Skocz do zawartości
IGNORED

Kalibracja telewizorów własnym sumptem i zaangażowaniem


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HQ lepiej powiedz że w Twoim przypadku kalibracja nie była typu WOW a te drobne polepszenie w cieniach choć widoczne to o ogólnym rozrachunku mało istotne w stosunku do ceny usługi.

Nie rozumie również "akcji" Macieja typu: zapłata nastąpi jeśli właściciel widzi różnice na lepsze.

Przecież tym sposobem to ja dzisiaj go do siebie zapraszam i choć wiem że z tego mojego złomu VT nie uczyni i coś tam zawsze poprawi, to ja mogę palić głupa że zmiany nie widzę, a zatem nic nie zapłacę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Niech przykład HQ będzie potwierdzeniem moich wypowiedzi. Proszę zwrócić uwagę jak dokonano odbioru profesjonalnej kalibracji. Ano nie inaczej niż na OKO. To ono jest ostatecznym odbiorcą NIE PRZYRZĄDY. Jestem pewien, ze ostateczny wniosek jaki płynie z wypowiedzi HQ po kalibracji jest taki, że większość TV a już na pewno plazmy można sobie samemu skalibrować w tryb THX nawet nie mając go oficjalnie w swoim TV. A to przede wszystkim bardzo optymistyczny i pouczający wniosek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ARTON55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

zapłata nastąpi jeśli właściciel widzi różnice na lepsze.

Przecież tym sposobem to ja dzisiaj go do siebie zapraszam i choć wiem że z tego mojego złomu VT nie uczyni i coś tam zawsze poprawi, to ja mogę palić głupa że zmiany nie widzę, a zatem nic nie zapłacę.

Niby racja-tylko chyba nie zdarzyło się tak,żeby ktoś tak zagrał. ;) trochę wstyd by było-zawracać dupę komuś i stwierdzać minimalną różnicę,i powiedzieć że nie płacę.

Sytuacja HQ-jest trochę dla mnie nie jasna.-a mianowicie-że dogadali się że popatrzę kilka dni i wtedy zdecyduję czy przeleję ci kasę na konto ;) to trochę dziwne,można przecież zapisać sobie wszystkie ustawy tej kalibracji-Maćkowi powiedzieć że jednak mi to nie pasi i co dalej(Maciek przyjedzie i dane fabryczne przywróci-albo ja go zapewnię że dane fabryczne przywrócę) .

Nie wnikam i wali mnie to-ale to podejście psychologiczne(że jak nie ma różnicy to nie płacę) -każdy płaci,bo nikt nie jest ślepy i zmianę widzi(a czy ona wywołała u niego czy innego efekt wow to już inna sprawa)

Niech się nikt nie spodziewa że z tv(przeciętnego),można wycisnąć kalibracją obraz-że 1program TVP będzie wyglądał jak materiał w 4k na telewizorze do tego przystosowanym.-bo to nie tak. ;)

Ale oczywistym jest(przynajmniej dla mnie że było warto)-a parę setek mnie wali. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę dziwne,można przecież zapisać sobie wszystkie ustawy tej kalibracji-Maćkowi powiedzieć że jednak mi to nie pasi i co dalej(Maciek przyjedzie i dane fabryczne przywróci-albo ja go zapewnię że dane fabryczne przywrócę) .

 

Owszem zaryzykowałem w tej sytuacji zmarnowanie kilka godzin swojego życia, ale HQ150 chciał się przekonać i stwierdziłem, że mogę zrobić taki wyjątek. Szczerze to wolę stracić kilka godzin w taki sposób niż na odpisywaniu dwóm najmądrzejszym Panom w tym temacie, który najmniej widzieli a najwięcej się wypowiadają ;). Sittek też propozycję dostał, ale jak widać nie był zainteresowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maciej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Artonem nie macie szans, jemu kalibrację zrobili kosmici. Na "oko"

hfghgrtyhfghfhr.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Artonem nie macie szans, jemu kalibrację zrobili kosmici. Na "oko"

 

 

czarne_oko.jpg

komentarz_6.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Proszę zwrócić uwagę jak dokonano odbioru profesjonalnej kalibracji. Ano nie inaczej niż na OKO.

Nieprawda. Dostałem raport ze stanem obrazu przed i po kalibracji.

Na oko jest tylko moja decyzja czy kupuję tą usługę czy nie.

 

Sytuacja HQ-jest trochę dla mnie nie jasna.-a mianowicie-że dogadali się że popatrzę kilka dni i wtedy zdecyduję czy przeleję ci kasę na konto ;) to trochę dziwne,można przecież zapisać sobie wszystkie ustawy tej kalibracji-Maćkowi powiedzieć że jednak mi to nie pasi i co dalej(Maciek przyjedzie i dane fabryczne przywróci-albo ja go zapewnię że dane fabryczne przywrócę) .

Taką dostałem od Macieja propozycję. Sam byłem zaskoczony tak uczciwym podejściem do tematu. Jak zrezygnuję z tych kalibrowanych trybów, to po prostu mam je wykasować z TV.

 

Owszem zaryzykowałem w tej sytuacji zmarnowanie kilka godzin swojego życia, ale HQ150 chciał się przekonać i stwierdziłem, że mogę zrobić taki wyjątek.

Tym bardziej jest to godne pochwały, bo Maciej ściśle współpracuje z forum o tematyce HDTV, z którym mi wybitnie nie po drodze.

Rozstaliśmy się nie po dobroci:-) Z tym forum, nie z Maciejem. Jego podejście do swojej działalności i do klienta mogę tylko chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem raport ze stanem obrazu przed i po kalibracji.

Czy mógłbyś opublikować ten raport celem weryfikacji ponieważ bardzo jestem ciekaw no i widziałem już dwa raporty z pracy Maćka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Dostałem raport ze stanem obrazu przed i po kalibracji.

Na oko jest tylko moja decyzja czy kupuję tą usługę czy nie.

 

 

Absolutnie nie wątpię , że dostałeś wydruki. Nie będziesz chyba oglądał wydruków zamiast TV?. Taka sytuacje chyba nigdzie NIE MA MIEJSCA. Ta tylko twoja decyzja na OKO jest decydującą nie wydruki czyż nie?

 

A propos papierków. W wątku Audioqest panowie dyskutują na temat oryginalności kabelka i zamieszczają trzy zdjęcia na których napis w każdym z przypadków został inaczej wydrukowany. Dochodzą do wniosku by stwierdzić autentyczność potrzebny jest rachunek z zakupu. A ja się ich pytam dla czego nie kierują się tym jak grają? Jednocześnie zwróciłem im uwagę możliwość wydruku dowolnych rachunków. Jaki wniosek z tego przykładu płynie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ARTON55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie będziesz chyba oglądał wydruków zamiast TV?.

Zaczynasz prowadzić dyskusję jak sittek. Odwracasz kota ogonem.

Na początku napisałeś, że odbioru wykonanej kalibracji dokonano na oko. A to nieprawda, ponieważ dostałem wydruki z których można się przekonać co zostało zmienione. I tu nie ma żadnego subiektywizmu. Są konkretne dane.

Subiektywna jest tylko moja decyzja, czy kupuję tą zmianę, czy jest dla mnie za mało istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku napisałeś, że odbioru wykonanej kalibracji dokonano na oko. A to nieprawda, ponieważ dostałem wydruki z których można się przekonać co zostało zmienione

 

Czy przekonały cię wydruki bez oglądania obrazu? Wydruk to papier.

 

OK. Rozumiem jak ktoś potrzebuje takiego świstka to wszystko wyjaśnia. Wątek tyczy jednak kalibracji a nie celebracji.

 

 

Nie jest dziwne, że nie zamieszczasz uwag i informacji o kalibracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ARTON55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tyko chodzi by nie uprawiać kultu certyfikatu. Niech on będzie tylko przykładem na to, że samodzielna kalibracja jest jak najbardziej możliwa. Tyko tyle i aż tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Tak, zgodnie z obietnicą odpowiem.

Nie skorzystam z trybów skalibrowanych przez Macieja. Gdybym oglądał na THX-ie to bym się nie zastanawiał ani przez chwilę. Ale tryb normalny po mojej kalibracji, jak dla mnie, w codziennej eksploatacji nie odbiega zbytnio od skalibrowanego THX-a przez Macieja. Owszem z bliskiej odległości, pół metra od ekranu, da się dostrzec zalety kalibracji, nawet pomiędzy nimi. Ale z normalnej odległości oglądania ciężko.

Po zakupie np. Asusa przy odtwarzaniu płyt DVD czy plików to była zauważalna różnica i poprawa od razu. Tutaj trzeba się doszukiwać różnic.

Zresztą sam Maciej u mnie stwierdził, że spodziewał się większych różnic. Może zresztą sam się wypowie.

Bardzo mu również z tego miejsca dziękuję za możliwość przekonania się o zaletach kalibracji. U mnie okazały się one, jak dla mnie zbyt mało wyraziste.

U kogoś innego może być całkowicie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ150, a jaką metodą osobiście kalibrowałeś swój tv ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób eksperyment w formie ślepych testów , która kalibracja jest lepsza. Wyniki mogą być bardzo pouczające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Widzę, że zaczynasz się nabijać.

Jak zrobię taki ślepy test pomiędzy THX-em kalibrowanym przeze mnie a THX-em Macieja, to ślepy zobaczy różnice.

Ale pomiędzy moim normalnym, a THX-em Macieja. lub jego trybem na noc, to już będzie bardzo ciężko to zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób eksperyment w formie ślepych testów , która kalibracja jest lepsza. Wyniki mogą być bardzo pouczające.

Bez ślepych testów można to stwierdzić, posługując się logiką. Bo niby w jaki sposób obraz z odstępstwem od normy, czyli nie pokazujący dokładnie np prawdziwego odcienia koloru (najbardziej widoczna różnica), miałby być lepszy od takiego niedokładnie ustawionego (w mniejszym lub większym stopniu) na oko ?

Te normy wszystkie, standardy, są ustalane biorąc pod uwagę ludzkie oko, a nie oczy zwierząt czy kosmitów. Dla kota na przykład, taki obraz na tv, skalibrowany do naszych ustalonych norm, będzie pewnie przekłamywał w stosunku do tego co widzi na żywo.

Dla człowieka, obraz skalibrowany najdokładniej wg norm, będzie właśnie możliwie najbliższy rzeczywistemu (co nie znaczy że identyczny).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że boisz się testu. Takie rozumowanie uważam za całkowicie błędne bo nie dopuszcza w ogóle istnienia lepszej kalibracji. Co jest już błędem w samych założeniach. Skąd ta ślepota?smiley-cool.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Bez ślepych testów można to stwierdzić, posługując się logiką. Bo niby w jaki sposób obraz z odstępstwem od normy, czyli nie pokazujący dokładnie np prawdziwego odcienia koloru (najbardziej widoczna różnica), miałby być lepszy od takiego niedokładnie ustawionego (w mniejszym lub większym stopniu) na oko ?

Te normy wszystkie, standardy, są ustalane biorąc pod uwagę ludzkie oko, a nie oczy zwierząt czy kosmitów. Dla kota na przykład, taki obraz na tv, skalibrowany do naszych ustalonych norm, będzie pewnie przekłamywał w stosunku do tego co widzi na żywo.

Dla człowieka, obraz skalibrowany najdokładniej wg norm, będzie właśnie możliwie najbliższy rzeczywistemu (co nie znaczy że identyczny).

Oj z tym się nie zgodzę.

Nie sądzę, żeby podczas kalibracji były brane pod uwagę jakieś normy naszego narządu wzroku.

Celem kalibracji jest chyba to, żeby to co rysuje nam ekran TV, było jak najbardziej zgodne z tym co dostaje w sygnale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kota na przykład, taki obraz na tv, skalibrowany do naszych ustalonych norm, będzie pewnie przekłamywał w stosunku do tego co widzi na żywo.

 

Otóż nie mogę się z Tobą zgodzić. Nie wiem jak widzą zwierzęta, czy tak samo jak my czy też jakoś inaczej. Zresztą chyba jest to jedno z pytań, na które nauka jak dotąd nie zna odpowiedzi. Ale tak na logikę: skoro kalibracja daje obraz maksymalnie zbliżony do otaczającego nas świata - przeto kot powinien na takim telewizorze zobaczyć też coś maksymalnie zbliżonego do (jego) rzeczywistości.

 

Mam na to dowód "w osobie" mojego kota. Któregoś wieczora oglądałem (na Panasonicu) film przyrodniczy na Animal Planet HD. Na ekranie rodzina rysiów z Kaukazu: mama, tata i dwa rozdokazywane maluchy. Kot drzemał na moich kolanach. W pewnym momencie obudził się i spojrzał na ekran. Zeskoczył z kolan, podbiegł do telewizora, wspiął się przednimi łapkami tak, że prawie dotknął noskiem do ekranu i usłyszałem charakterystyczne mrauknięcie, identyczne jak wtedy gdy prosi mnie abym się z nim pobawił.

 

A więc chyba zobaczył obraz w formie zbliżonej do (dla niego) naturalnej i zrozumiał go, skoro chciał dołączyć do zabawy małych rysiaków.

 

nie dopuszcza w ogóle istnienia lepszej kalibracji. Co jest już błędem w samych założeniach.

 

Skoro definicją kalibracji jest ustawienie telewizora ściśle zgodnie z normami i standardami - to co nazywasz "lepszą kalibracją"? Jeszcze ściślej? Czyli jak? Czy to się przypadkiem nie nazywa przedobrzenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja to nie kalibracja to tylko wzór. Określenie metody. Definicja to teoria a kalibracja to praktyka. Gwarancji powtarzalności nie ma. Zamów sobie kalibratora na przykład z Niemiec a przekonasz się , że ustawienia będą się różniły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro norma obrazu jest jedna - to i wyniki kalibracji muszą być identyczne. Z definicji. Podobnie 1 kilogram w Polsce jest tym samym co 1 kilogram w Niemczech, Szwecji, Japonii, Chinach i gdzie tam jeszcze. Więc nie uprawiaj semantycznej manipulacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Humaniści wypowiadają się na tematy optoelektroniczne i mamy takie kwiatki jak powyżej. Panie Bobcat. Bzdury pleciesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja to nie kalibracja to tylko wzór. Określenie metody. Definicja to teoria a kalibracja to praktyka. Gwarancji powtarzalności nie ma. Zamów sobie kalibratora na przykład z Niemiec a przekonasz się , że ustawienia będą się różniły.

Będą się różniły ,ale tylko wtedy gdy jeden z przyrządów użytych do kalibracji będzie rozkalibrowany i będzie przekłamywał...( wiadomo że kazdy miernik itd.itp. wraz z jego uzywaniem ucieka z wynikami pomiarów i należy go okresowo kalibrować )

Jeżeli wszystkie urządzenia ( użyte do kalibracji ) będą skalibrowane to wyniki po całej operacji powinny być identyczne...

Dochodzi jeszcze rozkalibrowanie umysłu kalibratora..prawda Arton... ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.