Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  90 członków

Telefunken Klub
IGNORED

Klub miłośników starych gratów firmy Telefunken.


mzawek

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 5 lat interesuje się tym tematem

Luxman ma swoje specyficzne brzmienie nie sposób go nie odróżnić od innych japońskich amplitunerów razem z grundigami tworzy specyficzna magie ale tez potrafi zagrać z pazurem

Mimo ze preferuje ostrzejsze brzmienie lubię tego luxmana zastanawiałem sie długo czy go nie sprzedać ale zostaje

W tej chwili uzytkuje luxmana z telefunkenami hl 1700 ale musze jeszcze dłużej posłuchach żeby wyrazić opinie ale na pewno nie jest zle w tym połaczeniu

Z luxmanem gra philips cd 350 na kablu grundiga

W innych systemach uzywam tez philipsa cd 350, cd 150, denona dcd 1100 lub ale nie czesto yamahy cdx 1060

Tl 800 + yamaha cr 1000 potrafi zagrać bardzo przestrzennie wrazenie bycia w srodku, do tego brzmienie np saksofonu jest swietne

u mnie tl 800 stoją na stole mam je na wysokości mojej głowy

Za to brzmienie gitary najbardziej mi sie podoba u Telefunkena Opusa 2430 z dwu drożnymi monitorami uhera z poczatku lat 70 nie pamietam w tej chwili modelu

Większość kolumn używam z oryginalnymi kablami

Wszystko zależy czego chcem posłuchac nieraz dla jednego utworu warto wyciagnąc inny zestaw gratów

ale i tak ciagle porównóje wszystko ze wszystkim czasami miłe zaskoczenie a czasami klops wychodzi, jestem pewny to musi swietnie zagrać a sie okazuje inaczej

Fajnie ,że dzielisz się swoim doświadczeniem....to posłuży na pewno osobom na forum . Mnie ciekawi połączenie Opusa 2430 z Tl800 no i rozumiem z tym żródłem co pisałeś. Czy mimo małej mocy jakoś radzi sobie z nimi ? I W jakim pomieszczeniu słuchasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W tej konfiguracji ( Opus 2430 z tl 800 ) słuchałem ponad 2 lata temu w pomieszczeniu 15 m kwadratowych, prawie kwadrat 2.50 wysokości

Opus 2430 radzi sobie całkiem niezłe z tl 800 na pewno jest świetny bas ( oczywicsie ustawienie tez wpływa, czy bedzie go mniej czy wiecej)

Dla samego basu warto posłuchac w tej konfiguracji

Przy najbliższej okazji zrobię jeszcze test opusa 2430 z tl 800 i powiem wiecej jak się reszta pasma prezentuje

Sam jestem ciekawy

Ale tym razem w pokoju 25 metrów kwadratowych i wysokosci 3 metry prostokat (tutaj mam duzo wiesze mozliwosci eksperymentowania z ustawieniem kolumn ).

Na pewno w większym pomieszczeniu już nie będzie takiego basu

Słucham jeszcze w innym pomieszczeniu które ma coś ok 20 metrów kwadratowych ale wysokosc 2.60 trzy ściany i sufit z regipsu

W tych trzech pokojach słucham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porownam kilka kolumn telefunkena zobacze jak to wypada miedzy sobą i jak to sie ma do kolumn uhera z ktorymi najczesciej gra opus

Do tego potrzeba kilku godzin a nailepiej dzien zeby spokoinie posluchac a nie mam wszystkiego dostepnego pod reka

W tej chwili slucham innego amplitunera cieźko sie oderwac od niego jak sie go juz uruchomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zaleceń firmy Telefunken niskotonowe powinny być po wewnętrznej stronie. Sekcja średnio-wysokotonowa ma wtedy bliżej ścian bocznych co ma pływ na generowanie efektu "surround". ;-)

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam szanowne grono.Ostatnio Córka dopadła sie do potencjometru od wzmacniacza i dała do pieca kolumnom TL700 no i jeden głośnik basowy trochę ucierpiał.Poszukuję takowego.Nie ma na nim oznaczeń żadnych.Kolumny to Telefunken TL 700.Nic więcej mi nie wiadomo.Graja pięknie i szkoda by było je utylizować.Głośnik lekko charczy.Może naprawa by coś pomogła tylko ewentualnie do kogo?Dziekuję za wszelkie odpowiedzi czy to w wątku czy na pw.Pozdrawiam maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

No i nie gra mi bas w jednej kolumnie tl700. Nie wiem czy ja go zepsulem bo podlaczalem, graly,ale nie wiem czy jeden z basem a potem zamienilem kabelki w jednej kolumnie..

 

A jak podlaczalem po rozebraniu kolumny bezposrednio pod basowy to tylko srednie i wysokie graly. Co to moze byc? Basowy czy cos na zwrotnicy siadlo? Ma ktos sprzedac sztuke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie

Dopisuje się do klubu z moim tr550 oraz ts 950

(niewiem jak fotkę dodać) jednocześnie mam pytanie : czy ktoś z szanownych klubowiczów jest w posiadaniu gramofonu ts 950 gdyż poszukuje kogoś kto zrobił by szablon bocznych ścianek pokrywy tego gramofonu tak abym mógł według niego wykonać pokrywę. Ewentualnie kupię pokrywę do ts 950 (w rozsądnej cenie) lub wymienię na pokrywę od s600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Przywiozłem ostatnio z Niemiec telefunken trx 3000 i gramofon telefunken S 600.

Miałem w swoim posiadaniu w sumie kilka wzmacniaczy i amplitunerów, ale ten zestaw naprawdę mnie zadziwił. Oczywiście jak najbardziej pozytywnie. Może jedyne, że trochę mu brakuje mocy...A może mam nieodpowiednie kolumny- nie wiem.

Gdybym mógł namierzyć wzmacniacz, bądź amplituner, bardziej współczesny i żeby miał tak powyżej 100 w., a grał jak ten telefunken na pewno bym się skusił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie), nabyłem wzmacniacz Telefunkena TA 350 i mam pytanie. Dlaczego gra dość cicho? Bo dopiero potencjometr ustawiony na połowie mocy daje dźwięk w pokoju 20m2, który można nazwać poziomem ciut głośniejszym . Na tych samych kolumnach (4Ohmowe Heco SM640) Pioneera SA5300 mam ustawionego na 2 czyli wyraźnie poniżej ćwiartki mocy. Czincze wetknięte mam w Play Tape (jest jeszcze Rec Tape). I tylko w tych czinczach gra.te 4czincze mają jeszcze między sobą gniazdo DIN 5bolcowe, a całość jest opisana AUX. Nie mam przy sobie wtyku DIN , więc nie wiem jakby było z dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. 

Czy Kolega Bilbo zagląda czasami ??? Napisał, że chciałby sprzedaż odtwarzacz cd TELEFUNKEN HS 950 . Było to jakiś czas temu i nie mam jak się z nim skontaktować. A jestem zainteresowany zakupem tego modelu. Chyba że któryś z Kolegów ma taki sprzęt do sprzedania. 

Pozdrawiam.

Życzę Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

 Właśnie słucham sobie zestawu Opus 301 z kolumnami TL700 jestem pod wrażeniem dźwięku z tych wiekowych urządzeń jedynie do czego bym się przyczepił to kolumny Telefunken TL 700 nie są tak przestrzenne jak bym sobie tego życzył. Reszta godna szacunku:  nisko schodzący bas, dynamika barwa ,duży dźwięk, świetny wokal no i to wszystko uzyskuje przy bardzo cichym słuchaniu co trudno dziś osiągnąć w nowoczesnym zestawie stereo. Jestem zauroczony jakością dźwięku. Do tej pory próbowałem kilku wzmacniaczy do tl 700 muszę powiedzieć że  Opus 301 gra najlepiej z tym zestawem!! Jako źródła w tej chwili używam Dual CD 130 i Marantz CD 74. Zresztą zobaczcie. 

 

 

Screenshot_2019-08-11-14-32-07.jpg

Screenshot_2019-08-11-14-32-55.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam.

U mnie graja teraz kolumienki Telefunken L250, kiedys byl rowniez cd Telefunken HS950 ale poszedl dalej..

Naprawialem rowniez pare modeli innych odtwarzaczy oraz wzmacniaczy tej marki.
Najbardziej lubie naprawiac, tuningowac stare odtwarzacze na przetwornikach takich jak np PCM53 CX20017 czy TDA1540/1541
Kiedys musze dorwac z ciekawosci do zabawy Telefunkena DP1000 na dwoch PCM58 i tanim laserku KSS210.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Mi osobiście RB 70 nie przypadły do gustu nie potrafię już teraz ocenic dlaczego, używałem je z lampowym opusem i tranzystorowym opus 301 i napewno  jeszcze  kilkoma innymi 

Ale to też może być kwestia gustu natomiast tl 70 mam do tej pory ciekawie grają z moją Yamaha cr 1000

Zresztą podobne są do l 70 jeśli chodzi o bas ale ze względu że są 3 drozne maj więcej średnicy i wysokich w porównaniu do l 70

Zresztą l 70 grają u mnie do tej pory były to moje pierwsze kolumny firmy telefunken i jakoś tak zawsze się bronią i zostały aż do teraz mimo że mam kilka innych telefunkenòw 

Jeżeli cena jest odpowiednia to mozna spróbować tych RB 70

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry - mam pytanko  do zgromadzonych  . Czy Tl 700 lepiej brzmią  od Tl 710 ? . Jakie są  wasze wrażenia ? . Chcę  zakupić kolumny telefunkena   lecz nie  znam ani jednych ani drugich .  Niskie tony zapewne przepiękne są i tu i tam  a jasna góra   i  wokal  gdzie ? . Zakupiłem niedawno hr 4000 i chciałbym by było pięknie  .  Z góry dziękuję za podpowiedżi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od 2 lat słuchacz TL70 z NAD 705. Po zakupie ogarnąłem elektrolity w sekcji basowej, bo totalnie rozjechały się pojemności i jest muzyka. Ale ciekawość zmian bierze górę i czy ktoś nie chciałby przygarnąć w fajnym stanie TL70-ek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja niestety nie pamiętam już z czym hr 4000 grał u mnie dobrze

Posiadam tl 710 i jestem z nich zadowlony uwazam ze w swojej cenie to sa naprawde swietne kolumny

A grały u mnie  z duza iloscia  amplitunerów i sprawdziły sie naprawde niezle w kilku konfiguracjiach

Tl 700 nie słuchałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry - witam wszystkich czytających 

Dziękuję koledze Drobnemu 251 za podpowiedż . Nie skorzystałem z niej bo nie mogłem sie  doczekać i wcześniej zakupiłem akai sw 150 . Kolumny  z epoki -  oszałamiający mnie i znajomych nietypowy wygląd . Grają  pięknie jak dla mnie . 

ale nie w tym rzecz 

Amplituner telefunken hr 4000 gra co najmniej dziwnie . Dżwięk jakiś taki płaski ? mało go jakby . Lipa z nędzą . Po włączeniu loudnes zmiana radykalna - pełno muzyki w pomieszczeniu - gęsto wręcz , zaczęło być soczyście , niskie tony snują się - wypływają   lejąc się z głośników lecz gdy potrzebne takie JEB!!!! - to jest ono zawsze . Basy są piękne .  Z tym że za dużo ich  !!!!!!! . Aż dudni -  potęga  . Regulacje swoją drogą ale i tak jak w multikinie   się czuję . Na temat średnich tonów nie wypowiadam się bo za mało się znam a wysokie tony ? Sa bo skrzypienie, brzęczenie , dzwoneczki  i takie tam - zawsze słychac wyrażnie  . Z wokalem różnie - ogólnie niefajnie, to chyba te średnie tony ?. 

Próbowałem z głośnikami Bang Olufsen s 30 i s 45 - jest podobnie .Najlepiej się sprawuje  z  programem 2 polskiego radia . Jakość winyli  pozostawia wiele do życzenia - szczególnie polskie . A cd też różnie nagrane . Podłączony z z gramofonem Thorens 165 - wkładka Ortofon 2 MRed .  Cd to Luxman D90 . Pomieszczenie  prawie kwadrat 4x4  

Pewnie to herezja i moderator  osobiście stos pode mna rozpali ale jak sie nie przyzwyczaję i nie polubię  to pójdę do konkurencji z norwegi  bo coś mnie  mnie takie niebieskie oświetlenie rajcuje . 

Wszelkie sugestie i uwagi  mile są widziane . 

pozdrowienia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam

Dołączam się do kluby z Telefunken trx 2000 i tlx 33 profesional.

Opiszę bardziej to połączenie na spokojnie w następnym poście. Teraz zająłem się poprawą monitorów tlx33

Chce zmienić wełnę wewnątrz na nową i dołożyć jej więcej. ( moim zdaniem zmieści się jej więcej). Parę osób tutaj recenzowały te monitory, obydwaj skrajnie różnie. Najdziwaczniejsze, że ja też mam inny odbiór ich dźwięku. Na tą chwile mam pytanie do osób które mają pomysł jak delikatnie poprawić bas który jest ok jednak brak mu pewnej dynamiki jak moje drugie kolumny tj asw cantinus. Gdzieś spotkałem się z wymianą kondensatora na większą pojemność. Warto zmieniać okablowanie z oryginalnego ? Poniżej zdjęcia z środka dla ciekawych ( czy to oryginalna zwrotnica?)

obraz.thumb.png.751e9ec127e0deb87805b42e2b08d638.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja z marką Telefunken spotkałem się jakieś 20 lat temu. Kupiłem wzmacniacz Telefunkena Ha990, który spodobał mi się z wyglądu. Wcześniej był Kasprzak, potem Diora (chyba jedyny wzmacniacz, który zakupiłem jako nowy - prosto ze sklepu w powstających w latach 90 sklepach firmowych tego producenta), potem już zachodnie używki: Sherwood, Dual i inne, których nazw już nie pamiętam.

Ten Telefunken zagrał tak, że nie mogłem uwierzyć że tak można ? Zacząłem składać całą wieżę, dokupiłem Tuner i CD.
Po kilku lub kilkunastu latach szczęśliwego grania któregoś dnia sprzęt zaprotestował. Włączył się, ale z głośników nie wydobył się żaden dźwięk. Trzeba było szukać kolejnego wzmacniacza.

Kupiłem na szybko Denona PMA 680. Jak go włączyłem, to zaraz zatęskniłem za starym wzmacniaczem.

Telefunken miał w sobie takie kopnięcie, nieważne czy słuchało się muzyki cicho, czy głośno, to dźwięk był taki sam, w Denonie niestety mi tego brakowało, dźwięk był "chudy".
Zacząlem ponownie szukać Telefunkena. Jak wiadomo, w Polsce nie jest to zbyt popularny sprzęt, więc poszukiwania trwały długo, ale w końcu się udało.

Zakupiłem Telefunkena DA 1000. To w zasadzie to samo co HA990, ale z dołożonym modułem DAC na układach PCM61.
I wiem, że na pewno go nie zmienię na nic innego.

Oprócz wspaniałego dźwięku podoba mi się w nim niemiecka myśl techniczna - regulacja głośności na drabince rezystorowej, każde wejście może mieć zapamiętany swój poziom sygnału, ostatnio przez przypadek odkryłem, ze zapamiętuje nawet nastawy barwy dźwięku na każdym z wejść. No i co bardzo ważne dla mnie - regulacja balansu pilotem.

Dwa miesiące temu wymieniłem wszystkie kondensatory na nowe, wyregulowałem całość zgodnie z instrukcją serwisową, aby dmuchać na zimne, w zapasie mam 2 takie uszkodzone wzmacniacze na części ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.