Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  90 członków

Telefunken Klub
IGNORED

Klub miłośników starych gratów firmy Telefunken.


mzawek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ich nie słuchałem bo raczej nie będzie gdzie . Nigdy nie były sprzedawane w sklepie to produkcja dla radia wraz z wzmacniaczem lampowym . Kilku niemieckich szczęściarzy odkupiło je w pewnych czasach za grosze a teraz kasują jak znajdą chętnego.. TL 800 można jeszcze trafić ale coraz trudniej zwłaszcza dobrą wersję .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym module średnio/wysokotonowym jest 16 głośników ???

Dokladnie, to wszystko glosniki Isophona, basowe to P30, wysokotonowe to chyba P10 lub P13, koncowki mocy to 25 watowe V69. W tej chwili o ile sie pojawiaja to cena od 10K euro w gore. To chyba najrzadszy "bialy kruk" na niemieckiej scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich

 

Dołączam się ze swoimi TL70 i amplitunerem opus 2550. Jednocześnie chciałem Kolegów poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu jakim jest niegrający głośnik wysoko-tonowy w w.w. kolumnach,

zasadniczo głośnik działa natomiast podczas słuchania jakby się wyłącza i nie gra. Wiele razy próbowałem przylutowywać przewody itd. ale w dalszym ciągu bez skutku :(

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś resztę toru od głośnika do zwrotnicy?

 

Tak wszystko działa ale głośnik raczej umarł albo umiera, raz gra raz nie. Dzisiaj chwile pograł jak go przylutowałem na nowo ale trwało to jakieś 15 minut i znowu cisza najgorsze jest to że nie wiem jakiej produkcji to głośnik. Oczywiście wszędzie można kupić taką kopułkę ale pod warunkiem że jest z tonsila :/

post-56045-0-28125400-1411588762_thumb.jpg

post-56045-0-60114800-1411588768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Dołączam się ze swoimi TL70 i amplitunerem opus 2550. Jednocześnie chciałem Kolegów poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu jakim jest niegrający głośnik wysoko-tonowy w w.w. kolumnach,

zasadniczo głośnik działa natomiast podczas słuchania jakby się wyłącza i nie gra. Wiele razy próbowałem przylutowywać przewody itd. ale w dalszym ciągu bez skutku :(

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi

 

Pozdrawiam

 

Szukaj zamiennika na allegro, to dosyc popularny gwizdek z lat 70tych, dostanie go to kwestia czasu i doslownie paru zlotych. Lub zimny lut na zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to coś podobnego do tego

http://www.serwer-studiob.com.pl/Allegro0/mata34.jpg

 

trzeba byłoby na bank zrobić stelaż pod wymiar maskownic fabryczny z grubszych desek niż oryginalna maskownica i na to przykleic taką gąbkę - tak w skrócie, może gregaudio coś podpowie?

tutaj tak na szybko coś znalazłem

 

http://dzwiek.org/threads/mata-akustyczna.8658/

 

albo można normalnie dokleic do tej pianki rzepy i przyłożyć i powinno być ok - pewnie trzeb byłoby podocinać w kliku miejscach, żeby to miało wygląd

Edytowane przez raptusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akurat tego modelu nie znam ale wszystkie amplitunery telefunken jakie mam lub miałem grały dzwiękiem liniowym bez upiększania. Prawdopodobnie najlepiej zagra ten trx 3000 z kolumnami telefunken z tego samgo roku czyli np seria professional.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sobie spokojnie poniższy filmik. Przypuszczałem, że nic ciekawego, ale to co się stało po 2.30 min dosłownie mnie złożyło!

Jeżeli ten TRX 3000 "rozkłada się" tak jak ten TRX 2000 to już go chcę :)

 

Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TL800 wymagają dobrego ustawienia , Głośnik jest przedstawiony jako podłogowy o bardzo niskiej podstawce 12cm po to żeby zrównoważyć bas. Zarazem jego wysokotonowy jest tuż nad basowym około 50cm od podłogi co wymusza odchylenie kolumn do tyłu aby podnieść rysowanie sceny, Jest nadal trochę za niska a zarazem przestawiona oś propagacji wysokich osłabia ostrość sceny Jeżeli damy standy i podniesiemy kolumny na 40cm zostanie zachwiana równowaga niskich .które będą szczuplejsze i nadal jest źle ..

 

Natchnęło mnie wcześniejsze doświadczenie z malutkimi Grundig box 300 które grają tylko prawidłowo na regale lub podłodze , Postawione na podłodze odchylone mają bas ale scenę za nisko a na regale scena i bas ok. Pomyślałem ze to podobny przypadek tylko duży gabaryt .

 

Stosując regał 55cm który wzmacnia bas podobnie jak podłoga. Postawiłem TL800 aby wysokie były na wysokości uszu . Efekt jest znakomity scena ,barwa i bas wszystko dobrze zrównoważone .i bardzo naturalne Głośniki w takiej pozycji mogą grać bez dorabianej gąbki czyli głośniki odsłonięte Oryginalna maskownica na drewnie psuje dźwięk i należy się jej pozbyć . Przy dobrze dobranej elektronice są na równi z głośniami Grundiga z serii professional których mam kilkanaście par. Śmieszny kabel oryginalny jest dobry nie należy go wymieniać . Jedynie jak nie ma wtyczek trzeba ustalić fazowość wyprowadzeń.

 

Gąbkę do maskownic 1 cm można kupić na allegro specjalna gąbka do frontów . Można ja przykleić bezpośrednio do ścianki na rzepy lub taśmie dwustronnie klejącą . Głośniki nie wystają po za ściankę .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega zupełny nieaudiofil odkupił ode mnie parapet opus studio 301 z grudnig box 650 prof. Posłuchał tylko radia fm w pięknym stereo .Testowałem własnie sobie takie zestawienie.Na jego marudzenie o braku dvd w tym zestawie dodałem mu po prostu stara mantę dvd.Zlutowanie na szybko kabli DIN , przejsciówki do anteny zakończyło transakcję.Dotychczas posiadał zachwalną yamaha piano craft z dvd . kolumienki nie od zestawu tylko jakieś wąskie jamo.Wcisneli mu w media markcie chyba w promocji.Był pewny że ma super dzwięk w domu.Co najlepsze nie chciał już słabszego opusa 201 , saba 9240 ani innych głośników. No i juz nie mam ani opus 301 ani grundig 650 prof.Co do ustawienia grundig box 650 prof na półkach podałem mu adres tego forum (zakładka kluby).Pewnie czyta teraz i główkuje.A on to wstawił na regały w sypialni i sobie słucha z kobitką.

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trzy pary kolumn telefunkena.Takie z drewnianymi kratownicami z przodu.I cieniutko spiewały z nowoczesnym hifi.Nie miałem wtedy ampli telefunkena np 2650 a szkoda.Zagrałyby razem. Poszukuję tl 70 jakie polecał kolega nookie .Chetnie posłuchałbym także tl 800 .

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

konradskala - przeczytałem, że masz problem z TLX 33, którymi jednocześnie się wkupuję do klubu i dodaję wcześniejsze doświadczenia z TLX 22 i ampli RR 200.

 

Nie zgodzę się, że TLX 33 mają zamulający dźwięk. Grają analitycznie i chłodno względem TLX 22 które są znacznie cieplejsze. Natomiast RR 200 gra zdecydowanie chłodno.

 

Zauważyłem jedną niepokojącą sprawę, aczkolwiek mam to z jednej strony gdzieś ponieważ z Telefunkena wybrałem co mnie interesowało. Mianowicie pobijanie ceny. Takie czasy? Czy wina for dyskusyjnych? TLX 22/4 jakieś 4 lata temu nabyłem w dobrym stanie za 150 zł i sprzedałem za podobną cenę. Teraz wchodzę na alledrogo i co? 500 zł za podobny stan... Paranoja. Jeszcze sprzedawca śmie twierdzić, że to "audiofilskie" kolumny. Tfu! Studyjne... mooooże, ale to typowy oklepany tekst którego mam dosyć u handlarzy. Jeśli tak dalej pójdzie to będzie tak jak ktoś już tutaj na forum pisał - ceny zabytkowych sprzętów osiągną pułap nowych kolumn i nastąpi krach, bo kto w końcu kupi używany sprzęt który gra na podonym poziomie co nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
http://allegro.pl/telefunken-tl-90-najwyzszy-model-unikat-i4983777272.html

Czy mi się wydaje , czy w środku jest coś nie tak. To są oryginalne głośniki?

 

Wczoraj zauwazylem te aukcje. Dziwna jest zwrotnica, jakby ktos ja dorobil i brak komory dla sredniotonowego. Dodatkowo zniechecily mnie komentarze sprzedajacego. Ja odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kolumny można kupować tylko wtedy, gdy ma się 100% pewności, że nie są grzebane. Tl90 mają głośniki heco. Tl70 i tl80 mają isophony i grają zupełnie inaczej. Moim zdaniem mniejsze grają ciekawiej. Tl90 mają dobrą przestrzeń, ale są dość sterylne, nie grają tak słodko i mięsiście jak inne stare paczki na alnico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradskala - przeczytałem, że masz problem z TLX 33, którymi jednocześnie się wkupuję do klubu i dodaję wcześniejsze doświadczenia z TLX 22 i ampli RR 200.

 

Nie zgodzę się, że TLX 33 mają zamulający dźwięk. Grają analitycznie i chłodno względem TLX 22 które są znacznie cieplejsze. Natomiast RR 200 gra zdecydowanie chłodno.

 

Hm, to zależy co znaczy dla Ciebie "analitycznie". Ja mam zupełnie odmienne zdanie.

Te egzemplarze TLX 33 które posiadam nie są w ogóle analityczne, przejrzyste i pod żadnym względem chłodne. Kawał mocno przymulonego brzmienia z dominującym basem. Efekt jest taki jakby poza basowcem pozostałe głośniki grały o połowę za cicho. Porównując je choćby do Grundigów Box 1500 - różnica jest po prostu powalająca. Ostatnio nie miałem czasu powrócić do TLX 33, ale na pewno niedługo się za nie wezmę. Odłączyłem kiedyś regulatory barwy ale to nie to - coś musiało się wykrzaczyć na zwrotnicy, bo nie wierzę, że te paki grają tak słabo, tym bardziej, że mniejsi bracia byli OK.

 

Natomiast RR200 miałem jeszcze niedawno dwa modele - jeden z wymienionymi wszystkimi elektrolitami na nowe i drugi na oryginalnych. Różnica była tak znikoma, że zostawiłem oryginał.

Natomiast jeśli uważasz, że gra chłodno - proponuje konfrontację z Dual CV 1600 lub 1700 albo nowszym CV441 lub Sony z końca lat 70-tych , a szybko zmienisz zdanie. W pewnym zakresie pasma RR200 ma to "coś" że bardzo fajnie się go słucha, ale szczegółowością ustępuje innym wzmacniaczom.

Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hm, to zależy co znaczy dla Ciebie "analitycznie". Ja mam zupełnie odmienne zdanie.

Te egzemplarze TLX 33 które posiadam nie są w ogóle analityczne, przejrzyste i pod żadnym względem chłodne. Kawał mocno przymulonego brzmienia z dominującym basem. Efekt jest taki jakby poza basowcem pozostałe głośniki grały o połowę za cicho. Porównując je choćby do Grundigów Box 1500 - różnica jest po prostu powalająca. Ostatnio nie miałem czasu powrócić do TLX 33, ale na pewno niedługo się za nie wezmę. Odłączyłem kiedyś regulatory barwy ale to nie to - coś musiało się wykrzaczyć na zwrotnicy, bo nie wierzę, że te paki grają tak słabo, tym bardziej, że mniejsi bracia byli OK.

 

Hmm... Sluchalem troche kolumn, chociaz zaden audiofil ze mnie i TLX 33 poki co graja najlepiej ze wszystkich jakie mialem. Graja zimno, srednica jest delikatna jak jedwab i lekko wycofana (przydalaby sie blizej), wysokie rowniez delikatne, nie sypia piachem i graja nieco glosniej od srednich. Bas maja nieco podbarwiony, ale fakt, ze mam taki pokoj (albo uszy), ze ciagle mi basu brakuje mimo, ze nie jestem technomlotem. Przestrzen bez zastrzezen, ale mam kiepskie miejsce odsluchowe z duzym poglosem i musze wycinac wszystko w obrebie 100 - 200 Hz. Zalezy tez na czym sie tez slucha. Niestety poki co musze sie zadowalac Audiotrakiem Prodigy HiFi z opampem Muse 8820 i JVC AX-1 (niedlugo zastapi go jakies DIY). Calosc jest dosc przezroczysta i zaskakujaco szczegolowa jak na low end.

 

Z tego co zaobserwowalem to duzo z TLX33 nie mialo latwej przeszlosci i wiele z nich jest nie do konca sprawnych. Nawet moje potrzebowaly lekkiej reanimacji w jednej kolumnie. Dosc skomplikowane zwrotnice i regulatory tez nie ulatwiaja sprawy. Na szczescie trafilem na goscia ktory znal temat dobrze.

 

Natomiast RR200 miałem jeszcze niedawno dwa modele - jeden z wymienionymi wszystkimi elektrolitami na nowe i drugi na oryginalnych. Różnica była tak znikoma, że zostawiłem oryginał.

Natomiast jeśli uważasz, że gra chłodno - proponuje konfrontację z Dual CV 1600 lub 1700 albo nowszym CV441 lub Sony z końca lat 70-tych , a szybko zmienisz zdanie. W pewnym zakresie pasma RR200 ma to "coś" że bardzo fajnie się go słucha, ale szczegółowością ustępuje innym wzmacniaczom.

 

Kuzyn ma tego RR200 i gra to z podlogowkami Bose (nie pamietam modelu). Cos wydaje mnie sie, ze bede musial go odwiedzic i jeszcze raz odsluchac...

Edytowane przez Chmielnicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.