Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dokładnie BELKIN F3U154cp4.8M

 

...a QED Ruby przedtem na wypożyczeniu, a teraz już w moim systemie na stałe. Kupiłem w Gdańsku w salonie DENONA za 28zł/m! Cena promocyjna.

 

Ten Belkin ma drugi wtyk taki jak do drukarki ja bym potrzebował z drugiej strony mini USB i nie mikro.

Edytowane przez Bogusław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

To dokładnie BELKIN F3U154cp4.8M

 

...a QED Ruby przedtem na wypożyczeniu, a teraz już w moim systemie na stałe. Kupiłem w Gdańsku w salonie DENONA za 28zł/m! Cena promocyjna.

 

gdzie można Rubego wypożyczyć ???

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

.

Od cardasa dzieli go także przepaść cenowa :-)

 

Nie mówie, że nie, dla mnie Cardas NR to taki midle-end.

 

Ten QED będzie mój za 250 pln (1m nowy).

 

Ja za swojego dałem 600 pln za 250 to można brać w ciemno w razie czego można go w radyjko wpiąć

 

A planuję wpiąć qed reference audio evolution...

 

Ja mam Rerence Audio Evolution (szary) ale widze, że jest nowa seria Qed Reference Audio (czerwona), którego kupujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak...

Pierwszego dnia zachwyt, dźwięk ( w porównaniu do proteusa) wyraźnie docieplony, lepsza separacja dźwięków, "większa scena". Zero buczenia, żadnych sybilantów. Najbardziej jednak cieszy brak gitarowego jazgotu jaki czasami się zdarzał.

Jak dotąd nie zauważyłem wad, niestety proza życia nie pozwoliła na dłuższy odsłuch i porządnie posłucham dopiero w sobotę. Jeśli będzie tylko lepiej (jak pisałeś) to będę bardzo zadowolony.

Proteus powędrował do sypialni i połączył cd ze wzmacniaczem słuchawkowym.

Zastąpił zwykły IC od belkina (?) i póki co spisuje się świetnie.

Tak więc (przynajmniej teraz tak czuję) nie żałuję nawet centa.

Według mnie QED RAE pokonał AUDIONOVA PROTEUS.

Pozdrawiam

 

miało być lepsza separacja instrumentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qed QTC - ktoś napiszę parę słów o nim? Warto? Czy bez kompromisów brać ruby?

Nadmienię, że ruby nowe około 400 zł. QTC z drugiej ręki pewnie koło 100 zł.... różnica w cenie duża

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że QE 1310 i 1315 są bardzo zbliżone do siebie kabelki :) pewnie każdy z nich wart posiadania a mniny gości przy testach porównawczych nie do zapomnienia :)

 

Qed to uczciwie wycenione kabelki i pewnie w sredniej klasy systemie roznice pomiedzy takimi qedami a Tyr beda niewielkie, ale przy dobrych dzielonych systemach to roznice sa juz naprawde duze.

Mialem Qed Silver Anniversary XT, slychac bylo potencjal ale niestety straszne suchotniki, pozniej wpialem norodst solar wind ktory zagral lepiej ale nadal za jasno, chociaz basu bylo ciut wiecej, pozniej podpialem nordosty Baldur i co tutaj duzo gadac, dzweik w koncu przestl mnie wkurzac. To bylo dosyc dawno, jeszcze z heglem H100, HD10 i yara superior. Pozbniej kupilem heimdalle i w salonie slyszalem roznice u mnie w systemie nie bylem w stanie odroznic go od baldura, bo poprostu system nie byl wystarczajacych lotow.

Teraz tez mi sie ostal jeden qed performance i uzywam go z AQ dragonfly, kabelek ma duzo przestrzen i jest bardzo nasycony, ale niestety bas jest bardzo rozmiekczony i nie schodzi tak nisko jak drozsze kable ktore maja wszystko.

Niemniej w chudym systemie moze byc lekarstwem, z Waszych opisow wnioskuje, ze gra tak troche jak ruby glosnikowy.

 

Jezeli miales Tyr i nie zagral on zdecydowanie lepiej od qed to znaczy, ze Twoj system nie jest jeszcze wystarczajaco rozdzielczy i nie pisze to po zlosci, poprostu tak jest.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o glosnikowych, w tym przypadku bas jest moze nie tyle wiekszy co bardziej rozdzielczy. Konektow bezposrednio u siebie nie porownywalem, porownywalem za to Heimdall z frey i tyr, ale to nie watek o nordostach:)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qed to uczciwie wycenione kabelki i pewnie w sredniej klasy systemie roznice pomiedzy takimi qedami a Tyr beda niewielkie, ale przy dobrych dzielonych systemach to roznice sa juz naprawde duze.

No właśnie , może Ty sam spróbujesz w swoim systemie Ruby z wtyczkami o których wcześniej pisałem ?

Masz sprzęt , słuch i doświadczenie ;)

To mogło by być ciekawe doświadczenie dla Ciebie i informacja dla forumowiczów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, mam audioquesty k2, to troche jasniejsze kable, cieple kable mi popsuja brzmienie bo system teraz gra jak lubie. Pozatym to nie byloby dobre dla qedow. One sa dobre w swojej cenie.

 

A k2 sa kilkadziesiat razy drozsze, nie ma co sie ludzic.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze, ale audioquest robi porzadne kable nawet te stosunkowo niedrogie a k2 kosztuja nowe 17K Usd a ruby ulamek tej ceny. To troche jakby sie zastanawiac czy aby tani technics zagra na poziomie ...i tutaj mozna wpisac swoja ulubiona bardzo droga marke.

Co innego firmy ktore pojawiaja sie znikad i nagle krzycza za swoje produkty kosmiczne pieniadze.

Sluchalem najwyzszego qed silcer spiral i jest fajny ale nie ma co sie ludzic, ze gra na poziomie referencyjnych transparentow czy mitow.

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym to nie byloby dobre dla qedow. One sa dobre w swojej cenie.

Z samych wpisów tutaj wynika że jednak są dobre i w tej i dużo , dużo wyższej cenie .

I fajnie by było gdyby ktoś z takim zapleczem sprzętowym i z Twoim doświadczeniem podpiłą je do swojego systemu wyznaczając granicę ich możliwości .

Pisze o Ruby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.