Skocz do zawartości
IGNORED

Kalibracja telewizorów własnym sumptem i zaangażowaniem


Krak_oN

Rekomendowane odpowiedzi

Mylisz komfort oglądania-z zaspokojeniem duchowym. ;)

Mi chodziło raczej o brak komfortu po zakupie np. 50 calowego TV, kiedy zaczynają dręczyć potwory, że 55 calowy byłby lepszy. Bez dwóch zdań dla normalnego oglądacza oba są równie bardzo duże, ale dla wideofila różnica jest przeogromna. 50 calowy jest malutki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma właśnie inne zdanie, więc o co chodzi? Ja akurat podzielam jego wątpliwości.

 

Ale Ty wyrażasz to w sposób cywilizowany i nie próbujesz tak jak ARTON wciskać swoich racji tam gdzie nie należy, jeśli HQ150 wyraził swoją opinię i nie napisał jednoznacznie jakie jest jego zdanie, to wyciąganie wnisków za niego bez jakiejkolwiek styczniości z jego skalibrowanym telewizorem jest po prostu niepoważne, a to właśnie robi ARTON, zresztą nie pierwszy raz.

 

Rozumiem, że kalibracja to dla wielu gra niewarta pieniędzy - takie podejście jest w pełni racjonalne, bo efekty jej działania często są bardzo subtelne, czasami wręcz niezauważalne przy codziennym oglądaniu, ale pisanie, że można osiągnąć taki sam efekt robiąc to na oko, to po prostu mijanie się z prawdą, a nie wyrażanie prywatnej opinii, na takie coś trzeba mieć jakieś wiarygodne argumenty, a ARTON ich nie ma.

 

Kalibracja, to ustawienie obrazu zgodnie z normami, tak aby telewizor wyświetlał obraz jak najbliższy obrazu źródłowego, kalibracja "na oko" nie jest w stanie tego zapewnić a więc po prostu nie jest kalibracją, nie mylmy ustawiania obrazu pod swoje, często bardzo odmienne upodobania z prawdziwą kalibracją, bo to dwa odmienne pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aqjaroslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie porównam do audio.

Wielu ludzi zachęconych opisami i recenzjami szuka audiofilskiego, najbardziej zbliżonego do neutralnego dźwięku, nic nie wnoszącego od siebie, wydaje na to sporo kasy, a potem, gdy stanie już w domu - nagle zonk. Choć dźwięk jest zgodny z wszelkimi normami, w rzeczywistości, w ich odczuciu- najzwyczajniej jest do dupy. Nijaki, sterylny i wypruty z emocji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Bez dwóch zdań dla normalnego oglądacza oba są równie bardzo duże, ale dla wideofila różnica jest przeogromna. 50 calowy jest malutki.

 

+

0

 

 

Wcale nie są duże,i nie rozmawiamy chyba o pokoju 15 m2,bo ja wnikam w pokój 25-30 m2-fakt że głupie 5 cali robi różnicę-a 10 cali już dużą. ;)

Edytowane przez maniekn274
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć dźwięk jest zgodny z wszelkimi normami, w rzeczywistości, w ich odczuciu- najzwyczajniej jest do dupy. Nijaki, sterylny i wypruty z emocji.

 

Co nie zmienia faktu, że będzie neutralny i może być zgodny z zasadami obowiązującymi w studiach nagraniowych, a że każdy ma inny gust i jednak podoba się nam coś innego, to inna sprawa. Tu tak naprawdę przed zakupem produktu czy usługi musimy się upewnić, czy to na pewno to czego szukamy - większość osób które znam o typowo "studyjnym dźwięku" nie wypowie się dobrze, wolą po prostu mniej naturalne brzmienie, tak samo jest z obrazem - jest naprawdę sporo zwolenników nienaturalnego wyostrzonego obrazu z mocno przesyconymi barwami - to podaję jako ekstremalny przykład, bo nie posądzam o to nikogo na tym forum, ale dążę do tego że niekoniecznie obraz skalibrowany, czy idealnie neutralny będzie się komuś podobał - to kwestia upodobań. Nie zmienia to wszystko faktu, że kalibracja jest kalibracją, a to czy komuś się ona podoba czy nie to inna sprawa i nie zmieni to nagle znaczenia czy definicji tego słowa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Wielu ludzi zachęconych opisami i recenzjami szuka audiofilskiego, najbardziej zbliżonego do neutralnego dźwięku, nic nie wnoszącego od siebie

Bo czegoś takiego nie ma-a jak ktoś twierdzi że to słyszał-to ma omamy. ach te dziewczyny ałdiofilskie.he he.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie widzisz w tym podobieństw? Czy nie można dokonać tego za pomocą tej metody i być z tego zadowolonym?

 

Może mi się to sformułowało w pokrętny sposób. Masz rację: to są jedni i ci sami ludzie. Ustawiają sobie świetlówką i papierem i są zadowoleni. Czyli wg klasyfikacji z mojego poprzedniego wpisu zaliczają się do grupy drugiej.

 

Sek w tym, że oni chcą być zaliczani do pierwszej, gdyż to co robią nazywają "kalibracją". Mało tego: utrzymują że są w stanie mieć za pomocą tych metod ten sam wynik, czyli pełną zgodność ze standardami. A to można osiągnąć tylko za pomocą profesjonalnych przyrządów. Niech więc swoją metodologię nazwą "ustawieniem pod własne upodobania" i cała ta dyskusja stanie się bezprzedmiotowa.-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę przedstawiać żadnych dowodów, bo nie stawiam żadnych tez których trzymałbym się tak uparcie jak ty. Prowadzisz swoją małą prywatną krucjatę przeciwko profesjonalnej kalibracji, nie mając konkretnych argumentów dlaczego jest zła oraz chociażby minimalnych dowodów, że samodzielnie przeprowadzona kalibracja "na oko", którą tak chwalisz i polecasz jest skuteczna.

 

Ja zamieściłem sporowpisów jak profesjonalnie samemu kalibrować. Natomiast twoich wpisów na temat wątku nie mogę znaleźć. Jak byś łaskaw był wskazać.

 

I odpowiedz sobie sam czy odbioru jakości obrazu dokonuje się na oko? Jeżeli nie to udowodnij to. Jeśli nie potrafisz nie mam więcej pytań.

 

To nie jest wątek dla ślepców.smiley-cool.gif

 

PS.

 

dlaczego jest zła

 

Gdzie ja napisałem, że jest ZŁA? Nigdzie bo kłamiesz.

 

jeśli HQ150 wyraził swoją opinię i nie napisał jednoznacznie jakie jest jego zdanie, to wyciąganie wnisków za niego bez jakiejkolwiek styczniości z jego skalibrowanym telewizorem jest po prostu niepoważne,

 

Wyciąganie wniosków z tego co jest tu zamieszczane jest jak najbardziej słuszne. Jak ktoś tego nie rozumie to watek do tego własnie służy.

 

kalibracja "na oko" nie jest w stanie tego zapewnić a więc po prostu nie jest kalibracją, nie mylmy ustawiania obrazu pod swoje, często bardzo odmienne upodobania z prawdziwą kalibracją, bo to dwa odmienne pojęcia.

 

Potrafisz to udowodnić????

 

ale pisanie, że można osiągnąć taki sam efekt robiąc to na oko, to po prostu mijanie się z prawdą, a nie wyrażanie prywatnej opinii, na takie coś trzeba mieć jakieś wiarygodne argumenty, a ARTON ich nie ma.

 

Nigdzie nie pisałem, że daje taki sam efekt. Choćby dawałem przykłady, że większość ludzi nie była by w stanie rozróżnić który jaką metodą był kalibrowany.

 

Właśnie takim przypadkiem jest kolega HQ150, który co do jakości obrazu się wypowiedział. A który natomiast ma problem z płatnością. I to cały czas podważam. Najgorzej jeśli będzie wybrany wariant milczenia o tym.

 

Ba. Twierdzę , że kalibracja na OKO dobrze przeprowadzona może być lepsza bo uwzględnia warunki oświetlenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

A który natomiast ma problem z płatnością.

Co proszę?!

Mam nadzieję, że Cię źle zrozumiałem, więc proszę żebyś rozwinął tę myśl.

 

Twierdzę , że kalibracja na OKO dobrze przeprowadzona może być lepsza bo uwzględnia warunki oświetlenia.

A to kalibracja jest przeprowadzana w innym wnętrzu i w innych warunkach?

U mnie Maciej robił ją w warunkach w jakich zazwyczaj oglądam.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba. Twierdzę , że kalibracja na OKO dobrze przeprowadzona może być lepsza bo uwzględnia warunki oświetlenia.

Zastanawiam się kiedy telewizory zostaną pozbawione możliwości zwykłej regulacji i będą dokonywać to wyłącznie specjalistyczne serwisy kalibracyjne. Oczywiście odpłatnie. No bo jak tu zwykły sklepowy burak- ignorant poradzi sobie z tymi nastawami, aby specjaliści byli zadowoleni?

 

No nie da rady. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Zastanawiam się kiedy telewizory zostaną pozbawione możliwości zwykłej regulacji i będą dokonywać to wyłącznie specjalistyczne serwisy kalibracyjne.

Po części już tak jest. Przecież większość możliwości regulacji jest niedostępna z menu użytkownika. Gdyby otworzyć menu serwisowe i dać możliwość grzebania w nim użytkownikom to dopiero byłoby zabawnie.

 

No bo jak tu zwykły sklepowy burak- ignorant poradzi sobie z tymi nastawami, aby specjaliści byli zadowoleni?

Trochę chyba brniesz za daleko. To kalibrację robi się dla zadowolenia kalibratora czy użytkownika?

U mnie Maciej postawił wyraźne, uczciwe warunki. On robi kalibracje a ja decyduję, czy mi odpowiada i czy chcę za to zapłacić.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaką decyzję podjąłeś po kalibracji? Zapłacisz? Warto było? Czy po prostu łamiesz się, bo porządny z ciebie facet? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Czy po prostu łamiesz się, bo porządny z ciebie facet? :-)

A co to ma do rzeczy?

Po weekendzie będzie decyzja. Obejrzę parę filmów, pobawię się trybami i będę wiedział. Poinformuję o niej Macieja a potem zgodnie z obietnicą Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie to, że jeszcze nie wiesz. Czy kalibracja jest aż tak trudna do zaobserwowania? Trzeba robić dodatkowe testy, pomiary, aby ją dostrzec i ocenić? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie o to chodzi.

Brak czasu. Wczoraj chciałem się pobawić z TV, ale działam z tarasem. Dwa drinki i na zabawę czasu zabrakło.

Prace w ogrodzie, święta, non stop coś do zrobienia.

Tak bardzo Cię to śmieszy? Z czego jeszcze chciałbyś się pośmiać?

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z potrzeby kalibracji każdego odbiornika telewizyjnego nie będę się śmiał :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kalibracja jest przeprowadzana w innym wnętrzu i w innych warunkach?

U mnie Maciej robił ją w warunkach w jakich zazwyczaj oglądam.

 

Myślałem, że bardziej chłoniesz. Otóż w jednym przypadku przyrząd mierzy balans bieli z wykluczeniem światła zewnętrznego. Podczas gdy kalibracja na oko uwzględnia całość bodźców. Były już dyskusje na ten temat. Mogę to powtarzać wielokrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja się nie znam ale u mnie były dwa mierniki. Jeden faktycznie,, doklejony'' do ekranu i drugi, odsunięty na pół metra około. Myślę, że ten drugi uwzględniał całość bodźców.

 

Oczywiście z potrzeby kalibracji każdego odbiornika telewizyjnego nie będę się śmiał :-)

Teraz próbujesz odwrócić kota ogonem. Przypomnę więc, co Cię śmieszyło:

Śmieszy mnie to, że jeszcze nie wiesz

 

A Ciebie Arton prosiłem o rozwinięcie tej myśli:

Właśnie takim przypadkiem jest kolega HQ150, który co do jakości obrazu się wypowiedział. A który natomiast ma problem z płatnością.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że bardziej chłoniesz. Otóż w jednym przypadku przyrząd mierzy balans bieli z wykluczeniem światła zewnętrznego. Podczas gdy kalibracja na oko uwzględnia całość bodźców. Były już dyskusje na ten temat. Mogę to powtarzać wielokrotnie.

 

Powtarzać możesz wielokrotnie, ale cały czas jest to kompletną bzdurą ;)

Światło na kartce jest wypadkową wszystkich odbić z otoczenia i może mieć kolor dowolny. Skonfrontuj to z ekranem, którego światło z otoczenia prawie w ogóle nie "zanieczyszcza", bo prawie wcale się od niego nie odbija. Dlatego czymkolwiek sobie nie oświetlisz otoczenia, to na ekranie zawsze musi być biel D65, a na kartce przy każdym źródle światła będzie inna i z tej pseudo kalibracji będzie klops. No chyba, że Twój zgaszony ekran wygląda dokładnie tak samo jak kartka papieru stojąca obok...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maciej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba. Twierdzę , że kalibracja na OKO dobrze przeprowadzona może być lepsza bo uwzględnia warunki oświetlenia.

Nie, to akurat głupota. Na oko to sobie można dobrać kontrast pod warunki oświetlenia albo zmniejszyć gammę. Nie więcej. No bo co niby w takiej ręcznej kalibracji jesteś w stanie ustawić lepiej ? Nic.

Ustawienia zawsze będzie lepsze (dokładniejsze) przy normalnej kalibracji, żadnych przekłamań kolorów, choć nie mówię że po ręcznej kalibracji muszą być one znaczące, mogą być dosyć zbliżone ale zawsze będzie mniejsza/większa odchyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło na kartce jest wypadkową wszystkich odbić z otoczenia i może mieć kolor dowolny.

 

Błąd logiczny. Nie kalibrujesz kartki tylko wyświetlacz. Wyświetlacz podobnie jak kartka odbija światło zewnętrzne, choć świeci głównie własnym światłem.

 

Niestety wszystkie ekrany odbijają światło. I jeszcze jedno. Jak masz kłopot z kartką to zamień ją na świetlówkę z barwą D65.

 

Zwracam uwagę wszystkim mającym wątpliwości, że ustalenie standardu bieli D65 miało miejsce na podstawie bieli jaką uzyskuje światło słoneczne w pochmurny dzień w godzinach południowych. A więc to co widzi OKO. Przyrząd ma tylko i wyłącznie ułatwić to otrzymać niestety nie w sposób idealny. Bo jest gorszy od ludzkiego oka .Żadne, powtarzam żadne urządzenie nie jest w stanie zastąpić ludzkiego oka. Albo ktoś jest w stanie to zrozumieć albo nie.

 

smiley-cool.gifsmiley-cool.gifsmiley-cool.gifsmiley-cool.gifsmiley-cool.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ARTON55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę wszystkim mającym wątpliwości, że ustalenie standardu bieli D65 miało miejsce na podstawie bieli jaką uzyskuje światło słoneczne w pochmurny dzień w godzinach południowych. A więc to co widzi OKO. Przyrząd ma tylko i wyłącznie ułatwić to otrzymać niestety nie w sposób idealny. Bo jest gorszy od ludzkiego oka .Żadne, powtarzam żadne urządzenie nie jest w stanie zastąpić ludzkiego oka. Albo ktoś jest w stanie to zrozumieć albo nie.

 

Powiedz mi, jak to się dzieje, że wiesz lepiej od specjalistów w tym zakresie? Zaczyna się robić śmiesznie - samouk, który nie jest w stanie udowodnić prawidłowości głoszonych przez niego tez zaczyna wymyślać nowe teorie. Przytocz jakąś książkę lub jakikolwiek artykuł lub normy które to określają - nie zrobisz tego, przecież twoje oczy są nieomylne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, jak to się dzieje, że wiesz lepiej od specjalistów w tym zakresie?

Specjaliści swoje tezy opierają na wyłącznie pomiarach i to jest przede wszystkim, jak nie wyłącznie, wykładnikiem sprawności i jakości urządzenia. Z odczuciem subiektywnym może mieć to niewiele wspólnego, bo ktoś kiedyś wyznaczył jakieś wskaźniki, sztucznie je narzucił i uznał jako optymalne. Oko ludzkie, a dokładnie mózg, analizuje dane po swojemu, według swoich danych i oczekiwań, dlatego może często się zdarzać, że kalibracja nic nie dała, a wręcz pogorszyła obraz.

 

Nie obraź się HQ150, ale ty nadal nie wiesz czy to coś dało. Gdyby było inaczej stwierdziłbyś od razu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie obraź się HQ150, ale ty nadal nie wiesz czy to coś dało.

No niestety bzdury tym razem piszesz.

Bo zaraz po kalibracji napisałem, czy coś dała czy nie.

Przytoczę swoje słowa raz jeszcze:

,,Ogromna różnica jest pomiędzy fabrycznym trybem THX a tym obecnie skalibrowanym. Tu jest przepaść. Ale ja oglądałem na normalnym, bo od początku wydawało mi się że ten TXH jest jakiś nie teges. A przecież powinien być najlepszy. Za co on dostał ten znaczek THX?

Natomiast pomiędzy ustawionym przeze mnie trybem normalnym a obecnymi trybami na dzień i noc aż takiej różnicy nie ma. W niektórych ciemnych scenach, obecne tryby Macieja są bardziej szczegółowe, kolor skóry też jest przyjemniejszy. Tyle na szybko.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety bzdury tym razem piszesz.

Bo zaraz po kalibracji napisałem, czy coś dała czy nie.

Ja pamiętam to co napisałeś, gdy witek_z zapytał się ciebie : czy było warto czy nie.

 

Odpowiedziałeś:

Jeszcze nie wiem. Maciej dopiero co wyszedł. Pooglądam i zdecyduję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

sittek.

Naprawdę jest czas przedświąteczny i nie warto się kłócić z powodu takiej dupereli. Ale jak coś piszesz o mnie, to cytuj mnie dosłownie. Czym innym jest decyzja, czy te zmiany w moim przypadku uważam za warte ceny, a czym innym to, że podobno nie wiem, czy kalibracja coś dała. Bo ja zmiany zauważyłem od razu o nich napisałem.

Widzisz róznicę w tych sformuowaniach?

Po prostu nie przekręcaj moich słów.

Jeszcze nie wiem napisałem w odpowiedzi na pytanie, czy będę chiał z trybów skalibrowanych korzystać. Nigdy, nigdzie nie napisałym, że nie wiem czy kalibracja coś dała.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta nasza mała wojenka ( "profesjonalna kalibracja" kontra "kalibracja pod własne oko" ) przypomina walkę zwolenników technologi plazmowej kontra lcd....

pewne osoby mogą być mniej zadowolone z profesjonalnej kalibracji inne nie wyobrażają sobie bez niej oglądania tv czy projka.... Tak czy inaczej większość osób rzekł bym nawet miażdżąca większość jest w pełni usatysfakcjonowana robotą Macieja... Więc nie wiem po co ta krucjata Sittka i Artona.... To tak jakbyśmy chcieli przekonać zagorzałego zwolennika lcd do plazmy i na odwrót... Kazdy ma swoje racje bardziej lub mniej zasadne... i dla każdego , jego racje są jak najbardziej zasadne....

... Podsumowując ..... największą wadą profesjonalnej kalibracji jest jej cena ;)))))))...( ale to podyktowane jest tym ze jest to usługa niszowa i większość ludzi nawet nie wie o jej istnieniu a jak już się dowie to mówi "po co ?" a później " ILEEEEE !!!!.)......... Jak dla mnie reszta to same pozytywy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym innym jest decyzja, czy te zmiany w moim przypadku uważam za warte ceny, a czym innym to, że podobno nie wiem, czy kalibracja coś dała. Bo ja zmiany zauważyłem od razu o nich napisałem.

Jeszcze nie wiem napisałem w odpowiedzi na pytanie, czy będę chiał z trybów skalibrowanych korzystać.

Skoro kalibracja coś dała, mam nadzieję, że pozytywnego, to dlaczego miałbyś jej nie stosować?

 

No kurna, słowo honoru, ale nie rozumiem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony patrząc i zadając sobie pytanie "dlaczego ta usługa jest tak bardzo niszowa ?"... odpowiedź jest prosta...

Kto ma się na nią decydować przecież nie normalny Kowalski który kupuje lcd za 2 - 3 tysiące , w którym to TV interesuje go wszystko tylko nie to jaki ma obraz.... I do tego miałby jeszcze wydać 500 na kalibrację...

... A tych że Kowalskich jest znakomita większość i przez tych że Kowalskich technologia plazmowa "znakomitego taniego obrazu"( porównując do lcd) upadła lub upada.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

No kurna, słowo honoru, ale nie rozumiem :-)

A to już nie mój problem.

Nawet zapraszałem każdego, kto chce się naocznie u mnie zapoznać ze zmianami jakie u mnie wniosła.

Jak Cię to w dalszym ciągu interesuje a masz do mnie za daleko, to jaki problem, żebyś zaprosił do siebie Macieja?

Bedziesz wtedy mógł sam coś konstruktywnego na temat zasadności lub odwrotnie napisać. Maciej pewnie potraktuje Cię tak samo uczciwie jak i mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.