Skocz do zawartości
IGNORED

BD ASUS BDS-700


janunio

Rekomendowane odpowiedzi

Dolby Atmos nie chodzi z tego ASUS'A - Dzisiaj sprawdzone

 

Możesz rozwinąć ? ATMOS jest kompatybilny, więc coś tu nie gra.

 

- jaki tytuł ?

- płyta, kopia płyty, kopia na HDD ?

- co to znaczy "nie chodzi" ? Brak dźwięku via. HDMI ?

- czy ustawiono "Bitstream", czy też player ma dekodować ?

- jaki odbiornik: z dekoderem ATMOS, czy bez ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć ? ATMOS jest kompatybilny, więc coś tu nie gra.

 

- jaki tytuł ?

- płyta, kopia płyty, kopia na HDD ?

- co to znaczy "nie chodzi" ? Brak dźwięku via. HDMI ?

- czy ustawiono "Bitstream", czy też player ma dekodować ?

- jaki odbiornik: z dekoderem ATMOS, czy bez ?

 

- jaki tytuł ? Expendables 3, Transformers Age of Extinction, Teenage Mutant Ninja Turtles, Terminator Genisys

- płyta, kopia płyty, kopia na HDD ? ISO z HDD

- co to znaczy "nie chodzi" ? Brak dźwięku via. HDMI ? ----> Downmix do Dolby TrueHD albo nawet do Dolby Digital (Nie pamietam, muszę sprawdzić jeszcze raz)

- czy ustawiono "Bitstream", czy też player ma dekodować ? ---> Bitstream w przypadku tego ASUS'a Pass Through

- jaki odbiornik: z dekoderem ATMOS, czy bez ? Arcam AVR550 z Dolby Atmos - na zdjęciu podczas odtwarzania z HDI Dune.

 

Tak By The Way, ten sam dysk z tym samym materiałem podpięty tym samym kablem do Dune 3D Base do tego samego amplitunera działa znakomicie w Dolby Atmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, tak by the way,, - co sie z wami ludzie dzieje ze nie potraficie sie po polsku wysłowic...

Oj tam, Jedni nie potrafią się wysłowić po Polsku, drudzy edytują jednowyrazowy wpis, jeszcze inni nie stosują polskich liter, kolejni interpunkcji. Takie mamy czasy - Mikołaj Rej niebyłby zadowolony. Pozdrawiam - i życzę trochę więcej luzu w "doopie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blu tylko w PC, asus na początku wydał mi się fajny z czasem wolny i problematyczny.

 

studio7 - fajne graty, ja nawet Dolby HD nie mam :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty masz tam luz???

Jasne, zwłaszcza jak się suszonych śliwek nażrę :D, a tak na serio to to powiedzonko wyczytałem na nartach któregoś z naszych skoczków narciarskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Nie mogę podłączyć dysku 3TB do mojego odtwarzacza. A w instrukcji nie jest napisane jakiej wielkości może być dysk. jedno terabajtowe dyski chodzą bez problemu. A ta trójka nie. Czy tak już ten model ma, czy trzeba coś włączyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę podłączyć dysku 3TB do mojego odtwarzacza. A w instrukcji nie jest napisane jakiej wielkości może być dysk. jedno terabajtowe dyski chodzą bez problemu. A ta trójka nie. Czy tak już ten model ma, czy trzeba coś włączyć?

 

bardzo wiele urządzeń jak TV/BD i inne stacjonarne odtwarzacze maja problem z dyskami powyżej 2TB (2TB jest ok, więcej już nie - przerabiałem temat - 1TB 1,5TB, 2TB = ok)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś na Mede8er dyski powyżej 2TB bo niby łyka do 6TB a zastanawiam się nad większym dyskiem 3-4TB żeby kupić ?

U mnie stacjonarne BD po usb philipsa i LG łyka tylko 2TB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę podłączyć dysku 3TB do mojego odtwarzacza. A w instrukcji nie jest napisane jakiej wielkości może być dysk. jedno terabajtowe dyski chodzą bez problemu. A ta trójka nie. Czy tak już ten model ma, czy trzeba coś włączyć?

Wystarczy podzielić dysk na dwie partycje i po kłopocie. Sam to przerabiałem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś na Mede8er dyski powyżej 2TB bo niby łyka do 6TB a zastanawiam się nad większym dyskiem 3-4TB żeby kupić ?

 

nie wiem czy pytanie jest do mnie, ale jesli tak to odpowiedz brzmi - "nie testowalem" bo po zakupie pierwszego dysku 3TB (dawno temu... jeszcze nie mialem mede8er) oddalem go ze wzgledu iz nie chcialo mi sie partycjonowac dysku (20 dyskow i jeszcze po 2 partycje na kazdym... o nie). teraz mam NAS... 1 partycja 55TB :)

 

Wystarczy podzielić dysk na dwie partycje i po kłopocie. Sam to przerabiałem

 

takie info wrazie jak by kolega chcial tylko sprawdzic :)

podczas repartycjonowania dysku tracisz z niego wszytskie dane.

niby oczywiste, ale nie dla wszytskich - a nie wiem do ktorych kolega sie zalicza.

pisze na wszelki wypadek w celu informacyjnym... i wiem ze sa programy ktore pozwalaja na reparycjonowanie bez utraty danych, ale nie wiemy czego kolega uzyje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk 1,5 TB, dziś podepnę go pod Asusa i zobaczę, czy będzie działał. Dodam jeszcze, że Asus bez problemu widzi dysk sieciowy 2TB i odczytuje z niego pliki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk podzieliłem. Dane zachowałem. Teraz mają po 1,4 GB. I niestety bez zmian. Mój asus nie widzi tego dysku. Pojęcia nie mam o co chodzi.

 

1,4TB miales raczej na mysli.

ciekawe czy wada tkwi w tym konkretnym dysku czy w kazdym.

A jaki format plikow zastosowales - ntfs?

na komputerze wszytsko dzala?

widzisz 2 partycje i na obie mozesz zapisywac (odczytywac)?

 

Dodam jeszcze, że Asus bez problemu widzi dysk sieciowy 2TB

 

dysk sieciowy sie nie liczy - nie jest podlaczony pod USB do ASUSa.

rozpoznaniem dysku sieciowego zajmuje sie urzadzenie sieciowe a nie ASUS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałem na forach że dyski Toshiby maja problemy w playerach stacjonarnych bo przy starcie potrzebują dużo prądu.Nie którzy kombinowali z kablami usb Y i ciągnęli prąd do startu z dwóch złącz usb nie którym trybiło zależy też od playera i zasilania ich usb

Ja używam dysków Adata HV620 i na żadnym BR i playerze multimedialnym nie miałem nigdy problemu żeby nie widział 1czy 2TB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałem na forach że dyski Toshiby maja problemy w playerach stacjonarnych bo przy starcie potrzebują dużo prądu.Nie którzy kombinowali z kablami usb Y i ciągnęli prąd do startu z dwóch złącz usb nie którym trybiło zależy też od playera i zasilania ich usb

 

nawet mam gdzies jeszcze taki kabel.

jesli to ta przyczyna to latwo ja zdiagnozowac - "na ucho" - posluchac dysku, czy dobrze sie rozkreca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli 1,4 TB oczywiście. Na komputerze wszystko działa znakomicie, na asusie nic się nie wyświetla, jakby dysk nie był wpięty. Seagate Backup Plus 3TB. Tak się toto nazywa. Wpinam inne, małe dyski, 320 BG, 1TB różnych firm i jest ok. A z tym kiszka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze wszystko działa znakomicie, na asusie nic się nie wyświetla, jakby dysk nie był wpięty

a sprawdzales "na ucho" czy dysk rozkreca sie tak jak podczas podlaczenia do komputera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk się rozkręca, dioda się na nim pali.

dysk sie rozkreca i kreci stabilnie? w takim razie wina musi byc gdzies indziej. Moze partycjonowanie bez utraty danych byc przyczyna... takie prymitywne urzadzenia maja czasem problemy z takimi magicznie tworzonymi partycjami. Poprawnie utworzona partycja to podstawa (i odpowiedni system plikow). Moze po prostu elektronika dysku nie dogaduje sie z odtwarzaczem... to kaprysne urzadzenia.

 

Jak kiedys znalazlem HUBa usb (na 7 usb) ktory po podlaczeniu 7 dyskow zostal wykryty w moim TV i myslalem ze to norma. Okazalo sie ze nic bardziej mylnego. Kazdy inny hub polegl (a przetestowalem chyba z 10 - amazon i zwroty) az w koncz udalo sie kupic drugi taki sam i on oczywiscie tez zadzialal. Dzis nie jest mi juz potrzebny ale swego czasu byl niezastapiony. zadnego fizycznego przelaczania dyskow, tylko przelaczenie przelacznika i juz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.