Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich tu zaglądających i zapraszam do dzielenia się Waszymi opiniami , doświadczeniami na temat kabli tego producenta .

 

Cenię sobie te kable za jakość wykonania , dobrze skalkulowaną cenę i trwałość . Jednak to co posunęło mnie ostatecznie do założenia tego klubu są kable głośnikowe Qed Ruby Anniversary .

Kabel w moim systemie zastąpił Albedo Air 1 i wcześniejsze Equilibrium Aurora .

Poleciłem ten kabel kilu forumowiczom którzy podzielają moja o nim opinie .

 

Czyżby w końcu wysokiej klasy kabel za uczciwe pieniądze ?

 

Zapraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię Kolegi muda44, który polecił mi Qeda ruby. Nie zawiodłem się, za takie pieniądze głupio było nie spróbować.

Ciekawy splot, gruby przekrój.

 

Brzmienie bardzo wyrównane, lekko ocieplone, dobry bas. Kabel szybki, bez wad w tej cenie. Nawet jakby kosztował 2-3 razy więcej byłby warty zainteresowania się nim.

 

Porównywałem go z DNM Reson, Supra PLY 3,4, Chord Odyssey.

Edytowane przez Diamond33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby kosztował 2-3 razy więcej byłby warty zainteresowania się nim.

 

Nie pisz tego publicznie bo dostanie pudełko , koszulkę i inną cenę ;)

 

Z Qeda miałem kilka sztuk Qunex 1 i 2 . W cenie używanych fajne , uniwersalne kable .

Miałem też Silver Spiral i też dobry kabel .

Qunexy były robione kupę lat temu . Dużo ich wsadziłem do modyfikowanych klocków więc je " prułem " . Co ciekawe , mimo upływu lat miedź nie wykazywała śladów utlenienia .

 

 

Czy ten Ruby występuje też w wersji IC i jak się sprawuje ?

Nie znam takiego ale jak znajdziesz biorę z miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyżkę dziegciu przyjmiecie? Qed Silver Anniversary to jeden z dwóch kabli, które jednoznacznie źle wspominam. Odchudził mi brzmienie, a w zasadzie maksymalnie wyostrzył i wprowadził jakiś taki ogólny bałagan.

A tym drugim była audionova, tym razem nie za walory dźwiękowe, ale za ogólną jakość (bezjakość) wykonania - napisy z koszulek ginęły w oczach, wtyczki się ustawicznie rozkręcały (Moonwalk) lub wyłamywały (Quasarus chyba), a przejściówka DIN-RCA była odwrotnie zlutowana (zamienione kanały).

 

Na plus konfekcja Airloc - estetyczna i jakoś tak wzbudza zaufanie, bananki wyglądają solidnie.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyżkę dziegciu przyjmiecie?

Jasne !

XT daję do okablowania wooferów i z tego co wiem to Ruby to ewenement

 

A tym drugim była audionova, tym razem nie za walory dźwiękowe, ale za ogólną jakość (bezjakość) wykonania - napisy z koszulek ginęły w oczach, wtyczki się ustawicznie rozkręcały (Moonwalk)

Takie same mam wspomnienia . Wtyczki od razu wywaliłem a kabel czarniał w oczach .

Pudełko miał ładne :)

 

muda44 ,a te banany Eagle Cable Hollow Banana to u siebie zaciskałeś czy lutowałeś?

Lutowałem . Wycinałem tą sterczącą z boku blaszkę , kabel skręcałem i zalewałem od środka cyną tak żeby jej nieco wciekło pod izolację .

Ochroni to kabel przed korozją .

Cyna zwykła 60/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedalej jak w piątek rozmawialiśmy z kolegami, że ceny kabli osiagneły apogeum, żeby płacić za kabel tyle co za kolumnę do niego. A, że poszukujacy kabli głośnikowych do H-80 byłem wszyscy kumple w domu gospoarza się wstawili z wpisowym czyli wiadomo co ..:) i kabelkiem głośnikowym ze swojego sytemu do testów H-80. Przeleciały Cardasy, Nordosty i Tary labs i co i nic efekt wciąż niezadowaljacy szczególnie z perspektywy zakupu potęcjalnego kabelka który gra tylko wmiare akceptowalnie i kosztuje 8 tys. Kolega muda44 na zupełną inną okoliczność wymiany wzajemnych informocji polecił mi Qeda Ruby, myśle sobie co chłopu odbiło kabel za 35 zł do sytemu 30 k zł ale z drugiej strony chłop doswiadczony z niejdnego kabla muzyki słuchał. Pomyślałem kto nie ryzykuje ten nie żyje i zaiwestuję :) te 300 zł najwyżej stracę. Kabelek zakupiłem podłączam do sytemu (myśle sobie im staryszy jesteś tym głupszy kabel za 300 zł). Odsłuch, na dzień dobry opad szczeny to nie możliwe a jednak gra tak jak ma grać, czyli jednak da się zrobić kabelek za 35 zł/m bez audiofilskiego zadęcia z poziomem dźwięku na poziemie audiofilkich kabelków za kilka tyś. Nic tylko pofratulować Qedowi super kabelków które kosztują poprostu tyle ile powinien kosztować kable na rynku.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Qeda Ruby to za namową kolegi muda44 zakupiłem do swojego systemu i się bardzo mocno zdziwiłem.Kabelek

gra na poziomie Hotlina blue spiral,Furutecha u-2T wreszcie dobry kabel za dobre pieniądze,gorąco polecam.

Ciekawy jestem jak grają inne nowe kable Qeda np SIGNATURE REVELATION może ktoś ma doświadczenia,proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)
<br /> Qed Silver Anniversary to jeden z dwóch kabli, które jednoznacznie źle wspominam. Odchudził mi brzmienie, a w zasadzie maksymalnie wyostrzył i wprowadził jakiś taki ogólny bałagan.<br />

 

Że tak odniosę się do fragmentu powyżej ,co nie znaczy że ten kabel może znakomicie wpasować się do innego systemu.

Niech autor tematu nie pomyśli że wlazłem tu mącić.... Panowie jeżeli już piszecie o danym modelu kabla że się sprawdził / nie sprawdził to piszcie w jakim systemie !

Inaczej to psu na budę!

Pozdrówko.

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak odniosę się do fragmentu powyżej ,co nie znaczy że ten kabel może znakomicie wpasować się do innego systemu.

Ten kabel ma w sobie coś co bym określił spójnością i klasą .

Jest wszytko jak ma być a całość jest ze sobą spójna - powiązana . Bez dołów i takich tam.

 

 

Może ten kabel zażegna odwieczny spór przeciwników drogich kabli :)

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Napisano dziś, 23:15

Użytkownik rydz dnia 18.02.2014 - 23:06 napisał

Panowie jeżeli już piszecie o danym modelu kabla że się sprawdził / nie sprawdził to piszcie w jakim systemie !

 

Można sobie sprawdzić w opisie o mnie.

Taaak ? Każdy ma w "o mnie" napisane jaki ma system ? i że to z tym systemem były te kable podłączone ? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli już piszecie o danym modelu kabla że się sprawdził / nie sprawdził to piszcie w jakim systemie !

Inaczej to psu na budę!

 

Kef R900 z modem ( okablowanie woferów Qed XT , reszta Kimber 4TC , gniazda WBT , nowe wygłuszenie , zwrotnice Mundorf Silver Oil - tweeter , MCap , Supreme i Supreme rezystory dla średnicy ) co dało jeszcze większą rozdzielczość itd

Końcówka Xindak A600P , IC VDH First Ultimate MKII , Stream Magic 6 jako DAC i preamp .

Pioneer PD-9700 , Jplay , dysk do USB - jako źródła .

 

A teraz zamiast A600P Krell S300i i kabel XLR Equilibrium Turbine .

Tu i tu się sprawdza . Zresztą nawet nie myślę o jego wymianie i płaceniu tysięcy za coś minimalnie lepszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich.

To mój pierwszy wpis na forum. Właśnie zastanawiam sie nad kabelkami dla siebie. Dużo pozytywnego już przeczytałem na temat Qed Ruby a także o Hotline Blue Spiral. Podobno Blue spiral jest bardziej szczegółowy, jaśniejszy i bardziej dynamiczny. Interesuje mnie też Hotline Silver Spiral - podobno jeszcze jaśniejszy od Blue Spiral. Mam pytanie do forumowiczów znających te kable, jak one się mają do DNM Reson którego teraz posiadam i brakuje ewidentnie wg mnie basu, ale chodzi o bas z mięsem, dobrą kontrolą do dołu i kopniakiem. Wysokich mogło by być ciut więcej, coś bardziej przejrzystego niż teraz, 3D wskazane. Wzmacniacz to Ugoda a głośniczki to Usher V-601. Będę wdzięczny za porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

O ! wiadomo z czym był łączony .

Muda , znaczy się uniwersalny? :)

 

Zresztą nawet nie myślę o jego wymianie i płaceniu tysięcy za coś minimalnie lepszego ;)

Ja zostałem z Black Rhodium / Sonic Link i Infinity , a te za kilka tysięcy pojechały do Ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Też jestem posiadaczem przewodów marki Qed, co prawda budżetowych XTC lecz cenię sobie ich brzmienie w moim mini systemiku opartym na denonie m39 i głośników dali zensor 1.Nota bene te kabelki zyskały 5 gwiazdek w teście what hifi więc coś sobą reprezentują :)Ciekawi mnie czy podpięcie Ruby coś by nowego wniosło.Użytkownik Diamond33 testował je w porównaniu do Chord Oddyssey -ciekawi mnie na jakim systemie to się odbywało i jakie były różnice :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stanie maja tylko performance ze szpuli. Zadzwonie dzisiaj sie spytac czy maja cos jeszcze nie wprowadzone na strone. I jeszcze jedno czym sie roznia te wersje kabli, w necie widze ruby anniversary, ruby anniversary xt a na stronie qed jest ruby anniversary evolution.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda , znaczy się uniwersalny? :)

Nazwał bym mało wnoszący / psujący .

 

Muda44, a jak ze scena w tym kablu ?

Nie wiem jak mam Ci odpowiedzieć bo to głównie zależy od elektroniki i kolumn .

Kabel z banankami to koszt z 300zł więc żadne pieniądze i można samemu potestować .

 

Czy w przypadku bi-wirringu stosować te same kable na "górę i dół" czy kombinować z czymś innym ?

Teoretycznie góra powinna iść w cienkim kablu . Nie jestem zwolennikiem tego typu połączeń bo mogą pojawić się problemy ze spójnością i tonalnym zrównoważeniem w całym paśmie . Lepiej chyba te dodatkowe monety wsadzić gdzie indziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z moich systemów stereo mam bi-wirring na kablu Chord Odyssey-4 i kolumnach Harpia Marcus New

i jest zdecydowanie lepiej jak na pojedynczym kablu.

Zastanawiałem się właśnie czy zrobić to samo na tym samym kablu, na końcówce Xindaka czy może taniej na Qed-ie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy podpięcie Ruby coś by nowego wniosło.Użytkownik Diamond33 testował je w porównaniu do Chord Oddyssey -ciekawi mnie na jakim systemie to się odbywało i jakie były różnice :)?

'

System masz w opisie o mnie, Ruby dodał masy, dociążenia, ocieplił nieco brzmienie. A, że słucham czasami dość cięższej muzyki - to był strzał w 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post Mudy i Diamond.

Sami widzicie jak to z kablami jest.

Pozdrówko.

Ja bym napisał że nie odjął masy i nie odchudził brzmienia :)

Tak właśnie robił Albedo Air 1. Niby rozdzielczość ciut większa ale podbijał samą górą i nie miał tej spójności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie, kabelki zamówione no i oczywiście banany (Eagle Cable Hollow Banana)

 

Skusiłem się po waszych wpisach ,po testuję i obaczę co pójdzie do ludzi......300 stówki to nie tak dużo .a po sprzedaży obecnego będzie na waciki dla żony:)

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie, kabelki zamówione no i oczywiście banany (Eagle Cable Hollow Banana)

 

Skusiłem się po waszych wpisach ,po testuję i obaczę co pójdzie do ludzi......300 stówki to nie tak dużo .a po sprzedaży obecnego będzie na waciki dla żony:)

 

Napisz koniecznie później swoje wrażenia po odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.