Skocz do zawartości
IGNORED

Oscary 2014


Chicago

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek o tegorocznych kandydatach i nominacjach, jak co rok. W kategorii 'najlepszy film' nominację uzyskał m.in. 'Captain Phillips' z Hanksem... wczoraj obejrzałem ten film i nie rozumiem tej nominacji, no chyba, że to znowu decyzja polityczna, analogicznie jak z 'Argo'... bardzo podobna sytuacja. 'Captain Phillips', to nie jest to złe kino, ale gsus, to nie jest oskarowy film! Powaliło Akademię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedynym filmem zasługującym na oscara w tym roku jest "Wilk z Wall Street"

Rewelacyjna gra Dicaprio.Film trwa ok.3h ale mnie było szkoda,że się skończył.Scorsese jak zwykle nie zawiódł.

Ogladałem też Grawitacje,ale...jedynie za efekty specjalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkuN! Akademię powaliło już dawno temu. Przykładów - moc, zresztą - sami wiecie. Od lat nagradza filmy, o których się po wyjściu z kina - zapomina. Bafta nie lepsza - Gravity dostało jedną z głównych nagród... Za efekty specjalne - pełna zgoda! Ale - tylko za to. PS - czy jest już przewidziany Oskar za catering ?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedynym filmem zasługującym na oscara w tym roku jest "Wilk z Wall Street"

Rewelacyjna gra Dicaprio.Film trwa ok.3h ale mnie było szkoda,że się skończył.Scorsese jak zwykle nie zawiódł.

Ogladałem też Grawitacje,ale...jedynie za efekty specjalne.

 

cóż - pozwolisz, że będę odmiennego zdania - i, ze nie rozumiem ludzi którzy zachwycają się "Wilkiem z WallStreet" - bardzo przeciętne kino nawet na tle innych nominowanych - ... a ogladałem WSZYSTKIE ...

 

Dla mnie - ...

 

nie podejmuje się typowania filmu - wiekszość jest na tym samym poziomie ...

 

aktor: numer 1 wsrod nominowanych dla mnie to Mathew McConaughey

 

aktorka: i Cate Blanchet i Judi Dench zasługują ... Boska Meryl - świetna - ale trochę przerysowana rola

 

aktor 2 plan: Bradley Cooper albo Michael Fassbender ... obydwie role genialne - nieco gorzej ale też świetnie Jared Leto

 

aktorka 2 plan: Jaennifer Lawrence albo June Squibb

 

rezyser : David o. Russell albo ... na pewno nie scorseze

 

scenariusz oryginalny: wszystkie ... wyjatkowo wyrównana konkurencja ... może bez Woodego Allena - nie całkiem mu wyszło Blue Jasmin - a kocham go ponad zycie

 

scenariusz adaptowany: Tajemnica Filomeny albo Capt. Philips

 

film nieanglojezyczny: POLOWANIE ... !!!

 

scenografia - chyba Wielki Gatsby

 

efekty: grawitacja albo - nie nominowany Man of the Steel ...

 

zdjęcia: kurczę ... chyba Bracia Coen, znaczy Bruno Delbonnel, choc i Nebraska i WIelki Mistrz i w sumie grawitacja są bardzo dobre...

 

i tak dalej i tak dalej ...

 

ale generalnie - nic nie zachwyca ale praktycznie wszystko co nominowane piekielnie rzetelne i na podobnym poziomie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena na podstawie pozycji, które do tej pory obejrzałem:

NAJLEPSZY FILM

"Kapitan Phillips" - przeciętne

"Grawitacja" - przeciętne

"Nebraska" - średnie

"Zniewolony. 12 Years a Slave" - przeciętne

 

REŻYSER

Alfonso Cuarón - "Grawitacja" - niezasłużona nominacja

Alexander Payne - "Nebraska"- w sumie może być

Steve McQueen - "Zniewolony. 12 Years a Slave" - niezasłużona nominacja

 

SCENARIUSZ ADAPTOWANY

Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke - "Przed północą" - raczej nie

Billy Ray - "Kapitan Phillips" - przeciętne

John Ridley - "Zniewolony. 12 Years a Slave" - przeciętne

 

SCENARIUSZ ORYGINALNY

Woody Allen - "Blue Jasmine" - w porządku!

 

AKTOR

Bruce Dern - "Nebraska" - za co???

Chiwetel Ejiofor - "Zniewolony. 12 Years a Slave" - za co???

 

AKTORKA

Cate Blanchett - "Blue Jasmine" - zdecydowanie!

Sandra Bullock - "Grawitacja" - za co???

 

AKTOR DRUGOPLANOWY

Barkhad Abdi - "Kapitan Phillips" - za co???

Michael Fassbender - "Zniewolony. 12 Years a Slave" - ujdzie w tłoku

 

AKTORKA DRUGOPLANOWA

Sally Hawkins - "Blue Jasmine" - raczej nie

Lupita Nyong'o - "Zniewolony. 12 Years a Slave"

June Squibb - "Nebraska"- za co???

 

FILM OBCOJĘZYCZNY

"W kręgu miłości"- zdecydowanie najlepszy film, że wszystkich nominowanych

"Polowanie" - dość niezły, ale to nie pozycja Oskarowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film - " Witaj w klubie"

Aktorka - Meryl Streep

Aktor - Matthew McCounaghey

Aktor II plan - Jared Leto

Aktorka II plan - Julia Roberts

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy;

 

Film 2013 - Wilk z Wall Street (obejrzane wszystkie nominowane oprócz Nebraski i Filomeny)

 

Reżyser - M. Scorsese - Wilk z Wall Street

 

Scenariusz org - Dallas Buyers Club

 

Scenariusz adopt. - Wilk z Wall street

 

Aktor - L. DiCaprio

 

Aktorka-Amy Adams

 

Aktor drugi plan- Barkhad Abdi

 

Aktorka drugi plan - Jenufer Lawrence

 

Fiilm zagr - polowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktorka 2 plan: Jaennifer Lawrence albo June Squibb

 

przepraszam pomyłka teraz się kapnąłem: bo wklejałem ... chodziło mi o Julię Roberts w roli "Jesień w hrabstwie OSage, zamiast June Sqibb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

FILM OBCOJĘZYCZNY

"W kręgu miłości"- zdecydowanie najlepszy film, że wszystkich

 

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

 

Polecam kto nie oglądał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesuje kategoria film nieanglojęzyczny.Polowanie i W kręgu miłości widziałem,Wielkiego piękna jeszcze nie.Postawiłbym na Polowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nebraska - Aleksander Payne to solidna firma i bardzo dobre kino. Pamiętam jakie fantastyczne wrażenie zrobił na mnie Sideways, zresztą The Descendats i About Schmidt są równie dobrymi filmami... nie pamiętam Election i być może Nebraska, to drugi obraz, w którym reżyser nawiązuje tematycznie do stanu, z którego rzeczywiście pochodzi... i być może jest to jego jakaś osobista historia. Atutami Aleksandra Payne'a, oprócz ciekawej obyczajowej i satyrycznej tematyki, są zaangażowani aktorzy naturszczycy i jak któryś z nich ma zagrać barmana lub sprzedawcę na stacji benzynowej, to w realu rzeczywiście nimi są. Najnowszy film jest bardzo dobry, chociaż schemat jak i formuła są powielone i pachnie mi z daleka kinem Jima Jarmuscha, który nota bene też lubi angażować do swoich filmów aktorów naturszczyków i ukazywać Amerykę od kuchni... kuchni trochę innej niż kino Payne'a, powiedziałbym, że bardziej industrialnej. Nebraska, to dobre nieprzerysowane i satyryczne kino i film godny uwagi... jednak nie jest to mój faworyt i chyba nie nominowałbym tego flimu w kategoriach 'Best Picture' - szlaki te przetarł już dawno właśnie Jim Jarmusch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Hunt - zaliczony. Kolejny film T.Vinterberga i jak zwykle trzymający wysoki poziom... jednak nie jest to film oskarowy jak dla mnie i w mojej ocenie nominacja w kategorii 'najlepszy film obcojęzyczny' jest trochę na wyrost. Z półki tego reżysera polecam klimaty w 'The Celebration' i 'Submarino'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że na najlepszy film nie kandyduje obraz braci Coen Co jest grane,Davis?

Z tego co kandyduje wybrałbym Grawitację.Nie ze względu na treść,grę aktorów czy przesłanie.Ze względu na widowisko,na radość dla oczu.Podobne wrażenie miałem na premierze Odysei kosmicznej 2001 w latach 70.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowanie to całkiem porządne kino środka, ale jednak przynajmniej o klasę niżej niż np. taka Wadjda.

Grawitacja rozczarowała mnie, jako film. Problem samotności i walki z losem lepiej pokazuje All is lost.

Jako rozrywka sprawdza się również słabo (oj - gdziesz mu tam do takiego np. Hellboya!).

Efekty świetne - okej! Ale czy coś z tego wynika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno twierdziłeś przy okazji Blue Jasmin,że z filmu nie musi nic wynikać.Że nie musi mieć przesłania.

Grawitacja to po prostu niesamowity obraz Kosmosu,obraz od którego nie można oderwać oczu.Widowisko.

Czyż to nie jest kwintesencja kina?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacja to po prostu niesamowity obraz Kosmosu,obraz od którego nie można oderwać oczu.Widowisko.

Czyż to nie jest kwintesencja kina?

 

Problem w tym, że dla mnie tego widowiska nie ma. Film jest zasadniczo o niczym, a przy okazji jest przeciętnie prowadzony.

Nie widzę tu sprzeczności w stosunku do tego co wcześniej napisałem.

Może to zabrzmi jak truizm, ale ja po prostu lubię dobre kino ;-). Nie rozdzielam filmów na kino tzw. artystyczne i kino rodem z Hollywood. Film może być do tańca i do różańca...

Grawitacją jestem zwyczajnie rozczarowany, bo oczekiwałem - zwłaszcza po entuzjastycznych recenzjach - bardzo dobrego kina rozrywkowego (od momentu, kiedy Bullock dociera do stacji - staje się po prostu nijako).

 

ps. a poza tym wspominałem o efektach, które co prawda są ładnym dodatkiem, ale nie wprowadzają nic do filmu. Żadnej dramaturgii - ot ładnie się ogląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to właśnie nie jest film artystyczny!Ale jak się ma podobać skoro się nie podoba.Nie ma sprawy.Jak nie ma chemii to nic nie poradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnym zaskoczeniem jak dla mnie jest przyznanie siedmiu statuetek Grawitacji... i chociaż jeszcze nie obejrzałem tego filmu, to jednak nie stawiałbym i nawet nie pomyślałbym, że zgarnie on taką ilość Oskarów, a już na pewno nie zgadłbym, że zostanie ten obraz zwycięzcą w kategorii - 'najlepszy reżyser'. Wypowiem się szerzej, jak obejrzę film... Cała gala i ceremonia nawet mi się podobała, chociaż nie jestem entuzjastą Ellen DeGeneres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie zaskakujące niektóre wyniki "wielkiego rozdania" ...

 

O ile Cuaron mi się przewijał za Grawitację - choć nie liczyłem, że dostanie - to tym razem akademia postawiła chyba na ogrom pracy który miał do wykonania przy tym filmie ...

Zreszta sam film jest do ogladania TYLKO na I-Max i w 3 D ... ogladałem go 2 raz na DVD - i traci 90% ...

 

Zaskoczeniem jest oskar za 2 plan żeński ... za co? Nic tam nie gra ... ale byloby niepolityczne jakby nie czarny nic nie dostał.

 

Zdjęcia - no grawitacja ma świetne zdjecia - ale nijak się to ma do Dellbonela... przecież zdjecia w "Co jest grane Davis" to artyzm i sztuka na najwyższym mozliwym poziomie. Zrobic takie zdjecia... praktycznie samo "zastane" oswietlenie! A grawitacja to raptem rzetelna - trudna ale jednak tylko rzetelne rzemiosło.

 

A film - cóż ... jakie czasy taka akademia ... Syria ,Irak, Afganistam teraz Ukraina - musiał wygrac ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnym zaskoczeniem było natomiast zauważenie i nagrodzenie włoskiego filmu 'The Great Beauty' w kategorii 'foreign language film'. Sądziłem, że Akademia nie dostrzeże walorów artystycznych tego obrazu (ponoć ciężkiego w odbiorze) i poleci Oskarem w kierunku duńskiego 'The Hunt' albo co najmniej belgijskiego 'The Broken Circle Breakdown'. Są to tylko moje lużne przemyślenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że szkoda czasu na konkluzje. Trochę generalizuję. ale Oskary się skończyły wraz z pominięciem Morricone za muzykę do "Misji"...

Oskar za żeńską rolę drugoplanową to jakiś niewybredny żart.

Bez odbioru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie jest szkoda czasu na ciekawe tematy, więc konkluduję... poza tym jest to wątek o tegorocznych nominacjach i Oskarach... i myślę, że jeszcze nie czas na zamknięcie tematu, bo nie zdążyłem obejrzeć wszystkiego i wyrazić swojej opinii na forum. W przeszłości nie tylko muzyka z Misji była pominięta, ale też i całe filmy jak np. 'Once Upon a Time in America' albo chociażby, niedaleko 'Misji' szukając - 'The Killing Fields'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że żart prowadzącej o tym, że albo wygra Zniewolony albo wszyscy jesteśmy rasistami ustawił nagrody tej całej szopki :P Ponoć to pierwszy film w którym tak prawdziwie pokazano niewolnictwo, a mi się dłużył niemiłosiernie i pamiętam niego głównie patetyczne frazesy wygadywane przez głównych bohaterów, które tak dobrze znamy z wielu podobnych produkcji. Zresztą w wielu zakątkach świata, w niewiele lepszych warunkach egzystuje obecnie wielu wykorzystywanych ludzi, także dzieci, pracujących praktycznie za darmo.

Dla mnie najsłabszy film Steve'a McQueena, a do Głodu ( także ze świetnym Michaelem Fassbenderem) nawet się nie umywa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno twierdziłeś przy okazji Blue Jasmin,że z filmu nie musi nic wynikać.Że nie musi mieć przesłania.

Grawitacja to po prostu niesamowity obraz Kosmosu,obraz od którego nie można oderwać oczu.Widowisko.

Czyż to nie jest kwintesencja kina?

Nic dodać .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepszy obraz kosmosu zobaczę z mojego Celestrona SCT 8.

 

Ponoć to pierwszy film w którym tak prawdziwie pokazano niewolnictwo, a mi się dłużył niemiłosiernie i pamiętam niego głównie patetyczne frazesy wygadywane przez głównych bohaterów, które tak dobrze znamy z wielu podobnych produkcji.

 

Doczekaliśmy się takich czasów "liberalizmu" i "tolerancji", że media pomijają rasizm i propagandę w takim filmie, jak "The butler", choć przeczuwam, jakie byłoby ich stanowisko (zaangażowanie), gdyby "role" były odwrócone. I nie jest to tandetny populizm, o czym piszę, ale gorzka, szczera do bólu prawda. To przykre co w tym filmie robią, tacy biali aktorzy, jak Redgrave, Cusack czy Rickman.

"Zniewolony" jest zwyczajnie przeciętnym filmem. Porusza oczywiście wartki temat, ale robi to nieudolnie. Do poziomu filmu dostosowali się aktorzy, zwłaszcza czarnoskórzy. "Stonowana" gra Ejiofiora to żadna gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe Jak do tej pory nie zgadzam się z każdą Twoją opinią o filmach:). Wyjaśnij mi prosze co stanowi wg Ciebie o przeciętności Zniewolonego? Co McQueen zrobił nieudolnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij mi prosze co stanowi wg Ciebie o przeciętności Zniewolonego? Co McQueen zrobił nieudolnie?

 

Sposób opowiadania historii na poziomie harlequinowskim, pokazany w sposób powierzchniowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co w tym filmie jest "prawie" wybitne - to gra większości aktorów drugiego i trzeciego planu ... np. scena przy herbatce na ganku - kapitalna. Fasbeender czy Benedict Cumberbatch. Paul Dano i Paul Giamatti - chyba tylko dzięki nim ten film trzyma się kupy jako tako ... choć sama historia stanowiła naprawdę niezły punkt wyjścia do dobrego filmu ... gdyby - no włąsnie - nie jej harelquinowska (jak powiedział słusznie Meloman) narracja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.