Skocz do zawartości
IGNORED

Firma Sony dzisiaj ogłosiła że pozbywa się działu telewizorów i laptopów


Krak_oN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Gwarancja jest to sprawa umowna pomiędzy stronami i nie reguluje jej żadne prawo.

Ale my tutaj nie piszemy teoretycznie co może być zapisane w jakiejś tam gwarancji. To jest jasne.

Ja tu pisze o konkretnych zapisach, konkretnej gwarancji Sony obowiązującej w Polsce. O takiej jaką też i Ty dostałeś przy zakupie produktów Sony, a nie jesteś świadomy zapisów jakie tam masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Chyba, że ktoś sobie wykupił 5 letnią, bo ochrona z Ustawy Konsumenckiej trwa 24 m-ce.

To już inna sprawa.

 

Ale my tutaj nie piszemy teoretycznie co może być zapisane w jakiejś tam gwarancji. To jest jasne.

Ja tu pisze o konkretnych zapisach, konkretnej gwarancji Sony obowiązującej w Polsce. O takiej jaką też i Ty dostałeś przy zakupie produktów Sony, a nie jesteś świadomy zapisów jakie tam masz.

Chyba się dalej nie rozumiemy? ;)

Przeczytaj post #91.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

W przypadku SONY lepiej skorzystać więc z REKLAMACJI u sprzedawcy (niech się martwi), niż z GWARANCJI producenta.

 

 

 

 

Tym bardziej, że od 13 czerwca będzimy mieli jeszcze więcej praw wynikających z tej ustawy.

Tylko, że w przypadku Sony bardzo często mamy do czynienia z gwarancją pięcioletnią! I w dalszym ciągu jej zapisy będą dla nas ważne. I sąd na Wyspach!

 

I mam sprawe mozesz dac mi linki do testow odnosnie nowego Soniaka W 955 ktore by swiadczyly ze ma zla matryce i gorszy generalnie obraz niz W 905

Wejdź na sonyfilne forum. Tam ktoś pytał o radę co kupować, model tegoroczny czy ten z zeszłego roku. Pisałem jakie dostał odpowiedzi. Z tego co pamiętam to różnią się matrycą.

 

sprzedawca chciał dać klientowi więcej ze swojej gwarancji

Po raz kolejny.

Sprzedawca nie ma nic do gwarancji! Non stop mieszasz te pojęcia i nie możemy się dogadać.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Po raz kolejny.

Sprzedawca nie ma nic do gwarancji!

Sprzedawca , mam na myśli tego komu zapłaciłeś za towar.

Nie producent.

Teraz się rozumiemy ? ;)

 

O.K. może już wystarczy.

Rozwiązaniem problemu , o którym nie potrzebnie dyskutujemy jest rękojmia.

A gwarancja jest problemem jak wykracza poza ustawową ochronę 24- miesięcy objętą rękojmią.

 

Po raz kolejny powtórzę : gwarancja jest sprawą umowną pomiędzy stronami i nic na to nie poradzisz ani ty ani nawet Sąd Ostateczny ;)

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja rozumiem kto to jest sprzedawca. Tylko Ty nie rozumiesz, że nie on udziela gwarancji.

O to mi chodzi.

My tu rozmawiamy konkretnie o firmie SONY. Nie o ustawie o sprzedaży konsumenckiej obowiązujacej u nas.

To nie jest temat o d....ie Maryni. Przyznasz, że w tym przypadku stronami GWARANCJI są Sony Europe i klient?

Znalazłem w modelu 955 jest matryca IPS LG.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gwarancja jest problemem jak wykracza poza ustawową ochronę 24- miesięcy objętą rękojmią.

 

 

Dalej dzwonią .... :)

 

Firmy - REKOJMIA trwa 12 m-cy i wynika z KC ,

Kowalski - Ustawa Konsumencka zapewnia ochronę przez 24 m-ce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

To nie jest temat o d....ie

Wybacz ale chyba jest właśnie o d...ie Maryni.

Czemu z uporem maniaka ktoś miałby nalegać na skorzystanie z czegoś co jest dla niego mniej korzystne?

Po co chcesz stresować się zapisami gwarancji jak możesz "bezstresowo" skorzystać z rękojmi?

Nie rozumiem.

Olej Sony czy innego producenta i szarp się za klapy np. z Saturnem albo Media Marktem.

Nie jest to prościej dla klienta?

Ale jeżeli ktoś chce koniecznie skorzystać z gwarancji , która jest dla niego zazwyczaj mniej korzystna niż rękojmia to jego problem.

 

Dalej dzwonią .... :)

 

Firmy - REKOJMIA trwa 12 m-cy i wynika z KC ,

Kowalski - Ustawa Konsumencka zapewnia ochronę przez 24 m-ce

Wiem i napisałem już to wcześniej.

My chyba dyskutujemy o tym co dla konsumenta (pan Kowalski) jest wygodniejsze i mniej skomplikowane.

Skoro z rękojmi pan Kowalski ma większe uprawnienia niż z gwarancji producenta to chyba jasne jest z czego powinien skorzystać.

A firma to już inna bajka.

I nie czepiaj się szczegółów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ależ oczywiście. Każdy ma możliwość wyboru z czego chce skorzystać. Ja tego nie neguję.

Piszę tylko, jakie wady i niedogodności niesie za sobą Gwarancja Sony. I chyba dobrze że jest taki temat, skoro nawet taki wieloletni klient jak Ty, nie wiedział do tej pory co tam ma zapisane!

Natomiast wskazuję Ci ( zresztą nie tylko ja), że w swoich wypowiedziach mieszasz pojęcia i nie rozróżniasz rękojmii, ustawy o sprzedaży konsumenckiej, gwarancji i wynikających z nich zobowiązań dla stron.

 

Po co chcesz stresować się zapisami gwarancji jak możesz "bezstresowo" skorzystać z rękojmi?

Już powiedziałm dlaczego jest to w tym przypadku tak istotne. Sony bardzo często daje gwarancję pięcioletnią.

Już to mamy wyjaśnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek &ania rozumiem ze Ty masz gwarancje 5 letnia tak? Napisz szczerze czy Ty czytales dokladnie gwarancje przed zakupem tv ? I czy wyczytales z niej ze sadem dla Sonego jest Anglia ? Tylko szczerze prosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ale ja nie oczekiwałem potwierdzenia tego faktu. Wystarczy przeczytać Twoje wypowiedzi.

Staram się tylko wyjaśnić dlaczego nie możemy znaleźć wspólnego języka i niepotrzebnie kłócimy sie o rzeczy które nie są umowne. Wystarczy przeczytać zapisy ustawy i gwarancję Sony.

 

Jarek &ania rozumiem ze Ty masz gwarancje 5 letnia tak? Napisz szczerze czy Ty czytales dokladnie gwarancje przed zakupem tv ? I czy wyczytales z niej ze sadem dla Sonego jest Anglia ? Tylko szczerze prosze.

Dobre:-)

Pierw piszesz:

,,czytac ze zrozumieniem ucza w gimnazjum obecnie i na gwarancji jest czarno na bialym i to w takim miejscu jest napsiane ze czlowiek ktory skonczyl 8 klas szkoly i choc troche sie przykladal nie jest w stanie nie zrozumiec tego ze sadem dla Sonego jest Panstwo Anglia. A nie znajomosc prawa , przepisow, gwarancji itp nie powoduje ze z czlowieka zdejumuje sie odpowiedzialnosc.. czyli jesli ktos czyta taka gwarancje i widzi co jest zapisane w niej ma prawo wyboru czy to pasuje czy tez nie ... wiec pretensje w 99% mozna miec do siebie''

A teraz pytasz czy czytał gwarancję?!

To ma się przyznać do tego, że podstawówki nie skończył? Bo czytał i nie zrozumiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie oczekiwałem potwierdzenia tego faktu. Wystarczy przeczytać Twoje wypowiedzi.

Staram się tylko wyjaśnić dlaczego nie możemy znaleźć wspólnego języka i niepotrzebnie kłócimy sie o rzeczy które nie są umowne. Wystarczy przeczytać zapisy ustawy i gwarancję Sony.

 

 

Dobre:-)

Pierw piszesz:

,,czytac ze zrozumieniem ucza w gimnazjum obecnie i na gwarancji jest czarno na bialym i to w takim miejscu jest napsiane ze czlowiek ktory skonczyl 8 klas szkoly i choc troche sie przykladal nie jest w stanie nie zrozumiec tego ze sadem dla Sonego jest Panstwo Anglia. A nie znajomosc prawa , przepisow, gwarancji itp nie powoduje ze z czlowieka zdejumuje sie odpowiedzialnosc.. czyli jesli ktos czyta taka gwarancje i widzi co jest zapisane w niej ma prawo wyboru czy to pasuje czy tez nie ... wiec pretensje w 99% mozna miec do siebie''

A teraz pytasz czy czytał gwarancję?!

To ma się przyznać do tego, że podstawówki nie skończył? Bo czytał i nie zrozumiał?

Co innego ale musze znac odpowiedz Kolegi.. I skonczenie szkoly jednej czy drugiej nie oznacza ze ktos ma zdolnosci czytania wszystkiego ze zrozumieniem w 100% znaczenia tego slowa. Nie bede podawal przykladow... tak jak napisalem - tego ucza... a czy ktos sie nauczyl to sa dwie zupelnie inne rzeczy i tu nie ma nic wspolnego z ukonczeniem szkol.. Podam przyklad moj Kolega ze szkoly sredniej ma tylko wyksztalcenie srednie albo az w zaleznosci kto patrzy na to... a mimo to nie przeszkadzalo mu byc najlepszym w calej szkole z ortografii i bodajze drugim czy trzecim byl w wojewodztwie, gdzie masa ludzi poszlo na studia - w chwili obecnej sa mgr, inz. niektorzy moze maja doktorat..

Skonczenie szkoly nie swiadczy o czlowieku tylko to co w glowie pozostalo po tej szkole i jak to wykorzystuje w zyciu, oczywiscie zawsze musi byc towarzyszace szczescie. Dlatego napisalem Tobie rowniez ze czlowiek rozsadny cale zycie sie uczy i podalem Ci wtedy konkretny przyklad. A przede wszystkim uczy sie na bledach i nie powtarza ich.A takich przykladow jest cale masa..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

czlowiek ktory skonczyl 8 klas szkoly i choc troche sie przykladal nie jest w stanie nie zrozumiec tego ze sadem dla Sonego jest Panstwo Anglia.

I skonczenie szkoly jednej czy drugiej nie oznacza ze ktos ma zdolnosci czytania wszystkiego ze zrozumieniem w 100% znaczenia tego slowa.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro z rękojmi pan Kowalski ma większe uprawnienia ...

 

He,he,he - grochem o ścianę. :)

 

Kowalski nie może korzystać z RĘKOJMI - ona obowiązuje tylko FIRMY, ochrona przez okres 12 m-cy.

Kowalski może korzystać albo z gwarancji, albo z praw wynikających z Ustawy Konsumenckiej - ochrona 24 m-ce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za 104 post cos sie dzieje z forum, jak widac nie tylko hdtv ma problemy ze strona..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie wiem dlaczego zamieszczasz przeprosiny za mój post?

Nie musiałem po prostu sam nic komentować, bo i po co? Wystarczyły tylko Twoje słowa.

Są aż nadto czytelne.

 

Co innego ale musze znac odpowiedz Kolegi.. I skonczenie szkoly jednej czy drugiej nie oznacza ze ktos ma zdolnosci czytania wszystkiego ze zrozumieniem w 100% znaczenia tego slowa. Nie bede podawal przykladow... tak jak napisalem - tego ucza... a czy ktos sie nauczyl to sa dwie zupelnie inne rzeczy i tu nie ma nic wspolnego z ukonczeniem szkol.. Podam przyklad moj Kolega ze szkoly sredniej ma tylko wyksztalcenie srednie albo az w zaleznosci kto patrzy na to... a mimo to nie przeszkadzalo mu byc najlepszym w calej szkole z ortografii i bodajze drugim czy trzecim byl w wojewodztwie, gdzie masa ludzi poszlo na studia - w chwili obecnej sa mgr, inz. niektorzy moze maja doktorat..

Skonczenie szkoly nie swiadczy o czlowieku tylko to co w glowie pozostalo po tej szkole i jak to wykorzystuje w zyciu, oczywiscie zawsze musi byc towarzyszace szczescie. Dlatego napisalem Tobie rowniez ze czlowiek rozsadny cale zycie sie uczy i podalem Ci wtedy konkretny przyklad. A przede wszystkim uczy sie na bledach i nie powtarza ich.A takich przykladow jest cale masa..

My tutaj chcemy o kondycji firmy Sony i jej przyczynach porozmawiać, a Ty jak zwykle uprawisz radosną twórczość i raczysz nas przypowieściami z cyklu, poczytaj mi mamo.

Nie rób tu bagna w dyskusji. Nie rozmydlaj celowo tematu!

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego zamieszczasz przeprosiny za mój post?

Nie musiałem po prostu sam nic komentować, bo i po co? Wystarczyły tylko Twoje słowa.

Są aż nadto czytelne.

 

Pomylilem sie ze to ja napisalem w dwoch postach bo edytowalem.. dlatego przeprosilem.. moja nie uwaga.

My tutaj chcemy o kondycji firmy Sony i jej przyczynach porozmawiać, a Ty jak zwykle uprawisz radosną twórczość i raczysz nas przypowieściami z cyklu, poczytaj mi mamo.

Nie rób tu bagna w dyskusji. Nie rozmydlaj celowo tematu!

Wiec po pierwsze nie zadwaj pytan to ja nie bede odpowiadal jesli chodzi o pewne rzeczy, po drugie jest to temat w ktorym rozne rzeczy mozna pisac, jak bedzie temat kondycja Sony to bede pisal wylacznie o kondycji. Jak napisales o kondycji Sony w innym temacie na podstawie firmy finansowej co wywrozyla upadlosc i napisalem Ci kto za takie rzeczy odpowiada i czym wlasnie sie zajmuja agencje ratingowe to nic nie odpowiedziales. Wiec mam nadzieje ze juz wiesz kto zajmuje sie "wrozeniem " jesli chodzi o takie sprawy jak wycena czy upadlosc danej firmy. Po drugie jak odpowiedzialem Ci na zadane komus pytanie to miales pretensje i zapyatels mnie po co odpowiadam. Wiec teraz ja sie pytam , po co odpowiadasz skoro pytanie bylo do konkretnej osoby, czyzby znow problem z pamiecia?

Napisales ze Sony W955 jest gorszy od W 905 z tamtego roku i poprosilem zebys dal mi linki do testow bo to one moga swiadczyc o tym czy cos jest dobre czy tez zle, a nie ze ktos powiedzial na forum , bo przeciez Ty zawsze podpierasz sie konkretami wiec poprosilem o testy z tymi tv to odpowiedziales:

"Wejdź na sonyfilne forum. Tam ktoś pytał o radę co kupować, model tegoroczny czy ten z zeszłego roku. Pisałem jakie dostał odpowiedzi. Z tego co pamiętam to różnią się matrycą."

I to wg Ciebie jest swietny konkret tak ??? To jest slabszy tv czy generalnie nic warty po tak mozna bylo wyczytac czy juz tylko rozni sie matryca??? I ciekaw jestem kto widzial na oczy ten tv w sklepie??

Dalej linku nie dales odosnie likwidacji tysiecy salonow o ktorych pisales na innym forum.... gdzies te sklepy sa likwidowane bo jak na razie to ma byc do likwidacji 20 w USA i tylko taki komunikat wyszedl. Ale nie przeszkadzalo Tobie napisac ze tysiace jest w likwidacji.. Nie wspominajac ze wg Ciebie to juz firma Sony zbankrutowala..- przynajmniej tak napisales..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Wiec mam nadzieje ze juz wiesz kto zajmuje sie "wrozeniem " jesli chodzi o takie sprawy jak wycena czy upadlosc danej firmy.

Tak wiem. I nie jest to wróżenie tylko fachowa wiedza poparta rzetelnymi analizami.

Tu są dane od specjalistów:

http://hcgamer.pl/zdaniem-macroaxis-sony-upadnie-w-ciagu-dwoch-nastepnych-lat-31889

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

He,he,he - grochem o ścianę. :)

 

Kowalski nie może korzystać z RĘKOJMI - ona obowiązuje tylko FIRMY, ochrona przez okres 12 m-cy.

Kowalski może korzystać albo z gwarancji, albo z praw wynikających z Ustawy Konsumenckiej - ochrona 24 m-ce.

Widzę ,że kolega upierdliwy jest do bólu.

Jak już się tak czepiasz słówek to ja też się czepię dla równowagi.

To o czym ty tak usilnie piszesz nazywa "Niezgodność towaru z umową" potocznie nazywane RĘKOJMIĄ.

A to czy w/g ciebie nazywa się to "prawa wynikające z Ustawy Konsumenckiej" to niech tak zostanie.

I tak wiadomo o co chodzi.

Teraz możesz jeszcze spróbować poszukać błędów w pisowni i braki w interpunkcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bój w hucie, to nie to samo co ch*j w bucie, więc ta terminologia wymaga precyzji, bo łatwo palnąć gafę

tak jak to robi wielu Kowalskich nie rozumiejących subtelnych różnic w nazewnictwie - to wszystko.

Jak może pamiętasz, to głupi przecinek w umowie Pawlaka naraził Polskę na setmilionowe straty - należy

więc dbać o nazewnictwo i nie jest to żadne czepialstwo, a życzliwa uwaga - to czyta wielu Forumowiczów

i ważne aby wiedzieli co to jest Reklamacja, Gwarancja, Rękojmia i umieli je odróżniać, a nie mylić ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. I nie jest to wróżenie tylko fachowa wiedza poparta rzetelnymi analizami.

Tu są dane od specjalistów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To moze inaczej nie wiem czy masz swojego doradce finasowego jesli nie masz to idz do jakiegos domu maklerskiego , a wlasciwie umow sie na rozmowe bo tak prosto z dworu nie mozna sobie tam wejsc i wez porozmawiaj i zapytaj sie jaka jest roznica pomiedzy agencjami ratingowymi, a firma fianansowa i kto moze pracowac w takiej firmie z jakimi papierami w porownaniu do agencji ratingowych... A jesli to taka niesamowita firma to czemu zadna z agencji ratigowych rowniez nie dala podobnego komunikatu skoro to ich chleb powszechny? Na jakiej podstawie uwazasz ze ludzie tam posiadaja fachowa wiedze i przeprowadzili rzetelne analizy. Rozumiem na podstawie tego artykulu,( tych kilkunastu zdan) znasz moze jakies inne analizy tej firmy ktore sie sprawdzily wzgledem spolek lub firm? To poprosze wklej link, tylko oby nie byl z forum tak jak to bylo w przypadku,gdzie napisales ze W 950 jest gorszy (niemalze dziadostwo )od W 905...gdzie tak naprawde jeszcze chyba zadne testy nie zostaly przeprowadzone tego tv. Gdzie linki na pozostale moje zapytania? Przeciez Ty zawsze podpierasz sie faktami..prosze wiec o fakty. A i jakbys zapomnial to ten poprzedni link co cytowales z innej strony tylko tej samej firmy, autor piszacy o tym napisal ze wg niego to male szanse sa na to zeby zbankrutowala firma Sony.. Ale mysle ze to tez specjalista jakis specjalny nie jest, ale wyrazil swoje zdanie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

A jesli to taka niesamowita firma to czemu zadna z agencji ratigowych rowniez nie dala podobnego komunikatu skoro to ich chleb powszechny?

O czym Ty piszesz. Od paru lat agencje ratingowe wypowiadają się w tej materii.

Proszę bardzo tu masz ostatnie wieści:

http://www.ps4polska.pl/sony-ponownie-traci-wiarygodnosc-w-oczach-agencji-ratingowych/

Zaufanie inwestycyjne na poziomie ŚMIECIOWYM. Mówi Ci to coś.

I cytuj mnie dosłownie bez swoich wydumanych interpretacji. Nigdzie nie napiałem, ze jakość obrazu z 955 to dziadostwo. Tylko, że ma gorszą jakościowo matrycę. IPS od LG. To opinia z sonyfilnego forum z tematu o nowościach od Sony na ten rok. Poczytaj, potem porozmawiamy.,

 

Widzę ,że kolega upierdliwy jest do bólu.

Kolega nie jest upierdliwy, tylko tak samo jak ja, zwraca Ci uwagę, że mylisz pojęcia. Nie wiesz za co jest odpowiedzialny sprzedawca, za co producent, co jest rękojmią, co gwarancją a co ustawą. A to są bardzo istotne terminy, bo wynikają z nich konkretne konsekwencje. Tu nie ma dowolności. Przy tego typie dyskusji ważne są konkrety a nie twórczość dowolna i zastanawianie się co poeta miał na myśli.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Kolega nie jest upierdliwy, tylko tak samo jak ja, zwraca Ci uwagę, że mylisz pojęcia. Nie wiesz za co jest odpowiedzialny sprzedawca, za co producent, co jest rękojmią, co gwarancją a co ustawą. A to są bardzo istotne terminy, bo wynikają z nich konkretne konsekwencje. Tu nie ma dowolności. Przy tego typie dyskusji ważne są konkrety a nie twórczość dowolna i zastanawianie się co poeta miał na myśli.

Już przecież pisałem wcześniej ,że " tak masz rację nie mam pojęcia i nie rozróżniam sprzedawcy od producenta" .

Tak samo nie rozróżniam samochodu od roweru albo latawca od samolotu ;)

Dyskusja jest bezprzedmiotowa i do niczego nie prowadzi.

 

Pisałem o tym ,że rękojmia jest b.korzystna od gwarancji dla kupującego i w takim przypadku jaki ty opisałeś gwarancja Sony jest mało istotna 24/lub/12 miesięcy.

Więc nie ma co rozdzierać szat tylko należy z niej skorzystać i udać się z reklamacją/roszczeniem do sprzedawcy a nie do Sony - producenta.

Poza tym Sony czy Panasonic , plazma czy LED to rzecz gustu.

I tyle w temacie.

 

 

Dalsza polemika to tylko bicie piany jak tradycja tego forum nakazuje.

 

pozdrawiam

 

P.S.

Może to rozwieje kolegów wątpliwości o czym piszę i kto , co nie rozumie lub żle nazywa.

Jaśniej już nie mogę.

Miłej lektury:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Niezgodno%C5%9B%C4%87_towaru_konsumpcyjnego_z_umow%C4%85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Przeczytaj swoje wpisy.

Niby wszystko wiesz, ale z uporem maniaka piszesz np:

,, sprzedawca chciał dać klientowi więcej ze swojej gwarancji''.

Albo to, ze teraz można oddać niesprawny towar do sklepu do pół roku i żądać zwrotu gotówki.

To nieprawdziwe informacje, więc się nie dziw, że zwracamy Ci na to uwagę.

To jest forum i czytają to też inne osoby. Warto, żeby nie były wprowadzane takimi wpisami w błąd.

 

i w takim przypadku jaki ty opisałeś gwarancja Sony jest mało istotna 24/lub/12 miesięcy.

Co proszę?

Ja ostatnio opisywałem przypadek kolegi któremu padł TV w piątym roku od zakupu. Kupił X4500 za 12900 zł na początku 2009r.

To jak ma skorzystać z ustawy o sprzedaży konsumenckiej?

Doradzisz?

Rozumiem, skoro dla Ciebie gwarancja jest tak mało istotna, to nawet jej przy zakupie następnego TV nie będziesz brał?

Po co Ci ona?

 

Poza tym Sony czy Panasonic , plazma czy LED to rzecz gustu.

Czy ja wiem czy tylko gustu?

U mnie na pewno ważniejsza jest jakość, trwałość, innowacyjność, zaplecze serwisowe i cena.

Ale masz rację,że wiele osób kieruje się tylko ładną ramką, fajnym wyglądem i ciekawym pilotem.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ja ostatnio opisywałem przypadek kolegi któremu padł TV w piątym roku od zakupu. Kupił X4500 za 12900 zł na początku 2009r.

To jak ma skorzystać z ustawy o sprzedaży konsumenckiej?

Doradzisz?

Rozumiem, skoro dla Ciebie gwarancja jest tak mało istotna, to nawet jej przy zakupie następnego TV nie będziesz brał?

Po co Ci ona?

 

Widzisz ja nie przypisuję gwarancji cudotwórczych właściwości i absolutnego spokoju kupującego.

Gwarancja jest to mniej więcej to samo co polisa ubezpieczeniowa np. "od ognia i zdarzeń losowych" tzn. działa w określonych warunkach i jest zazwyczaj tak napisana abyś miał iluzję twoich praw wobec gwaranta.

Bardzo dużo zależy również od "dobrej woli" gwaranta tzn. jego 'kulancji".

Są gwaranci i gwaranci tzn. jeden będzie upierdliwy i zawsze znajdzie powód do odmowy możliwości skorzystania z udzielonej gwarancji a inny będzie zachowywał się w sposób bardziej cywilizowany.

Dlatego pisałem wcześniej ,że gwarancja jest sprawą umowną i nie zapewnia 100% zabezpieczenia we wszystkich przypadkach.

 

Twój znajomy miał pecha ,że jego telewizor zepsuł się w 5 roku używania. Zdarza się.

Czemu się zepsuł tego nie wiem , może podlewał kwiaty i podlał również telewizor? ;)

Ale jeżeli po pięciu latach używania telewizora żąda od Sony nowego to powinien dostać tv o podobnych parametrach a nie podobnej cenie.

Jeżeli jest w 100% pewny ,że ma rację i Sony to złodzieje to są w Polsce prawnicy , którzy chętnie pozwą firmę Sony w Anglii czy nawet na Madagaskarze.

Należy skorzystać z ich pomocy.

 

P.S.

Ja mam dokładnie taki sam tv tzn. KDL55-X4500 i jak na razie zepsuł mi się pilot (tzn przycisk volume) i Sony bez problemu wymieniło na nowy.

 

U mnie na pewno ważniejsza jest jakość, trwałość, innowacyjność,

Dla mnie też dlatego kupuję Sony. ;)

 

Ale masz rację,że wiele osób kieruje się tylko ładną ramką, fajnym wyglądem i ciekawym pilotem.

Oni na pewno nie kupują Sony tylko np. Samsunga ;)

Możesz sobie nawet pomachać rękami przed tv.

Tylko po co?

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ale jeżeli po pięciu latach używania telewizora żąda od Sony nowego to powinien dostać tv o podobnych parametrach a nie podobnej cenie.

A dlaczego?

Przecież w momencie zakupu tego TV, firma Sony, zapewniła go pisemnie, że w razie awarii TV mu go naprawią, lub wymienią na TV o RÓWNORZĘDNEJ WARTOŚCI i nie gorszych parametrach technicznych.

 

Dla mnie też dlatego kupuję Sony. ;)

O.K.

Ja z tych samych powodów, po złamaniu warunków gwarancji i przekonaniu się na własnej skórze o nietrwałości ich produktów i dziadowskim serwisie już produktu Sony nie kupię.

 

Są gwaranci i gwaranci tzn. jeden będzie upierdliwy i zawsze znajdzie powód do odmowy możliwości skorzystania z udzielonej gwarancji a inny będzie zachowywał się w sposób bardziej cywilizowany.

Oczywiście. Są też gwaranci, jak Sony, którzy łamią warunki swojej umowy na zasadzie, a co mi zrobisz?

Zrobimy nie to co Ci obiecaliśmy pisemnie, tylko to co jest dla nas tańsze. Wedle naszego widzimisię.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Tak jak Ci napisałem. O równorzędnej wartości i porównywalnych parametrach technicznych.

On kupował TV za prawie 13tzł a Sony mu zaproponowało na początku na wymianę TV w cenie ponad 4tzł.

Tak wedle nich wygląda równorzędna wartość.

Porównywalnych parametrów technicznych też mu nie zapewnili, bo oczywiście modelu z serii X, też nie dostał.

A miał TV z najwyższej serii X, z podświetleniem Full Led.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Widocznie tv 55 cali o "nie gorszych" parametrach obecnie tyle kosztuje.

Uważasz ,że nie mają racji skoro twój znajomy dostaje po 5 latach używania tv za free taki sam tylko zupełnie nowy?

Powinien dostać 4k albo 3D bo obecnie te telewizory są na poziomie cenowym takim jak 5 lat temu zwykłe 2D ?

Chyba to co proponuje Sony jest fair ?

Nie uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.