Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, kopaczmopa napisał:

Kwestia systemu. U mnie Clearway gral za lekko i zamazywal szczegoly, choc w parze z Qed Reference 40 gral naprawde niezle, Odyssey byl narwany ale Clearway uporzadkowany. Trafil do malego systemu razem z Qedem, w duzym wole Harmonixa 120 Improved i Chorda Anthem.

120 Improved miałem i zastąpiłem je Cardasami Clear Reflection za duże pieniądze i te właśnie zastąpiłem Clearway ale zaznaczam - bez wtyczek !

Co ciekawe , kolega który po mojej rekomendacji i zakupie  CS-120 też później kupił Clearway i też na nich gra .

Tak czy inaczej , warto je sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
6 godzin temu, Sine Metu napisał:

Ale warto dać 900 zł? Ktoś ma może te kable w użytkowaniu ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Ale warto dać 900 zł? Ktoś ma może te kable w użytkowaniu ?
Przecież nikt ci nie broni dać za nie i 9 tys zł, tylko że ktoś Cię ordynarnie oszukuje. A tobie nawet nie chce się sprawdzić linka który ci podałem.

https://www.qed.co.uk/qed-x-tube-400-cable.html - to jest XT-400.

https://www.qed.co.uk/qed-revelation-cable.html - a to jest kabel z serii Signature.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Sine Metu napisał:

Przecież nikt ci nie broni dać za nie i 9 tys zł, tylko że ktoś Cię ordynarnie oszukuje. A tobie nawet nie chce się sprawdzić linka który ci podałem.

https://www.qed.co.uk/qed-x-tube-400-cable.html - to jest XT-400.

https://www.qed.co.uk/qed-revelation-cable.html - a to jest kabel z serii Signature.

Nie 9 tys. zł , tylko 900 zł.

https://allegro.pl/oferta/qed-signature-x-tube-400-przewod-glosnikowy-2x3-5m-9080502543

https://audioplaza.pl/products/16940-qed-signature-c-xt400-50-x-tube-400-kabel-glosnikowy-salon-poznan?source=ceneo

Edytowane przez smax

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Sine Metu napisał:

emoji1751.png

Czyli salony , które sprzedają te przewody oszukują ?

https://kezard.pl/produkt/qed-signature-x-tube-400-c-xt400-50-autoryzowany-salon-audio-gdynia-orlowo/

Edytowane przez smax

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
To nie jest seria Signature, tylko niższa Reference.

 

Chcesz Signature, to masz tu https://www.audioaffair.co.uk/qed-signature-revelation-speaker-cable-pair

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Hey klubowicze, pochwale się moim nowym zakupem   2c327e01-7ce9-4313-a078-cca3c3cd28a0.jfif

 

2c327e01-7ce9-4313-a078-cca3c3cd28a0.jfif

 

6ad222ca-55a2-4550-ba2e-8f4ac45adcb5.jfif

Edytowane przez Stefek79

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość tulifi

(Konto usunięte)

Witam... Jestem tu świeży w grupie. Właśnie odsłuchuje skromne kabelki/interkonekty QED profile audio rca z NAD c326bee + tuner NAD 412 + interface TASCAM + kolumny KEF Q350. Jestem pod wrażeniem jak kable potrafią zmienić dźwięki i jak pozwalają odkryć dźwięki których wcześniej się nie słyszało. Wcześniej jechałem na Prolink-ach ale mam pytanie... czy w takim zestawie przesiadka z QED profile na QED performance coś zmieni jeszcze bardziej? Czy wchodzić dalej? Oczywiście hamuje mnie budżet ale planuję poskładać sprzęt na dłużej.

Edytowane przez tulifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość tulifi

(Konto usunięte)

Hmm odpisuje tu ktoś? Zamówiłem QED performance audio 40 ale dostałem zamiast czarnego srebrny z końcówką "40 i ". Na ceneo wygląda na droższy ale nie jestem pewien czym one się różnią?

Edytowane przez tulifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

W ramach odkurzenia wątku podzielę się drobnym doświadczeniem z głośnikowym Qed Genesis Silver Spiral. Nabyłem używane z wtykami Qed screwlock (wg. inf. sprzedającego konfekcja w sklepie). Jak wiadomo kabelek grający po jaśniejszej stronie, dobra kontrola basu, przestrzeń, głębia. U mnie na razie łączy końcówkę mocy  Rotela z Focal Electra 1028be2. Jak dla mnie, było dosłownie małą szczyptę za jasno w niższych rejestrach tonów wysokich.

Przy kupnie zauważyłem, że 2 wtyki były słabiej zaciśnięte i kabel miał mikro luzy, ale że mam praskę to poprawiłem, dla pewności we wszystkich. Kilka dni temu przy okazji drobnych testów zmieniałem wtyki w innym kablu i zostały mi Furutechy FP-202G. Wyczytałem w necie, że Qed screwlock to wtyki mosiężne pozłacane, a Furutechy to czysta miedź wielowarstwowo pozłacana, więc szkoda żeby leżały w szufladzie, a przy okazji odświeży się połączenie, bo Qedy można tylko odciąć i kabel trzeba zarabiać od nowa.

No i jest bardzo dobrze dźwiękowo, drobny mankamencik zniknął. Stawiam, że to raczej zasługa wtyków Furutecha niż odświeżonego połączenia, bo na poprzednim kablu też wprowadzały pewną „równowagę” w wyższych rejestrach.

Nie wiem czy nie będę znowu miał bólu głowy z wyborem, bo na nową konfekcję czeka Van Den Hul Revelation, który miał być kabelkiem ostatecznym (już przetestowany), a tu konkurencja się poprawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje genesis kupiłem używane (mam 2 pary), pewnie mają już jakieś 4-5 lat i nie widać żadnych oznak starości. Ale chyba po jakimś czasie poprawili, bo jak kupowałem to jeden ze sprzedających mówił, że jest to nowsza wersja - nie jest całkowicie bezbarwna, jest taki odcień fioletu/niebieskości.

Czemu zmieniłeś VDH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Leszek67 said:

Moje genesis kupiłem używane (mam 2 pary), pewnie mają już jakieś 4-5 lat i nie widać żadnych oznak starości. Ale chyba po jakimś czasie poprawili, bo jak kupowałem to jeden ze sprzedających mówił, że jest to nowsza wersja - nie jest całkowicie bezbarwna, jest taki odcień fioletu/niebieskości.

Czemu zmieniłeś VDH?

Moje qed popękały przy bagnach,i z żólkly, co do VDH  to były OK ze spendorami ale kiedy je zamieniłem na sporo większe tannoy było sporo za dużo basu. Chce cis kupić na dniach i rozważam Genesis ale boję się że znowu się rozsypia.ciekawi mnie cardas lub kimber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przy genesis na pewno bas będzie pod kontrolą, jak pisałem moje wyglądają jak nówki. Parę dni temu testowałem kabelki z produkcji Neotecha z grubszymi żyłami miedziowymi i niskiego basu było za dużo.Popatrz na budowę tych kabli o których myślisz. Z Qed'a głośnikowych tylko genesis spełnił moje oczekiwania, z Rca było lepiej : 4S, Silver spiral, Signature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.