Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Balanced Audio Technology (BAT)


kivlov

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tylko ebay

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakiś namiar na dobrej jakości lampy 6H30P najlepiej dobraną parę. Chcialem podmienić lub ewentualnie posiadać na zapasie.

Wzmacniacz pracuje wspaniale ale wiadomo, że lampy się zużywają i warto mieć coś na stanie.

pozdr.

 

Zdwoń do S.Bednarskiego - myślę, że mają jeszcze zapasy NOSów parowanych przez Khomenkę. Sztuka kosztuje $300.00 - nie ma zmiłuj! Ale masz pewność, że są to orygialne NOS-y z 1979, 80 i 81 roku. Jak chesz nowe, oryginalne rosyjskie Sovteki 6H30Pi z bieżącej produkcji, po $42.00 za sztukę, dzwoń do Music Direct - 800 449 8333

- albo odwiedż ich website: https://www.musicdir...roducts&c2=grid

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chicago. Zakupilem z www.lampyelektronowe.pl lampki electro-harmonix za 309 zł. za 2 szt. niby sparowane. Chyba to te same co w sklepie Music Direct. Na razie się wygrzewają zobaczymy co z tego wyjdzie. Te oryginalne tochę drogie ciekawe czy jest aż taka różnica w graniu jak różnica w cenie.

Nie mam jeszcze doświadczenia z lampami bo to mój pierwszy piecyk z tymi świecidełkami w środku.

Na razie słyszę lekko mniejszy bas i trochę więcej góry. Ale tak miało być. Dźwięk czyściutki i z godziny na godziny coraz cieplejszy. Na zimę jak znalazł. Jeszcze sobie zakupię jedną dobraną parę i zobaczymy posłuchamy wybierzemy.

W przypadku lampek w BAT-cie, które obsługują preampa to chyba nie ma konieczności wykonywania specjalnego wygrzewania jak to jest z lampami w końcówce mocy? czy może nie powinienem na nich grać bo zacząłem tak po godzinie od włączenia. Ciężko bylo wytrzymać dłużej :)

pozdrawiam.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że dostałeś to co chciałeś. Ja w swoim preampie też za chwilę będę musiał wymienić 6H30, ale już nie mam parcia na te NOSy po trzy$ta za szukę - osiem lamp, to daje wynik $2,400 - co mnie skutecznie zniechęca do takich operacji. Kiedyś owszem, ale teraz mnie to już tak nie kręci. Wystarczą mi bańki z bieżącej produkcji po $42.00 - nie sądzę, żeby to była jakaś masakryczna różnica. Zobaczymy.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad podpięciem do mojego BATa przedwzmacniacza z tej samej stajni np. vk3i. Jak myślicie ma to jakiś sens będzie jeszcze lepiej? Widzę na ebay jest taki model ale widać, że z poprzedniej generacji bo z napisem na środku a nie na prawym boku.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pierwszej generacji preamp BAT 50SE i śmigał on z końcówką ML No.335 i Dynaudio Contour 3.0 - do dziś mam ten dżwięk w pamięci. Jak się zastanowię, to nie trzeba było nic lepszego - muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago

......... człowiek szuka dalej i nie koniecznie wychodzi lepiej.

Ale jest zabawa i nigdy nie wiadomo, kiedy dość.

Najważniejsze, aby muzyka była na pierwszym miejscu ;)

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago ale to jednak spora różnica w klasie pomiędzy vk3i a vk50se.

Mi chodziło bardziej o sens podpięcia tego konkretnego preampa pod wzmacniacz vk300se

A z tym lepszym odbiorem dzwięków sprzed lat to može chodzi niestety o pewną naturalną degradacje naszych narządów słuchu ? :)

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do integry VK 300SE dodatkowy preamp? Nie wiem czy ma to jakikolwiek sens, ale spróbować można.

 

A z tym lepszym odbiorem dzwięków sprzed lat to može chodzi niestety o pewną naturalną degradacje naszych narządów słuchu ? :)

 

Coś w tym jest. Kiedyś o wiele bardziej mnie rajcowało audio i zmiany oraz doświadczenia z nim związane. Obecnie już nawet nie uczestniczę w corocznym audio show Axpona, co nie oznacza, że nie mam powrotów choroby, jednak jakby nie spojrzeć, to live jazz praktycznie pochłąnął mnie całkowicie. Płyty jednak kupuję i będę kupował. Muzyka jest królową sztuk - jest tam o wiele więcej do nauki, skomplikowania i odkryć niż w audio. W każdym razie, jak ktoś chce cokolwiek wiedzieć o muzyce, to samo słuchanie nie wystarczy, choć to jest też bardzo ważne, ale jest to tylko jeden z czynników. Ale to już inny temat i nie ma co zaśmiecać wątku.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak dla podtrzymania rozgawora, odpuściłem z preamem ale zastanawiam się nad podpięciem jakiegoś odtwarzacza CD pod BATa. I tutaj pytanko, jakiego godnego kompana warto brać pod uwagę. Aktualnie słucham plików przy udziale DACa, spora kolekcja CDczków się bezczynnie kurzy, a mogłaby się pokręcić nieco. Wiadomo, że dobre źródło to podstawa. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Długo szukałem i mialem na oku kilka typów CD m.in. AR CD 1, 3,  BAT D5SE ale w końcu padło na dziwoląga GATO CDD-1. Korzyść  taka, że mam DAC i CD w jednym klocku. Dźwięk mi jak najbardziej odpowiada. Chyba będzie to zestawienie docelowe ?

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już mysłalem, że świat CD znika :)

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kivlov napisał:

Już mysłalem, że świat CD znika :)

Podobnie jak inne równoległe światy tj. czarnej płyty czy plikowców istnieje i będzie istniał do ostatniej płyty :)

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane :)

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak to mówią zmiany kuszą i skusiłem się na pre VK3i za 2 tygodnie mam nadzieję, że dotrze. Zastanawiam się jednak nad jego aplikacją w system. Mam do wyboru podpięcie go do integry VK300SE, która to będzie robiła za końcówkę mocy, a może lepszy efekt osiągnę podpinając pre z typową końcówką mocy VK 200, która jest teoretycznie słabsza mocą od VK300SE. Co sądzicie?

 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do integry to mogę tylko podpiąć końcówką mocy, a nie pre. Czyli do pre potrzebuję jeszcze końcówki no teraz co tu upolować. ML. nr ..., krell, BAT VK 200, 250 .. ???

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem w błędzie i można jakoś podłączyć pre vk3i do integry vk 300 tak by wykorzystać tylko jej końcówkę mocy? niestety intega nie ma weiścia main in

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML No.336 polubi się z każdym preampem BATa - nie ma bata na Bata.

Koszt operacji się zwiększa, ale jak audio nadal mocno kręci, to warto. Power amp + preamp: taki zestaw lubię najbardziej. Warto inwestować w dobre przedwzmacniacze - są sercem systemu. 

Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie by spokojnie sprawdzić v3i leci już do mnie końcówka vk200. trochę  leciwy to sprzęt, bo ok. 20 letni i do mojej super integry trochę mniej nowoczesny. Zobaczę czy dźwiękowo mnie zauroczy. Powiększając sprzęt o jeden i to gruby klocek niestety muszę dodatkowo zainwestować w nowy stolik audio chyba, że TV wyrzucę. Ciężki los audiofila ?

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak spodoba Ci się Vk 200. Mam go w swoim systemie od około 12lat i wymieniłem już wszystkie elementy, niektóre wiele razy, VK 200 stoi niezmiennie na swoim miejscu.

Ma jednak sporo minusów użytkowych; grzeje się straszliwie, dosłownie parzy (klasa A) co wymusza odpowiednie miejsce ustawienia i potrzebuje chwili po włączeniu, żeby zaczął optymalnie grać.

I z mojego doświadczenia wynika, że właśnie ze względu na temperaturę pracy i wiek koniecznie trzeba wymienić kondensatory. 

Aktualnie w moim zaczął trzeszczeć jeden kanał i już jestem umówiony na serwis podczas, którego będę chciał trochę go poprawić poprzez wymianę tranzystorów ma lepsze, bo ponoć jest jest jakiś potencjał do poprawy.

Przy okazji awarii zastanawiałem się czy nie poszukać następcy i wczoraj miałem w domu dzięki wypożyczoną końcówkę mocy ATC P1, dziś mam Sugdena A21 SE, a na przyszły weekend będę miał końcówkę Sugdena FPA 4. ATC to w ogóle inna filoofia grania i może się pewnie podobać, ale nie w moim systemie. Natomiast Sugden bardzo mnie pozytywnie zaskoczył, bo choć to nie ta klasa co VK200 to podobna filozofia dźwięku i bardzo przyjemne granie, mógłbym z nim żyć. Bardzo jestem ciekaw jak wypadnie ich końcówka mocy. Ale te porównania tylko mnie utwierdziły w tym, że w Bata warto zainwestować parę złotych i pewnie zostanie na swoim miejscu na długo.

A z ciekawości jakie są aktualnie ceny VK 200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy jak to zagra w porównaniu do vk 300xSE. Integra jest wygodna w użytkowaniu i nie grzeje się za bardzo z wyjątkiem okolicy lamp. Dla Vk 200 muszę poszukać jakiś przewiewny kącik no i dodatkowe kable też potrzebne. Jak będzie niewiele lepiej to chyba puszczę dalej vk 200. Ceny 200-tki to w zależności od stanu od 1100-1500 $$. Będzie u mnie na przyszły weekend czyli ciekawie się zapowiada ?

 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam już w komplecie. Próbnie wszystko podłączyłem i jest odjazd. Zauważyłem, że jeden kanał zaczął po jakimś czasie mikrofonować ale to chyba lampki są do wymiany. Jutro wymienię i zastanawiam się czy nie założyć damperów na lampki 6922. 

 

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vk 200 gra z v3i. piękny duecik. Gra piękną barwą z wyczuwalnym fajnym basikiem szybkim ale delikatnie zmiękczonym, może 3 godziny miałem czasu na przesłuchanie. W pre muszę wymienić przekaźniki może też przełączniki hebelkowe bo coś wydaje trzaski na głośniki. muszę najpierw włączyć pre, później końcówkę i wyłączać w odwrotnej kolejności. Trochę upierdliwe no ale szkoda mi kolumn. Wszystkie te niedomagania i brak pilota rekompensuje muzyka, która płynie z tych pudełek ?

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą kolejnością włączania to chyba tak zawszę się powinno, obojętnie czy urządzenie jest sprawne czy nie, tak mi się przynajmniej wydaje i tak zawszę robię. Zazdroszczę przedwzmacniacza, bo ja aktualnie słucham przez wyjście regulowane w dac-u i to pewnie nie jest optymalne rozwiązanie, choć zdecydowanie lepsze niż pre Electrocompanieta, które miałem/mam i które nie zgrało się prądowo z BATem. Mój VK200 jest aktualnie w serwisie i prawdopodobnie będę wymieniał jego słaby punkt, czyli tranzystory na topowe dostępne co ponoć ma dać mega różnicę na plus vs stock. Niestety ich koszt to prawie kolejny VK 200, ale to i tak dużo mniej niż zakup nowej końcówki. Tym bardziej, że nie trafiłem takiej, która podobałaby mi się bardziej dźwiękowo. Czekam na wycenę i ofertę i zobaczę... Miłego słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam w takim razie kciuki by odświeżenie końcówki przyniosło spodziewaną poprawę. Ja na razie nic nie robię tylko słucham i słucham. Być może w przyszłości. Przekaźniki do pre mam już zamówione. Wymiana to 1 godzinka. Jak narazie jestem mega zadowolony. No może jakieś inne kabelki głośnikowe sprawdzę.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.