Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko uważaj, bo napisałeś, że te gdzieś będziesz musiał upchać nadmiarowe 2 m ( a kable faktycznie powinny być równe ) a ten kabel jest wyjątkowo sztywny i trudno się go układa. Jeśli kupujesz w sklepie stacjonarnym to sprawdź "organoleptycznie" czy to nie będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed Ruby miałem klotz LY240T i nawet nie ma co porównywać.Wręcz zestawiać qeda z tym kablem to jakieś nie porozumienie i woła o pomstę do nieba :)

Potwierdzam-ten niemiecki kabel dobry,ale w zastosowaniu "profi"-scena ,koncert ,naglosnienie,PA itd.Natomiast Klotz gitarowy - to bodaj najlepszy przewod -od wielu lat na rynku.serwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a teraz pytanie techniczne... ten kabel Qed Ruby ma w środku kilka wiązek z tworzywa sztucznego. Czy w tych wiązkach jest jakiś izolowany drucik? Jak mam przygotować ten kabel do włożenia do zacisku głośnikowego? Mam poucinać te wiązki z tworzywa sztucznego a jeśli w nich coś jest to czy mam zdejmować z nich izolację i wszystko razem pomieszać/skręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nic w nich nie ma z tymi wiązkami chodzi pewno o to by kabel na całej długości zachował swoją geometrię przewodów.

Do zarabiania najlepiej stosować końcówki AirLock do tego jest praska, cyny bym nie używał nawet ze srebrem-cyna wnika w miedź (dyfuzja) i może po dłuższym czasie nie być bez znaczenia dla dźwięku, ale mogę się mylić :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bananki tylko 25zł/szt i praska już za 500zł/szt :))

http://audiosystem.com.pl/produkty/?okazje=1

 

A ile sklepów ma oryginalną do tego zaciskarkę i potrafi odpowiednio ją ustawić ?

Ja wolę jednak lutować tym bardziej że banany Eagle są dużo tańsze .

Wiem, to bardzo dobre wtyki typu BFA .

Faktycznie wychodzi taniej nawet gdyby kupić cynę Mundorfa z 9,5% domieszką srebra i 0,1% złota do tego dobre koszulki termokurczliwe i nic więcej nie trzeba.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Qed Ruby i odetchnąłem z ulgą w porównaniu do Klotza. Na Klotzie było zbyt dużo basu a średnica i góra była jakby lekko przyćmiona/przymulona. Po zmianie kabla na Qed jest odrobinę mniej basu ale jest tam gdzie trzeba i brzmi jakby bardziej naturalnie, nareszcie górę i średnie w Dali Zensor 3 słyszę dźwięcznie i wyraźnie. Myślałem już o wymianie kolumn bo kiedyś na tym samym Klotzu MA BX2 sprawowały się bardzo dobrze i nie podejrzewałem kabelka, że zamula dzwięk w Zensorach. W każdym razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem już o wymianie kolumn bo kiedyś na tym samym Klotzu MA BX2 sprawowały się bardzo dobrze i nie podejrzewałem kabelka, że zamula dzwięk w Zensorach. W każdym razie jestem zadowolony.

Zanim następnym razem pomyślisz o wymianie kolumn, klocków czy czego innego zabierz sie za akustykę, ale opartą nie na kwiatkach i regałach z książkami, a na ustrojach akustycznych i znów zapomnisz bo wymianie czegokolwiek :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku

http://www.audiostereo.pl/przewody-glosnikowe-porada_122366.html/page__st__60?do=findComment&comment=3797442

opisałem odczucia po porównaniu 3 kabli. Jako, że jednym był qed ruby zamieszczę kilka słów tutaj.

Porównywane przewody to:

1. Około 15 letni Kabel bez nazwy podobny z wyglądu do Prolink CAV 1001 2x4 mm2

2. Melodika MDBW41525 (2x1.5 mm2 + 2x4 mm2) grająca w bi-wiringu

3. QED RUBY ANNIVERSARY EVO

Oba firmowe kable zagrały lepiej od "no name", ale bez znaczącej różnicy. Było to zauważalne, ale nie spektakularne.

Różnice miedzy Qed, a melodiką są jeszcze słabiej widoczne.

Qed gra bardziej skrajami pasma, melodika jest bardziej wyrównana.

Qed w niektórych utworach ma lepszy bas od melodiki, ale gorszy środek i mniej czystą górą.

Melodika gra ogólnie trochę ładniej czyściej, wyraźniej.

Qed to dobry wybór dla kogoś kto chce dodać ostrości i jakiegoś "odmulenia" swojemu zestawowi, melodika dla tych co chcą go stonować, ale nie zamulić.

Ja wybrałem melodikę, bo potrzebowałem trochę ocieplić brzmienie i dodać basu. Wprawdzie jak pisałem QED w części utworów dodawał tego basu więcej, ale przejaskrawiał górę, i w ogóle wszystko brzmiało zbyt ostro i dla mnie mniej czysto.

Jak pisałem różnice miedzy tymi dwoma kablami były tak nieznaczne, że trudno powiedzieć na ile potwierdziłbym je w ślepym teście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ukazał się taki test. Może kogoś zainteresuje, bo są tam opinie kilku słuchaczy. Jako zwolennik umiaru w kablach jak zwykle jestem za...:)

 

http://wstereo.pl/test-qed-ruby-anniversary-evolution-sprawdza-sie/

 

Sam mam dość krytyczne zdanie na temat tych kabli, ale raczej nie w tej cenie. ;)

Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie do posiadaczy lub osób , które miały styczność z kablami głosnikowymi qed revelation signature. Czy macie je podpięte ( chodzi o + i - ) tak jak zaznaczył producent?? ( żyła plusowa jest zaznaczona przez qed-a )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie do posiadaczy lub osób , które miały styczność z kablami głosnikowymi qed revelation signature. Czy macie je podpięte ( chodzi o + i - ) tak jak zaznaczył producent?? ( żyła plusowa jest zaznaczona przez qed-a )

 

Może rozwinę pytanie bo nie sprecyzowałem. Posiadam te kable ale nie od nowości. Ktoś kto zakładał wtyki nie zwrócił uwagi na to że qed zaznacza żyłę + i efektem tego jest to że mam czarny wtyk na plusie a czerwony na minusie. Nie zwracałem uwagi na to i miałem podpięte do wzmaka i kolumn kolorami czyli żyła + była wpieta w minus. Wyczytałem jednak , że podpięcie tak jak zaznaczył qed może mieć znaczenie. Wczoraj z ciekawości przepiąłem kable i pierwsze wrażenie negatywne. Wokal jakby uciekł ze środka a dźwięk przykleił się do głośników więc wróciłem do poprzedniego podpięcia według tego jak ktoś kiedyś założył kóncówki na kablach. Nie dawało mi to jednak spokoju i dziś ustawiłem kolumny do odsłuchu i wybrałem najlepiej nagrane płyty. Najpierw posłuchałem na starym podpięciu kabli po czym przepiąłem ponownie kable tak jak qed zaznaczył i znowu byłem w szoku ale tym razem pozytywnym. Scena zrobiła się szeroka , zyskała na głębi ( choć nie we wszystkich utworach to słychać ) , dźwięk odkleił się od głosników , wokal wrócił pomiędzy kolumny a nawet dolne pasmo jakby się przesunęło bardziej do środka. Czy ktoś z Was próbował kiedyś tak przepinać kable i miałem podobne odczucia? a może ja już źle słyszę i mi się wydaje chociaż wątpię hehe

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie spotkałem kabla głośnikowego, o dwu różnych żyłach i róznych izolacjach.

 

No ja w sumie też nie ale moje doświadczenie jest małe w tej materii. Dla mnie obie żyły wygladaja tak samo. Nie wiem czy tak jest we wszystkich kablach qeda ale revelation signature jest wyraźnie zaznaczona. Na jednej żyle oprócz nazwy kabla są +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk odkleił się od głosników , wokal wrócił pomiędzy kolumny a nawet dolne pasmo jakby się przesunęło bardziej do środka.

 

Tzn. że poprzednio miałeś błędnie podpięte kable i głośniki podłączone w przeciwnej fazie. Z opisu wydaje się, że po ostatniej zmianie masz prawidłowo. Wokal wyraźnie zogniskowany na środku, większy bas, wyraźna lokalizacja itd.

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że poprzednio miałeś błędnie podpięte kable i głośniki podłączone w przeciwnej fazie. Z opisu wydaje się, że po ostatniej zmianie masz prawidłowo. Wokal wyraźnie zogniskowany na środku, większy bas, wyraźna lokalizacja itd.

 

Według mnie nie bo w obu przypadkach dana żyła kabla była wpięta tak samo zarówno we wzmaku jak i kolumnie ( czyli jeden jej koniec do plusa wzmaka drugi do plusa kolumny i tak samo z minusem. Jedyna różnica to taka że raz żyła oznaczona + na izolacji przez producenta była podpieta jako plus a raz jako minus ale zawsze tak samo na obu końcach więc skąd miałaby tu być przeciw faza?? Ona występuje wtedy gdy na jednym koncu kabel jest podpiety do minusa a na drugim do plusa. Mój " eksperyment" polegał tylko na przepięciu wtyków ale jak przekładałem w głosnikach to we wzmaku również.

 

Moje zdziwienie wzięło się stąd , że była słyszalna różnica w zależności od tego czy żyła zaznaczona przez Qeda jako + była wpięta do plusa czy do minusa ale zawsze odbywało się to z zachowaniem podstaw elektryki.

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent wyraźnie oznaczył plus to znaczy że odwrotne podłączenie zmienia parametry elektryczne kabla , co skutkuje jak zauważyłeś zmianą w dźwięku. Prawdopodobnie chodzi o oddziaływanie na siebie wiązek w związku z ich geometrią ułożenia.

Mam kable Qed Silver Profile 12 płaski który składa się z 12 żył zgrupowanych 4x po3 szt. I właściwe podłączenie + trzeba dopiąć na zewnętrznych a - na wewnętrznych żyłach. Z ciekawości podłączyłem inaczej niż QED zaleca no i zagrało fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niedługo będę miał do sprzedania 2x2m QED Ruby Anniversary Evolution z konfekcją na bananach. Gdyby ktoś/coś... 120 zł plus koszt wysyłki

Sprzedaję - w końcu dojechały kable docelowe. Więc jeśli ktoś/Coś to Ruby do wzięcia

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uważacie, że te kabelki nadadzą się do takiego zestawu Marantz MCR 610 + Dali Lektor 2?

 

Generalnie byłem na nie zdecydowany, ale że wszędzie przejawia się opinia jakoby były bardzo sztywne to sam już nie wiem. Zestaw stoi na kratownicy i mam dylemat kupować na styk kable 1m czy kupić z zapasem i próbować upchną je za kratownice? Gdyby chodziło o sam kabel to problemu by nie było ale skłaniam się do konfekcjonowanych fabrycznie.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.