go skalibrować żeby ten potencjał szerokiej palety mógł się w pełni zrealizować/otworzyć . Ten model WE755 ma jasność 390 cd/m^2 co jest nieco za mało do HDR-u (ale już można go poczuć, ale to pewnie bardziej w dzień bo w nocy na ips mogą być dziwne zjawiska rozjaśnień pasami itp), ale całościowo lepiej jednak został oceniony model 43XE7005 który ma jeszcze mniej bo 305 cd/m^2.

 

W takim razie ciekawe jak wypadnie jeszcze wyższa seria tych 50hz IPS-ów czyli x800/xe800 , pewnie się będzie różnić tym że będą tam udostępnione pełne ustawienia kalibracyjne.

 

EDIT:

 

He he, chyba już wiem dlaczego w modelu we755 nie udostępniono ustawień kalibracyjnych, cytat z testu :

 

''Współczynnik kontrastu ANSI jest niski (typowy dla wyświetlaczy LCD typu IPS). Niestety, charakterystyka jasności jest wyraźnie i świadomie podbita (zbyt jasna) w obszarze bieli i bardzo jasnych szarości, co zaburza paletę szarości, a służy jednemu celowi - subiektywnej poprawie niskiego kontrastu. Gdyby charakterystykę jasności skalibrować do normy, kontrast ANSI byłby jeszcze niższy - szacuję, że mógłby spaść nawet do 500-600:1. Niestety, chińska matryca BOE pod względem kontrastu nie ma nic szczególnego do zaoferowania.''

 

Wniosek:

 

Jakby udostępnili kalibrację, to po prawidłowej kalibracji kontrast wyszedłby szacunkowo około 500-600:1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mowie ze nie ma sensu bawic sie w Sony ponizej pewnej kwoty, tu mozna smialo brac inne marki. Jednak od pewnej kwoty tworza dla mnie najlepsze TV LED LCD (gdzie tu stanac obok nich moze jedynie DX900).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony wydało aktualizację oprogramowania która zawiera obsługę HLG HDR po HDMI na modelach z 2015/2016 roku :

 

2016 ->SD85, XD85, XD93 e XD94

 

2015.->W75C, W80C, W85C, S80C, S85C, X80C, X83C, X85C, X90C, X91C, X93C e X94C

 

Przykładowy update do serii W7/W8

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony chyba dlatego zdecydowało się na dodanie obsługi HDR w modelach z 2015, bo zrozumieli że ci użytkownicy modeli na matrycach 100 hz VA z kontrastem 5000:1 raczej szybko nie przesiądą się na nowe modele 50hz z kontrastem 600/800:1 za te same albo nawet większe pieniądze niż wtedy za nie zapłacili, a tym bardziej że modele z 2015 serii w7/w8 mają lepszą ostrość ruchu niż nowe modele 100 HZ. Mowa oczywiście o porównaniu nowych modeli w tej samej klasie cenowej w której znajdują się obecnie tylko modele IPS 50hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, jestem ciekaw dzis jak to wypadnie na moim XD93 - bede testowac material z USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony tym ruchem najprawdopodobniej zyskało to że ci klienci co mieli udane modele z 2015 (typowi nabywcy dobrej średniej półki cenowej), doskonale widzą co się dzieje w tym roku modelowym, a realnie dzieje się to że ta oferta zupełnie się dla nich nie nadaje (i Sony o tym doskonale wie) ale ciekawi ich ten nowy system HDR, w związku z tym firma Sony żeby ich już całkowicie nie zniechęcić do zakupów na przyszłe lata (albo żeby nie nabyli modeli od konkurencji), to zdecydowała się im dać ten nowy system HDR, aby mogli na tych swoich dobrych modelach 100 hz VA, doczekać adekwatnych (w tej półce cenowej) nowych modeli w przyszłych latach, na moje wyczucie może to jeszcze potrwać ze 2 lata, no chyba że cięcie kosztów będzie trwało jeszcze dłużej !.

 

Trzeba to podkreślić jeszcze raz, że takie parametry w domenie kontrastu i ostrości w ruchu jak miała średnia połka w latach 2015 i kilka lat wcześniej, to teraz oferują tylko topowe modele, dlatego jest rzeczą całkowicie niemożliwą i nierealną aby ktoś kto ma teraz wysoki poziom zszedł teraz nagle na poziom zaledwie podstawowy, a i to nawet nie bo podstawowe modele Sony czy Panasa z przed wielu lat miały matryce z wysokim kontrastem i bardzo dobrą jasnością do oglądania w dzień, a w tym roku Panas tak przyciął jasność że to jest normalnie jakaś parodia aby dać do nowych tv w średniej półce jasność która nadaje się tylko do nocnego oglądania, a tu znowu u panasa są matryce IPS, czyli nie są dobre ani do oglądania w dzień ani w nocy.

 

Nikt normalny przy zdrowych zmysłach nie zszedłby (tj nie zastąpił by telewizora) z poziomu kontrastu 5000:1 i super ostrego ruchu na kontrast rzędu 500-600:1 i matrycę 50 hz.

 

EDIT:

 

Jeszcze Panas powinien zrobić podobny update do modeli DS 630 z wysokim kontrastem i dobrą jasnością jak na sdr bo około 400 cd. Bo ci co mają ten model to na pewno nie zakupią tych nowych modeli z bardzo niskim kontrastem, jasnością i matrycą 50hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest lepszy HDR, to tylko wsparcie HDR do kontentu z internetu jak YT czy jego obsluga w relacjach TV - poki co bardzo rzadkie zjawisko. ;)

 

Co do cen, to nie do konca tak, progres nastapil. Wystarczy porownac sobie wysoka czy srednio wysyka polke. Plus tu ciagle mozna dostac w cenie nowych srednio udanych modeli, bardzo dobre modele z 2016 roku. Tylko srednia polka ucierpiala, niestety dosc mocno. :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do kompletu przydałby się test najwyższego modelu 50 hz (XR 400) na ips, czyli KD-XE8099.

 

Ale lada moment ma pojawić się test Sony 49XE9005

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawił się na (tv test) jeszcze nie pełny test Sony 49XE9005. A na benchmarku ma być pełny test w sobotę. W Saturnie teraz chodzą po 5224 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za troche wiecej masz lepszy tv w wiekszym calazu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Choc cena tego XE90 atrakcyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Z tym Sony ostrożnie.

Popatrz na komentarze w tym sklepie przy większym modelu 65''

 

,,Tv popsuł się po 1 mc naprawa gwarancyjna niemozliwa wymiana na nowy ?? niestety nowy TV który otrzymałem miał przepracowane ponad 420h i bad pixele, wszystko zgodne z standartami SONY . KOSZMAR tv za 10000 i same kłopoty . NIGDY WIECEJ SONY''

 

,,Po kilku miesiącach zbierania wiedzy wybrałem wreszcie telewizor prawie idealny dla mnie, Kluczowym kryterium był poziom czerni, a oglądam głównie w nocy. Ponieważ Euro miało najlepsza cenę, zamówiłem z dostawą do domu. Tv przyszedł nówka sztuka, nieotwierany, karton bez żadnych uszkodzeń. Otworzony przy dostawcach, żadnych widocznych uszkodzeń. Niestety po odpaleniu szok, okazało się, że matryca masakrycznie prześwietlona, szkaradne białe plamy na ciemnym tle, a miał mieć jeden z najlepszych systemów wygaszania i właśnie dla ... Tel. do Sony, kazali kalibrować, co nie pomogło. Zasugerowałem niewielką krzywiznę matrycy, której się sam dopatrzyłem. Przysłali serwis z mojego miasta, który stwierdził uszkodzenie mechaniczne i odmówił naprawy. Podobno musiałem skrzywić ja (absurd) lub w transporcie (wątpię, przyjechał w pozycji pionowej, karton bez uszkodzeń). Zgłosiłem w RtvEurAgd reklamację z tyt. rękojmi czekam na kolejny serwis, który mają mi przysłać. Jak będzie trzeba pójdę do sądu bo nie dam sobie wmusić , że kupiłem nowy tv za tyle kasy i sam go natychmiast pokrzywiłem (ciekawe w jaki sposób?). Nie zdążyłem go nawet powiesić na ścianie, a z kartonu wyjmowany oczywiście z największym namaszczeniem proporcjonalnym do wydanej kasy... Wniosek: dokładnie oglądajcie przy swoje egzemplarze, m in. sprawdzajcie czy matryca tv jest prosta. Marka Sony jak się okazuje nie gwarantuje już braku jakichkolwiek problemów Poza tym tv zapowiada się świetnie, nie chcę innego ale ten muszą mi wymienić na wolny od wad. Jak pisałem przy tej cenie tv o sprawiedliwość jestem gotów walczyć nawet w sądzie. Zalety: wygląd, piękne kolory Wady: słaby dźwięk, starodawny pilot, beznadziejny po ciemku, problemy jakich się nie spodziewałem po flagowym (do niedawna) modelu Sony''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem model 55 cali. Mam 5 letnia gwarancje od sklepu John Lewis. Poza 2 letnia od Sony. Wiec jestem spokojny. Wycigasz jedna opinie po tym jak na najlepszym portalu w Europie Avforums.com dostal rekomendacje, to samo na hdtv.co.uk czy hdtvpolska.com

 

Jesli chcesz kupic tv wolny od wad to tylko I wylacznie Loewe czy B&O gdzie selekcja paneli jest robiona recznie. Placisz za to odpowiednia sume. W masowej produkcji, wszedzie trafia sie gorsze sztuki. Dlatego masz gwarancje czy mozliwosc zwrotu towaru do 14/30 dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze z swojej perspektywy.

 

Odnosnie Twojego slowa pisanego.

 

Badzmi precyzyjni. Jednej. Wybranej. Moglbys chociaz pokazac statystyke z tej strony, skoro juz sie posilkujesz zrodlem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Sam sobie poczytaj komentarze:

 

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-65xd9305.bhtml#opinie

 

Jakakolwiek statystyka tu jest nieważna. Ważne jest to, że kupując TV Sony za kilkanaście tysięcy zł, klient w Polsce musi się liczyć z tym, że za miesiąc może mu TV paść i Sony mu go nie naprawi tylko wymieni na inny, nie nowy egzemplarz. I to będzie zgodne z ich warunkami gwarancji.

Dokładnie tak jak innym klientom którzy w ten sposób zostali potraktowani.

Zapisy w gwarancji Sony jak widać nie są martwe i niepotrzebne. One działają jak widać na dużą naszą, klientów niekorzyść.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Samsunga dzialo sie to co tydzien (min. 1 sztuka tygodniowo). Tak srednio wygladaly reklamacje klientow na serie KS od modelu 7000 w gore. Ja rozumiem ze zmieniles kierunek dzialania, jednak jak juz powiedzialem wczesniej, nie windujmy pojedynczych przypadkow na miare niebotycznych.

 

Ps. Plus przypomne ze rozmawialismy o modelu 55 cali. Wiec tego sie trzymajmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja rozumiem ze zmieniles kierunek dzialania,

 

Możesz rozwinąć, bo nie wiem o czym piszesz.

 

Ps. Plus przypomne ze rozmawialismy o modelu 55 cali. Wiec tego sie trzymajmy.

 

Nie, tytuł tego tematu to nie jest o modelu 55'' ale ogólnie o firmie Sony.

Moje wypowiedzi są więc zupełnie na miejscu. Dodatkowo zapytam czy warunki gwarancji tego modelu 55'' są inne niż 65''?

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znow odwracasz kota ogonem. To ja zapytam czy 65 cali kupisz za 6 tys. Zlotych, plus czy mozesz podac jakies dwa kolejne przyklady, opierac sie na jednym jest niewystarczajace. Jak tak, mozemy kontynuowac, jesli nie, zabladziles, zostaw temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczales dyskusje o konkretnym modelu. Wiec trzymajmy sie jego. Dla mnie, to co przedstawiles to wciaz malo, z analitycznego pounktu widzenia (margines bledu statystycznego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada, niestety. Poki co dales tylko jeden przypadek, wiec to jakies 0.0001%. Nie liczy sie nawet w skali mc. obrotu w danym regionie w kraju. Co do ilosci przepracowanych godzin, wszystko do 5000h to w codziennym uzytkowaniu model polroczny, lub 3mc model z ekspozycji sklepowej. Rozumiem ze co tygodniowe reklamacje na topowa linie Samsunga przemilczysz. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Coś słabo z liczeniem u Ciebie.

Poczytaj komentarze w linkach które podałem. Jak chcesz to z łatwością znajdziesz ich w necie wiele więcej.

 

Rozumiem ze co tygodniowe reklamacje na topowa linie Samsunga przemilczysz. ;)

W tym temacie tak. Nie lubię zaśmiecać komuś podwórka.

Jak masz coś o Samsungu do powiedzenia to zapraszam do mojego tematu tutaj:

 

http://www.audiostereo.pl/gwarancja-tv-samsung_117906.html/page__hl__+gwarancja%20+samsung

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze. 3-5H dziennie srednio chodzi TV o statystycznego Kowalskiego, srednio 7-10H dziennie chodzi TV na wystawie w sklepie. Ja wszystko przeczytalem. Nie bronie w tamtych przypadkach Sony. Bronie tutaj, bo dajesz jednostkowy przypadek, jakby to byla norma. Nie jest norma u Sony w topowych TV. Wiec nie rozumiem takiej internetowej paranoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.