Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Balanced Audio Technology (BAT)


kivlov

Rekomendowane odpowiedzi

Super, już nie mogę się doczekać werdyktu.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą awaryjnością BATa to jakaś przesada. Z opinii mojego kuzyna elektronika faktycznie wynika, że w środku panuje bałagan i wygląda na to, że wszystko grozi zwarciem i wybuchem:-) Ale jednak nie wybucha. A z kolei Audio Research; w którym panuje znacznie większy z inżynierskiego punktu widzenia porządek; psuje się niestety na potęgę, czego miałem okazję kilkukrotnie doświadczyć (zarówno CD, pre jak i końcówka). Jak chodzi o porównanie BAT i Electrocompanieta, to każdy ma swój gust. Na pewno BAT robi dużo lepsze preampy. Co do tranzystorowych końcówek mocy zdania są podzielone. W sumie to jest zbliżona estetyka brzmienia. Ja osobiście wolę BAT.

Powiedz swojemu kuzynowi elektronikowi żeby walną głową w ścianę to może będzie lepiej widział i nie będzie gadał głupot jak się nie zna.

Ja naprawiam BATy i mam inne zdanie o ich wykonaniu.

WCALE AUDIO RESEARCH NIE PSUJĄ SIĘ NA POTĘGĘ miałem już kilka to bardzo solidna konstrukcja a to że komuś zepsuł się nie znaczy że wszystkie AR są be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

WCALE AUDIO RESEARCH NIE PSUJĄ SIĘ NA POTĘGĘ miałem już kilka to bardzo solidna konstrukcja a to że komuś zepsuł się nie znaczy że wszystkie AR są be.

 

No cóż, przez blisko 4 lata, jak jestem posiadaczem systemu ARC Reference to wszystkie trzy klocki zepsuły się w sumie pięć razy :-) Nie jest to bynajmniej dowód wysokiej jakości tych urządzeń, o czym z przykrością acz obiektywnie informuję.

Z przykrością, gdyż bardzo cenię dźwięk ARC i nie przewiduję ich wymiany, ale nie każdy ma kuzyna elektronika, który potrafi naprawić te urządzenia. Mam kilku kolegów, którzy psioczą do dziś na ARC, bo zostawili w serwisie Fast Audio majątek.

W każdym razie; z moich doświadczeń jako użytkownika; wynika, że BAT psuje się znacznie rzadziej.

 

A odnośnie kuzyna, to cóż.... Ma typowe dla każdego inżyniera wady, czyli przekonanie o swoim geniuszu i nieomylności, ale fachowcem jest najwyższej klasy. Nie ma sprzętu którego by nie był w stanie naprawić:-)

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Dołączam do klubu posiadaczy BAT-a z odtwarzaczem VK D5 SE z super packiem, ale ze starszą wersja z przetwornikami BB PCM 63. Reszta toru to pasywka khozmo, końcówka Pass XA 30.5 i monitory Totem Model 1 Signature.

 

Odtwarzacz to wiekowa wersja z przetwornikami BB PCM 63 oraz wymienionymi lampami. Zamiast na 6N30 gram na 6N6 P. Dźwięk jest wolniejszy, odrobinę mniej przejrzysty ale za to bardziej nasycony, namacalny.

 

Na pewno nie jest to najlepszy odtwarzacz świata, ma sporo ograniczeń: przejrzystość, rozdzielczość, szybkość, konturowość, mikrodynamika. Ale umówmy się – dla tych cech nie kupuje się BAT-ów. Ma jednak inne cechy, które mnie urzekły: przestrzenność, barwę, nasycenie kolorami i trudną do zdefiniowania namacalność dźwięku. I za to go lubię. Poza tym kupienie dziś równie fajnego hi-endowego odtwarzacza za rozsądne pieniądze nie wchodzi w grę, dlatego ma u mnie chyba dożywocie.

 

Miałem też pre BAT-a VK-30.

To tak na szybko. Jeszcze się może odezwę.

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spisuje się to PRE KHOZMO? Lepiej od BAT VK30?

Mógłbyś dodac zdjęcie tej pięknej końcówki Passa na którą choruję?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popisali się nowym design VK-55/55SE: fatalny wyłącznik na froncie robi wiele złego. Idea jak dla mnie nie do zaakceptowania i nie rozumiem, dlaczego nie umiejscowili tego cudnego pstryczka z tyłu wzmacniacza... Jednym idiotycznym manewrem można spieprzyć w sumie całkiem niezły wygląd urządzenia... Ciekawy jestem czyj to był pomysł...!?

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z tych, którzy rzadko w kategoryczny sposób wypowiadają się na zasadzie „lepszy/gorszy”. Bo nie ma w żadnej dziedzinie życia jednoznacznych odpowiedzi. Wolę określenie „inny” i opisanie, co mi się bardziej podoba a co nie.

 

Przede wszystkim cena khozmo… Ten potek kosztuje w zbalansowanej wersji +/- 1200 złotych. I to już jest bardzo ważna rzecz. I jeśli wpasuje się w system (a z tym z pasywkami jest zawsze problem, bo to kwestia dopasowania elektrycznego; konstruktor mówił mi, że były przypadki, że z niektórymi końcówkami nie zagrał dobrze), to jego cena w stosunku do jakości brzmienia jest wręcz sensacyjna. Na wysokiej klasy pre i to tak pewnie 10-letnie trzeba wydać pewnie z pięć razy więcej…

 

Co do brzmienia, to dla mnie najważniejsze było to, że khozmo nie zmniejszył skali i namacalności grania, nie odchudził też brzmienia – no może minimalnie, ale to nawet dobrze.

 

Na khozmo straciłem na pewno rozmach przestrzenny i ogólnie przestrzenność brzmienia – na pre BAT-a było o wiele lepsze. Ogólnie zmniejszyło się też bogactwo i wyrafinowanie dźwięku, mniej jest harmonicznych, wybrzmień.

 

Natomiast pasywka dała więcej szybkości, precyzji i rozdzielczości (nie mylić ze szczegółowością, bo to element właśnie wyrafinowania brzmienia), dodała konturów i dynamiki. Ogólnie dźwięk zrobił się klarowniejszy, czystszy. Co przy – nie oszukujmy się – lekkim muleniu BAT-a wyszło chyba mojemu systemowi na zdrowie :-)

 

Gdybym miał się pokusić o jakieś podsumowanie, to per saldo straciłem na pasywce khozmo w porównaniu z preampami BAT-a czy podstawowymi Audio Research bardzo niewiele. Finansowo zyskałem kilka tysięcy. Aha, i nie trzeba do khozmo sieciówki – to też oszczędność.

Ja bym pożyczył do posłuchania, bo moim zdaniem warto

Przy okazji warto pobawić się w próbowanie interkonektów.

Pozdrawiam Stempur

 

PS. Sorry, ale prywatnych zdjęć nie umieszczam w sieci. Zresztą jak Pass wygląda – każdy widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wątek ruszył, bo BAT jest firmą na pewno godną uwagi - solidnie zaprojektowane i wykonane urządzenia z własnym pomysłem na dżwięk. Prawdopodobnie zgubił ich ruski system zarządzania... '-) Wypłynęli bardzo szybko i trzymali przez długi czas wysoki poziom, który zresztą trzymają do dziś... chociaż monopolistyczne działania szefów BATa i MD zniechęciły amerykańskich dealerów do tej firmy... no i zaliczyli glebę! Ciekawy jestem, jaki był powód wstrzymania produkcji świetnego pieca VK 75SE... jeden z lepiej sprzedających się klocków tej firmy... z mądrze zestawionym systemem z tą końcówką spokojnie można żyć... co najmniej kilka lat, bo generalnie to wiadomo, że mądra i porządna żona sama odchodzi po trzech latach.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

MarkN ma absolutnie rację. Ja powiedziałbym więcej, to jest firma symbol, przynajmniej dla mnie. Jakieś niespełna 10 lat temu BAT był dla mnie wręcz synonimem hi-endu, początkiem i końcem poszukiwań. Oczywiście życie przyniosło zmiany, ale sentyment pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kivlov

 

Tak jak obiecałem, przez ostatnie dwa dni testowałem połączenie BAT-a 300x se jako preamp, które w zasadzie służy mi na co dzień oraz Hegla hd25 jako preamp.

 

Wnioski nasuwają się takie:

 

Bat jako preamp gra troszkę chudziej na dole pasma, ale średnica i wysokie wydają się bardziej dźwięczne.

 

Po Heglu dół pasma mocniejszy, grubszy bardziej zwarty. Ogólnie cały dźwięk jest swobodniejszy. Średnica i wysokie złagodniały, co np. przy słuchaniu skrzypiec nie było tak ciekawe jak przy połączeniu z BAT-em jako preampem.

 

Minusem w tym połączniu jest również lekko słyszalny szum między utworami.

 

Ale jak miałbym wybierać to bardziej podoba mi się dźwięk po Heglu i tak zacząłem się zastanawiać nad końcówką mocy np. Hegla h20, który zgrywał by się z hd25.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku dziękuję Ci bardzo za Twoje poświęcenie. Widzę, że Helgel jak PRE się spodobał. H20 to ciekawa propozycja. Ciekawe jak ma się do zintegrowanych wzmacniaczy tego producenta. Ja cały czas suzkam dla Siebie monobloków Pass'a, ale jakoś nie mogę ich dostać.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Posiadam preamp bata vk5i od prawie 2 lat. Bat steruje koncowka mocy audio research vt200.

Po zakupie wyposazylem go w dobre nosy.

Coz mogę napisac, uwielbiam go i mysle o zmianie na cos z wyższej polki bata tylko tak naprawdę nie mam potrzeby bo wszystko mi pasuje. Może jak mi wpadnie kiedyś w rece nowszy model i go podlacze to pomysle nad zmiana a tak co się będę w koszty pchal:-)

Bardzo solidne urządzenie.

Moim zdaniem mój premp bat vk 5i gra lampowo a przy tym neutralnie przekazując sygnal taki jak dostal, nie zmienia go, nie przebudowywuje sceny, nie dodaje i nie ujmuje dzwiekow(nie w skali okrutnie bezwzględnej bo każdy klocek cos zmienia i to truizm). Dźwięk po bacie dostaje "lampowej w dobrym tego słowa znaczeniu" otoczki.

Jakiś czas temu miałem w domu preamp lampowy znanej firmy z oddzielnym zasilaczem z pułapu cenowego 7-10tys. Co z tego ze tamten pre był dynamiczniejszy i miał bardziej slyszalna gore skoro CALKOWICIE zmienil sygnal i gral "po swojemu". Tak nie graja klocki z wysokiej polki.

Tak się sklada ze doskonale wiem jaki mam sygnal ponieważ mam cd z regulowanym wyjściem i wiem jak gra mój cd podpięty bezpośrednio do koncowki mocy a jak gra z batem.

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje sprzętu. Porównując do swojego CD rozumiem, że dużo bardziej podoba się gra poprzez PRE BATa?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mój cd ma bardzo dobry wbudwany preamp, to ml39 i niebawem go sprzedaje. To tez kwestia gustu i oczekiwan bo bez bata z samym cd jest troszke czyściej i sterylniej i jeśli ktoś tak woli to czemu nie. Ja wole z batem bo nadaje duszy muzyce a slucham muzyki, nie skrzypiącego krzesła w 5 rzedzie:-) .

Testuje teraz lampy mocy w bacie. Kupilem swetlany c czy s, te tansze bo tych lepszych już nie robia a te co zostały w Polsce maja wade fabryczna i czasem wybuchają wiec nie będę ryzykowal awarii systemu.

Jak sprzedam cd wpadnie mi 8500 i albo kupie wyższy model bata albo stuninguje zwrotnice w jbl ti250. Jeszcze nie wiem nie pali mi się:-)

Edytowane przez michal396
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne zdanie do powyższego... No.39 posiada na pokładzie pełny preamp No.38, który faktycznie w bezpośrednim połączeniu z końcówką mocy... i dokładnymi kolumnami... ukazuje więcej detalu, ale też przybliża dżwięk i robi go bardziej sterylnym/dokładnym... studyjnym - powiedziałbym. Z preampem 51SE dżwięk nabiera oddechu... zdecydowanie większej i głębszej przestrzeni z... powiedzmy, koncertową czy też sceniczną perspektywą; jest też ciemniejszy, ale nie ogranicza aż tak bardzo rozdzielczości i maluje dżwięk po swojemu. Preampy, to chyba moje najulubieńsze klocki audio - są sercem systemu.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No cóż, przez blisko 4 lata, jak jestem posiadaczem systemu ARC Reference to wszystkie trzy klocki zepsuły się w sumie pięć razy :-) Nie jest to bynajmniej dowód wysokiej jakości tych urządzeń, o czym z przykrością acz obiektywnie informuję.

Z przykrością, gdyż bardzo cenię dźwięk ARC i nie przewiduję ich wymiany, ale nie każdy ma kuzyna elektronika, który potrafi naprawić te urządzenia. Mam kilku kolegów, którzy psioczą do dziś na ARC, bo zostawili w serwisie Fast Audio majątek.

W każdym razie; z moich doświadczeń jako użytkownika; wynika, że BAT psuje się znacznie rzadziej.

 

A odnośnie kuzyna, to cóż.... Ma typowe dla każdego inżyniera wady, czyli przekonanie o swoim geniuszu i nieomylności, ale fachowcem jest najwyższej klasy. Nie ma sprzętu którego by nie był w stanie naprawić:-)

Bardzo często sprzęt psuje się ponownie ponieważ ktoś nie usunął właściwą przyczynę powstawania usterki tylko wymienił uszkodzoną część i właśnie potem jest taki efekt.

Nikomu nie ujmuję umiejętności w naprawianiu ale często dostaję urządzenia które zaczęły być naprawiane i na szczęście jak ktoś mądry to przyzna się że nie daje rady naprawić a jak jest jakiś ambitny i głupi to zagrzebie tak sprzęt że faktycznie potem reperacja jest dwufazowa najpierw się usuwa głupoty popełnione przez naprawiającego a potem dopiero robi właściwą naprawę co w praktyce trwa dwa razy dłużej.

Pozdrawiam ludzi którzy potrafią przyznać się że ich umiejętności nie pozwalają na dokończenie naprawy i nie wymigują się "brakiem części czy niedostępnością serwisówki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

ja mialem u siebie alepha 5 a nie x czy xa

aleph mial taka srednice jakiej z trana jeszcze nie slyszalem

poza tym jest wiele innych faktorow ktore bralem pod uwage przy wyborze koncowki

pass ma 10kohm na wejsciu a pilnius 47 - wiec latwej go wysterowac lampowym pre

plinius nie jest konstrukcja symetryczna - ma tylko mozliwosc grania w balansie

ja nie zamierzalem budowac toru symetrycznego

no nie grzeje sie non stop tak jak pass co przy codzziennym uzytkowaniu jest nieocenione

plinius to inna maszyna - moim zdaniem jest dobrze

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dzień dobry

Dołączam do klubu posiadaczy BAT-a z odtwarzaczem VK D5 SE z super packiem, ale ze starszą wersja z przetwornikami BB PCM 63. Reszta toru to pasywka khozmo, końcówka Pass XA 30.5 i monitory Totem Model 1 Signature.

 

Odtwarzacz to wiekowa wersja z przetwornikami BB PCM 63 oraz wymienionymi lampami. Zamiast na 6N30 gram na 6N6 P. Dźwięk jest wolniejszy, odrobinę mniej przejrzysty ale za to bardziej nasycony, namacalny.

 

Na pewno nie jest to najlepszy odtwarzacz świata, ma sporo ograniczeń: przejrzystość, rozdzielczość, szybkość, konturowość, mikrodynamika. Ale umówmy się – dla tych cech nie kupuje się BAT-ów. Ma jednak inne cechy, które mnie urzekły: przestrzenność, barwę, nasycenie kolorami i trudną do zdefiniowania namacalność dźwięku. I za to go lubię. Poza tym kupienie dziś równie fajnego hi-endowego odtwarzacza za rozsądne pieniądze nie wchodzi w grę, dlatego ma u mnie chyba dożywocie.

 

Miałem też pre BAT-a VK-30.

To tak na szybko. Jeszcze się może odezwę.

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Oczywiscie ze baty nie graja wyczynowo ale potrafią znacznie więcej niż ludziom się wydaje a o wszystkim zawsze decydują uzyte lampy.

Ja dziele audiofili na technicznych i melomańskich a baty sa dla audiofili melomańskich.

Nie znam tego cd ale z racji tego ze to urzadznie lampowe BARDZO dużo od nich zależy.

Kup najlepsze lampy na jakie Cie stać i niech to będą rozdzielcze, lekkie i szybkie lampy.

Możesz dokupić jeszcze sieciowke o podobnych cechach brzmienia do polecanych przez mnie lamp.

Efekt przerośnie Twoje oczekiwania.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam BAT-owców.

Mam do sprzedania przedwzmacniacz VK-30 oraz końcówkę mocy VK-500.

Zainteresowanych proszę pisać na priva.

 

Ze względu na dzieciaki nie mogłem mieć lamp więc miałem BAT-a, teraz latorośl podrosła i nie stanowi zagrożenia dla piecyka lampowego (jest w miarę rozumna:-) którego chce kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.