Skocz do zawartości
IGNORED

SZYNOBUS


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad dwadzieścia lat jak nie korzystałem z usług PKP niedawno wybrałem się z dzieciakami turystycznie i dla radochy nowoczesnym połączeniem naszej kolei,

masakra hałas jak podczas startu Airbus, smród jak w oborze, i trzęsie jakby ktoś cię w taczce po kamiennej drodze wiózł!!! PKP - Horror...

Jak wspominam starszą komunikację PKP to było luksusowo w porównaniu do dzisiejszej komunikacji PKP, czy to tylko w moim rejonie jest taki horror ? czy jednak nasza kolej w naszym kraju obecnie nam funduje taki luksus?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad dwadzieścia lat jak nie korzystałem z usług PKP niedawno wybrałem się z dzieciakami turystycznie i dla radochy nowoczesnym połączeniem naszej kolei,

masakra hałas jak podczas startu Airbus, smród jak w oborze, i trzęsie jakby ktoś cię w taczce po kamiennej drodze wiózł!!! PKP - Horror...

Jak wspominam starszą komunikację PKP to było luksusowo w porównaniu do dzisiejszej komunikacji PKP, czy to tylko w moim rejonie jest taki horror ? czy jednak nasza kolej w naszym kraju obecnie nam funduje taki luksus?

 

Bo to nie turystyczny Orient Ekspress. To służy wożeniu niewolników "na plantacje " Ma być ekonomicznie czyli tanio w eksplatacji za duże pieniadze za bilety.

W założeniu było punktualnie ale infrastruktura koleii skutecznie temu zapobiega .Najlepsza kolej PKP to ta w skansenie.lub ....na makiecie HO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach osiemdziesiatych w ówczesnej RFN jechałem szynobusem który - jak sie później okazało - produkowany był i zakupiony w NRD. Czy to dowód pogardy Niemiec Zachodnich dla wlasnych obywateli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak wspominam starszą komunikację PKP to było luksusowo w porównaniu do dzisiejszej komunikacji PKP"

 

Chyba te dawne PKP znasz z jakiś wyidealizowanych wspomnień nie do końca w dodatku szczerych.

Smród i tłok,częste wsiadanie przez okno i niemiłosiernie wolne pociągi,to stare PKP.

Miejsce siedzące na trasie Białystok-Warszawa to było praktycznie coś nierealnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam z własnego doświadczenia starszą komunikację PKP, często kiedyś podróżowałem w strony Radlin, Krajno koło Kielc trasą Kędzierzyn Koźle-Kielce, zazwyczaj nocnym połączeniem, wspominam tamte podróże dobrze w porównaniu do obecnej którą zażyłem.

Bilety były dużo tańsze jak obecnie, rodzinna pięcioosobowa podróż obecnie na odcinku 20km w dwie strony kosztuje bez mała 50zeta( szok!!) i to jeszcze w jakich warunkach!! ?? a miało być tak pięknie!.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz

To to pikuś, w Łodzi budują tunele, podziemny dworzec PKP - jednym słowem kolej XXII (tylko nie wiem czemu środkiem podziemnego jeziora - ale to pikuś)

Zabawne jest to iż z drugiej strony zdejmują połączenia kolejowe.

W sumie to łodzianie cwani są. W momencie jak to zbudują to już nie będzie żadnego połączenia kolejowego z Łodzią, będą mogli te tunele, dworzec, itd zamknąć i cieszyć się nówką nieśmiganą za xxxxx miliardów złotych. Może muzeum zrobią ???

 

Już mają takie prawie nieużywane lotnisko, teraz im jeszcze prezydent buduje coś a'la dworzec tramwajowy - a mają bodajże z 12 linii tramwajowych - też je tną....

 

A Ty na smród narzekasz - lol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejszy jest Rów Zdanowskiej. Przebiła tym słynną Waginę Kropiwnickiego :-) Obie to rożna diametralnie skala i funkcja ale jedno je łączy - są tak samo bezsensowne i niepotrzebne, ale za to drogie.

To taki MIŚ na miarę możliwości. I dlatego nikt nie zapyta po co ten MIŚ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa z unii, cos wybudowac trzeba a czy komus to potrzebne to inna sprawa, wazne ze pru wlascicieli firm (najczesciej kolesie) nahapie sie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rzeczy gorszej od wybujałych ambicji prowincjonalnych polityków.

Wystarczy poczytać o kompletnie bezsensownych lotniskach w miastach takich jak Lublin, Radom, Kielce czy Gdynia, że o zamglonym Modlinie nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rzeczy gorszej od wybujałych ambicji prowincjonalnych polityków.

Możesz rozwinąć tok swojego myślenia ?

Do mnie trzeba jak do prostego chłopa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć tok swojego myślenia ?

Do mnie trzeba jak do prostego chłopa ;)

 

Wydawało mi sie, że prościej już nie można...

Myśl rozwinąłem w drugim zdaniu i jako przykład ambicji prowincjonalnych polityków podałem kompletnie bezsensowną i nadzwyczaj kosztowna modę na lotniska.

 

Gdynia będaca praktycznie jednym miejskim organizmem z Gdańskiem wymyślila sobie lotnisko.

Lublin z wsiowej zazdrości o lotnisko w Rzeszowie wymyślił swoje własne. Rozmawialem ostatnio z kimś, kto lądowal w Lublinie:

"Lotnisko piękne, budynki piękne, nawet drogę do Lublina wybudowali. Jest tylko jeden problem - nie ma pasażerów."

 

A w perspektywie mamy Radom, Kielce i Łódź (o ile dobrze pamiętam), wszystkie o rzut beretem od Warszawy. Kto za to zapłaci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.