Skocz do zawartości
muda44

Klub kabli QED

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, burz napisał:

Zdrada! Ruby poszedł w odstawkę, od dziś grzeję furutecha u2t. 

daj znać jak wrażenia

U mnie furu leży gotowy do podłączenia i jak zrobi to co robił to w poniedziałek kupuję swój własny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale bardzo wstępnie, to wrażenia w porównaniu do ruby są jak opisałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy któryś z Kolegów mógłby użyczyć Ruby na odsłuch lub inny w miarę neutralnie brzmiący przewód?? 

Może być odsłuch z możliwością zakupu, ale wolałbym zapłacić po odsłuchu. Nie chcę kupować w ciemno. 

Zastanawiam się nad zmianą przewodu z lekkim doświetleniem góry. Obecnie luxman lv-117, in akustik atmos air exelentz 2,97 mm2, phonar laser 250.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ruby 2x2,5 m, mogę pożyczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@burz dalej zadowolony z zakupu? Dalej mam na odsłuchu furutecha. Problem taki że dwójka chorych dzieci + masa pracy = przez dwa tygodnie urwałem 30 minut żeby posłuchać.

A do jutra planowałem zadecydować czy to już to ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kabelek mam podpięty od 9 dni, minimum 50 godzin grania i dziś zamierzam porównać go do poprzednika - przełączając wyjścia głośnikowe z A na B i odwrotnie, więc porównanie będzie robione "w locie".

Ale już teraz słyszę, że furutech "gra" lepiej - szerszą i głębszą sceną, wysokie są gładsze. Jest ładna lokalizacja. Wokale, jak sam zauważyłeś, potrafią się cofnąć, ale ja to oceniam pozytywnie, ruby za bardzo i bez różnicy dawał je na twarz. Furu czasem stawia wykonawcę tuż przed słuchaczem, a czasem cofa za linię kolumn, zależy od nagrania.

Edytowane przez burz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, pamięć słuchowa jednak płata figle:)

Posłuchałem i różnice, gdy wyjścia głośnikowe A i B przełączane są "w locie" pilotem, nie są tak wyraźne, jak sądziłem - niekiedy na granicy percepcji/autosugestii.

Zawodnicy: Qed ruby - Furutech u2T. Płyty CD: Chesky Jazz sampler Vol. 1, Cohen "You Want It Darker", Camel "Camel", Cassandra Wilson "Loverly".

Scena jednak jest porównywalna (u mnie!), góra furutecha odrobinę gładsza, czysta, dźwięki lepiej (znów - odrobinę) odseparowane. Ruby wydał się pełniejszy w tonach niskich, ale tak bardziej misiowato. Kontrabas na furu zagrał z lepszym zróżnicowaniem szarpanych strun i schodził niżej.

To tyle, bez poezji ;) Chyba bym się nie podjął wskazania konkretnego zawodnika w ślepym teście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@burz Napisz do mnie w sprawie pożyczenia queda. Mam jeszcze do Ciebie pytanie, banany lutowaleś? Bo raczej ich nie potrzebuję. Używam gołych przewodów. Najlepiej nie cynowanych, ale jak już są to trudno.

W każdym razie cynowanie też wpływa na dźwięk, dlatego ja wolę od czasu do czasu końcówki przewodów przelecieć papierem ściernym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, burz napisał:

To tyle, bez poezji ;) Chyba bym się nie podjął wskazania konkretnego zawodnika w ślepym teście. 

To bawimy się w to samo :)

Po zabawie znowu łatwiej mogę wskazać czego mi brakuje w furu. Wracają cofnięte wokale, Cugowski ma dwa razy mniejszą chrypkę, średni bas nie ma tej dynamiki. Góra queda jest większa ale nie jest lepsza. Obcy stronom zyskuje przestrzeń na furu ale dzisiaj, to co słyszę dzisiaj, różnica w scenie nie jest taka duża, qued nie ma tego tła ale sypie więcej co przekłada się na rytm. Wskazanie na furu ale tylko tyle. Chyba jutro zapytam czy nie ma wyższych quedów do posłuchania. Chciałbym syntezę dwóch. Szukamy dalej. Furu to znakomity kabel ale chyba u mnie nie jest wystarczająco lepszy więc nie płacę ;)

Szukam więc ruby o podniesionej jakości i bez limitu co do najniższych częstotliwości, z odrobiną ciepełka po środku ale bez zamulania. Ktokolwiek widział.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Furu kosztuje 2x tyle co ruby i w jego cenie jest inna mocniejsza konkurencja.

A  clearwater ? Porównywałeś ?

Podrzucam znowu bo sam szukam najlepszego kabla za nieduże pieniądze.

Niestety nie mam czasu na odsłuchy:) więc szukam gotowych rozwiązań

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi