Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem cały wątek.

Powoli przymierzam się do zakupu kabelka głośnikowego innego niż zwykła miedź 4 mm2 (do tej pory używałem tylko takich).

QED Ruby bardzo widzę chwalony, czy ktoś mógłby napisać czego można oczekiwać po przejściu ze zwykłego miedziaka na takiego Qeda?

 

System to Infinity Kappa 8.2, Accuphase E-408, CA Stream Magic 6 (FLAC z kompa po USB)

Jakiś tani XLR (po XLR gra lepiej niż po RCA przy czym obydwa to zwykłe kabelki w cenie poniżej 100 zł)

 

System w tym momencie gra dla mnie bez zastrzeżeń, nazwałbym go muzykalnym, bardzo przyjemnym w odbiorze, ciepłym, nie brak jednak ani góry ani dołu.

Przestrzeń dla mnie fantastyczna, można usiąść, zamknać oczy i słuchać godzinami, czego nie mogłem powiedzieć o wielu różnych konfiguracjach, w których coś mi wiecznie nie pasowało (słuchać lubię właściwie wszystkiego, poza klasyką, hip-hopem)

Po prostu jest dla mnie OK

 

Co może wnieść taka zmiana kabelka na tego QEDa ze zwyklego druta za 5 zł/m?

 

Zapytaj o kabel na licy srebrnej - http://www.audiovintage.com.pl/content/9-kontakt-nomos . Cena porównywalna do Qeda . U mnie na lampie Qed poza basem nie miał nic do zaoferowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej zakupiłem tego Ruby 2x5m i od kilku dni słucham muzyki z tym kablem. Zastąpił zwykły kabel z OFC 2x6mm kw. stąd moje obawy przy mocnym tranzystorze ( 2x300W 4 Ohm) i wymagających kolumnach oraz długości 5 m czy kabel nie ma zbyt małego przekroju. Kilku kolegów tu piszących pisało, że to nie problem więc kabel kupiłem. Pierwsze wrażenia są takie, że na pewno nie jest gorzej, a to już dobrze, że kabel niczego nie ograniczył w stosunku do poprzednika. Czy jest lepiej to na razie nie mogę stwierdzić, na pewno d...y nie urywa bo to od razu dałoby się zauważyć. Zresztą określenia typu "poległ sromotnie" , "zmasakrował", "zjadł na śniadanie" itp. w stosunku do zmian jakie wnoszą kable są moim zdaniem absurdalne o ile kabel spełnia minimum wymagań w zależności od jego długości oraz parametrów podłączonych kolumn i wzmacniacza.

Wracając do Ruby-iego to największe zaufanie budzą zakończenia bananami z tzw. "air lock" czyli łączeniem na zimno, wszystko w koszulkach i pozłacane co daje gwarancję długowieczności pod kątem praktycznie braku utleniania. Brzmieniu będę się przysłuchiwał dalej i może jeszcze coś napiszę ale na razie jest w porządku czyli normalnie bez wpływu kabla na brzmienie co powinno być jedynym celem połączeń wszelakich.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i ja QEDa Ruby, potrzebowałem kolejny głośnikowy, stwierdziłem więc, że różnica między zwykłym miedziakiem z przesyłką i QEDem z przesyłką będzie mało istotna, a jest okazja spróbować czegoś innego.

 

Po raz pierwszy posłuchałem innego kabla niż zwyklak i... i faktycznie kable "grają" (a byłem wielkim przeciwnikiem tego przez długi czas...).

Po zmianie ze zwykłego miedziaka na QEDa różnica od razu zauważalna.

U mnie na minus!

Kabel wyostrzył mocno górę i zrobiło się moim zdaniem mało przyjemnie, zarówno z Accuphase E-408 jak i z Yaqinem MC-100B (w obydwu przypadkach Infinity Kappa 8.2 oraz Stream Magic 6).

Ponoć QED Ruby to ciepły kabel, ja zaobserwowałem sporo ostrości na górze, wychodzi więc na to, że zwykły miedziak jest znacznie "cieplejszy" (a raczej pewnie zmulony).

Strach pomyśleć co by było gdybym wpiął u siebie jakieś sreberko.

Innych aspektów brzmieniowych na razie nie wychwyciłem, a jeśli już to są one pomijalne w stosunku do ostrości jaka się pojawiła.

Zostawiam go sobie, pieniądze niewielkie a może kiedyś będę miał ciemniejszy system (chociaż teraz ostrego wcale nie mam).

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eiti faktycznie taka duza roznica? Niedawno stalem przed podobnym wyborem (do podlaczenia kina) i ostatecznie wybralem Qed Performance Graphite.

 

ja jestem zadowolony, generalnie jest bardzien cieliscie, wieksza izolacja elementow grajacych.Moze troche basu przybylo,ale to stwierdzilem tylko na Trentemøller,ktory wlasnie bas mial testowac umowmy sie,ze MA bx2 to nie jest potwor do mocnego dynamicznego basu szczegolnie z nadem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zadowolony, generalnie jest bardzien cieliscie, wieksza izolacja elementow grajacych.Moze troche basu przybylo,ale to stwierdzilem tylko na Trentemøller,ktory wlasnie bas mial testowac umowmy sie,ze MA bx2 to nie jest potwor do mocnego dynamicznego basu szczegolnie z nadem

 

dzieki!

Edytowane przez _MD_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś skrobnę. Scena urosła do góry i leciutko wysunęła się do przodu. Więcej basu bez obcięcia góry. Ogólnie więcej dynamiki i ocieplenia. Trochę mniej szczegółów. Przy moim A klasowym wzmaku zrobiło się jescze bardziej analogowo. Porównuję to do tej pory używanego chorda silverscreen. Cena za kabelki porównywalna a różnice może niewielkie acz zauważalne. Który lepszy? Zależy chyba od systemu i gustu. Mi rubin lepiej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Miesiąc temu napisałem parę słów na temat Ruby'iego. Po miesiącu wiele się zmieniło. Z początku wszystko było ok. Jednak teraz wysokie tak zaczęły kłuć w uszy, że nie można słuchać. Powrót do silverscreena wszystko ładnie uspokoił. Dobrze, że się go nie pozbyłem. Ruby sprzedany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pany pytanie do Was posiadaczy lub którzy słyszeli :)

 

Obecnie najwyższy model interkonekt i głośnikowy to Signature Audio40 oraz Signature Revelation?

Słuchaliście ich jaka sygnatura dźwięku np. do Equilibrium lub innych.

Czy nie będą suche i jasne, z szczuplejszą podstawą basową i mało pulchną średnicą a na górze pomimo szczegółowości za ostre...

A drugie pytanie najwyższy model coaxialny to Reference Digital Audio40, ale nie ma w ofercie z tej nowej linii w ogóle cyfrówek u Polskiego dystrybutora Horn Audio...

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Pisze o Ruby .

Jakim interconectem wspieramy tego Rubiego Qeda ? obecnie posiadam qed qunex interconect ale to chyba bedzie zbyt sztampowe polaczenie -ingerencja tylko w barwe - chcial bym aby ten barwny Ruby byl jeszcze pieknie przestrzenny i kulturalny :) Edytowane przez Michal_59976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, właśnie odsłuchuję Rubiego, co prawda na marnej konfekcji i mam pytanie? Jeżeli zdecyduję się kupić to co polecacie? Od strony kolumn będzie beż konfekcji tylko czy zabielać czy wkręcić się bez niczego, od strony wzmacniacza w grę wchodzą tylko widły (srebrne), zaciskać bez niczego, czy lutować. Jażeli lutowac / zabielać to jaką cyną. Pozdrawiam.

Ps. wcześniej słuchałem Melodiki 2400 i mam jakieś przeświadczenie, że bardziej mnie absorbowała przy cichych odsłuchach, więc pewnie wypożyczę jeszcze raz, ale Ruby też się sprawdza. Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem zdecydowany na zakup QED Ruby ale muszę zastosować kable różnych długości 5 i 7 m. Czy nie ma przeciwwskazań do różnych odcinków czy koniecznie trzeba zrobić 2 x 7m i upychać gdzieś za długie przewody?

 

Czy ten kabelek dobrze wpasuje się w system: Auralic Aries Mini - Audioquest Ruby - Audiolab 8200A - QED Ruby - Elac EL 121?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Witam,

 

jestem zdecydowany na zakup QED Ruby ale muszę zastosować kable różnych długości 5 i 7 m. Czy nie ma przeciwwskazań do różnych odcinków czy koniecznie trzeba zrobić 2 x 7m i upychać gdzieś za długie przewody?

 

Czy ten kabelek dobrze wpasuje się w system: Auralic Aries Mini - Audioquest Ruby - Audiolab 8200A - QED Ruby - Elac EL 121?

 

Dzięki

2x7

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Dzień dobry, czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytania? Jutero kupuję Rubbyego. Pozdrawiam

 

Gdybyś przeczytał wątek QED to znalazłbyś informację, że najlepiej jest użyć lutowanych wtyków(banany / widły) (chyba poweraudio robi taką usługę),

jak decydujesz się lutować sam to najlepiej zastosować cynę z dodatkiem srebra,

gołe kable również mogą być ( jak nie demontujesz często systemu i nie bawisz się w żonglerkę kablami), od siebie dodam, że po oskórowaniu warto je odtłuścić( odtłuszczacz, benzyna ekstrakcyjna, alko izopolipropylowy),

powodzenia

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.