Skocz do zawartości
IGNORED

Postnuklearne tematy


Lt_Bri

Rekomendowane odpowiedzi

no jesli juz idziemy w tym kiedunku to ciekawy swiat "po" jest ukazany w "Niezwyciezonym" Lema... choc to nie jest ludzkie "po" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - może lepiej wrócic do postnuklearnych klimatów, bo obrazów końca cywilizacji jest od metra. Mam pytanie - usiłuję sobie przypomniec autora opowiadania , które kiedys było opublikowane w miesięczniku Fantastyka. O ile sobie przypominam autor przedstawia wydarzenia z jednego dnia, który kończy się nuklearną zagładą. Zeby było dziwniej - uczestniczymy w zapętlonym koszmarze: po tym dniu następuje nastepny, jakby kopia wcześniejszego. Taki apokaliptyczny Dzien Świstaka .... Historia jest całkiem prosta : gosc w barze podrywa dziewczynę, idą do niego a potem już tylko atomowe bum ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jako miłośnik postnuklearnych "paragrafówek" z cyklu "Wojownik Autostrady" i gierek "Jagged Alliance"(jakby nie patrzeć część pierwsza ma akcję na starym poligonie nuklearnym ;) ) i "X-COM: UFO Defence" (to samo co "Enemy Unknown", tyle że pozbawione kilku przydatnych błędów), jakiś czas wstecz (z gazetą była cz. 1 i 2) skusiłem się na Fallouta.

Gierka sympatyczna, ale to nie do końca to, pewnie gdyby człowiek młodszy był (czyt. dużo wolnego czasu) to pewnie bym się w to zagrywał, a tak...

 

Tak przy okazji, na samym początku lat dziewięćdziesiątych (chyba jeszcze przed ufo i jagged) była jakaś postnuklearna gierka z podobnym widokiem i sterowaniem, dzwięk nawet na COVOXie dało się ustawić ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

>Tak przy okazji, na samym początku lat dziewięćdziesiątych (chyba jeszcze przed ufo i jagged) była

>jakaś postnuklearna gierka z podobnym widokiem i sterowaniem, dzwięk nawet na COVOXie dało się

>ustawić ;)

 

LaserSquadron?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę (ale niewiele) nowsze, LaserSquadron to jakaś połowa (druga) lat osiemdziesiątych, ta gierka to przełom osiemdziesiątych i dziewiędziesiątych.

 

Głowy nie dam czy to nie była przypadkiem polska produkcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Kino radzieckie miało kilka filmów post nuklearnych. W CDA widziałem fotkę z filmu Stalker. Pamiętam też migawki z jednego z filmów... wyjazd wagonikami na powierzchnię i kłótnia przy przydziale jedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Jacekwacek, film STALKER (w odróżnieniu od gry) nic z postnuklearnością wspólnego nie ma (ot średnio udana ekranizacja "Pikniku..."), no może poza samym klimatem ;)

 

A co do tego drugiego filmu, dasz radę coś więcej napisać, bo chętnie bym go zdobył ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Klimacik miodzio (chyba z 10lat tego kawałka nie słyszałem) ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Widzę, że "Ostatni brzeg" z 1959 r. został już wymieniony. Osobiście film jak najbardziej polecam. Co prawda nie czytałem książki i jestem fanem talentu Gregorego Pecka więc mogę być nieobiektywny.

 

Nie zgodzę się, że wadą tego filmu może być gra aktorska. Dla mnie to właśnie jego największy atut. Choć tym razem to nie Gregory Peck jest dla mnie gwiazdą pierwszej wielkości. Film zasługuje na obejrzenie choćby ze względu na rolę Avy Gardner.

Dekoracje z pewnością nie są równie zachwycające, co w nakręconym w tym samym roku Ben-Hurze. Jednak jakoś nie zwróciłem na nie specjalnej uwagi i nie wpłynęły na końcową ocenę. Być może przy kolejnym oglądaniu wrażenie będzie inne. Reasumując uważam ten film za bardzo dobry i wcale nie odniosłem wrażenia by się zestarzał.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.