Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem QE 1310 dwa ostatnie odcinki...

Patrząc na podawane przez producenta lepsze parametry też bym brał QE 1310. ;)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na podawane przez producenta lepsze parametry też bym brał QE 1310. ;)

Sądze, że QE 1310 i 1315 są bardzo zbliżone do siebie kabelki :) pewnie każdy z nich wart posiadania a mniny gości przy testach porównawczych nie do zapomnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a może ktoś napisze coś o kabelkach głośnikowych

QED SIGNATURE REVELATION może warto by było sprawdzić

Kupilem te kabelki w celu okablowania wew.kolumn,ale zanim tam trafily,pozyczylem koledze ,ktory testowal je na swoim marantzie 7001ki i elakach.Jego sprzet spiety jest qedem aniversary xt,po podmiance na mojego revelationa stwierdzil,ze poprawie ulegla ogolna kultura grania ,charakterem przypominal aniversara ,ale wszystko bylo bardziej dopracowane,scena obszerniejsza pojawil sie niski sprezysty bas,i inne te audiofilskie bajerki.

Najlepsze bylo jak wrocil do swoich xt.Dopiero byla odczuwalna roznica ,odechcialo mu sie sluchania muzy,mowil ze jego aniversary przy revelationach to takie" pitu pitu".

Jesli chodzi o moje odczucia (pisze o wew.okablowani),to potwierdzam,mam go na basie i srednich i jest wysmienity w porownaniu do jego poprzednikow(jantzen solidy,supra 3,4ply,aniversary xt)

Kolega muda44 jak masz mozliwosc to sprobuj podmienic te xt na revelationy,fajnie bylo by poznac twoja opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem,dzkb

Chodzilo mi raczej o dolne rejony 4ch cyfr.Do tej pory nic nie pobilo kabla michelangelo Digix2

Tyle bym nie dał za taki kabel . Moim zdaniem oczywiście lepiej kupić USB Belkina i program Jplay albo dołożyć do lepszych kolumn lub moda obecnych .

 

Kolega muda44 jak masz mozliwosc to sprobuj podmienic te xt na revelationy,fajnie bylo by poznac twoja opinie:)

Tak to już jest że zawsze można lepiej .

XT nie podmienię . Kolumny są zrobione na najwyższym poziomie i nie będę ryzykował uszkodzenia lakieru przy wyciąganiu przetworników . A te są duże , ciężkie i łatwo coś uszkodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

do waszych porównań niedrogich i dobrych kabli czyli QED, chciałbym dorzucić rywala : dla odmiany Jmantzen 2,5 m srebrzony (oddzielnie trzeba kupić żyłę białą i czerwoną) - koszt total 1 m - 53 pln .

Słuchał ktoś ?

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i proszę o podpowiedź.

Jaki interkonekt Qed polecacie do połączenia wzmacniacza Arcam A85 + Arcam rDAC. Kolumny to monitory od Sonus Olivy na Seas U18RNX/P i 27TBC/G. Zródło Laptop Foobar+Asio/Kabel USB Belkin - polecony przez Mudda44 - bardzo dobry kabelek za śmieszne pieniądze.

Lubię spokojny i neutralny dźwięk. Bardzo nie lubię gdy kabel pcha średnicę do przodu. Bardzo fajnie zagrał u mnie VDH The First pierwsza edycja z porcelanowymi wtykami. Niestety za drogi.

Mój budżetu to 120zł. Oczywiście w grę wchodzi kabel z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię spokojny i neutralny dźwięk. Bardzo nie lubię gdy kabel pcha średnicę do przodu. Bardzo fajnie zagrał u mnie VDH The First pierwsza edycja z porcelanowymi wtykami. Niestety za drogi.

Mój budżetu to 120zł. Oczywiście w grę wchodzi kabel z drugiej ręki.

Używany Qed Qunex 2 albo VDH The NAME . Raczej ten drugi

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QED - jak wiadomo - to nie tylko kabelki, miałem kiedyś wzmacniaczyk tej firmy, ale jakoś szału nie było:-)

post-18352-0-43360400-1395513580_thumb.jpg

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łyżkę dziegciu przyjmiecie? Qed Silver Anniversary to jeden z dwóch kabli, które jednoznacznie źle wspominam. Odchudził mi brzmienie, a w zasadzie maksymalnie wyostrzył i wprowadził jakiś taki ogólny bałagan.

 

Mam dokładnie takie same odczucia - najgorszy kabel jaki miałem:( Ale cena też właściwie groszowa. Absolutnie nie do jasnych systemów.

 

(do Rydza: w systemie jak w "o mnie".)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ruby jest naprawdę wyczynowym kabelkiem spruj 130 zł to nie majątek (ja go oceniam wysoko) wiadomo w każdym systemie może zagrać różnie ale jak można zauważyć w opiniach absolutnie niezależnych użytkowników u wszystkich sprawuje się bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po ponad tygodniu używania czas na spostrzeżenia.

Rzeczywiście z marantzem nie jest za ostro. W porównaniu z monitor athmos 195 air silver dźwięk jest ocieplony.

Inakustik był bardziej natarczywy, raczej dynamiczniejszy... Bas z Qed Ruby jest "większy" według mnie.

Scena raczej pozostała bez zmian. Najwięcej plusów zyskał ruby przy odsłuchach rocka i metalu.

Generalnie zmiana znaczna i na plus.

Kabel zostaje u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tu zaglądających i zapraszam do dzielenia się Waszymi opiniami , doświadczeniami na temat kabli tego producenta .

 

Cenię sobie te kable za jakość wykonania , dobrze skalkulowaną cenę i trwałość . Jednak to co posunęło mnie ostatecznie do założenia tego klubu są kable głośnikowe Qed Ruby Anniversary .

Kabel w moim systemie zastąpił Albedo Air 1 i wcześniejsze Equilibrium Aurora .

Poleciłem ten kabel kilu forumowiczom którzy podzielają moja o nim opinie .

 

Czyżby w końcu wysokiej klasy kabel za uczciwe pieniądze ?

 

Zapraszam .

Potwierdzam, że kable warte uwagi. Zakupił je mój kolega i jest zadowolony, grają spójnym, gładkim dźwiękiem, niedługo pożyczę i ocenię w moim systemie. Oglądając budowę to widać że Qed dobrze odrobił pracę.

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kupiłem właśnie QED SIGNATURE REVELATION i powiem że nazwa jednak do czegoś zobowiązuje ,miałem wcześniej kable Jantzen'a ,płaską plecionke,solida 17-20 i srebrzonke .Po zmianie na Qed poprawiła sie jak już kolega slasz11 wspomniał kultura dźwięku ,bardziej jest wszystko poukładane nie tracąc dynamiki.Nie mam porównania z innymi kabelkami innych firm bo moje doświadczenie jest bardzo skromne ale Qed gra bardzo klarownie.Jakby ktoś miał ochote i możliwość i sie nie obawiał wypożyczyć jakiś kabli to chetnie wypróbuje w moim systemie ,bo tak naprawde nie wiem w którym kierunku sie udać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

ja mam qeda ruby to nie mozliwe ale gra lepiej od atlasa hyper 2.0 !!!! o wiele lepiej bas z takim dołem przejrzystośc dynamika to jest to wspaniale ! wspaniale super bajka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.