Skocz do zawartości
IGNORED

Kalibracja telewizorów własnym sumptem i zaangażowaniem


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w VT w trybie normalnym mam regulację gammy.

I jeszcze dodatkowo jakiś tryb gamma s, chyba coś jak tryb auto dla gammy.

 

W VT30 (u mnie w G30 również) jest regulacja:

Krzywa S - 1.8 - 2.0 - 2.2 - 2.4 - 2.6

dla całego zakresu jasności.

Natomiast ST60 ma regulację 10-punktową.

 

Prośba do Maćka: wytłumacz proszę co to jest Krzywa S w regulacji Gammy. Mówiłeś to mnie, ale po pierwsze nie mam do tej wypowiedzi praw autorskich, a po drugie mogę coś niechcący pokręcić i przekazać źle.

 

 

Bluedvd.pl

 

amazon.com

 

Dziękuję. Niestety z tego co widzę w każdej beczce miodu musi być łyżka dziegciu. Wprawdzie jest to 1080p (to bardzo dobrze), wprawdzie jest to podobno bardzo wysoki bitrate (to znakomicie), ale format 2.4:1. Czyli będą czas czarne paski na górze i na dole.

 

Każdą, nawet najlepszą rzecz muszą spaskudzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A i mam jeszcze jedną ciekawą uwagę. Ta mała różnica w obrazach skalibrowanym i nie, u mnie wynika też po części z wieku mojego staruszka. Ma już prawie trzy lata i 5000h za sobą. Maciej mówił, że Panasy VT fabrycznie miały chyba za dużo niebieskiego( o ile dobrze pamiętam) i z wiekem ten parametr właśnie w plazmach się zmniejsza. Tak się starzeją. I paradoksalnie teraz już lekko zużyty może właśnie mieć lepszy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale format 2.4:1. Czyli będą czas czarne paski na górze i na dole.

..... A jednak przydałoby się więcej cali......;)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... A jednak przydałoby się więcej cali......;)))))

 

Nieuprawniona nadinterpretacja. Ja nie wierzgam przeciw temu, że obraz będzie mniejszy, ale przeciw samemu istnieniu czarnych pasków. Chyba nie chcesz powiedzieć, że na 65" rzeczonych pasków nie będzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem. Maciej dopiero co wyszedł. Pooglądam i zdecyduję.

Teraz to ten tekst nadaje się do wątku : Brak humoru :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuprawniona nadinterpretacja. Ja nie wierzgam przeciw temu, że obraz będzie mniejszy, ale przeciw samemu istnieniu czarnych pasków. Chyba nie chcesz powiedzieć, że na 65" rzeczonych pasków nie będzie?

Ale same istnienie czarnych pasów powoduje ze obraz jest dużo mniejszy..

.... jeżeli mniejszy obraz Tobie nie przeszkadza to nie rozumiem dlaczego czarne pasy tak Ci wadzą....

 

U mnie na 65" te czarne pasy są procentowo dużo większe.. tyle ile większy procentowo jest ekran tyle procentowo pasy są większe.....

...Też mnie to wkurza tzn. czarne pasy ;))))

 

P.S. szczerze mówiąc zazdroszczę Tobie Bobcat tego że te 42" tak Ci pasują....Mnie ciągle tych cali jest mało.... :))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Teraz to ten tekst nadaje się do wątku : Brak humoru :-)

Ale dlaczego?

Różnice są, przecież je opisałem. Natomiast Maciej daje mi czas na spokojną konfrontację jego nastawów z moimi.

Czym innym jest wpatrywanie się w ekran z odległości 50cm i doszukiwanie sie różnic w niektórych scenach, a czymś zupełnie innym moja decyzja, czy w sytuacji normalnego oglądania TV , te różnice są dla mnie na tyle duże, że uzasadniają z mojego punktu widzenia sens zakupu tego rodzaju usługi. Po weekendzie powinieniem już wiedzieć czy to jest coś dla mnie, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej doceniam szczerość HQ150, za to należy mu się szacunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Faktycznie oznacza to brak zadowolenia.

Kolejny który próbuje wiedzieć wiecej niż ja sam.

Opisałem już róznice które widziałem podczas prezentacji. Teraz czas na moją konfrontację tych trybów podczas codziennej eksploatacji.

Pozwólcie, że sam zdecyduję.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie widzą zdecydowaną poprawę po kalibracji czy wymianie kabla zasilającego lub HDMI. W tym przypadku trzeba się zdrowo zastanowić co się zmieniło, i czy ta zmiana poszła w lepszym kierunku.

 

HQ150 ja rozumiem, chcesz być po prostu miły dla Maćka, bo to przecież miły facet :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Zmiana na 100% poszła w lepszym kierunku. Maciej ma wiedzę, sprzęt i umiejętności.

Pytanie brzmi czy to zmiana dla nas, w naszym subiektywnym odbiorze, uzasadnia ten wydatek.

Gdybym oglądał w trybie THX to nie zastanawiał bym się ani chwili. Tu różnice są kolosalne. Tylko, że po kalibracji trybu THX obraz jest bardzo, bardzo zbliżony do nastawów, jakie miałem zrobione własnoręcznie, na trybie normalnym.

Przedtem nie używałem THX-a bo wydawał mi się niaładny. Teraz mogę.

Ale różnica pomiędzy nim obecnie o normalnym moim nie jest duża. Ona jest i można wskazać na czym polega. Ale sam Maciej przyznał, że jest zaskoczony tym, że u mnie nie jest duża.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po "odpowiedniej" kalibracji zawsze idzie zmiana w lepszym kierunku....

....Jak pisałem wcześniej najwięcej wnosi do 3D ( kolosalne zmiany ) do 2d subtelne zmiany , ale dla mnie, jak widzę teraz tryby bez kalibracji konieczne i niezbędne......Skóra jest naturalnego koloru ( wczesniej kolor był bliższy zombi), trawa jest zielona jak za oknem, biały jest biały a nie zimno biały wpadajacy w niebieski itd.itd.. Oczywiście porównuje wszystko do najlepszego fabrycznego trybu " Prawdziwe kino ".........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mniejszy obraz Tobie nie przeszkadza to nie rozumiem dlaczego czarne pasy tak Ci wadzą

 

Sam fakt ich istnienia mnie irytuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny który próbuje wiedzieć wiecej niż ja sam.

Opisałem już róznice które widziałem podczas prezentacji. Teraz czas na moją konfrontację tych trybów podczas codziennej eksploatacji.

Pozwólcie, że sam zdecyduję.

 

Nie kolejny. Gdyby Ci to zdecydowanie odpowiadało to reakcja była by inna. Czy tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciągle tych cali jest mało.

 

Stosowanie zasady "dajcie grzędę - wyżej siędę" może sprawić nieustający stres. Więc po co to wszystko? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zachowanie jest naturalne dla audiofili, którzy przy okazji są videofilami.

Niepokój duszy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jednak człowiek jest cały czas niezadowolony. I nie ma kiedy cieszyć się tym co ma, gdyż już marzy o czymś innym. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuprawniona nadinterpretacja. Ja nie wierzgam przeciw temu, że obraz będzie mniejszy, ale przeciw samemu istnieniu czarnych pasków. Chyba nie chcesz powiedzieć, że na 65" rzeczonych pasków nie będzie?

Jeśli obraz na 42 calowym telewizorze ma 52 cm wysokości i dobrze się go ogląda to oznacza że spokojnie można sobie sprawić większy TV i film o proporcjach 2.35:1 też będzie miał 52 cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolejny. Gdyby Ci to zdecydowanie odpowiadało to reakcja była by inna. Czy tak?

 

Arton, przestań już prowadzić tą żałosną krucjatę przeciwko kalibracji u Maćka, mało kogo już interesuje, że zrobiłbyś to lepiej "na oko", zachowujesz się tak jakby ktoś nie miał prawa mieć innego zdania od Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obraz na 42 calowym telewizorze ma 52 cm wysokości i dobrze się go ogląda to oznacza że spokojnie można sobie sprawić większy TV i film o proporcjach 2.35:1 też będzie miał 52 cm.

 

Przecież tłumaczę że mnie nie chodzi o wymiary, lecz o sam fakt istnienia tych irytujących pasków. Na 144" też będą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie zasady "dajcie grzędę - wyżej siędę" może sprawić nieustający stres. Więc po co to wszystko? :)

To nie ta zasada.... to nie jest kwestia " że jestem lepszy bo mam większy......... TV " :))))

... Z tego co mam jestem zadowolony... ale z projka np. sony vpl-vw500es i 120" ekranu Stewarta byłbym dużo bardziej... Ale nie można mieć wszystkiego....;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arton, przestań już prowadzić tą żałosną krucjatę przeciwko kalibracji u Maćka, mało kogo już interesuje, że zrobiłbyś to lepiej "na oko", zachowujesz się tak jakby ktoś nie miał prawa mieć innego zdania od Ciebie.

 

To jest wątek o kalibracji nie o mnie. Tak więc pisz na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek o kalibracji nie o mnie. Tak więc pisz na temat.

 

Powtarzasz się, dodatkowo sam nie piszesz na temat - zamiast pisać konkrety oświadczasz jedynie, że coś się da zrobić, ale dowodów żadnych nie przedstawisz, tak jakbyś był jedynym i nieomylnym znawcą tematu - na razie niewiele wskazuje, że cokolwiek wiesz na ten temat oprócz dużego mniemania o sobie i wklejania linków do artykułów, które niewiele wnoszą w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie dowody przedstawiłeś prócz pisania na mój temat?

 

Nie muszę przedstawiać żadnych dowodów, bo nie stawiam żadnych tez których trzymałbym się tak uparcie jak ty. Prowadzisz swoją małą prywatną krucjatę przeciwko profesjonalnej kalibracji, nie mając konkretnych argumentów dlaczego jest zła oraz chociażby minimalnych dowodów, że samodzielnie przeprowadzona kalibracja "na oko", którą tak chwalisz i polecasz jest skuteczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachowujesz się tak jakby ktoś nie miał prawa mieć innego zdania od Ciebie.

Ale on ma właśnie inne zdanie, więc o co chodzi? Ja akurat podzielam jego wątpliwości.

 

HQ150 dla przykładu właśnie skalibrował swój TV, ale tak naprawdę sam nie wie czy mu się podoba czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od zawsze" mówię, że są dwa podejścia: tacy którzy chcą mieć obraz wg norm i tacy którzy chcą mieć obraz wg własnych kryteriów. Ci drudzy nie muszą zaprzątać sobie głowy kalibracją, ustawiają telewizor sami. Natomiast dla tych pierwszych kalibracja jest niezbędna. Wbrew głoszonym tu teoriom - przy tej ilości regulacji jaką posiadają współczesne telewizory znalezienie punktu optimum jest niewykonalne chałupniczymi metodami.

 

Dowodem skuteczności może być każdy raport z kalibracji i porównanie parametrów przed i po. Mogę przestawić swój.

 

Natomiast zwolennicy "kalibracji" za pomocą świetlówki z marketu oraz białej kartki papieru nie przedstawili żadnego materiału na poparcie swoich tez. Poprzestają na werbalnych zapewnieniach o rzekomej doskonałości swojej metodologii, na dodatek wygłaszanych tonem nie znoszącym sprzeciwu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa podejścia: tacy którzy chcą mieć obraz wg norm i tacy którzy chcą mieć obraz wg własnych kryteriów. Ci drudzy nie muszą zaprzątać sobie głowy kalibracją, ustawiają telewizor sami. ....

 

Natomiast zwolennicy "kalibracji" za pomocą świetlówki z marketu oraz białej kartki papieru

A nie widzisz w tym podobieństw? Czy nie można dokonać tego za pomocą tej metody i być z tego zadowolonym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Takie zachowanie jest naturalne dla audiofili, którzy przy okazji są videofilami.

Niepokój duszy :-)

Mylisz komfort oglądania-z zaspokojeniem duchowym. ;)

Lukanie na dużym ekranie-to komfort,porównanie do audiofili to ma się nijak.

Ja też nie rozumiem kupowania kabli za nie wiadomo ile-i do tego twierdzenia że grają wyśmienicie-to można nazwać zaspokojeniem duchowym,ale nie spory ekran-czy to tv czy projekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.