Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawki i wymiana wzmacniacza


Szymex

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam zestaw Paradigm Monitor 3 + Rotel RA-935BX w pokoju ok 11m2 4,40x2,60 i szczerze powiedziawszy nie jestem zadowolony z ani z basu, ani z czystosci gory. Fakt faktem ze chwilowo monitory sa bez podstawek (stoja na dywanie), ale nie wydaje mi sie, zeby podstawki az tak wiele zmienily. Obstawialbym jednak za zmiana wzmacniacza, jaki warto poszukac? I jakie podstawki pod te monitory? Zalezy mi na dobrym wygladzie, ale tez spelniajacych ich funkcje. Co do wzmacniacza to oczywiscie w cenie rozsadnej wzgledem tych Paradigm'ow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw najpierw kolumny na dobrych podstawach, w takich warunkach jak opisałeś kolumny nie mogą dobrze grać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawki aż tak dużo nie wniosą a kosztują nie mało. Lepiej dołóż do nowy kolumn. Paradigmy i rotel to na pewno za mocna góra i zbyt punktowy bas. Kup lepiej jakieś małe podłogówki z tekstylnym wysokotonowcem. Odejdzie problem podstawek a przełoży się to na jakość dźwięku w tym też ilość basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawki aż tak dużo nie wniosą a kosztują nie mało. Lepiej dołóż do nowy kolumn. Paradigmy i rotel to na pewno za mocna góra i zbyt punktowy bas. Kup lepiej jakieś małe podłogówki z tekstylnym wysokotonowcem. Odejdzie problem podstawek a przełoży się to na jakość dźwięku w tym też ilość basu.

Wedlug mnie dobre podstawki to podstawa!!!Możesz być zaskoczony tym co kolumna wtedy może pokazać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie dobre podstawki to podstawa!!!Możesz być zaskoczony tym co kolumna wtedy może pokazać.

Przechodziłem ten temat. Najpierw były taborety z kuchni a potem ciężkie stalowe, spawane podstawki za 600zł. Odnotowałem wzrost jakości rzędu 10% i głównie w przestrzeni i precyzji na basie (nie jego ilości). Więcej wniesie zmiana kolumn dodając te 600zł do używanych małych podłogówek.

Swoją drogą monitory na podłodze lub na szafie to też przegięcie. Postaw je chociaż na taboretach i sprawdź dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze sprawdzilem na krzeslach jak to gra, ale jedyne co zauwazylem to wieksza szczegolowosc dzwieku (nie jestem znawca tematu wiec staram sie jakos po swojemu to opisac) i czystosc. Co do basu faktycznie bardzo drazni mnie ta punktowosc, nie ma "ciaglosci", w sensie szybko wygasa, a co ciekawe bass reflexy jakby niepotrzebne (nie czuc zadnych drgan czy powietrza, a chyba powinno byc to odczuwalne po przylozeniu reki).

 

Wolalbym jednak pozostac przy tych monitorach (wiem, ze nie jest to wysoka polka) bo slyszalem jak graja na poprzednim tanim wzmacniaczu (jakims starym soniaczu) i potrafily naprawde nisko zejsc i dluzej "trzymac" bas w porownaniu z tym co jest teraz, ale reszta strasznie kulala, wiec pozostalem przy tym.

 

Moze to jest tez kwestia tego, ze wzmacniacz nie ma mozliwosci regulacji niskich tonow, chociaz chyba mimo to bas powinien lepiej grac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam zestaw Paradigm Monitor 3 + Rotel RA-935BX w pokoju ok 11m2 4,40x2,60 i szczerze powiedziawszy nie jestem zadowolony z ani z basu, ani z czystosci gory. Fakt faktem ze chwilowo monitory sa bez podstawek (stoja na dywanie), ale nie wydaje mi sie, zeby podstawki az tak wiele zmienily. Obstawialbym jednak za zmiana wzmacniacza, jaki warto poszukac? I jakie podstawki pod te monitory? Zalezy mi na dobrym wygladzie, ale tez spelniajacych ich funkcje. Co do wzmacniacza to oczywiscie w cenie rozsadnej wzgledem tych Paradigm'ow.

 

Polecam Norstone Stylum 2, można je dociążyć piaskiem. Nie są drogie, a wyglądają naprawdę dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz ale moim zdaniem to nie wina wzmacniacza tylko kolumn i ja bym je zmienił. A jak chcesz koniecznie małe monitory to do rotel wziołbym b&w 685. A to że nie dmucha z z bas reflexu to sie nie kieruj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze w ten sposob, jaki wzmacniacz za tego Rotela mialby glebszy i "dluzszy" bas, a jesli kolumny podlogowe to jakie bys sie sprawdzily do tak malego pomieszczenia i czy gralyby dobrze z tym Rotelem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki wzmacniacz za tego Rotela mialby glebszy i "dluzszy" bas

 

Denon np. PMA 710 lub 1510 lub jaki kolwiek NAD np. 326

 

a jesli kolumny podlogowe to jakie bys sie sprawdzily do tak malego pomieszczenia do rotela

 

 

np Melodika BL30 lub Roth OLi RA3

 

i koledzy może coś doradzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo to nie moja polka niestety. Za kolumny zaplacilem okolo 700-800zl, a za wzmacniacz 300-400zl, takze roznice cenowe spore. Myslalem raczej o kwocie okolo 700-800zl za wzmacniacz, oczywiscie uzywany.

 

Czytalem, ze do Paradigm polecaja Marantz'a PM80 i Denony x60, ale wolalbym jakies tego potwierdzenie od osob, ktore lepiej sie znaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie dołożysz nic kaski bo ewentualnie z paradigmów to świetna jest nowa seria V7. Bas jest dużo lepiej wypełniony i niski. Do 11 metrów myślę żę 7 v7 były by miodne.

Z wzmacniaczy to marantz wg mnie też jest dobry na basie.Dodatkowo dobra średnica i wcale nie takie mocne wysokie tony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

uwazam,ze rotel,w swoim przedziale cenowym jest niezly.paradigmy rowniez.problem w tym,ze sie nie zgrywaja.mialem rotela RA 931 mkII i paradigmy monitor 3v4.basu nie brakowalo,wrecz bylo go w nadmiarze,ale byl dudniacy,generalnie system gral zimno.na dluzsza mete dzwiek byl meczacy.zmienilem kolumny na paradigm studio 20v3 i bylo duzo lepiej.bas schodzil nizej,byl lepiej kontrolowany.na dzwiek ma wplyw wiele czynnikow.napewno stawianie glosnikow podstawkowych na podlodze nie jest dobrych pomyslem.przyzwoite,solidne standy mozna dostac za 100-200 zl,wiec nie jest to duzy wydatek,a napewno bedzie lepiej.nie wiem jaka jest akustyka w Twoim pokoju,ale rowniez ma ona duze znaczenie.generalnie,polecam cos ze starej serii studio.napewno zagra duzo lepiej.jesli chcesz pozostac przy obecnych kolumnach pomysl o zmianie wzmacniacza.nie wiem jakie sa Twoje preferencje muzyczne i oczekiwania wobec dzwieku.ja preferuje lekko ocieplony dzwiek,dlatego poszedlbym ze wzmacniaczem w tym kierunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, chcialbym wzmacniacz ktory zapewni glebszy bas, zdecydowanie mniej punktowy i z mniej "ostra" góra. Prosze o jakies propozycje w przedziale do 700-800zl (uzywane oczywiscie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć miękki i dominujący bas to pożycz jakąś konstrukcje polska z końca lat 80, kto pamięta te wzmacniacze jak był przeliczony przedwzmacniacz, a no podbijał niskie +-12dB to było prawie 2x tyle co japońskie. Ale bas w tych wzmacniaczach zdecydowanie dominował nad resztą przekazu no i pewnie taki wzmacniacz wymagałby tu fachowej ingerencji np Piotrka608

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, odswiezam temat, bo nadal nie zmienilem wzmacniacza, poprosze o jakies propozycje do 600-700zl, ktore by znacznie poprawily ten bas, oczywiscie chodzi o sprzet uzywany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.