Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  90 członków

Telefunken Klub
IGNORED

Klub miłośników starych gratów firmy Telefunken.


mzawek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam Kolegów,

też jestem fanem starych gratów tej zacnej firmy. Mam obecnie "parapet" Telefunken Opus HIFI 301, głośniki TL710 i TL 510. Jak dla mnie - rewelacja. U mnie te głośniki najlepiej zagrywają ze starymi tranzystorowymi wzmacniaczami/ amplitunerami z początku lat 70-tych (Grundigi seria RTV). A czym Wy je napędzacie?

Moje TL nie są tak przejrzyste jak np. boxy 850a prof, ale ilością przyjemnego basu wgniatają w fotel i ogólnie nadrabiają jak dla mnie swoje niedoskonałości. Zastanawiam się, czy dzieli je jakaś wielka przepaść do tak zachwalanych TL800 w dobrej wersji?

 

A może ktoś miał kontakt z serią L, L60/61 czy L70/71. Jak brzmią, czy warto takie cudo zakupić do kolekcji, czy nie zakończą jako podstawka pod inne lesze kolumny? :)

Z czym najlepiej seria L się zgrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam L 70 u mnie graja z telefunken opus 301 i jestem zadowolony, potężny bas Podpinalem tez pod trx 2000 ale bardzej podobaja mi sie pod opus 301 Polecam Telefunken hymnus 101 slucham wlasnie na malutkich 2 drożnych kolumnach Philips z poczatku lat 70 i wymiataja z hymnusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem stalem sie posiadaczem tl 710 narazie graja z hymnus 101 i jest super. Za 2 tygodnie bede jechal do domu zabiore je ze soba to podłacze pod opus 301 i trx 2000, szczególnie jestem ciekawy jak zagraja z trxem. Ok kiedy posiadam graty z firmy Telefunken japonce poszly w odstawke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Zapisuję się do klubu bo z mnogości staroci które posiadam, Telefunken jest szczególnie ceniony i ma dożywotnie miejsce u mnie, głównie za sprawą Opusa 301.

Posiadam też cały zestaw Acusta, Opusa 201, 2650 i trochę mniej znaczących w tym lampowych. Z kolumn telefunkena mam tylko Acusta L250 i Klangbox SB86. Jak trafi się okazja to pewnie nabędę coś z serii TL ale póki co 301 najlepiej zgrywa się z kolumnami na które większość by nie popatrzyła :) Wiem tylko o nich tyle że to Uniwersum z 4 głośnikami Pioneer-a, wszystkie alnico. Gra to przecudnie do tego stopnia że jak podpinam Sansui AU-999 czy Pioneera SA-7500 z różnymi kolumnami to nie mogę uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dylemat.

Z przyczyn funkcjonalnych rozglądam się za jakimś sieciowym kombajnem

Typu Onkyo tx-8050 lub Yamaha n500. Ampli z podłączeniem do sieci, obsługą serwerów muzycznych itp itd. Mój obecny ampli HK 330B z lat 70 tych padł podczas ostatniej i jedynej chyba z nim imprezy. Jaki ...i czy któryś z wymienionych kombajnów ma szansę zagrać ładnie z moimi kolumnami TL-80? Muzyka której słucham ostatnio najczęściej to jednak instrumentarium analogowe, dotychczasowy zestaw radził sobie bardzo dobrze ze smyczkami, perkusją, trochę gorzej z dętymi, szwankowała też dynamika. Chciałbym co najmniej utrzymać tą charakterystykę, nie pogorszyć rzecz jasna, jest szansa przy tych Japończykach?

Edytowane przez mpac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

ja jeszcze nie jestem klubie, ale chciałbym wkrótce do niego dołączyć.

Mam wzmacniacz HK 655vxi i szukam do niego mocnych monitorów "vintage".

Zaciekawiły mnie obok Cantonow, Arcusow Telefunkeny.

Bardzo proszę o sugestie, które z modeli kolumn podstawkowych Telefunkena grają jasno, detalicznie, ze zwartym, kontrolowanym basem i dadzą radę w salonie 30m kw. przy słuchaniu rocka, popu, ambitnej elektroniki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jaki głośnik średniotonowy 130mm jest w kolumnach TL80 i czym ewentualnie go zastąpić? Jedna z kolumn charczy trochę i zaczyna mnie to irytować :) Szukałem w sieci ale trudno o specyfikację tego sprzętu. Jedyna informacja która znalazłem pochodzi z jakiejś starej rosyjskiej aukcji, podobno to Heco...

Znalazłem jeszcze to http://www.ebay.com/itm/Vintage-Telefunken-TL-80-Isophon-Philips-DEW-Dortmund-Speakers-and-Crossovers-/151800133020?nma=true&si=tMjx6sXb%252FLblQL8cQh18IvDoeyg%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Edytowane przez mpac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam forumowiczów a w szczególności Telefunkenowców.

Zgłaszam swoją obecność z nowo nabytym TR350. Miał być 550 ale na razie tego modelu ani widu, ani słychu.

Od razu pytanie: jakie kolumny?

Mam kombinowane (z jakimiś innymi basami) unitry zg30c114 i dość słabo to gra. Pokój a w zasadzie pracownia to ok 12-14m2 o nieregularnym kształcie (takie jakby L) niski sufit ok2m i dość zagracona różnym sprzętem (polerki, walcarki itp).

Dysponuję kwotą do 300zł i zastanawiam się nad:

Telefunken TL70, TL700, może TLX22 lub TLX2, TLX11,

Heco 450 / 550 Professional,

Grundig Box 450 Professional, Box 500,

Saba AM 130,

RFT CORONA B9271.

Dość dużo tego i nie wiem co wybrać, Dodam że jak pojawi się okazja to sprawię sobie TR550 ze względu na większą ilość wejść.

 

Liczę, że osłuchane osoby przynajmniej z część tych kolumn miały okazję porównać.

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i bardzo fajnie grały z lampowym Grundigiem NF1. Oczywiście na normalnych poziomach głośności. Dyskoteki nie zrobisz :-) Grałem też z Sanyo JA-220 i nie narzekałem.

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też mam L250 ale nie używam ich. Trzymam je tylko dlatego że mam cały komplet Acusta i z całego zestawu to kolumny chyba najsłabiej im wyszły choć nie mam jeszcze uruchomionego taśmociąga M250. Pozostałe elementy: gramofon, wzmacniacz, tuner są wzorcowe. Pewnie gdyby w L250 zamiast dwóch Isophonów P713 dali P713 + P1318 to byłoby zupełnie co innego. Takie zestawienie sprawdzało się Isophonowi wyśmienicie, oczywiście w połączeniu z P203. Podejrzewam że Telefunken walczył o gabaryty tych kolumn aby pasowały do całego innowacyjnego jak na tamte czasy zestawu i stąd decyzja o dwóch P713. Wg. mnie P1318 jest świetnym przetwornikiem i zdecydowanie go brakuje, ale cóż jest jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich. Pytanie kto w Warszawie ma systemy grundiga ? Mam na myśli nie tylko systemy Gregaudio...lub kto ma systemy Telefunkena...chodzi o kolumny głównie Tl800 ale też 710 ,90 tej marki i piece (tranzystory lub lampy)

Chętnie wymienie się doświadczeniami

 

Pozdrawiam Wszystkich

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To jest to samo tylko inna maskownica i w rozsądnej cenie Wizualnie trochę w gorszym stanie chyba

http://allegro.pl/telefunken-klangbox-l71-vintage-unikalne-i6091620041.html

U mnie grały z telefunken opusem 301 fany bas, nie graja tak jasno jak np tl 710 tu wysokich jest więcej ale bas gorszy

Nie wiem jak kolumny l70 l71 zagrają z innymi amplitunerami Moge przetestować z itt czy nikko dla odmiany ale mysle ze najlepiej zgraja się z amplitunerami telefunkem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, ale napiszę jeszcze raz. L70 to rewelacyjne kolumny. Bas jest fantastyczny: mięsisty i zróżnicowany. Wcześniej miałem grundigi 850a prof i pogoniłem je bez żalu.

Do czego można się przyczepić: grają dość ciemnym dźwiękiem, góra jest szczegółowa i ciekawa (zwłaszcza wokale) ale nie ma jej specjalnie dużo. Audiofilskiego powietrza też nie mają za wiele.

Wygrywają basem, barwą i czymś nie do końca uchwytnym - dźwięk jest bardzo angażujący i "gorący". Teraz mam je podłączone do konsoli telefunken 4525 z 1976r. i jestem zadowolony.

Za 250zł z ułamanym rogiem to bym się zastanawiał. Inna sprawa, że vintage cały czas drożeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Posiadam kolumny Telefunkena i zamierzam dokupić do nich jakiś amplituner

Mam wzmacniacz grundiga A-903 i efekt mizerny

To samo z sansui AU2200

Mam też Nordmende Filharmonic 1300 i też ...nie urywa

Co byście polecili do tych kolumn?

Muzyka jak bedzie grała na tym zestawie to chillout, jazz,piano, elektronika, trochę muzyki klasycznej.

Szczególnie zależy mi na wokalach, mają być przejżyste i oczywiście szeroka scena

Pozdrawiam

 

Ps. Mam tez kilka decków telefunkena ale to już inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolumny Telefunken najlepiej graja z amplitunerami i wzmacniaczami Telefunken Jeszcze z ampiltunerem Basf graja fajnie

Przed tygodniem testowałem amplituner basf na kolumnach telefunken l 70 i rb 70 i było bardzo fajnie

Testowałem jeszcze tl 700 z innymi amplitunerami i z telefunken wypadał bardzo dobrze

Mi osobiscie bardzo odpowiada Telefunken opus 301 im lepsze kolumny telefunken podpiete pod niego tym lepiej

Jeszcze itt 8031 brzmi fainie z tl 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolumny Telefunken najlepiej graja z amplitunerami i wzmacniaczami Telefunken Jeszcze z ampiltunerem Basf graja fajnie

Przed tygodniem testowałem amplituner basf na kolumnach telefunken l 70 i rb 70 i było bardzo fajnie

Testowałem jeszcze tl 700 z innymi amplitunerami i z telefunken wypadał bardzo dobrze

Mi osobiscie bardzo odpowiada Telefunken opus 301 im lepsze kolumny telefunken podpiete pod niego tym lepiej

Jeszcze itt 8031 brzmi fainie z tl 800

 

Dzięki za odpowiedz i jakieś naprowadzenie na właściwą drogę

W sumie kolumny mam nie najgorsze bo TL710 więc powinny zagrać.

Rozejrzę się więc za czymś Telefunkena lub itt bo bardzo lubię tą firmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.