Skocz do zawartości
IGNORED

Firma Sony dzisiaj ogłosiła że pozbywa się działu telewizorów i laptopów


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy LCD TV smuży. Mniej lub więcej.

Nadzieja w OLED.

 

Przy dobrym upłynniaczu smużenia prawie nie ma w LCD, natomiast w OLED'ach bez zastosowania upłynniacza smużenie jest b. duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Przy dobrym upłynniaczu smużenia prawie nie ma w LCD = Każdy LCD TV smuży. Mniej lub więcej. ]

Nacisk kładłem na [KAŻDY].

Opinię są zbieżne.

 

Co do OLED;

Za wcześnie na generalizowanie.

Na rynku PL jeden, jedyny model pierwszej generacji. I chyba przygotowany w pośpiechu, pod presją marketingu.

 

Z biegiem lat coraz bardziej przychylam się do opinii, że utrata ostrości bardziej zależy od częstotliwości źródłowego samplowania rejestrowanego obrazu. Więc od ilości klatek/ramek w jednostce czasu.

 

Gdyby więc technika pozwalała na 240/480 fps, a procki w TV to ogarniały to by się wtedy może pokazała ostrość reprodukowania obrazu.

Coś podobnego do problemu fotografowania kuli w locie.

 

Przy paningu prędkość kątowa i tak będzie sięgała niemal nieskończoności, więc żadne giga fps tego nigdy nie załatwi.

 

No i jakie emocje wzbudził pierwszy film 48 fps.

Teatr do kwadratu - opisywano.

Cammeron deklaruje 60 fps.

Pożyjemy, zobaczymy.

 

 

Teatr do kwadratu - zapewne z powodu przyzwyczajenia widzów do motion blur.

Oko panoramuje skokowo więc wyświetlenie płynnego paningu uderza w widza nienaturalnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

No i jakie emocje wzbudził pierwszy film 48 fps.

Teatr do kwadratu - opisywano.

Cammeron deklaruje 60 fps.

Pożyjemy, zobaczymy.

 

Teatr do kwadratu - zapewne z powodu przyzwyczajenia widzów do motion blur.

Oko panoramuje skokowo więc wyświetlenie płynnego paningu uderza w widza nienaturalnością.

 

Dokładnie tak jest, przyzwyczajenie do (może nie motion blur) judderingu. Ja się przemogłem i obejrzałem 1-2 filmy w ten sposób, problem zniknął.

Teraz już się przyzwyczaiłem do obrazu płynnego (nie nadpłynnego = artefakty upłynniacza) i z kolei mało naturalnie, upierdliwie skokowo wygląda film z judderingiem. Z tym że nastąpiło to dopiero na Panasonicu ST60, na poprzednim LED nie dałbym rady tak jednak oglądać z powodu "mikroprzycięć" upłynniacza, na szczęście ST60 ma coś takiego jak "wykrywanie rytmu" (pisze z pamięci). Kwestia "ostrości" nie jest żadnym problemem ani na LCD ani plaźmie w tej chwili, tylko warunek to właśnie dopracowane procesory ruchu.

 

Hobbita w 48 klatkach ściągnąłem z ciekawości (sprawdzałem przy 50/60hz), praktycznie niczym się nie różni od ustawienia pośredniego upłynniacza (przynajmniej w moim ST60). Taki sam "teatr", ale dla mnie w porządku się ogląda. Przy maksymalnym upłynnieniu w tv niby na oko wygląda tak samo jak na pośrednim, ale mamy "dziwny" nienaturalny ruch, jakbyśmy oglądali animację, już nawet nie teatr.

 

Oczywiście lepiej żeby wprowadzili te 60 klatek, 48 klatek nie obsługuje żaden odtwarzacz. Tak samo żaden telewizor tyle nie przyjmie na wejściu, więc oby im to nie przyszło do głowy. Chyba że będą chcieli abyśmy wymienili na nowe, tego nie można nigdy wykluczyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już za późno. LG zamyka produkcję.

Można wiedzieć skąd ta informacja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kwestia "ostrości" nie jest żadnym problemem ani na LCD ani plaźmie w tej chwili, tylko warunek to właśnie dopracowane procesory ruchu...

 

Ja bym bardziej powiedział że w wielu tv z upłynniaczami większy problem jest z ostrością (w porównaniu do dobrych modeli) przy szybkim ruchu jak z judderem (w sensie eliminacji tego efektu, gorzej może być z naturalnościa gotowego nastrojenia działania tej funkcji), ogólnie to koreluje się z tym jak dla danego modelu wychodzi mało linii w teście na rozdzielczość dynamiczną. Ma to związek z tym czy matryca jest 60hz + strobowanie czy też wykorzystane natywne 120hz matrycy + ewentualnie strobowanie. No i dobrze mieć konfigurowalny upłynniacz który można nawet lepiej nastroić niż nawet dobre gotowe niekonfigurowlne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie cieszy, bo jak na razie nie zrobili nic wybitnego, ale masz rację, że cały czas się rozwijają w przeciwieństwie do Sony, która się cofa w rozwoju.

 

A to co teraz napisales i w takim kontekscie to tez wg Ciebie nie jest tendencyjne ??? To uwazaj bo pisanie o braku rozwoju jest bardzo niebezpieczne.... skoro to dla Ciebie nie jest napisane w kontekscie calosciowym o firmie Sony.. Mysle ze wiele osob by chcialo miec taki potencjal i wiedze jaka maja inzynierowie z Sonego... i nie mozna patrzec na firme poprzez pryzmat jednego np modelu tv, ktory pod wzgledem wykonania i tak jest mega lepiej wykonanym jak Lg, ktore tylko takie ma tv ( chodzi o matryce) i jest na drugim miejscu w sprzedazy, ba jakos do tej pory nikomu to nie przeszkadzalo..wazne ze byly w dobrej cenie.

Ile osob musi napisac Tobie ze piszesz tendencyjnie o tej firmie i nie zrozumiale czytasz to co ludzie pisza , bo to juz kilka osob by sie zebralo z roznych tematow na dwoch forach.. jest takie powiedzenie: jesli mowia Ci dwie osoby ze jestes pijany to nie wsiadaj za kierownice tylko idz spac... wiec moze cos w tym jest co ludzie pisza...warto przemyslec...i pisac z pewnym dystansem,,,,, bo to jest zdrowe i uczciwe..

Kolega rowniez napisal Ci ze piszesz tendencyjnie co nie jest jakims zdzwieniem dla mnie i podal Ci przyklad wlasnie na to ze sa i inne tv - tylko niestety nie zrozumiales tego, ale to juz nie jego wina...a ze nie ma tv bez wad to juz inna sprawa i mysle ze nigdy takiego tv nie bedzie, tak jak nie ma idealnego np. samochodu pomimo ze sa znacznie drozszymi zabawkami.

A i zapomnialem, najgorsza sprawa jest cytowanie malenkiej czesci z testu co tez Kolega napisal Tobie , moze to sie sprawdza w polityce( ale jak zauwazyles zapewne - politycy nie sa lubiani przez zwyklych ludzi) w zyciu normalnym jest to bardzo nie uczciwe... bo tak jak pisalem Ci kiedys calosciowo ten model Sonego czyli seria X jest bardzo dobrym tv i wyszedl naprawde dobrze w testach zarowno polskich jak i zagranicznych.. Obecna seria X z tego roku moze sie okazac najlepszym tv na swiecie jesli chodzi o tv 4k, a Ty piszesz ze Sony sie cofa w rozwoju....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osob musi napisac Tobie ze piszesz tendencyjnie o tej firmie i nie zrozumiale czytasz to co ludzie pisza

Widać że kolega HQ150 ma jakiś uraz do Sony i niestety próbuje odegrać się na tej firmie poprzez fora tematyczne - musieli mu nieżle zalżć za skóre skoro tak zaciekle walczy. Troche staje się to niesmaczne bo zbyt się rzuca w oczy :). Szkoda bo w wielu tematach potrafi mądrze i pożytecznie zabrać głos. Ale krew nie woda ....:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że kolega HQ150 ma jakiś uraz do Sony i niestety próbuje odegrać się na tej firmie poprzez fora tematyczne - musieli mu nieżle zalżć za skóre skoro tak zaciekle walczy. Troche staje się to niesmaczne bo zbyt się rzuca w oczy :). Szkoda bo w wielu tematach potrafi mądrze i pożytecznie zabrać głos. Ale krew nie woda ....:):):)

Dokladnie tak jak piszesz, zostal zle potraktowany i to nie ulega watpliwosci i tak byc nie moze jak zostal przywitany przez serwis Sonego za ktory odpowiada oczywiscie firma Sony. Ale reasumujac cale zajscie jakie mial to i tak zostal najlepiej potraktowany biorac pod uwage ze dostal 100% wplaconej kwoty po bodajze 1,5 roku uzytkowania tv... dwa j inni koledzy ( bo takich wpisow nadmieniam bylo trzy wlacznie z wpisem HQ ) mieli znacznie mniej szczescia i Sony nie wykazalo sie zbytnio uprzjmnoscia i znacznie wiecej stracili , a pomimo tego nie wypisuja poematow tendencyjnych jak to jest zle itp jesli chodzi o Sony.. KIlka osob pisalo ze jest tendencyjny i tak jak wspomniales rzuca sie to w oczy i staje sie niesmaczne. Bo ja tez uwazam ze Sony placi teraz za swoje grzechy i musi sie czegos nauczyc po tej lekcji, co wiecej nie jest mi ich zal, ale nie oznacza ze mozna pisac w taki sposob zeby ktos kto nie jest w temacie wnioskowal inna prawde od tej, ktora faktycznie jest w chwili obecnej dlatego ze sie zle zostalo potraktowanym... Bo wpisow na dobre potraktowanie przez Sonego bylo wiecej niz te trzy o ktorych pisalem w tym poscie - chodzi o wywiazanie sie z gwarancji.. A krew nie woda ale nie upowaznia nikogo do tego zeby pisac tendencyjnie o kims , o czyms...bo to jest zwyczajnie po ludzku nie uczciwe..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Widać że kolega HQ150 ma jakiś uraz do Sony i niestety próbuje odegrać się na tej firmie poprzez fora tematyczne - musieli mu nieżle zalżć za skóre skoro tak zaciekle walczy. Troche staje się to niesmaczne bo zbyt się rzuca w oczy :). Szkoda bo w wielu tematach potrafi mądrze i pożytecznie zabrać głos. Ale krew nie woda ....:):):)

 

Ty uważasz, że Sony to przykład firmy która nas klientów, zwłaszcza w Polsce, traktuje dobrze?

Ja, na przykładzie łamania praw klientów, uważam po prostu inaczej. I mam do tego prawo chociażby na swoim przykładzie.

Co do rozwoju firmy naprawdę uważasz, że firma która stoi na granicy bankructwa, jej akcje wyceniane są jako śmieciowe, w obliczu ciągłych strat rezygnuje z produkcji swoich sztandarowych produktów bo rynek ich nie chce kupować, wysprzedaje swój wieloletni dorobek w postaci nieruchomości, siedzib, się rozwija?!

Od paru lat następcy linii topowych TV( nie pisze o 4K bo nie miałem z nimi do czynienia i nie interesują mnie ze względu na ich niedostosowanie do materiału filmowego dostępnego u nas w domach), są oceniane gorzej od poprzedników. Nie inaczej jest z tegorocznym W9. Gdzie jest chociażby podświetlenie FullLed z topowych HX-ów? którym tak szczyciło się Sony?

Jeszcze 10lat temu każdy nowy model to był wyraźny skok do przodu. W jakości obrazu a nie wodotryskach. To były nowe technologie.

Teraz tego nie widzę. Widzę natomiast oszczędności. Popatrz na recenzję serii W którą przytoczyłem.

Przeczytaj i powiedz czy tak powinien wyglądać postęp.

 

lolek126

Z Tobą dla obopólnego dobra nie rozmawiam. Nie dojdziemy do porozumienia.

Nie zadawaj mi więc pytań,bo nie podejmę dyskusji.

Wystarczy mi już Twojego straszenia sądem i wyśmiewania się , że wszyscy u Ciebie w pracy się dziwią, że mi jeszcze się chce.

Ja nie robię tego zawodowo. Ale na razie nic w postępowaniu Sony w moim przypadku się nie zmieniło, więc dlaczego miałbym pisać, że jest inaczej?

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze HQ rece mi opadaja, szkoda pisania bo i tak bedziesz pisal tendencyjnie pomimo wielu osob ktore Ci o tym pisalo. Zeby nie wiem co, kto zrobil to i tak bedziesz pisal swoim tokiem rozumowania, ktory dla wielu ludzi nie jest do zrozumienia jesli chodzi o kwestie Sonego, bo nie mozna byc tak zawzietym i tak pisac tendencyjnie o firmie na podstawie Twoich problemow z ta firma . Ale zycze Ci zeby w Twoim zyciu to co Ciebie spotkalo przez firme Sony bylo najgorsza rzecza w zyciu jaka Ciebie spotkala - spotka, to uwierz na slowo bedziesz szczesliwym czlowiekiem... patrzac na to jakie ludzie maja problemy i z jakimi musza sie borykac w codziennym zyciu.

Ciesze sie tylko, ze takich ludzi jak Ty jesli chodzi o zawzietosc na szczescie w tym kraju jest malo, bo w innym wypadku naprawde byloby nam nie daleko do pewnych krajow w ktorych wiekszosc Polakow nie chcialoby nawet nogi postawic....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te kłótnie personalne. Sony ma potencjał ale go nie wykorzystuje.Prawda jest taka, że do dziś się nie pozbierali od czasu zaprzestania produkcji kineskopowych. I już dawna świetność nie wróci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Panowie, że obaj żeście się zagalopowali ;) TV Sony absolutnie nie są złe. Szukacie złych a ekranów? To spójrzcie na Sharpa, Thomsona, w dalszej kolejności Toshibę... Problemem Sony nie jest jakość w stosunku do reszty rynku, ale do siebie samego i to niestety (poniekąd) prawda, że cofają się w rozwoju. Mieli najlepszy na rynku algorytm wygaszania strefowego w telewizorach krawędziowych (HX850, W905) dzięki czemu każdy posiadacz innego LCD zazdrościł czerni w Sony. Dlaczego porzucono najważniejszy atut w tegorocznych modelach?? Gdzie się podziała połowa rozdzielczości w 3D w modelu W829, który używa przecież technologii aktywnej? Dlaczego niższe serie nie posiadają upłynniacza skoro są oznaczone Motionflow XR200? Kto zamontował słabą matrycę IPS do flagowego W955? Wyglada na to, że przyoszczędzono na maksa...

 

Zatem, jak napisałem na poczatku, produkty nie są złe, ale mogłyby być lepsze i od dwóch lat faktycznie postęp prawie zerowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dlaczego niższe serie nie posiadają upłynniacza skoro są oznaczone Motionflow XR200?...

 

A jeszcze lepszym numerem jest wypuszczenie dwóch modeli tv z serii W8 w rozmiarze 42'' gdzie jeden ma motionflow XR200 a drugi XR400 i ten drugi droższy o wyższym oznaczeniu też nie posiada upłynniacza i w sumie to nie wiadomo czym się różni od pierwszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Myślę Panowie, że obaj żeście się zagalopowali ;) TV Sony absolutnie nie są złe. Szukacie złych a ekranów? To spójrzcie na Sharpa, Thomsona, w dalszej kolejności Toshibę... Problemem Sony nie jest jakość w stosunku do reszty rynku, ale do siebie samego i to niestety (poniekąd) prawda, że cofają się w rozwoju. Mieli najlepszy na rynku algorytm wygaszania strefowego w telewizorach krawędziowych (HX850, W905) dzięki czemu każdy posiadacz innego LCD zazdrościł czerni w Sony. Dlaczego porzucono najważniejszy atut w tegorocznych modelach?? Gdzie się podziała połowa rozdzielczości w 3D w modelu W829, który używa przecież technologii aktywnej? Dlaczego niższe serie nie posiadają upłynniacza skoro są oznaczone Motionflow XR200? Kto zamontował słabą matrycę IPS do flagowego W955? Wyglada na to, że przyoszczędzono na maksa...

 

Zatem, jak napisałem na poczatku, produkty nie są złe, ale mogłyby być lepsze i od dwóch lat faktycznie postęp prawie zerowy.

Przecież napisałeś to samo co ja:-)

Ciekawe czy jgx Ci teraz napisze, że piszesz tendencyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie to mysle ze oni juz przygotowuja sie do sprzedania dzialu tv, tylko jakbym tak chcial zaoszczedzic to nie wiem czy w wogole zdecydowalbym sie wypuszczac tv z tego roku, ewentualnie zrobic nowe tv do serii 8... bo patrzac np na cene wyjsciowa 55 calowego W 905 jak wchodzil - kosztowal chyba w granicach 9500-10000 tys o ile mnie pamiec nie myli, teraz wchodzi W 955 i w 55 calach na wejscie kosztuje 7 tys . znacznie mniej, a nie da sie zrobic dobrego tv za znacznie mniejsza kase... pytanie jaki mieli w tym cel? Ja jakos sensu nie widze, bo ludzie ktorzy sa przyzwyczajeni do penego standartu ktory oferowal Sony beda psioczyc na taki tv i sie nie dziwie temu, tylko dziwie sie takiej kwestii ze ludzie nie rozumieja ze ten tv jest znacznie tanszy jak jego poprzednik, a za mniejsze pieniadze nie da sie zrobic czegos dobrego, bo to kosztuje.

Wiec dla mnie nie zrozumiale jest ze tak postapili.. Ale teraz coraz bardziej chyba sie potwierdza ze Sony jak Sony jesli chodzi o tv bedzie zajmowalo sie wylacznie modelami z najwyzszej polki czyli 4k na chwile obecna, o tym duzo sie pisalo na forach zagranicznych i w salonie sony store jak i w dwoch innych w Warszawie kilku pracownikow nie oficjalnie rowniez o tym mowili- nadmieniam nieoficjalnie. Ale patrzac na to co sie dzieje to chyba tak wlasnie bedzie..Pozyjemy zobaczymy ja mam nadzieje ze tak wlasnie bedzie ze wezma sie za najwyzsze modele i beda na odpowiednim poziomie, bo jesli mieliby takie robic tv jak W 955 to szkoda ludzkiej pracy. A lepszych nie zrobia bo z automatu beda o te 2-3 tys drozsze i wtedy sie nie sprzedadza i znowu beda straty.

Moze ktos wie dlaczego np nie chca sprzedac Sony Pictures albo Sony Music ??? Przeciez jakby to sprzedali to ile byloby kasy na tv, ktora mozna byloby przeznaczyc wlasnie na tv tylko juz na odpowiednim poziomie chocby takim jak W 905 ale za mniejsza cene... A tak Sony Pictures straty przynosi diabelne, a jakos nie maja checi sprzedac tego molochu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się jednak z tym co napisałeś lolek. Spójrz dwa lata wstecz, nie rok. Model HX850 MIAŻDŻYŁ konkurencję, mając przy tym bardzo atrakcyjną cenę. Nie pamiętam ile dokładnie, ale był tańszy od Samsunga ES8000, a przy tym dużo lepszy. W 2013 coś zaczęło się psuć. Zainwestowali w beznadziejną technologię triluminos, którą popsuli sobie kąty widzenia i pogorszyli wierność odwzorowania barw. Fakt, że kontrast poszedł trochę w górę, w modelu W905, ale przez te komplikacje nie był on jednoznacznie lepszy od swojego poprzednika. Gwoździem do trumny okazała sie jednak ta przesadzona cena! Dlaczego ten model kosztował aż 10 000zł, gdy flagowiec od Samsunga utrzymał sporo niższą cenę?? Przez to W9 był bardzo mało opłacalny na początku. A wystarczyło by tylko odświeżyć HX850 i nie szaleć z ceną... Byłoby i dobrze i tanio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maciej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się jednak z tym co napisałeś lolek. Spójrz dwa lata wstecz, nie rok. Model HX850 MIAŻDŻYŁ konkurencję, mając przy tym bardzo atrakcyjną cenę. Nie pamiętam ile dokładnie, ale był tańszy od Samsunga ES8000, a przy tym dużo lepszy. W 2013 coś zaczęło się psuć. Zainwestowali w beznadziejną technologię triluminos, którą popsuli sobie kąty widzenia i pogorszyli wierność odwzorowania barw. Fakt, że kontrast poszedł trochę w górę, w modelu W905, ale przez te komplikacje nie był on jednoznacznie lepszy od swojego poprzednika. Gwoździem do trumny okazała sie jednak ta przesadzona cena! Dlaczego ten model kosztował aż 10 000zł, gdy flagowiec od Samsunga utrzymał sporo niższą cenę?? Przez to W9 był bardzo mało opłacalny na początku. A wystarczyło by tylko odświeżyć HX850 i nie szaleć z ceną... Byłoby i dobrze i tanio.

Tak zgadzam sie jesli chodzi o Hx 850 i pisalem o tym rowniez na innym forum w jednym z tematow Sonego ze byla dobra cena tego modelu, z tym miazdzeniem to ja bym powiedzial troszke na wyrost napisane jak dla mnie oczywiscie , Ty mozesz miec swoje zdanie i ok , na pewno byl to dobry tv za bardzo dobra cene i nie potrzebnie w 2013 roku zrobiono blad wlasnie jesli chodzi o cene ... ale nie oficjalnie dowiedzialem sie ( nie wiem na ile to sie pokrywa z prawda, ale ta sama osoba - czlowiek na wysokim stanowisku z branzy tv, co mi to powiedziala, zanim weszly pierwsze ceny Sonego jesli chodzi o W 905(ceny tego modelu nawet nie znal kierownik Sony Store w Wawie), doradzila mi zebym kupil hx 955 poniewaz nastepca hx 850 bedzie niemalze na wejscie w tej samej cenie, a na pewno bedzie to gorszy tv,,, i tak sie stalo..., ja bylem swiecie przekonany ze bedzie to tv rowniez za jakies 7 na maxa 8 tys na wejscie...) Ta osoba powiedziala mi ze Sony zrobilo taki myk, gdyz zysk ze sprzedazy hx 850 byl bardzo maly z powodu niskiej jego ceny , pomimo ze relatywnie dosyc duzo sie sprzedalo tych modeli... patrzac na sprzeadz Sonego oczywiscie... dlatego sobie pomysleli, ze skoro ludzie chetnie kupowali hx 850 to i kupia tylko drozszego W 905 z Truliminos, a tak sie nie stalo, ten model nie byl juz tak popularny jak wlasnie hx 850 chwalony przez wiele osob, poniewaz W 905 byl drogi, dopiero pozniej ceny spadly z niego ale to juz za pozno... A teraz to juz po ptokach, jak juz w sumie zapadla decyzja o likwidacji dzialu tv chcieli zrobic tani tv i to zrobili tylko skutek tego jest niestety taki jaki jest... Ale ja osobiscie chyba w wogole bym tej serii nie robil na ich miejscu,ale nie jestem na ich miejscu.. Dalej uwazam ze jesli chce sie zrobic dobry tv musi on kosztowac, za 20-30% mniej nie da sie zrobic dobrego tv i jeszcze na nim zarobic, a przeciez w konsekwencji firmie na tym zalezy rowniez bo taka czy inna firma nie jest firma charytatywna.. Zobacz polityke Lg ona robi dokaldnie takie same tv tam nic sie nie zmienia,matryce IPS i nikt sie tym nie przejmuje, ale maja swietna cene na swoje tv i jest na drugim miejscu w sprzedazy, a na dokladke potrafi dolozyc dodatkowe tv w mniejszych calach za 1 zl , tablety, czy smartfony.

Reasumujac kazdy moze miec swoje zdanie na ten temat, ja lubie Sonego bo mam duzo ich rzeczy i ani jedna ani razu mi sie nie zepsula , bardzo kibicuje tej firmie zeby wyszla na prosta, ale za grzechy musi odpokutowac i wyciagnac jakies wnioski z tej lekcji,,,,a inni jak np firma Panasonic musi wyciagnac wnioski z Sonego i nigdy nie zrobic takich bledow jak zrobilo Sony, a to sa dwie firmy ktore najbardziej lubie i szkoda by bylo, a co wazniejsze nie wyobrazam sobie zebym pewnego dnia sie obudzil i zeby na rynku tv zostaly dwie firmy - Samsung i Lg.. Chocby z tego powodu ze im wiecej firm tym wieksza konkurencja, a tym samym nizsze ceny i wieksza chec do robienia czegos nowego , czegos co bedzie nam sluzylo w przyszlosci. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jakiej serii ???

Mam badania awaryjności firmy i chętnie się dowiem z jakich źródeł czerpiesz wiedzę ?

====================

 

Niezłe bzdury można wyczytać jak jedna baba drugiej babie....

 

Sony akurat wypuścił bardzo dobry tegoroczny model telewizora 50W829.

Ale nie oznacza to wcale, że pozostałe firmy nie potrafią produkować - jak się sugeruje - telewizorów.

Produkują, dostają nagrody, a klienci są bardzo zadowoleni z ich jakości i dotyczy to zarówno Sharpa jak i Toshiby.

Zapewne Ci kupujący to bezmózgowcy - bo kupują to co "specjaliści" obwieścili że jest be....

 

Widać że niektórzy kreują się jako jedyne i nieomylne źródło wiedzy.

Inżynierowie w fabrykach to banda matołów przy elokwentnych wypowiedziach nieomylnych..

 

Więcej pokory....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Inżynierowie w fabrykach to banda matołów przy elokwentnych wypowiedziach nieomylnych..

 

Więcej pokory....

Jakiej pokory? Przed czym?

Mamy być pokornymi klientami?! Myślałem, że te czasy już mamy za sobą.

To co widzimy na półkach sklepowych to niestety nie jest szczyt możliwości pracy inżynierów w koncernach. Oni owszem mają i wiedzę i doświadczenie o jakim nikomu tutaj się nie śniło. Tylko, że w tych koncernach są jeszcze spece od marketingu, od księgowości, od oszczędności, od zamydlania oczu klientom itd. I to niestety głównie oni decydują o tym na co mogą sobie pozwolić inżynierowie. I my, kliecni mamy pełne prawo, żeby na forach ocenić efekty ich współpracy. A są one ostatnimi czasy smutne.

Uważasz, że Sony w oststnich dwóch trzech latach poczyniła niesamowity skok jakościowy w swoich telewizorach? Możesz podać konkretne przykłady jak to zrobił Maciej Koper?

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem w ostatnich latach ale ostatni telewizor. Ten Sony 50W829 jest bardzo dobrym telewizorem (wg mnie najlepszy Sony w historii w tej klasie)

Bardzo dokładnie go sprawdziłem.

 

Znam bardzo wielu (znanych z pierwszych stron gazet) posiadaczy telewizorów Sharpa czy Toshiby.

Są zadowoleni z zakupów i ich pozycja świadczyć może o tym, że nie należą do ułomków inteligencji skoro dorobili się kasy.

Ale żeby nie było ...

Znam wielu intelektualistów którzy również posiadają modele Sharpa i Toshiby i mają zdecydowanie wyższy status wykształcenia ( profesorowie uczelni, maklerzy, dziennikarze, dyrektorzy Banków, szefowie potężnych korporacji) niż nieomylni ...

I cóż im kto zrobi że są zadowoleni z zakupów .

 

Moje spostrzeżenie to każdemu wg jego potrzeb.

To możesz mieć zupełnie inne potrzeby niż kto inny, możesz mieć inną religie niż kto inny - i należy to uszanować.

Dlatego napisałem - więcej pokory....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

To możesz mieć zupełnie inne potrzeby niż kto inny, możesz mieć inną religie niż kto inny - i należy to uszanować.

Dlatego napisałem - więcej pokory....

 

Przeczytałeś tytuł tego tematu? :-)

Nie jest to bynajmniej pogawędka filozoficzno-światopogladowa, o potrzebach takich czy innych, w tym religijnych klientów, tylko konkretny temat o kondycji firmy Sony.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jakiej serii ???

Mam badania awaryjności firmy i chętnie się dowiem z jakich źródeł czerpiesz wiedzę ?

 

Tegorocznej. Znajomi kupili tx-p42gt60 odrazu walnięty????!!!!! Te informacje potwierdza się również z innych źródeł. Czy masz w tych badaniach na przykład określony problem współpracy TV tx-p50ut50 z dedykowaną mu również Panasonica kamera internetową TY-CC20W? Jeżeli nie to te badania możesz w buty wsadzić.

 

Moje spostrzeżenie to każdemu wg jego potrzeb.

To możesz mieć zupełnie inne potrzeby niż kto inny, możesz mieć inną religie niż kto inny - i należy to uszanować.

Dlatego napisałem - więcej pokory....

 

Zgadza się. Stąd tyle badziewia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ten Sony 50W829 jest bardzo dobrym telewizorem (wg mnie najlepszy Sony w historii w tej klasie)

A topowy model W955?

Możesz parę słów na temat Twoich spostrzeżeń? Bo opinie sa bardzo krytyczne.

Chwalisz model W829. Maciej miał do niego zastrzeżenia np:

,,Gdzie się podziała połowa rozdzielczości w 3D w modelu W829, który używa przecież technologii aktywnej? Dlaczego niższe serie nie posiadają upłynniacza skoro są oznaczone Motionflow XR200?''

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3D traktuję jak powietrze. To i tak będzie w odwrocie.

 

W innych elementach jest extra telewizor - oczywiście w klasie cenowej !!!

To że nie podoba się innym oznacza dokładnie to, że to nie jest dla nich telewizor.

Większość użytkowników jest zachwycona tym modelem.

==========================

 

Arton55 - wyluzuj ...

To że się jeden telewizor zepsuł nie świadczy o niczym

Panasonic sprzedaje dziesiątki tysięcy sztuk.

Uszkodzenia to nawet nie promil ilości.

To tak jakby Ciebie zapytać ile ty błędów zrobiłeś w swoim życiu?

A zakładam ze starasz się jak najlepiej zawsze...

 

Tylko na portalu HDTV jest 1.300.000 osób na tym wątku plazmy.

Niezadowolonych jest kilka osób.

To oznacza że to nie jest dla nich sprzęt.

Źle wybrali i tyle.

Jednemu się podoba brunetka innemu blondynka i tak to już jest.

 

-----------------------------------------

 

Temat przeczytałem i dotyczy nieudanej inwestycji w Komputery.

I nie przypisuj sobie więcej tematyki niż jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez locoloco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Temat przeczytałem i dotyczy nieudanej inwestycji w Komputery.

I nie przypisuj sobie więcej tematyki niż jest.

No to chyba u Ciebie się wyświetla coś innego niż u mnie.

U mnie tytuł jest taki:

 

Firma Sony dzisiaj ogłosiła że pozbywa się działu telewizorów i laptopów

I doszukujemy się przyczyn tego stanu rzeczy.

Nic u mnie na temat światopoglądu, religii itd. nie ma.

Skrobniesz coś o topowym W955?

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.