Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44

Rekomendowane odpowiedzi

a co to za różnica co zastąpiły? Słuchać trzeba uszkami (i to swoimi) a opinie najlepsze są swoje.

To prawda, że miksonowi dziwnie się napisało, jak to mówią "jeden woli córkę, drugi teściowej dziurkę":)

 

ps. co nie zmienia faktu, że te qedy za 30zł są na pewno interesującym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za różnica co zastąpiły?

Chyba jednak jest bo piszemy o kablu za 35zł/metr który lepiej gra od kabli po kilka stów za metr . A czegoś takiego jak w tym bajzlu siedzę jeszcze nie było .

To prawda, że miksonowi dziwnie się napisało, jak to mówią "jeden woli córkę, drugi teściowej dziurkę":)

Na początek qed są fajne, zwłaszcza do kina domowego.

Miałeś Ruby ?

Nie twierdze że się wpasują w każdy system jednak ja po ich posłuchaniu nie dam grubych tysięcy za trochę lepszy kabel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />Chyba jednak jest bo piszemy o kablu za 35zł/metr który lepiej gra od kabli po kilka stów za metr .<br />

 

Gdzie gra lepiej ?, z jakim systemem gra lepiej? bo systemów jest od pyty , i od niego tym samym w X systemie może być lepszy taki za 10 zł albo i za " pińć " :)

 

Zaraz będę pewnie "pogoniony " w tym wątku , jak i kable Qed. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie gra lepiej ?, z jakim systemem gra lepiej? bo systemów jest od pyty , i od niego tym samym w X systemie może być lepszy taki za 10 zł albo i za " pińć " :)

Piszesz bo piszesz czy chcesz się dowiedzieć ?

Jak to drugie to część informacji masz w tym wątku , masz wpisy forumowiczów którzy go kupili więc pytaj formalnie albo na PW .

A i tak nic i nikt nie zastąpi Twoich uszu , sprzętu , akustyki , muzyki i preferencji .

Sam spróbuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz bo piszesz czy chcesz się dowiedzieć ?

Jak to drugie to część informacji masz w tym wątku , masz wpisy forumowiczów którzy go kupili więc pytaj formalnie albo na PW .

A i tak nic i nikt nie zastąpi Twoich uszu , sprzętu , akustyki , muzyki i preferencji .

Sam spróbuj .

A moje pytanie jest takie NA ch*j to Forum???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie jest takie NA ch*j to Forum???

 

Po to żeby, ktoś mogł Ci coś zasugerować. Skąd mamy wiedzieć jak się ten kabel spisze w twoim systemie? Ja go miałem na wypożyczeniu i przy najbliższej wizycie w Gdańsku kupie go na pewno. U mnie spisał się na piątkę z plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie jest takie NA ch*j to Forum???

Najpierw trzeba poczytać co inni piszą i najczęściej trafnie zadać pytanie, aby otrzymać sensowną odpowiedź.

Jak nie wierzysz we własny słuch, to porady Kolegów z forum nic Ci nie pomogą.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Każdy system jest inny i kable trzeba dobierać możliwe ale mi z jankiem ms_34d to już tak zostanie bo to kabel tani a gra super !!! Nie bedę pisal ci jakie spostrzeżenia bo każdy ma swoje uszy i resztę sprzętu zgoła odmienny!

 

Należy pamiętać że najpierw jest synergia sprzętu a potem dobieramy kabelki

 

Ktoś na forum mi polecił do lampy abym spróbował i tak też zrobiłem bo to nie majątek i to był strzał w dziesiątkę a moze faktycznie te kabelki są uniwersalne... no i robią wrażenie solidnych grube i rzetelnie wygląda plecianka w kablu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kazdy sluchał 100 różnych wzmaxniaczy,kabli,CD,DAC,itd.wiec chyba po to to forum żeby sie spytać co i jak sie z czym je.Więc moje pytanie jest proste(jaka jest różnica w dzwięku).I prosze nie mówić ze każdy system jest inny i każdy słuch ma inny bo to prawda,ale jak ktoś testował te kable na jednym systemie to na innym różnica bedzie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kazdy sluchał 100 różnych wzmaxniaczy,kabli,CD,DAC,itd.wiec chyba po to to forum żeby sie spytać co i jak sie z czym je.Więc moje pytanie jest proste(jaka jest różnica w dzwięku).

Jak ktoś będzie wiedział to Ci odpowie i niepotrzebne są wpisy tego typu

A moje pytanie jest takie NA ch*j to Forum???

.I prosze nie mówić ze każdy system jest inny i każdy słuch ma inny bo to prawda,ale jak ktoś testował te kable na jednym systemie to na innym różnica bedzie taka sama.

Nie do końca bo ktoś może je porównać na klamotach za 5000 i 50000zł . Tu i tu odczucia mogą być całkiem inne a na pewno w innym zakresie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego zabłysnąłeś. Poczytaj uważnie, choćby wpisy założyciela tematu. Dowiesz się wtedy jakie kabelki u niego zastąpiły "te kable do kina domowego".

 

przerobiłem tone kabli z przedziału do 100za metr, miałem qedy tube300 , xt, micro te płaskie pewnie nie znasz bo już dawno wycofali, zwykłe plecionki , fajne kable ale nie zrobiły na mnie wrażenia ponad normę. To co zastąpiły u kogoś nie jest wymiernikiem dla mnie.

Moje uszy i mój zmysł słuchu nie chciały do nich wracać. Budżetowa półka nic więcej. Chord dla mnie ciekawsze kable robi.

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a muszę go mieć? Nie przepadam za kablami typu skrętki drobnych nici, pozornie są przyjemne i czytelne ale prawie w każdym kablu który miałem u siebie na własność czy testowałem zachodziła zbieżność cech które staram się omijać czyli pewne uproszczenie przekazu i zamazanie detalu. Jedynie fajny system ma qed w zaciskaniu konfekcji.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a muszę go mieć? Nie przepadam za kablami typu skrętki drobnych nici, pozornie są przyjemne i czytelne ale prawie w każdym kablu który miałem u siebie na własność czy testowałem zachodziła zbieżność cech które staram się omijać czyli pewne uproszczenie przekazu i zamazanie detalu. Jedynie fajny system ma qed w zaciskaniu konfekcji.

 

Świetnie!!!

Nie ma to jak wypowiedzi o kablu którego sam nie testowałeś.

Gratulacje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a muszę go mieć?

Oczywiście że nie .

Wiem że testowałeś wiele kabli bo i sam niejednokrotnie wpadałem na Twoje opinie a i na PW coś tam kiedyś się pytałem ale nierozsądnym jest pisanie o wszystkich kablach firmy mając jedynie kilka modeli .

A chodzi o ten jeden konkretnie model który jak tu wyczytasz jest wyjątkowy i to właśnie nie w swojej klasie ale wybija się wśród dużo , dużo droższych kabli i to w wielu systemach.

Dlatego dostałem bodziec do założenia tego klubu . Cieszy mnie że przez moją krucjatę rośnie grono coraz to nowych właścicieli bardzo dobrych kabli bez napompowanych ideologii i w normalnej cenie .

Nie przepadam za kablami typu skrętki drobnych nici, pozornie są przyjemne i czytelne ale prawie w każdym kablu który miałem u siebie na własność czy testowałem zachodziła zbieżność cech które staram się omijać czyli pewne uproszczenie przekazu i zamazanie detalu.

Cenię sobie rozdzielczość i omijam szerokim łukiem kable które coś upraszczają .

Fenomen tego kabla jest idealna równowaga tonalna , barwa , rozdzielczość i to czego brakuje w tanich i droższych kablach a jest w kablach najdroższych - spójność .

Spróbuj , cena 200-300zł jest wartą spróbowania .

Jedynie fajny system ma qed w zaciskaniu konfekcji.

Może pomysł i dobry ale jednak powietrze dostaje się w okolicach miejsca zaciskania i zastanawiam się czy nie wpływa to na korozję ..

Ja wybrałem jednak lut .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tego kabelka w stosunku do jakości jest bardzo dobra i jak pisał muda44 największą zaletą jest znakomita spójność przekazu i wyrównanie przenoszonego pasma od dołu do góry.

Wpinałem je też do mojego systemu i grały bardzo poprawnie, tak samo jak u kolegi który je kupił i był mile zaskoczony kulturą przekazu.

Wadą jest duża sztywność.

I piszę tu o Qed Ruby.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

< Zródło Laptop Foobar+Asio/Kabel USB Belkin - polecony przez Mudda44 - bardzo dobry kabelek za śmieszne pieniądze.

 

 

O który model Belkina USB chodzi?

 

To dokładnie BELKIN F3U154cp4.8M

 

...a QED Ruby przedtem na wypożyczeniu, a teraz już w moim systemie na stałe. Kupiłem w Gdańsku w salonie DENONA za 28zł/m! Cena promocyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.