Skocz do zawartości
IGNORED

(TV) Dziwna aktualizacja offline dokładnie 24mc po zakupie Samsunga 40C530


KotBonifacy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich speców od telewizorów!

 

Posiadam telewizor Samsung 40C530 z polskiej dystrybucji. Rok produkcji 2011, zakupiony w 2012. Został wypuszczony z firmware .2009, jakiś czas temu dokonałem aktualizacji na najnowsze .2011. Telewizor nie jest jeszcze z serii "Smart TV" i nie ma opcji podłączenia do Internetu.

 

Kilka dni temu podczas wizyty rodziny (8 par oczu nie może się mylić :) ) wyłączony telewizor (stand-by) uruchomił się na około 10-15 sekund. Podczas tego czasu wyświetlił się komunikat "Aktualizacja oprogramowania" z paskiem postępu instalacji. Nic więcej. Po wszystkim TV znów wszedł w tryb stand-by. Na 100% nikt nie dotykał pilota a w gnieździe USB nie było pendrive'a z aktualizacją firmware.

 

Zastanawiałem się co mogło być przyczyną takiego niestandardowego zachowania i podczas sprawdzania sprzętu wszedłem w tryb serwisowy telewizora. Na ekranie głównym menu trybu serwisowego pokazała się informacja m. in. o modelu, nr seryjnym, wersji firmware i .... dacie zakupu. Data zakupu okazała się dniem, w którym TV został po raz pierwszy uruchomiony. Co ciekawe - dzień, w którym dokonała się samoistna aktualizacja oprogramowania wypadł dokładnie 24 mc po wskazanej w menu serwisowym dacie zakupu. Z tego co pamiętam to ten konkretny TV miał 24 mc gwarancji.

 

Nie zauważyłem zmiany w działaniu sprzętu. Chciałbym zapytać, czy ktokolwiek spotkał się z takim zachowaniem telewizora? Jestem daleki od teorii spiskowych, ale czy jest jakieś wytłumaczenie dla potrzeby samoistnego uaktualnienia się sprzętu dokładnie w dniu wygaśnięcia gwarancji?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki cel ma zmiana daty na jak najwcześniejszą? Wydaje mi się, że nie mam tam opcji zmiany daty, tylko godzina jest do modyfikacji, ale ta i tak synchronizuje się ze sprzętem po AnyNet HDMI, np. z PS3.

 

Dodam jeszcze, że kolega ma model o 3 cale mniejszy. Ta sama fabryka, ten sam firmware a działa bezproblemowo już 3 lata. Jeżeli u niego była ta sama tajemnicza aktualizacja, to akurat nie miał przyjemności na nią trafić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo jeśli złapałeś w sofcie jakiegoś robaka to nie wiadomo co się dalej będzie dziać, być może po określonym czasie telewizor odmówi posłuszeństwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że możesz być reklamą seriali POLSAT PRIVATE INVESTGATIOW bo twój TV wstąpił boski wiatr aktualizaci jednego z wielu milionów telewizorów SAMSUNG.

 

Jesteś Szczęściarzem.

To są tysiące US Dollars za opisanie zjawiska.

 

Na pniu kupuję Twój TV.

Daj adres dla fakturowania.

 

Czy rodzice są w domu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zmiana softu zostala zaprogramowana przez producenta - dwa lata od pierwszego uruchomienia zmienia sie soft na 'pogwarancyjny'. Czyli taki ktory dobije w krotkim czasie elektronike telewizora tak ze naprawa bedzie droga (zarabia serwis), lub nieoplacalna - czyt. kupno nowego TV.

 

Po tym jak mi nagle padl dekoder Samsunga (czyt. nie wlaczyl sie ktoregos dnia - zadnych objawow postepujacej padaczki wczesniej nie bylo) w miesiac po uplywie gwarancji nic mnie nie zdziwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.