Skocz do zawartości
IGNORED

Kalibracja telewizorów własnym sumptem i zaangażowaniem


Krak_oN

Rekomendowane odpowiedzi

Coś ci powiem. Ja nie jestem humanistą i nie biorę udziału w wątkach humanistycznych.

 

Nie zabieram głosu na temat pisania poematów ani ortografii.

 

W sprawach technicznych już zmieniłeś zdanie ta na temat LCD TV jak i SACD dokładnie o 180 stopni

 

To do kolegi Bobcat.

 

>don111. Nie liczy się filozofia tylko praktyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w celu podtrzymania bezsensownej wymiany zdań przyjąłeś konwencję "a teraz w celach wyłącznie polemicznych będę rżnął głąba". W nic nie uwierzyłem, gdyż "koń jaki jest - każdy widzi".

 

Rozumując Twoim tokiem: Ty również wierzysz w napis na płocie przyjmując w dobrej wierze skład lekarstwa podany na opakowaniu.

 

Dalszą dyskusję z Tobą uważam za stratę czasu. Jak w każdym przypadku gdy interlokutor uznaje wyłącznie własny punkt widzenia, jest impregnowany na wszystkie argumenty drugiej strony, która (jego zdaniem) nie ma racji z definicji.

 

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>don111. Nie liczy się filozofia tylko praktyka.

Czyli każdy z pilotem w ręce jest praktykiem. Bo suwakami ruszać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej ;)

Na oko sobie ustawiasz a my na słowo mamy Ci wierzyć, że ta metoda jest najlepsza.

Zdecydowanie nie potrzeba do tego dorabiać dalszej filozofii ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś w związku z powyższym nie zamierzał wiecej zabierać głosu?

 

Coś zrozumiałeś z dyskusji ze mną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2014 o 07:47, Gosc napisał:

Zaczynasz prowadzić dyskusję jak sittek. Odwracasz kota ogonem.

Ja odwracam kota ogonem, nawet jeśli dokładnie cytuję twoje wypowiedzi? ? Kolego HQ, uważam, że Maciej objechał cię jak śmieciarkę, z tą odroczoną spłatą. Nawet jeśli nic nie zobaczysz to i tak zapłacisz, bo nie chcesz się ośmieszyć i wyjść na cwaniaka.

W dniu 18.04.2014 o 18:52, Maciej Koper napisał:

Owszem zaryzykowałem w tej sytuacji zmarnowanie kilka godzin swojego życia, ale HQ chciał się przekonać i stwierdziłem, że mogę zrobić taki wyjątek. Szczerze to wolę stracić kilka godzin w taki sposób niż na odpisywaniu dwóm najmądrzejszym Panom w tym temacie, który najmniej widzieli a najwięcej się wypowiadają ;). Sittek też propozycję dostał, ale jak widać nie był zainteresowany.

Zapewne jednym z nich jestem ja. Nie udało ci się ze mną wcześniej, i widzę, że drążysz nadal temat.

MaciejuK, tak, dałeś mi taką samą propozycję i z niej nie skorzystałem. Już na ten temat napisałem, ale widzę, że muszę się przypomnieć. Nie chciałem być po prostu świnią. Znając natomiast twoją arogancję, aż boję się co byś tu napisał o mnie, gdybym ci nie zapłacił. Pamiętasz jak opisywałem porównanie kalibracji TV w UK? Dlatego jestem sceptyczny do takich cudowań. Bo sam nie wiem co bym tu napisał, i wiesz dobrze, że jeśli ktoś się szanuje to zawsze zapłaci. Nawiasem mówiąc tak się nie robi, to nie jest fair.

 

Widzę, że HQ ostatecznie napisał, że kalibracja nic nie dała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 29.04.2014 o 19:30, sittek napisał:

Ja odwracam kota ogonem, nawet jeśli dokładnie cytuję twoje wypowiedzi? ? Kolego HQ, uważam, że Maciej objechał cię jak śmieciarkę, z tą odroczoną spłatą. Nawet jeśli nic nie zobaczysz to i tak zapłacisz, bo nie chcesz się ośmieszyć i wyjść na cwaniaka.

Chyba słabo śledzisz ten temat. Ponad tydzień temu podziękowałem Maciejowi za jego dobre chęci i poświęcony czas i umiejętności. Jestem mu za to wdzięczny i mogę tylko stawiać jako przykład solidności i uczciwości w podejściu do klienta. Napisałem również, że rezygnuję z jego kalibracji. I wydaje mi się , ze to jest człowiek słowny. Do tej pory nie napisał ani jednego słowa skargi na taki a nie inny mój wybór. Nie uważam też, że mój wybór zgodny z naszą umową to jakakolwiek forma cwaniactwa.

Jak widzisz, są inne normy we wzajemnym traktowaniu siebie niż Twoje podejście.

Nie znasz człowieka, który złożył Ci bardzo uczciwą propozycję a już go obrażasz.

Nieładnie.

 

W dniu 29.04.2014 o 19:30, sittek napisał:

Widzę, że HQ ostatecznie napisał, że kalibracja nic nie dała.

Zacytuj proszę taką moją wypowiedź!

Teraz po prostu kłamiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2014 o 20:16, Gosc napisał:

Zacytuj proszę taką moją wypowiedź!

Teraz po prostu kłamiesz.

W dniu 22.04.2014 o 20:31, Gosc napisał:

Tak, zgodnie z obietnicą odpowiem.

Nie skorzystam z trybów skalibrowanych przez Macieja. Gdybym oglądał na THX-ie to bym się nie zastanawiał ani przez chwilę. Ale tryb normalny po mojej kalibracji, jak dla mnie, w codziennej eksploatacji nie odbiega zbytnio od skalibrowanego THX-a przez Macieja. Owszem z bliskiej odległości, pół metra od ekranu, da się dostrzec zalety kalibracji, nawet pomiędzy nimi. Ale z normalnej odległości oglądania ciężko.

Po zakupie np. Asusa przy odtwarzaniu płyt DVD czy plików to była zauważalna różnica i poprawa od razu. Tutaj trzeba się doszukiwać różnic.

Zresztą sam Maciej u mnie stwierdził, że spodziewał się większych różnic. Może zresztą sam się wypowie.

Bardzo mu również z tego miejsca dziękuję za możliwość przekonania się o zaletach kalibracji. U mnie okazały się one, jak dla mnie zbyt mało wyraziste.

U kogoś innego może być całkowicie inaczej.

 

Zacytuję w całości, abyś nie oskarżył mnie przypadkiem o manipulację......

 

Kolego HQ zdecyduj się, napisz jak facet, a nie zachowuj się jak recenzent sprzętu audio-video, który gdy dostał nieodpłatnie do testu sprzęt, tak pisze, aby złego słowa o tym sprzęcie nie napisać, choć tak naprawdę jest do dupy. Kto ogląda telewizję z odległości 50 cm? Po jakiego takie porównania? Skoro z normalnej odległości kalibracja nic nie dała, to znaczy jest bezużyteczna. Motasz, oskarżasz mnie o kłamstwo i po co? Tylko dlatego że Maciej jest tak dobroduszny? Bo do swoich testów wybrał największych sceptyków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Fajnie, że to zacytowałeś. Gdzie w takim razie napisałem, że kalibracja Macieja nic nie dała?

Ciebie nie oskarżam o kłamstwo, tylko konkretnie wskazałem gdzie się go dopuściłeś.

Ja opisałem swoje wrażenia po kalibracji. Nie odpowiada Ci mój opis to trudno.

Nie kierowałem się w nim Twoim zadowoleniem. Napisałem co uważam za słuszne i zgodne z moim wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego HQ. To jest wątek o kalibracji. Przejrzyj swoje wpisy do czasu odwiedzin i po.Dla mnie zaiste dziwne to zachowanie. Po wizycie trzy skromne zdania i potem co? Czy taka postawa nie była z panem MK uzgodniona?

 

Szkoda. Bo takie ślepe testy rzuciły by szersze światło na zjawisko kalibracji. No cóż. Tak to bywa. Interes najważniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arton, a dlaczego tak uporczywie innych do tego ślepego testu popychasz ? Poza tym zwracasz się z tym m.in. do osób, które już widziały, porównywały swoje ustawienia do ustawień z użyciem pomiarów, jaki jest zatem tego sens ? Co to miałoby udowodnić, bo nie rozumiem ?

A już kompletnie nie rozumiem, dlaczego sam takiego testu/konfrontacji unikasz choć mieszkasz o rzut beretem od Maćka ? Z tego co kojarzę to obaj z Maćkiem jesteście z Warszawy, więc ... ? I dlaczego nie ? ;)

Fajnie jakby Maciek pomierzył Twoje ustawienia i opublikował na forum np poprawność kolorów, chciałbym bardzo to zobaczyć. A sam miałbyś w końcu okazję widzieć w 100% prawidłowo skalibrowany telewizor, w końcu nie musiałbyś snuć już więcej swoich teorii i domysłów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie u ciebie, ale dałeś się złapać w małą kalibratorską sieć. Jeżeli kalibracja spełniłaby twoje oczekiwania uznałbyś że wydatek tych kilkuset złotych jest zasadny, w przeciwnym razie jest zbędna, skoro stwierdziłeś, że tych ustawień nie będziesz stosował.

I na tym chciałbym skończyć podwątek HQ i kalibracja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste. HQ zrobił jedną i drugą kalibrację. Szkoda , że muszę to wyjaśniać Nie chodzi o mnie a o temat wątku. Nie o konfrontację moją z MK. To mnie nie interesuje. Kolega HQ był jak pamiętam mocno w temat kalibracji porównania zaangażowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 30.04.2014 o 17:22, sittek napisał:

Nie u ciebie, ale dałeś się złapać w małą kalibratorską sieć. Jeżeli kalibracja spełniłaby twoje oczekiwania uznałbyś że wydatek tych kilkuset złotych jest zasadny, w przeciwnym razie jest zbędna, skoro stwierdziłeś, że tych ustawień nie będziesz stosował.

I na tym chciałbym skończyć podwątek HQ i kalibracja.

No i wreszcie mogę się z Tobą zgodzić.

Natomiast nigdzie, nigdy nie napisałem, że kalibracja nic nie dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

A tymczasem Maciej Koper nagrał filmik gdzie dokładnie tłumaczy na czym polega profesjonalna kalibracja telewizorów :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam plazmę Panasonic HD Ready.

Gdy ją kupowałem, spójność kolorystyczna była widocznie słaba, wtedy jednak nie miałem wzorców do porównań i oceny na ile jest słaba, na ile obraz jest wadliwy.

Powiedziałem sobie, że może kiedyś uda mi się to poprawić, obraz nie wygląda tragicznie, a po wnikliwym przyjrzeniu się jak świeci, widziałem w tym TV jakiś potencjał.

Kilka lat oglądałem go bez żadnego wnikania w obraz, coś tam ustawiałem typowo: jasność, kontrast i kolor. Do momentu gdy dowiedziałem się że można wejść w menu serwisowe i coś tam poprawić w obrazie.

Wymagało to podjęcia decyzji o wejściu w menu serwisowe w trakcie trwania gwarancji, z myślą że mogę coś posuć, wszak w necie tyle jest sprzecznych informacji co do konsekwencji ingerowania w menu serwisowe.

Postanowiłem jednak zaryzykować. I się zaczęło.

Przez wiele lat wciąż coś korygowałem na oko, raz z lepszym efektem, raz z gorszym.

W pewnym momencie porzuciłem i to, a obraz zostawiłem ustawiony z dzisiejszej perspektywy mniej jasny niż z pudełka, co oszczędzało zużycie prądu, ale i tak przejaśniony, a kolory wyprane.

Najgorsze co widziałem, to wycieki czerwieni na konturach, np. koszulkach piłkarzy.

Wtedy tłumaczyłem sobie, że tania plazma pewnie tak ma i tego się poprawić nie da.

Jestem jednak niespokojnym eksperymentatorem wyposażonym w niezłą intuicję.

Jakiś czas temu dowiedziałem się o kalibracji i po rozważeniu kolejnych za i przeciw, po długim czasie, po kolejnej iteracji wiedzy, po potanieniu kolorymetrów, postanowiłem kupić kolorymetr do własnych eksperymentów z kalibracją moich monitorów i opisywanej plazmy TV.

Po wielu próbach i takim trochę badawczym eksperymentowaniu, chcę napisać że jednak można ustawić samemu obraz dobrej jakości.

Od razu zaznaczam, nie wystarczy kupić kolorymetr i zastosować dołączone oprogramowanie.

Trzeba się nauczyć kalibracji, co zajmuję masę czasu i jest zajęciem dla geeków.

Celowo uprzedzę komentarze i napiszę, że uzyskany obraz nie jest perfekcyjny, ponieważ nie mam możliwości skonfrontowania go z dokładniejszym wzorcem, żeby porównać i wydać opinię. 

Z mego doświadczenia wnioskuję, że wyświetlacz może być skalibrowany z mniejszą lub większą precyzją i odchyłką od normy, zależnie od tego do czego ma służyć i jakimi przyrządami została wykonana kalibracja. A także, nie chcę rozstrzygać czy kalibracja profesjonalna wykonywana do warunków domowych jest widoczna dla użytkownika jako znacząco lepsza od kalibracji amatorskiej.

Niech każdy sam się zastanowi, jaki poziom odchylenia od normy można przyjąć za satysfakcjonujący w porównaniu do obrazu przed kalibracją, który może mieć duże odchyłki w dowolnym aspekcie ustawień.

Ale ... dzięki wielu próbom dość dobrze rozpoznałem za co odpowiadają wszystkie elementy sterujące menu serwisowego mego TV i monitorów. Nauczyłem się co mam przestawić dla osiągniecia konkretnego celu. Poznałem swoje ekrany, urządzenie do ich kalibrowania, oraz dość dobrze poznałem działanie  programów do kalibracji, dedykowanych i najpopularniejszych darmowych.

Dzięki temu skalibrowałem wszystkie posiadane przeze mnie ekrany i TV.

Mam przez to kilka wniosków, które sformułuję w postaci otwartych pytań.

1. Czy kalibracja profesjonalna wykonana jednym lub kilkoma strojeniami w krótkim czasie, np. w ciągu jednej godziny lub dwóch, daje optymalne ustawienie obrazu i widocznie lepsze, w porównaniu do wielu amatorskich prób na przestrzeni dłuższego czasu, weryfikacji i oceny rezultatów w tych próbach ?

2. Czy kalibracja wykonana z najwyższą precyzją drogich przyrządów pomiarowych z minimalną możliwą odchyłką, jest znacząco dostrzegalna i rozróżnialna w porównaniu z kalibracją amatorską wykonaną z wyższym poziomem odchyłek niż za pomocą bardziej precyzyjnych urządzeń pomiarowych, ale  o poziomie odchyłek uznanym w wielu badaniach za niedostrzegalne i nierozróżnialne przez ludzki wzrok ?

3. Czy jeśli powszechnym jest samodzielne kalibrowanie monitorów przez grafików i fotografów, to kalibrowanie telewizorów stwarza jakieś specyficzne trudności dzięki którym rozpowszechnia się informacje, że skalibrowanie telewizora "własnym sumptem i zaangażowaniem" jest zadaniem z pogranicza "Rocket science" ?

4. Czy jeśli utrzymujemy, że skalibrowanie telewizora jest zadaniem dla przybyszów z kosmosu, czy mamy szansę doświadczyć wzorców dobrego obrazu w szerszym społecznym gronie tak, żeby dostrzec i uświadomić sobie że jednak coś tracimy i oglądanie multimediów z ustawieniem tylko jasności i kolorów, to jednak nie jest to co może nas satysfakcjonować i angażować w szerszym aspekcie konsumpcji treści i kultury masowej ?

 

Konkludując.

Oglądam ostatnio dość często TV przelatując kolejne kanały.

Moja rodzina pyta mnie co oglądam, a ja im opowiadam, że ... kolory.

Nie mogę wyjść z podziwu jak fajnie się ogląda cokolwiek, w jak wielu programach obraz jest wciągający i angażujący. Często czytam opinie, że ktoś kupił TV i obraz HD jest super ale TV SD jest do bani. 

Medium dostarczające mi sygnały SD jest bardzo do bani, a mimo to po kalibracji obrazy ogląda się naprawdę przyjemnie, właśnie za sprawą ostrości, precyzyjniejszych kolorów i spójności plastycznej scen.

Wielu osobom wydaje się, że ruchome obrazy to tylko treść i się je zalicza, bo są odbiorcami dużej ilości byle czego albo co gorsza wszystkiego.

Na drugim biegunie wrażeń jest oglądanie treści na dobrze przygotowanym wyświetlaczu z samoistnym wchłonięciem w treść za sprawą jej optymalnej prezentacji.

 

Drogi są dwie: możemy poprawić to co mamy, albo kupować nowe wierząc reklamom i technologii że będzie lepiej.

Widziałem do tej pory tylko za mocno świecące ekrany.

Teraz widzę w nich raczej potencjały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krzysiek71 napisał:

Medium dostarczające mi sygnały SD jest bardzo do bani, a mimo to po kalibracji obrazy ogląda się naprawdę przyjemnie, właśnie za sprawą ostrości, precyzyjniejszych kolorów i spójności plastycznej scen.

Bo dobra plazma lepiej odwzorowuje materiał SD niż panel LCD 😉 coś podobnego występuje porównując OLED vs LCD.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam plazmatyczny , maniakiem TV HD nie jestem i czasem oglądam zwykłe kanały tv , da się 🙂 , a ustawiłem tak jak było w AUDIOVIDEO dla tego modelu , nie wiem czy dla tej konkretnej sztuki jest 100% poprawnie ale wygląda nieźle 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jarekb napisał:

.......... maniakiem TV HD nie jestem ..........

Ja z plazmy Panasa przeszedłem na OLEDa gz1500 65" i w tym modelu ustawienia fabryczne dają dość zadowalającą jakość obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kazik II napisał:

Ja z plazmy Panasa przeszedłem na OLEDa gz1500 65" i w tym modelu ustawienia fabryczne dają dość zadowalającą jakość obrazu.

no trochę patrzę na te  nowsze  technologie , ale szkoda wyrzucać 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze jest wrogiem dobrego.

Dla mnie do zwykłych kanałów TV stara plazma wystarcza.

Tylko dlatego że mam monitor IPS 34" 21x9 i mocnego PC-ta, NETFLIX-a oglądam na monitorze, obecnie skalibrowanym i oprofilowanym między innymi do REC.709 i do sRGB, przełączam profile zależnie od potrzeb.

Dla siebie nie widzę sensu na zmianę tego stanu, bo proporcjonalnie ten monitor w proporcjach odległości oglądania do szerokości postrzegam jako znacznie większy niż telewizor 80", a jest to pełna ultra panorama bez pasów w filmach.

Mimo, że mogę kupić nowy TV, to nie chcę.

Moi domownicy niespecjalnie oczekują nowych technologii, dla nich liczy się treść, a filmy ostatnimi czasy przestały być najważniejszym aspektem rozrywki.

Tak naprawdę kupując kalibrator, chciałem za jednym rzutem upiec dwie pieczenie, bo zależało mi na kalibracji czterech monitorów i jeśli się da, telewizora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Oto moje ustawienia LG OLED CX 

Oświetlenie OLED-80

Kontrast-85

Jasność-65

Ostrość-10

Kolor-50

Odcień-0

Sterowanie zaawansowane:

Kontrast dynamiczny-Wył.

Super rozdzielczość-Wysoka

Gama kolorów-Rozszerzona

Gamma-BT.1886

Balans bieli

Temp.barw-Ciepła2

Metoda-2 punkty

Punkt-Wysoki

Czerwony-0

Zielony-0

Niebieski-0

Opcje obrazu

Redukcja szumów-Auto

Redukcja szumów MPEG-Auto

Płynna gradacja-Wysoka

Poziom czerni-niski

Ustawienia te są w trybie Gra i takie same ustawiłem w trybie kino z tym że upłynniacz na TrueCinema żeby wyeliminować szarpanie obrazu,upłynniacza niedostrzegam za to nie ma efektu szarpania.

TV używam jako monitora w ciemnym pokoju oszczędzanie energii średnie przy normalnej pracy do filmów i gier wyłączone.

Temp.barw Ciepła2 dla tego bo najlepiej oddaje biel i resztę kolorów wszystkie opcje poniżej mają za dużo niebieskiego co strasznie męczy wzrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Marcinie, podam ci metaforę twego opisu.

Do zupy wrzucam udziec kurczaka, dwie marchewki, pietruszkę, ziele angielskie i kilka ziaren pieprzu. Do tego dodaje szczyptę soli.

Moja babcia tak gotowała, mi to smakuje, jadłem tą zupę od małego.

 

Kalibrację wykonuje się do konkretnych wartości jasności (punkt czerni), kontrastu (punkt bieli), balansu bieli (white balance) i odcieni (tint).

Nawet ruszenie pilotem podstawowych parametrów jasności, kontrastu i nasycenia kolorów, rozwala balans kalibracji. Mało tego, zmiana ostrości zmienia balans kalibracji.

Ustawiona poprawnie kalibracja, nie wymaga korekt z pilota.

Jedyne korekty wykonuje się oświetleniem w otoczeniu telewizora (to jest nowość po poznaniu której jest najtrudniej przyjąć jej ważność i skuteczność - przez jej banalność; to analogia do strojenia akustyki pomieszczenia w audio).

 

Nie ważne na jakim typie wyświetlacza wykona się kalibrację, poprawność sceny zaskoczy każdego posiadacza. 
Technologia wyświetlacza jest wyznacznikiem potencjału jakości obrazu, jest koncentracją możliwości zapanowania nad obrazem, ale nie jest gwarantem ustawionego poprawnego obrazu.

Nie jest pewne czy obraz wyjętego z pudełka wyświetlacza OLED, wprawia w zachwyt posiadacza z racji scen wysyconych kolorem lepiej niż dotychczas (szerszy gamut), czy z racji mitycznej czerni która równie dobrze może te sceny zepsuć (black crush).

 

A także, kiedy przychodzi moment na refleksję o obrazie ? Gdy już zabraknie na Y-T demonstracyjnych filmów 4K HDR ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek71

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie było że naganiam kogokolwiek do firm kalibrujących.

Przeciwnie.

KALIBRATORY W DŁOŃ !

Człowiek uczy się przez całe życie.

 

No dobra ... pojechałem.

Ale jeśli można pół życia spędzić na strojeniu dźwięku kablami, wymianie sprzętu audio dla niuansów, to można i spędzić trochę czasu na nauce o wyświetlanym obrazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek71

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość współczesnych TV na ustawieniu Prawdziwe kino daje całkiem zadowalający obraz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.05.2021 o 09:41, Funnykris napisał:

Większość współczesnych TV na ustawieniu Prawdziwe kino daje całkiem zadowalający obraz. 

Jeśli użytkownik ma wrażenie, że obraz który ogląda ma cechy poprawnego obrazu i ma poczucie, że z obrazem wszystko jest w porządku, nie zauważa wyraźnych wad reprodukcji, obraz go zadowala, widział u kogoś znajomego lub w kinie obraz, który uważa za podobnie dobry, to tylko można pogratulować szczęśliwego zbiegu okoliczności. Ekran urządzenia w swoich ustawieniach reprodukuje obraz odpowiadający wymaganiom jego właściciela.

Ile jest takich szczęśliwych, optymalnych instalacji ? Zakładamy że większość.

Ale zapewne jest jakaś część instalacji które nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności nie są optymalne i użytkownik nie jest zadowolony, chciałby to jakoś zmienić.

Tutaj powstaje duże pole do manewru, popisu, nadużyć, manipulacji, etc.

Czy wszyscy mamy już w domach "współczesny TV dający całkiem zadowalający obraz na ustawieniu Prawdziwe kino" ?
Może na tym specyficznym forum jest dużo takich osób.
Nie jest jednak pewne czy wszyscy i nie jest pewne czy mimo wszystko wszyscy są zadowoleni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.