Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44

Rekomendowane odpowiedzi

Odsłuch, na dzień dobry opad szczeny to nie możliwe a jednak gra tak jak ma grać, czyli jednak da się zrobić kabelek za 35 zł/m bez audiofilskiego zadęcia z poziomem dźwięku na poziemie audiofilkich kabelków za kilka tyś. Nic tylko pofratulować Qedowi super kabelków które kosztują poprostu tyle ile powinien kosztować kable na rynku.

 

Cena bywa wyznacznikiem jakości, ale to nie jest reguła. Z tego co piszesz wynika, że zaistniała zmiana była do tego stopnia spektakularna, jakbyś co najmniej wymienił kolumny.

Wpływ IC i kabelków głośnikowych to ok. 1-3% max.

 

Nie zamierzam się Ciebie czepiać, pytanie zadaję raczej z ciekawości. Szczeka opadła, bo? Co takiego niesamowitego usłyszałeś? Bas się podwoił? Wysokie tony uległy złagodzeniu i nabrały finezji i subtelności (to akurat by mnie w wypadku Twojego systemu nie zdziwiło), coś innego niesamowitego się wydarzyło?

 

Na początek witam wszystkich. Właśnie zastanawiam sie nad kabelkami dla siebie. Dużo pozytywnego już przeczytałem na temat Qed Ruby a także o Hotline Blue Spiral. Podobno Blue spiral jest bardziej szczegółowy, jaśniejszy i bardziej dynamiczny. Interesuje mnie też Hotline Silver Spiral - podobno jeszcze jaśniejszy od Blue Spiral. Mam pytanie do forumowiczów znających te kable, jak one się mają do DNM Reson którego teraz posiadam i brakuje ewidentnie wg mnie basu, ale chodzi o bas z mięsem, dobrą kontrolą do dołu i kopniakiem. Wysokich mogło by być ciut więcej, coś bardziej przejrzystego niż teraz, 3D wskazane. Wzmacniacz to Ugoda a głośniczki to Usher V-601. Będę wdzięczny za porównania.

 

Poprawić bas to możesz wymieniając kolumny. Jak chcesz baw się w wymianę kabli, ale w moim pojęciu to absolutnie nic nie da.

Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Szczeka opadła, bo?<br />

Zagrał naprawdę świetnie moim zdaniem lepiej od Cardasa Qadlinka który mi się podobał ale nie miał tej przestrzeni co bidniusi Ruby i lepiej od Tary tzn. z większym wypełnieniem basów i otwartością dźwięku z trochę mniejszą przestrzenią. Po prostu nie wierzyłem, że tani kabelek może aż tak dobrze zagrać. Cieszę się że go kupiłem bo od dziś będzie to kabelek do porównań co można więcej uzyskać w korelacji do ceny tak aby w końcu złapać właściwe proporcje cena/jakość bo drogie nie zawsze oznacza dobre a samo porównywanie ich przeze mnie do kabli za 500zł/ i za 1000 zł/m świadczyć, o jego klasie. I co jeszcze ważne jest to kabelek niezwykle zrównoważony i uniwersalny- na Denonie z dali 300 też nie wybrzydzał i grał świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ IC i kabelków głośnikowych to ok. 1-3% max.

Jak to wyliczyłeś ?

 

Miałem dwa przypadki u siebie gdzie interconect zmieniał brzmienie z poziomu " nie da się słuchać " do " ale to gra ! "

 

Poprawić bas to możesz wymieniając kolumny. Jak chcesz baw się w wymianę kabli, ale w moim pojęciu to absolutnie nic nie da.

Też tak myślałem do czasu jak Moonwalki zmieniłem na Equilibrium Aurora . Nie mogłem uwoerzyć że kabel może zdyscyplinować i poprawić dynamikę basu .

 

Nie zamierzam się Ciebie czepiać, pytanie zadaję raczej z ciekawości. Szczeka opadła, bo? Co takiego niesamowitego usłyszałeś? Bas się podwoił? Wysokie tony uległy złagodzeniu i nabrały finezji i subtelności (to akurat by mnie w wypadku Twojego systemu nie zdziwiło), coś innego niesamowitego się wydarzyło?

To jest KLUB dla osób które miały , mają , są zainteresowane kablami firmy QED a nie kolejny wątek o wpływie kabli na brzmienie .

 

Osoby zaśmiecające ten klub będą banowane !

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie twierdze, że Ruby jest najlepszym kablem jak trafię na kabel który zagra wybitnie i będzie w akceptowalnej cenie to go pewnie kupię ale czasami trzeba zrobić krok w tył (i zadać sobie pytanie Quo vadis, Domine) aby zrobić dwa kroki do przodu. Ruby może być dobrym kablem odniesienia aby nie popadać w paranoje i kupować kolego "DYT" za nie wiadomo jaką kasę i było właśnie pare % lepiej ale jak zgra tak, że będziesz miał wrażenie wymiany klocka to można spróbować bo inaczej to rzeczywiście lepiej przeznaczyć kase z DYT na jakieś inne audio.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam wpięte w mój system Qed-y XT-400, które zastąpiły Audioquesty Type 6+ (poszły do szuflady) i jestem z nich bardzo zadowolony, świetnie nadają się do lampy, natomiast miałem je wpięte również do Sony TA-F870ES i było za jasno i za ostro na górze, ale to jest moja subiektywna ocena osoby, która woli dźwięk lampowy, miękki, ocieplony i lekko zawoalowany, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kabelki za konfekcjonowane na etapie wygrzewania .Wszystko zrobione tak jak polecił założyciel Klubu,tylko banany w wersji gold .Krótsze odcinki wykorzystałem do zworków ,aby wykorzystać maksymalnie walory kabla.

Pierwsze wrażenie to zdecydowane ocieplenie całości ale poczekamy ..obaczymy....niech pogra.

Ogólnie jestem zadowolony:)

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stanie maja tylko performance ze szpuli. Zadzwonie dzisiaj sie spytac czy maja cos jeszcze nie wprowadzone na strone. I jeszcze jedno czym sie roznia te wersje kabli, w necie widze ruby anniversary, ruby anniversary xt a na stronie qed jest ruby anniversary evolution.

 

Dlatego warto wyjaśnić wszystkim zainteresowanym, że słuchają/ mogą słuchać prawdopodobnie dwóch różnych, choć b. podobnych kabli QED. :)

 

1. QE1315 RUBY ANNIVERSARY EVOLUTION - to ten dostał nagrodę WHAT Hi-Fi!

 

http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DLA_DOMU/QED/PRZEWODY_AUDIO_-_GLOSNIKOWE_QED/QE1315__RUBY_ANNIVERSARY_EVOLUTION_?s1=1

 

http://www.whathifi.com/review/qed-ruby-anniversary-evolution

 

 

2, QE1310 RUBY ANNIVERSARY

 

http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DLA_DOMU/QED/PRZEWODY_AUDIO_-_GLOSNIKOWE_QED/QE1310__RUBY_ANNIVERSARY_

 

http://www.whathifi.com/review/ruby-anniversary

 

Kable różnią się trochę budową, wersja Evolution:

..." The famed X-Tube technology is still at the core but with the conductor spacing slightly increased which further reduces distortions caused by cable capacitance. Or, if you're not quite as au fait with the technical side of things, a lively, yet warmer listen is how we found it to be when we gave it a listen..."

 

Pomiarowo wg producenta wersja QE1315 ma mniejszą reaktancję pojemnościową: 33.4pF/m kontra 34.4pF/m w QE1310, ale większa induktancję: 0.61uH/m kontra 0.50uH/m w QE1310.

 

Na QE1310 widziałem w GB 50% rabat. :)

Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem w historii aukcji , a to co ja kupiłem nazywało się Kabel głośnikowy QED Ruby Anniversary XT

 

XT - trzecia wersja ?

:)

W takim razie trzeba będzie porównać z Evolution :)

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem sobie kupić 3 kabelki RCA do decków więc szału nie oczekiwałem .

Pomyślałem , a co mi tam - QED .

I znowu meksyk !

Chciałem kupić Performance a tu się okazuje że jest Performance , Performance Graphite i biały Performance :)

Kupiłem te " normalne " Performance .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja ...

Na moim jest napisane tylko RUBY ANNIVERSARY .

Czy na EVOLUTION jest ten napis EVOLUTION ?

 

Na moim jest napisane RUBY ANNIVERSARY EVOLUTION

Koledzy a może ktoś napisze coś o kabelkach głośnikowych

QED SIGNATURE REVELATION może warto by było sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam gł. Signature Genesis w swoim systemie od kilku miesięcy.

-Wzmacniacz:Mingda MC-368BSE

-Kolumny:Esa Neo 3se

-Dac:Audiolab M-dac(jako transport onkyo dx 7711,denon dcd 720 bądź laptop)

-IC reference

 

Co prawda nie odsłuchiwałem zbyt wielu kabli w tym przedziale cenowym jednakże ten qed okazał się strzałem w dziesiątkę.

Otrzymałem wszystko na czym mi zależało w tym zestawieniu. Mianowicie dość szybki,miękki,dobrze kontrolowany bas,

dobrze nasyconą,mocną,barwną ale nie przesadzoną(nie cukierkową) średnicę oraz nieźle rozdzielczą,wyrazistą górę. Co się rzuca pierwsze w uszy przy tym kablu to bardzo dobra przejrzystość i szczegółowość.

Polecam z czystym sumieniem jednak trzeba pamiętać że kabel ten odchudza nieco brzmienie(na czym akórat mi zależało)i może nie zgrać się w każdym systemie. Odchudza oczywiście jeśli chodzi o obfitość niskich tonów(mniej ale za to odpowiednia kontrola i szybkość)oraz samą średnicę(nieco ją "rozgęszcza" staje się bardziej przejrzysta).Jeśli chodzi o wysokie tony to jest ich sporo i należy uważać przy jasno grających kolumnach i wzmakach żeby nie przedobrzyć.

 

Próbowałem wcześniej tych kabelków u siebie w zestawieniu 2xAudiolab 8200MB,pre M-dac,focal 826V oraz z Naimem Nait 5si i niestety się nie sprawdziły. W obu przypadkach nie za bogato na średnicy,dość sucha i męcząca na dłuższą metę góra.Lepiej sprawdzały się "cieplejsze" kabelki.

Edytowane przez tecnoselfrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim dość budżetowym systemie QED Performance Graphite rozjechał wszystkie interkonekty do 150zł...

 

mirunias38 - mam przewody zakończone Hollow Banana - rewelacyjne i tanie wtyki :) Polecam wersję złoconą, zdaje się być lepsza. Ogólnie po założeniu tych bananów system gra idealnie tak samo jak z gołymi, świeżo odizolowanymi kablami - i o to chodzi! :) Testowałem sporo tanich bananów (umówmy się - tanie i ciężkie to na pewno stal, aluminium itp) i każdorazowo po ich założeniu było tylko gorzej. A istotnie wtyki są potrzebne (gołe przewody bardzo szybko się niszczą i utleniają). Jak by ktoś miał wątpliwości - polecam! W tej cenie na pewno nie ma nic lepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście,pisałem i czytałem z telefonu,przepraszam

 

WHF twierdzi,że Anniv. Evolution poprawia niedoskonałości Anniv. i dał mu 5 pięć gwiazdek w m-ce 4ch.Wiadomo jak w z gwiadkami bywa,zwłaszcza w tym piśmie. Po 2gie, w systemie odsłuchowym mieli piec o nierównomiernej charakterystyce przetwarzania :-)(dół i góra).Stąd może w konkluzji piszą,że nie należy polecają go do jaśniejszych systemów.Czyli u mnie raczej odpada.....Pozostaję przy Audiomice i Linn'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To CAŁE z 300zł żeby się przekonać :)

Miałem Hot Line Blue Spiral i porównywałem oba . Blue Spiral z tego co wiem jest określany jako przejrzysty kabel . Niektórzy porównują go nawet z Red Dawn .

U mnie w stosunku do Qeda był minimalnie jaśniejszy .

MINIMALNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie mozliwe zawsze gram na golych kablach

Też tak robiłem ale te bananki dają radę i są śmiesznie tanie .

powyzej Muda wskazal na to czego sie balem

Ty nie czytaj co piszę tylko sam sprawdź ;)

Ja rozumiem jak byśmy pisali o wybitnych kablach za 1000zł to można się zastanowić ale w tej cenie nie spróbować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Ruby QE 1310 czy QE 1315 i jakie są wrażenia :) ?

 

Kupiłem QE 1310 dwa ostatnie odcinki za 25 zł metr..miało być 2x 2.5 m a było 2 x 3.1 m pomylili się:) ...więc skorzystałem i część poszła na zworki.Wrażenia bardzo na plus ,czyli jak za takie pieniądze to brać i oczy zamykać .Ogólnie to jestem w czasie zmiany części systemu (wzmacniacz,głośniki) ale coś tam napiszę.

Kabel dość szczegółowy z fajną przestrzenią nic przesadzone, wszystko na swoim miejscu .Średnica wyraźna nie przesadzona ,co do odchudzenia dźwięku nie za obserwowałem tego, ale każdy system odbierze to inaczej.Co do basu to na pewno jest to szybki,zwarty i nie zamula.

Ogólnie to czekam na Lampę (przesiadka z tranzystora) pewnie wrażenia będą inne ..zobaczymy.

Podsumowując,miałem kable różne zawsze sugerowałem się ceną np.Nordost Blu-heven-Red-dawn-Hejmdal i to był błąd......

Porównywałem Helmdal z QE 1310 i powiem że z butów to mnie różnica nie wyrwała .Normalne jest że Helmdal zagrał lepiej ,ale czy wart aż takich pieniędzy...jak dla mnie nie....poszedł do ludzi a w kieszeni zostało na waciki dla żony:)

Tak sobie myślę że jak by ten kabel ubrać w ładne wdzianko ,za konfekcjonować go ładnymi bananami,ładnie opakować to można go zaliczyć do przewodów z dużo wyższej półki ...TO PEWNE.

Ja za ryzykowałem i nie żałuję:)POLECAM WSZYSTKIM

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.