Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam, co byście polecili w zamian za Ruby-ego, ogólnie jestem zadowolony z brzmienia i równowaga tonalna jest OK. tylko bas trochę się rozlewa,na innych kablach bas jest OK.a brakuje reszty. No i wiem że można lepiej, potrzebne 2x2,75 i w 1.000 chciałbym na razie się zmieścić. Bi-wirngu nie mam, więc dziękuję za propozycje góra-dół.

Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów QED... Czy ktos slyszal bądż wie jak sie maja "Ruby Anniversary Evolution" do "Van Den Hul The Clearwater" mam zamiar powymieniać co nie co , a to mniej wiecej ta sama półka cenowa wiec biore obie pod uwage .

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dla początkującego w audio Reference może wydawać sie super kablem, szczególnie w porównaniu do jakiejś taniochy a tak na prawdę to słaby kabel. Signature wsysa go nosem.

Dużo bardziej klarowny z lepszą przestrzenią. Jak masz możliwość idź od razu w Signature.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, narazie pogram chwilkę na Reference 40. To nie są złe kable,nie są też wybitne, one poprostu nic nie psują. Scena może nie zachwyca przesadnie przestrzenią, ale za to wszystko dobrze poukładane, spasowane i przyjemne dla ucha, czego chcieć więcej w tej cenie. Niemniej jeśli pojawi się Signature z drugiej ręki chętnie wymienię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi panowie jak wypada bas w IC QEDa, Signature Audio 40 w porównaniu do Reference Audio 40. Mam tego reference, pokonał Albedo Blue (za miękki) oraz Wireworlda Equinox 7 (uboga w detale średnica). W Qedzie reference denerwuje mnie bas. Jest rozlazły i zamulasty. Sięga za wysoko. Gitary straciły wyrazistość i te charakterystyczne "dżyn-dżyn".

 

Chciałbym kabelek z normalną średnicą, gdzie będzie się coś działo ale z basem w stylu WIreWorlda (szybki, punktowy, kontrolowany). Qed Signature się nada??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, nie moge zgodzić się z Tobą co do basu w Referance. Mam go również w moim systemie w połączeniu z monitorami ESA i końcówką Atolla. Po wpięciu Referance 40 bas zyskał masy i zejścia, nie jest może mega konturowy, ale daleko mu do zamulania. Dzięki QED w końcu mogę z przyjemnością posłuchać kontrabasu, który nie jest rozmemłany. Co do średnicy równie jest ok, z blaskiem, ale bez specjalnego pchania się do przodu. Tak jak pisałem wcześniej o tym kablu, króluje porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie!

Wiem, że to nie wątek sprzedażowy jednak pozwolę sobie poinformować. Sprzedam 2x2,5 m przewodów Qued Ruby aniversary w konfekcji (sam robiłem) z banankami Eagle Cable Hollow (miedź berrylium) - po 4 bananki na każdy kabel (dla jasności). Całość w czarnych koszulkach (siatka nylon) + termokurcze na końcach czerwony/czarny. Wiecej info i zdjęcia priv! Interesuje mnie 180 zł (cena samych bananów to ponad 70 zł ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Prośba.

Czym zastąpić kabel Qed Ruby Anniversary.

Po zakupie i odsłuchaniu przez dwa dni tegoż kabla przyszedł wniosek że to nie ten dziwek ale poklei:

- w pierwszym momencie jest przestrzeń, przybyło detaliczności oraz wypełnienie dźwiękiem.

Ale po kilku godzinach odsłuchu - stwierdziłem że ten dźwięk mnie zmęczył był za ostry. Odchudził mi brzmienie, a w zasadzie maksymalnie wyostrzył górę. Brak delikatnego dołu a grał z głośnikami Dali 850, które same w sobie mają niezły bas i są ciepłej barwy.

Nie wiem czym jakiegoś Kimbera posłuchać czy może Xlo co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba.

Czym zastąpić kabel Qed Ruby Anniversary.

Po zakupie i odsłuchaniu przez dwa dni tegoż kabla przyszedł wniosek że to nie ten dziwek ale poklei:

- w pierwszym momencie jest przestrzeń, przybyło detaliczności oraz wypełnienie dźwiękiem.

Ale po kilku godzinach odsłuchu - stwierdziłem że ten dźwięk mnie zmęczył był za ostry. Odchudził mi brzmienie, a w zasadzie maksymalnie wyostrzył górę. Brak delikatnego dołu a grał z głośnikami Dali 850, które same w sobie mają niezły bas i są ciepłej barwy.

Nie wiem czym jakiegoś Kimbera posłuchać czy może Xlo co polecacie?

 

Jaki kabel był przed Ruby-m? Bo jeśli to Twój pierwszy kabel to skąd wiesz, że Twoje wrażenia to sprawa kabla, a nie urządzeń? Kup sobie najtańszy z możliwych kabel z czystej miedzi o przekroju min. 2,5 mm2, który będzie kosztował 5 zł/m i spróbuj. Jak usłyszysz różnice w stosunku do Ruby na plus czy minus, wszystko jedno, tzn. że możesz próbować kombinować dalej z kablami. Jeśli nie to będziesz miał szczęście bo już na starcie się z tego wyleczysz i zaoszczędzisz sporo kasy, którą będziesz mógł przeznaczyć na płyty, lepszy sprzęt itp.:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś spróbowałem ruby, po zwykłym, najtańszym miedziaku. Chciałem spróbować czegoś "lepszego".

Wrażenia miałem podobne: góra za ostra, dźwięk odchudzony. Kompletnie nie zrozumiałem zachwytów nad tym kablem (choć mój system nie brzmiał absolutnie ostro).

Wróciłem do miedziaka i było dla mnie lepiej.

(choć to wszystko na granicy percepcji i autosugestii).

Za to z Kimberem 4TC czy XLO Pro, Ultra nie zaobserwowałem żadnych nieprzyjemnych wyostrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po dalszych zmaganiach z Qedem Ruby nastąpiła lekka poprawa, gdyż zmieniłem wpięcie kabli w Dali z dolnych pinów kabel przepoiłem na górę:

- jest znacząca poprawa ale jeszcze nie to.

- zworki między gniazdami mam zrobioną jakimś kablem ze srebrem - może ta przyczyna jest tego dziwnego dźwięku - muszę zdobyć kawałki Qeda, wykonam tym samym kablem zworki i może się polepszy. - dziwięk z Rubiego idzie teraz bezpośrednio na gniazda górne,

- wcześniej grałem na kablach Eagle, JANTZEN oraz grubych przewodach kolotza (strasznie mulą).

- dali są napędzane ONKYO TX-NR 905 ( kawał kloca)

może jeszcze jakieś sugestię ? co kabli tub podłączenia

pozdrawiam

post-65441-0-41735100-1484925743_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastosowaniu takowego połączenia jak wyżej kolega sugerował , nastąpiła dalsza poprawa walorów odsłuchowych ale ....

A co takie połączenie wnosi - jeżeli można zapytać coś jaśniej.

W Twoim przypadku wnosi "dalszą poprawę walorów odsłuchowych" :)

Jakiś czas temu czytałem francuską recenzję Q Acoustics Concept 40. Autor uważał tego typu połączenie za najbardziej optymalne, wyraźnie poprawiające brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to bardzo mnie zaciekawiło to podłączenie. posiadam helicony 400 i genesis silver spiral, Chord Signature Jumper Cables, jestem ciekawy czy u mnie tez coś pomoze takie podłączenie. teraz nie mam jak sprawdzić jestem na wolnym u rodziny.

 

moze ktoś objaśnić co wnosi owe połączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastosowaniu takowego połączenia jak wyżej kolega sugerował , nastąpiła dalsza poprawa walorów odsłuchowych ale ....

A co takie połączenie wnosi - jeżeli można zapytać coś jaśniej.

Stream napisał, wnosi dalszą poprawę heh nie musisz dziękować :P

 

a to bardzo mnie zaciekawiło to podłączenie. posiadam helicony 400 i genesis silver spiral, Chord Signature Jumper Cables, jestem ciekawy czy u mnie tez coś pomoze takie podłączenie. teraz nie mam jak sprawdzić jestem na wolnym u rodziny.

 

moze ktoś objaśnić co wnosi owe połączenie

Teoretycznie powinno, ale wcale nie musi. Ja np. nie słyszę wpływu bi wiringu, ale to już inna kwestia, bo nie każda zwrotnica kolumn jest na to podatna (na bi-wiring rzecz jasna).

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.

Dziękuje za wskazówki, ale poważnie wracając do tematu:

- połączenie czerwony góra, czarny duł -- poprawił basy było ich więcej natomiast góra ( po godzinnym słuchaniu) stwierdziłem jakby stała się lekko rozmyta.

Nastąpił powrót podłączenia do górnych wtyków.

 

A tak z innej beczki jak jest zalecane wpinanie kabli w dole czy górne wtyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechoem

Góra nie jest rozmyta, tylko bardziej spokojna i mniej drażniąca, a przy tym nie mniej rozdzielcza.

Słychać to na nagraniach akustycznych z udziałem wybrzmień talerzy perkusyjnych, ale do tego trzeba dojrzeć.

Zalecane jest tak jak pokazałem/zaproponowałem wybierz się do poważnego salonu audio i zobacz sobie jak tam podpinają takie kable.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, może miałem w głowie jeszcze poprzednie wrazenia z odsłuchu i dlatego takie skojarzenia w pierwszym momencie.

Jutro po testuję coś więcej ( zonka ma wychodne będzie czas he,he) oraz spróbuję zworke zrobić z innych kabli

- chyba najlepiej byłoby dorwać trochę Rubiego z niego zrobić , wtedy byłoby chyba miarodajnie przekazany sygnał.

Chyba że się mylę iż te zworki będą miały duży wpływ na dźwięk (są wykonane z tego samego kabla).

 

Może ktoś to testował i się podzieli wiedzą.

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki zawsze trzeba wywalić, niekoniecznie musi być zmora z kabla którym jest wzięty wzmacniacz.

Akurat ja nie mam szansy, bo mam Albedo Monolith, ale od strony zwrotnicy zrobiłem DNM reson głośnikowy, bo Eposy są nim w środku uzbrojone, chociaż cieńszą wersją niż ta z metra cięta.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze zmagania z Qedem oraz poszukiwaniem najlepszego dźwięku.

1. Pierwszej wersji tak jak wcześniej pisałem było za dużo góry - wręcz szeleszcząco - przyczyną był kabelek ze srebra który łączył piny w moich głośnikach dali 850, dolne z górnymi (fota1)

2. W drugiej wersji wspomogłem kabelki srebrne, przewodem głośnikowym, chyba Bitner. Dźwięk się trochę uspokoił (wygładził) przybyło średnicy, w pierwszym momencie, to jest to ale nie: występował jeszcze mały niedobór basu oraz trochę jeszcze mało średnicy (odsłuch 2dni, różna muza) (fota2).

3. Po zakupie kawałka Rubyego i po wpięciu do głośników mogłem wysłuchać w pełni jak zachowuję ten kabel w moich zestawie.

Wrażenie mam takie małe niedostatki w basie, jest troche płytki, ale dokładny. Średnica jest dość czysta i otwarta, ale nie jest uzupełniana przez najwyższą górę. (fota3)

A i na koniec przedstawiam moje ustawienie Dali.

Może ktoś w forumowiczów porównywał tego Qeda Rubyego z Kimerem 4 TC?

Może jakieś sugestie lub wskazówki?

post-65441-0-95131100-1485625019_thumb.jpg

post-65441-0-12205600-1485625029_thumb.jpg

post-65441-0-68193100-1485625039_thumb.jpg

post-65441-0-63057300-1485625045_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego weź sobie do serca słowa Patricka ;) twój bas i cała reszta nie zagra lepiej przy wielu innych kombinacjach wpinania kabli. Po pierwsze wzmacniacz stereo ! i po wiele innych poczytaj o audio wooduu. Nie chce być nieprzyjemny pisząc Ci to. Ja u siebie zacząłem od Kolumn Wzmacniacza Daca i na końcu bawiłem się kablami :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.