Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44

Rekomendowane odpowiedzi

 

Z samych wpisów tutaj wynika że jednak są dobre i w tej i dużo , dużo wyższej cenie .

I fajnie by było gdyby ktoś z takim zapleczem sprzętowym i z Twoim doświadczeniem podpiłą je do swojego systemu wyznaczając granicę ich możliwości .

Pisze o Ruby .

 

Wszystko super ale wydawac bez potrzeby 2-3 stowy by sie przekonac ze sa slabsze od aq i ze nie pasuja u mnie. U mnie nie moge juz wiecej docieplac systemu, mam wszystko na lampie i do tego mity magnum ktore tez sa nasycone.

Moze gdybym mial inne konekty.

Ale wiem kto moglby je chciec posluchac za jakis czas;) Ale pytanie czy mu je ktos pozyczy...

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko super ale wydawac bez potrzeby 2-3 stowy by sie przekonac ze sa slabsze od aq i ze nie pasuja u mnie

To nie będą zbędnie wydane pieniądze . Zakładasz z góry ze będą gorsze i można być pewnym że będą ale wiele to by dało forumowiczom .

Mało tego , uważam że bez problemu byś je sprzedał bez większej lub z minimalną , albo żadną stratą . Kwestia tylko czy masz możliwości samemu polutować końcówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mozesz mi je pozyczyc, chociaz pewnie zdajesz sobie sprawe ze jezeli sie nie wpasuja to moja opinia moze byc krzywdzaca.

Poza tym dlaczego mam tracic na odsprzedazy kupujac nowe a sprzedajac jako uzywki?

Przeciez ja nie milioner:)

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qed ogolnie pozytywnie zaskakuje cena/jakosc. Tak jak kolumny np Kef. Tylko pytanie czy wlasciciel kef blade musi pozyczac podstawowe modele zeby sie przekonac, ze to jednak duza roznica jakosci?

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruby - bardzo fajny kabel, w swojej cenie rzeczywiści można powiedzieć wybitny, ale żeby kasował sporo droższe druty to bym raczej nie powiedział :-)

 

ps

jakby co to mam do oddania po kosztach 2 x 3metry profesjonalnie zalutowany w pozłacane banany BFA Jantzena - grał u mnie od nowości w drugim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruby - bardzo fajny kabel, w swojej cenie rzeczywiści można powiedzieć wybitny, ale żeby kasował sporo droższe druty to bym raczej nie powiedział :-)

 

ps

jakby co to mam do oddania po kosztach 2 x 3metry profesjonalnie zalutowany w pozłacane banany BFA Jantzena - grał u mnie od nowości w drugim systemie.

 

Chętnie kupię. Proszę o informację o cenie na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

fajnieze ten kabel gra szczegolnie dobrym basem -bas od basu wiadomo różny ,ale ten ruby gra basem ,niskoschodzącym i w miare dobrze kontrolowanym,i wszystko ,opiera się na reszczcie systemu ,ale qedy ,lubiły ,grać ,jazgotliwie, np; qed aniwersary xt... prawda ?

Edytowane przez zbyniu 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, czy kabelek Qed Ruby Annivesary podpasuje pod wzmacniacz lampowy ( Yaqin Mc 100b modyfikowany przez p.Mudda 44 ) ,kolumny Monitor Audio GS 20. Nie jestem zorientowany w ogóle w kablach. Doradzicie cos? pozdro

Edytowane przez grzesinek32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Uff..przeczytałem wszystkie posty z wątku i teraz pora na działanie :-), przekonaliście mnie tylko prośba o podsumowanie bo już się pogubiłem :

Jaki jest najlepszy model z tego Ruby, oznaczenie dokładne itd., ażebym kupił właściwy a nie ten co leżał obok właściwego :-) ?

Jak z tymi banankami, które w końcu muszę kupić ażeby mieć najlepszy efekt bo piszecie o kilku, jakiś złoconych itd., tu też proszę o dokładną nazwę, symbol ?

Oczywiście w takiej sytuacji również IC trzeba zmienić na Qed więc jaki sensowny czyli jakość/cena ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Moje qedy ruby jest strasznie grube a wtyki bananowe to chyba o rozmiarze 8mm srednicy a mam pytanie jest on z plecionki i niektore zwoje sa powlekane jak sie do tego zabrac aby dobrze je zakonfecjonowac... bo te druciki sa cieniutkie a w koszulkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie taki komplecik zamówić ale przy długości 2x6 m

All. , sklepy internetowe , może sklep w okolicy ...

Wtyczki musisz sam sobie zalutować

 

Moje qedy ruby jest strasznie grube a wtyki bananowe to chyba o rozmiarze 8mm srednicy a mam pytanie jest on z plecionki i niektore zwoje sa powlekane jak sie do tego zabrac aby dobrze je zakonfecjonowac... bo te druciki sa cieniutkie a w koszulkach

Jakie masz te wtyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zakupem Ruby evolution i mam do was pytanie. Czy bas nie jest zbyt dominujący? W mojej konfiguracji basu mam aż nadto.

Czytając recenzje kabelka w what hifi natrafiłem na pewną sprzeczność w pierwszej części podkreślono, że kabelek bardzo ciepły, w kolejnej zaś stwierdzili, że posiadacze jasno brzmiących systemów muszą uważać bo może podkreślić surowość brzmienia... Czy to nie stoi w sprzeczności ze sobą?

Przy okazji zapytam co możecie mi polecić do 200zł z interkonektów do połączenia cambridge magic6 z wzmacniaczem kina Denon A1SR Mój stary monster400 jest za krotki nowy nabytek CA Magic6 ma gniazda z prawej strony i potrzebny jest 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam co możecie mi polecić do 200zł z interkonektów do połączenia cambridge magic6 z wzmacniaczem kina Denon A1SR Mój stary monster400 jest za krotki nowy nabytek CA Magic6 ma gniazda z prawej strony i potrzebny jest 1m

Kup sobie zwykłego QED PERFORMANCE AUDIO GRAPHITE , i tak ten ampli będzie ograniczeniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie zwykłego QED PERFORMANCE AUDIO GRAPHITE , i tak ten ampli będzie ograniczeniem .

Jest różnica między performance a performance graphite?:) Mam rozumieć że miałeś z tym kabelkiem "przyjemność"?

 

Czy zgadzacie się z recką z what hifi Ruby evolution ociepla brzmienie?

 

Muda44 Ampli (oczywiście bez tuner...;) ) będzie ograniczeniem bo każdy ampli kiepsko gra, czy może znasz ten konkretny model? :)

Dla mnie to i tak szczyt i jakiś kompromis miedzy kinem a stereo. Konstrukcyjnie to nie jest kulawy klocek 36kg wagi, tranzystory sankena wydajny prądowo, każdy test klasa referencyjna. Cena katalogowa w zamierzchłych czasach 22k zł Minus za logo Denon;) Lepiej grałby Mark Levison albo Proceed ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między performance a performance graphite?:) Mam rozumieć że miałeś z tym kabelkiem "przyjemność"?

Mam kilka " graphite " .

Do tunera , decka i mniej ważnych źródeł .

 

Czy zgadzacie się z recką z what hifi Ruby evolution ociepla brzmienie?

Mam Ruby , bez Evolution a ten jest neutralny , rozdzielczy i gładki .

 

Muda44 Ampli (oczywiście bez tuner...;) ) będzie ograniczeniem bo każdy ampli kiepsko gra, czy może znasz ten konkretny model? :)

Miałem kilka amplitunerów i jakiegoś Denona za nieco ponad dychę .

To nie dla mnie , chociaż w salonie mam Yamahę z bursztynowym wyświetlaczem i podoba mi się taki design ale to nie gra .

 

Konstrukcyjnie to nie jest kulawy klocek 36kg wagi, tranzystory sankena wydajny prądowo

Kilogramy i Sankeny same z siebie nie graja .

każdy test klasa referencyjna.

w KD zapewne ...

 

Mniejsza z tym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem kilka amplitunerów i jakiegoś Denona za nieco ponad dychę .

To nie dla mnie , chociaż w salonie mam Yamahę z bursztynowym wyświetlaczem i podoba mi się taki design ale to nie gra .

Ok, masz racje możliwe że szału nie ma. Niestety nie mam osłuchania z dobrym sprzętem i ten aktualny wydaje mi się znośny, zwłaszcza po nabyciu CA Magic 6 inna kultura grania:)

 

Jak masz kilka tych Qedów to może odsprzedasz jeden komplet?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

planuje zakup Qed Ruby Anniversary Evolution, przeczytałem temat ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:

  1. czy ze względu na swoją konstrukcję stwarza on jakieś problemy przy podłączaniu ? czy bez problemu da się go używać bez wtyków / bananów ? (samo zakończenie przewodu planowałem połączyć srebrem by się druciki nierozwarstwiany)
  2. obecnie system pracuje w bi ampingu, planowany zakup był 2,5 + 1,5 (zapotrzebowanie kolumny ~200w), z tymi kablami to niestety nie wypali, jakie macie propozycje ? 2x po 3mm czy może 1x5 i rezygnacja z obecnego rozwiązania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />czy ze względu na swoją konstrukcję stwarza on jakieś problemy przy podłączaniu ? czy bez problemu da się go używać bez wtyków / bananów ? (samo zakończenie przewodu planowałem połączyć srebrem by się druciki nierozwarstwiany)<br />

Nie jest łatwo. Jak miałem VA Mozart to nie mogłem ich do otworu włożyć. Aktualnie mam banany ale bez obudowy. Zamiast tego koszulki termokurczliwe, oryginalne obudowy nie chciały zmieścić takiego przewodu. Pewnie musiałbym kupić większe i droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

QED QUDOS, ktoś w temacie może napisać co to za rodzaj kabla, uncle google nie chce mi pomóc.

 

Ja mam obecnie pożyczony od kumpla kabel głośnikowy Qed Qudos Profile 8, kabel to jasnofioletowa taśma o szerokości 2 cm z 8 nitkami niepowlekanej miedzi , nitki ułożony w 4 grupach po 2 nitki.

Kabel ma 15-20 lat , nowy kosztował 30-40 pln za metr,, w goglach jest jeszcze Qudos o cylindrycznej budowie.

Qed Qudos P8 ma przyjemną górę i niezłą przestrzenność, bas jest fajnie kontrolowany.

Na litr wódki można dać za komplet, więcej szkoda bo czas dla miedzianych kabli nie jest bardzo łaskawy a w dodatku koło 35 kosztuje metr Rubego.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój QED QUDOS wygląda na 2x2.5 jak na załączonym zdjęciu. Nie wiem ile ale ma swoje lata, dałem za niego jak na litra wódki bo 50ziko za 2 x 2,6m. Jak kupowałem kolumny przyjechały w komplecie nowe kable Melodika Purple Rain MDSC2525 i póki co od dwóch dni na nich słucham bo jest rewelacyjnie ale to zasługa Indiana Line Diva 255 ;) W wolnej chwili postaram się porównać oba kable i zrobić też test jak moje ONKYO sprawdzi się z ILD 255 w podłączeniu bi-wiring. Ktoś rozpoznaje co to konkretnie za model i rodzaj kabla ten mój QQ?

https://www.dropbox.com/s/3npu6p6kfcoqwtj/QQ.jpg?dl=0

Edytowane przez SXB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.