Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz przepoiłem Qeda na górę i jest ok. Trochę poprawiła się góra - do zaakceptowania, zrobiła się bardziej szczegółowa można by powiedzieć jak z lampy, czyli niezbyt ostro można by powiedzieć miło.

To chyba wszystko co można wyciągnąć z tego Rubyego ( co możne dać im zasilanie z Onkyo.

Co do basu to jest ok. Dali 850 robią niezła robotę.

Zakup wzmacniacza planuje później zakupić (wykańczam dom i na zabawki trochę brak kasy).

Natomiast ampli Onkyo TX NR 905 w kinie domowym nawet daje radę jest ok, ma najlepszy dźwięk z tego przedziału cenowego (oczywiście dla mnie).

Dlatego tak usiłuje wycisnąć z mego Onkyo w stereo co się da (dlatego testuje rożne kabelki).

Mogę powiedzieć iz kabelek wpięty w górne zaciski daje najlepsze efekty odsłuchowe.

post-65441-0-88188200-1485701690_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

posiadam Rotel RA 930ax podłączony z Technics sl-ps770d interkonektem Bandridge, wcześniej miałem Melodika Purple Rain MD2R05 ale brzmieni mi nie odpowiadało - słaba dynamika. Bandridge jest w tej kwesti lepszy.

Chcę kupić inny interkonekt, zależy mi na dobrej dynamice, wyraźnym czytelnym basie i średnicy oraz bardzo wyraźnej szczegółowej górze.

Znalazłem INTERKONEKT STEREO QED PERFORMANCE AUDIO. Czy ten kabel spełni moje oczekiwania w/w sprzęcie? miał ktoś z nim do czynienia? Czy zostać z tym co mam?

 

kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechoem pomyśl o jakiejkolwiek adaptacji akustycznej swojego pomieszczenia. Przy gołych ścianach, które widać na jednym ze zdjęć, nie pomogą ci żadne super kable, ani pakowanie kasy w sprzęt. To po prosu nie może dobrze grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po dalszej zabawie z kabelkiem Qed Ruby , Dali 850 i Onkyo TX-NR 905 najlepsze efekty osiągnąłem przez

- QED Ruby na dolne zaciski głośnikowe,

- QED SILVER ANNIVERSARY xt zworki pomiędzy dolnymi a górnymi zaciskami głośnikowymi.

 

Pozostawienie jednak kabelków zasilających na dolnych zaciskach daje najlepsze efekty odnośnie niskich tonów - wpięcie w górne trochę obcinało basy,

natomiast zastosowanie zworki w postaci Qed silver dalo najlepsze efekty odnośnie góry, zrobiła się jeszcze bardziej otwarta, szczegółowa a zarazem delikatna.

I chyba to wszystko co mogłem wyciągnąć z QED Ruby.

post-65441-0-86078400-1486222964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich zainteresowanych kablami Qed Ruby Aniversary-mam na zbyciu 2x2.5m zakonczone bananami, stan idealny-140 zl priv.

 

Witam Wszystkich zainteresowanych kablami Qed Ruby Aniversary-mam na zbyciu 2x2.5m zakonczone bananami, stan idealny-140 zl priv.

 

Jestem zainteresowany Wed aktualne

 

Witam Wszystkich zainteresowanych kablami Qed Ruby Aniversary-mam na zbyciu 2x2.5m zakonczone bananami, stan idealny-140 zl priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Myślę, że najlepiej zrobi jak za kable zabierzecie się na koncu. Szkoda Waszego czasu. W kinie domowym dobra jest najprostsza miedz beztlenowa.

Szkoda pieniedzy.

 

Gdybyś miał jakiś wzmacniacz, choć troche zadbał o akustykę wtedy szukanie przeskoków między kablami miałoby sens. Kable ZAWSZE na końcu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te odpowiedzi wyżej to do mnie, to odpowiem. Mam wzmacniacz, akustyka jest dobra, ustawownie kolumn optymalne, różnicę miedzy kablami słyszę.

Wiem,że koszt zmiany kabli jest niewspółmiernie wysoki w stosunku do efektów, ale traktuję to jako kropkę nad i. Nie chcę zmienić charakteru brzmienia,tylko je doszlifować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony recenzjami postanowiłem kupić kable Qed Ruby. Celuję w używane, ale jeżeli się nie uda to za jakiś czas pewnie skusze się na nowe. I tu mam pytanie, na aukcjach cena waha się od 33 do 43 zł za metr. Skąd taka różnica, czy nie natnę się na podróbki? Jest jakieś sprawdzone źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ma jedno pytanie, czy ktoś może porównać QED Ruby do CHORD CARNIVAL SILVERSCREEN? Rozważam jeden z tych dwóch kabli, ma grać z Musical Fidelity e10 +e60 + Acoustic Energy EVO 3. Zależy mi na dodaniu odrobiny przejrzystości i szybkości, oraz na lepszej scenie. Nie chciałbym jednak za bardzo wyeksponować góry i nie stracić nic z ciepła średnicy i basu. Dodam tylko, że Chord Rumor 2 nie podszedł mi w tym systemie, za bardzo odchudził dźwięk, szczegułów na gorze było dla mnie za dużo. Obecny kabel to Klotz LY225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elduce

Weż sobie posłuchaj Qeda Rubyego. Dostaniesz to co potrzebujesz. Ale prawdziwe brzmienie ( uzyskasz) jak kupisz nowe te kabelki po około 3 tygodnie przy normalnym graniu ( średnio koło 1 godz. dziennie lub mniej). Mnie on się otworzył mniej więcej po takim okresie czasu.

 

Klotz jest bardzo bardzo ciemnym kablem też go przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nic nie stoi na przeszkodzie aby używać QED Ruby bez konfekcji? Czytałem gdzieś, że ze względu na skomplikowana budowę lepiej jak są zaciśnięte we wtykach bananowych za pomocą prasy. Zazwyczaj po prostu odizolowuje końcówkę i wkładam bezpośrednio w zaciski. W kolumnach bezpośrednio w oba zaciski pozbywając się blaszki złączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno kable mają stosunkowo gruba wiązkę. czy to prawda?

Wcale nie mają grubej wiązki, tylko kable oplecione są wokół "plastikowego pręta" i od zewnątrz pokryte izolacją. Wycinasz ten pręt ze środka i wchodzą bez problemu. Osobiście dziwię się popularności tych kabli bo dla mnie są może efekciarskie, ale całkiem przeciętne w brzmieniu. W moim odczuciu brakuje im porządnego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz lepsze kable w tej cenie?

Osobiście po odsłuchu wybrałem Melodikę, 4 żyły do Bi-wiringu. Jak komuś zależy na dokładnym symbolu to odszukam. Teraz nie pamiętam. Przynajmniej zrobiona jest z grubej miedzi, a nie plastiku co moim zdaniem słychać w niskich tonach. Ogólnie różnice były mało znaczące, dlatego przypuszczam, że jeśli ktoś nie dokłada filozofii to większość kabli w tej klasie cenowej zagra podobnie, byle bas był zrobiony z grubej wiązki dobrej miedzi beztlenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam Kolegów

 

mam do upłynnienia interkonekt QED Signiature Subwoofer 3m.

 

http://allegro.pl/qed-signature-subwoofer-3-metry-i6780767563.html

 

 

juz go wystawiałem, jakby co jestem do dyspozycji. Aukcja moje małżonki:D

 

pozbywam się subwoofera więc i kabli.

 

 

pozdrawiam

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Oj tam, bez przesady :)

A przy okazji, gdybym zechciał zamienić głośnikowy Ruby (taki kaprys, albo pogoń za nowym), to w cenie 80 zł za metr co wybrać: Melodika Brown Sugar czy postawić na VdH CS-122 Hybrid? Chciałbym mieć bardziej plastyczny środek, wokale, te sprawy ;) I żeby nie stracić przestrzeni. Moje focale są na górze odrobinę utemperowane (zmiany w zwrotnicy, m.in. węglowy rezystor na tweeterze) i nie chciałbym jej gasić nadmiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.