Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  90 członków

Telefunken Klub
IGNORED

Klub miłośników starych gratów firmy Telefunken.


mzawek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich telefunkenowców…:)

doradźcie proszę który z serii amplitunerów Opus 7050, Hymnus 6040 napędzi lepiej TL800? W Opus 7050 jest prócz wysokich i niskich regulacja Presence i rozumiem ze to średnie? 

A może Opus 301? Ale tam tylko 30 Watt sinus. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Opus 301 Spokojnie sobie radzi z tl 800 ( z innymi telefunkenami które maja 60 wat tez jest dobrze np tl 710 akurat teraz te mam podłączone)

Czasami używam go  z tl 800

W jednym z katalogów Telefunkena był nawet polecany z tymi kolumnami (tl 800)

Z początku lat 70 to chyba najlepszy flagowy  amplituner firmy Telefunken był

Ja ogólnie na brak mocy  nie narzekam  w opusie 301

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, drobny251 napisał:

Hej

Opus 301 Spokojnie sobie radzi z tl 800 ( z innymi telefunkenami które maja 60 wat tez jest dobrze np tl 710 akurat teraz te mam podłączone)

Czasami używam go  z tl 800

W jednym z katalogów Telefunkena był nawet polecany z tymi kolumnami (tl 800)

Z początku lat 70 to chyba najlepszy flagowy  amplituner firmy Telefunken był

Ja ogólnie na brak mocy  nie narzekam  w opusie 301

 

 

Super dzięki za radę…miałem kupić hymnusa 6040 ale trafił się opus 7050. Niedługo przyjedzie to dam znać…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, drobny251 napisał:

Hej

Opus 301 Spokojnie sobie radzi z tl 800 ( z innymi telefunkenami które maja 60 wat tez jest dobrze np tl 710 akurat teraz te mam podłączone)

Czasami używam go  z tl 800

W jednym z katalogów Telefunkena był nawet polecany z tymi kolumnami (tl 800)

Z początku lat 70 to chyba najlepszy flagowy  amplituner firmy Telefunken był

Ja ogólnie na brak mocy  nie narzekam  w opusie 301

 

 

Ale jak mam być szczery to sprawdziłbym z Opusem 301…:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 14:16, drobny251 napisał:

Hej

Opus 301 Spokojnie sobie radzi z tl 800 ( z innymi telefunkenami które maja 60 wat tez jest dobrze np tl 710 akurat teraz te mam podłączone)

Czasami używam go  z tl 800

W jednym z katalogów Telefunkena był nawet polecany z tymi kolumnami (tl 800)

Z początku lat 70 to chyba najlepszy flagowy  amplituner firmy Telefunken był

Ja ogólnie na brak mocy  nie narzekam  w opusie 301

 

 

Ale jak mam być szczery to sprawdziłbym z Opusem 301…:)

Telefunkenowcy!!!

po zakupie Opusa mój Concerto 4530 jest na sprzedaż. Zanim go wystawię, może ktoś ma ochotę na kawał dobrego TFK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.02.2014 o 11:23, nookie736 napisał:

Hej,

 

jestem fanem marki 🙂 mialem i TL90 i TL800, poza tym TL80 i nadal mam TL70 w piwnicy. Zdecydowanie polecam Ci TL800, moim zdaniem graja ciekawiej od TL90, tyle ze to raczej kolumny do pomieszczen powyzej 20m. Do mniejszych pomieszczen TL70 to optymalna kolumna, ma 20cm, rewelacyjny glosnik Isophon P203 na magnesie alnico a na srednicy drugi rownie dobry klasyczny squawker Philips 5060, ten sam ktory gra w Dahlquistach Dq10. Trzymam tl70 w zapasie, to naprawde arcy ciekawe monitory kosztujace psie pieniadze na allegro.

Ogolnie Telefunken robil mase fajnych rzeczy, kolumny byly na glosnikach innych firm, min. Isophona, Philipsa oraz Seasa. Ciekawostka jest sposob w jaki wowczas je strojono, jezeli wierzyc niemieckim forumowiczom, to inzynierowie z Hannoveru konfrontowali swoje poczynania z muzykami orkiestry hanowerskiego NDRu, a przy produkcji TL800 maczal palce Herbert von Karajan. Nic dziwnego ze kolumny te swietnie nadaja sie do klasyki.

Z innych ciekawostek nalezy wymienic doskonale amplitunery lampowe z lat 60tych, konkretnie modele Concerto 2500 czyli single ended na lampie el84 oraz Opusy 2550 i 2430 - oba to push pulle na lampie el95. W Niemczech bardzo cenione z uwagi na swietne trafa i oglolnie pozytywne wrazenia odsluchowe.

Absolutnym high endem z epoki sa monitory studyjne o85, na dzien dzisiejszy nieosiagalne, ceny na pulapie 10000euro, o ile wogole sie gdzies pokaza http://www.german-vintage-loudspeakers.com/navid.832/telefunken-o85-large-studio-monitor-1.htm

Cześć, witam z moimi L71 Z jakim wzmacniaczem zagrały one najlepiej ? Na chwilę obecną posiadam L71 i powiem szczerze że kopara mi opadła jak je podłączyłem. Kupiłem je w świetnym stanie za 370zł. Podłączyłem je pod starego NAD-a 3020 i wzmacnaicz lampowy DIY na EL84 SE 5W. Na tranzystorze jest dużo basu ale mało średnich, na lampie odwrotnie. Zastanawiam się czy na technics-ie SU-3500 bo taki mi się podoba parametrami i cenowo byłoby lepiej niż na wyżej wymienianych ?  W salonie mam tannoy mercury 7.4 i wzmacniacz AMC XIA 30 i ten zestaw mi odpowiada. Telefunkeny stoją w pokoju 12m który jest moim zaciszem do odsłuchów. Zastanawiam się czy szukać innych kolumn by jeszcze lepiej poprawić stereofonię i detale czy już przestać gonić króliczka ewentualnie zmieniając wzmacniacz na bardzo czysto brzmiący ?  Chodzą mi po głowie kolumny grundig box proffesional 650 lub 1500a, lub ELAC 4100, lub Telefnkeny  4100 tylko czy jest sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.02.2018 o 11:03, drobny251 napisał:

U mnie grundigi 850 pro grają z luxmanem r 1500 zawsze mi pasowało połączenie luxmana z koumnami grundiga , z opusem 301 tez ładnie graja te grundigi, Uzywam tez grundig minerva 6050 z wyzej wymienionymi amplitunerami i tez jest bardzo dobrze

Za to moja yamaha cr 1000 najlepiej gra z telefunken tl 800 jest czego posłuchac w tym połączeniu

Mam tylko kilka amplitunerów i do nich próbuje dopasować resztę toru aby brzmienie mi odpowiadało

U mnie też bardzo ładnie zagrały z Luxmanem, lepiej jak z Sanyo JA220 po modzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Na początek diagnoza schorzenia: uwielbiam stare Nordmende Philharmonic, (za wygląd, niekoniecznie za brzmienie!), niektóre klocki sprzedawane przez Quelle, no i stare Telefunkeny...

Nieskromnie się pochwalę, że mam z Telefunkena 3030, 3520, 4040, teraz jedzie do mnie 6060.

Miałem też 3520 i 5050 i kolumienki TL600.

O ile 5050 brzmiał nieźle, to 3520 i TL600 mnie nie powalały na kolana.

nabiera mnie teraz na Opusa 201 lub 301.

I tutaj moje pytanie do znawców tematu: czy są istotne różnice w jakości pomiędzy 201 a 301?

Czy zagra to porównywalnie do 5050?

Dość ważna uwaga: Lubię słuchać CICHO (najlepiej na 1/4 - 1/3 skali)...

No i jeszcze jedno, zanim Was zamęczę pytaniami: czy warto kupić TRX3000 do takiego cichego "smędzenia"?

pozdrawiam wszystkich "chorujących" na stare audio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2021 o 16:07, don zibi napisał:

Przesiadłem się z TL-700 na TL-500

I wciąż są za duże.

 

 

 

 

Część, za duże gabarytowo czy mają za duży dźwięk? 

Rozejrzyj się za box 500, 550 lub 450 z Grundig, towarzystwo będzie idealne, to ze zdjęcia. 👍😀

Edytowane przez mozo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

 TL 710 Nadają się  spokojnie do lampy ja używam je czasami z lampowym telefunkenem opusem  2430 który ma mniej niż 10  wat i ładnie brzmią a potencjometr głośności mam poniżej połowy skali   ale oczywiście najlepiej się przekonać samemu  testując

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć wszytskim,

mam pytanie czy wizualnie można sprawdzić czy tl 800 są z jednej pary?

chodzi mi o to czy na przykład sposób mocowania głosnika niskotonowego i jego ustawienia powinny być w takiej samej pozycji?

oglądałem kilka zdjęć i jest różnie,

ewentualnie czy macie jakąś rade na co zwrócić uwagę? poza odłuchem oczywiście 🙂

obecnie na portalu trzyliterowym na o jest jedna para na sprzedaż i w zasadzie byłbym zainteresowany ale chciałbym wiedzieć o co dokładnie zapytać? pomożecie?

W tym wątku znalazłem że najlepsza opcja to średniotonowy z 10 żeberkami?

dziękuję za pomoc i pozdrawiam serecznie

Bi

 

 

Edytowane przez bihec20078
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

No to do TL800 dołączył Opus 301.

 

Chciałem sprawdzić te bardzo dobre opinie o tym ampli, no i przetestować połączenie, które jak ktoś już wcześniej napisał pojawialo się w katalogach Telefunkena jako dedykowane.

 

No cóż, pierwsze wrażenia są znakomite. Mi tu niczego nie brakuje, może z wyjątkiem jeszcze jednego wejścia, tak abym mógł podłączyć DAC i CD, bez konieczności przekładania wtyczek. Tak swoją drogą, czy jest jakieś rozwiązanie na to? Np. przejściówka DIN5 na 4 RCA. Widziałem takie coś w necie, ale czy będzie to działać jako "podwójne wejście" audio?

 

No te wymiary! Jaki to jest kloc 🙂

  

 

 

Edytowane przez Horizon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.