Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Balanced Audio Technology (BAT)


kivlov

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Panowie, mam rozterkę. Gram z końcówki Vk-200 sterowanej potencjometrem DACa. Jest super, szczególnie po wymianie kondensatorów na nowe, wyższej klasy niż oryginalne. Ale miałem w domu na testy Unison Research S6 i mnie powalił. Gęstość średnicy, okrągłość dźwięku, magia i czar zwyczajnie. Średnica Bata przy tej z Unisona wydaje się wręcz wycofana. Mógłbym więc zostawić lampę i cieszyć się muzyką, ale BAT jest sporo lepszy w kontroli basu, który z Unisonem jest rozlazły i BAT to czarodziej w kategorii znikania kolumn i budowania sceny. To jest serio niesamowite jak od pierwszego taktu spore podłogówki wyparowują z pokoju i dosłownie żaden dźwięk z nich nie dobiega, a wszystko dzieje się w przestrzeni. I teraz do brzegu. Co zrobić, żeby mieć połączenie tych cech w jednym? Czy przedwzmacniacz lampowy jest w stanie zapewnić takie fajerwerki? Wiem, że przedwzmacniacze ceni się za przejrzystość, ale serio to nie tego szukam, bo bardziej zależy mi na dodaniu lampowego czaru. Może to i odejście od założeń hi-fi, ale bardziej interesuje mnie przyjemność z słuchania niż wierność za wszelką cenę.

Jeśli tak to czy możecie polecić jakieś konkretne modele, które to zrobią? Oczywiście tylko zbalansowane.

A może da się to osiągnąć wymieniając kolumny? Ale skoro Unison zrobił to z aktualnymi to znaczy, że to kwestia wzmacniacza.

Dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie VK3i wypchnął scenę do przodu ale średnica nie jest dominująca. Dźwięk jest bardzo rozdzielczy, przy jednoczesnej kontroli basu nic się nie rozjeżdża i wszystko słychać w pozostałych zakresach pasma. Wypchnięcie sceny do przodu może troszkę dawać poczucie lekkiego wyciągnięcia średnicy. 

Co to za kondensatory wyższej klasy zastąpiły te oryginalne?

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mario_64 napisał:

U mnie VK3i wypchnął scenę do przodu ale średnica nie jest dominująca. Dźwięk jest bardzo rozdzielczy, przy jednoczesnej kontroli basu nic się nie rozjeżdża i wszystko słychać w pozostałych zakresach pasma. Wypchnięcie sceny do przodu może troszkę dawać poczucie lekkiego wyciągnięcia średnicy. 

Co to za kondensatory wyższej klasy zastąpiły te oryginalne?

Audyn true cooper max. Można oczywiście lepiej, np Vcap, ale to już 4k za same kondensatory. Niestety te montowane fabrycznie są bardzo słabe i nawet podstawowe miflexy dają poprawę. Można o tym poczytać na audiogonie. Zresztą nie miałem wyjścia po fabryczne już padły w jednym kanale.

A co do przedwzmacniacza to po wpięciu odczułeś wpływ lamp troszkę krągłości dźwięku? Szczególnie w porównaniu do sterowania końcówką samym potencjometrem np. w dacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DACu nie mam potencjometra. Mogę podłączyć ewentualnie bezpośrednio do DACa node ale jakoś nie było okazji. Dźwięk w porównaniu do vk300 zyskał na lepszej rozdzielczości i jakości basu. Scena się przesunęła do przodu ale też zyskała głębie i szerokość. Generalnie można się uzależnić od tego dźwięku ?

 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam klubowiczów. Ponieważ w końcu udało się zakupić w bardzo dobrym stanie Pre VK 51 SE będę miał na zbyciu równie świetny VK3iX SE. W zasadzie to zaczynam porównywać oba i tak naprawdę to nie wiem czy przypadkiem nie będzie na odwrót. Napewno jeden z tych dwóch będę sprzedawał bo szkoda by taki zacny sprzęt stał w pudle. Daje sobie dwa tygodnie słuchania. Wstępne wnioski już mam. Jak wiadomo szkoła grania podobna ale są pewne niuanse które pewno zadecydują. 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołączam do klubu..... BAT VK300 x SE.....

 Na razie same superlatywy. Po naimach, primare, rotelach, Leemach........niesamowita scena:).  Czy jakies sugestie w kwestii kolumn do pomieszczenia 18 mkwadr? Na razie proac d18, też zacnie.... Może jakiś interkonekcik xlr  ktoś poleci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, strus110 napisał:

Ja też dołączam do klubu..... BAT VK300 x SE.....

 Na razie same superlatywy. Po naimach, primare, rotelach, Leemach........niesamowita scena:).  Czy jakies sugestie w kwestii kolumn do pomieszczenia 18 mkwadr? Na razie proac d18, też zacnie.... Może jakiś interkonekcik xlr  ktoś poleci ?

Gratuluję! Co do xlr-a to ja przerobiłem Nordosty, a skończyłem na FadelArt reference one. To jest mega klasa dźwiękowo. 

W dniu 14.05.2020 o 14:17, mario_64 napisał:

Witam klubowiczów. Ponieważ w końcu udało się zakupić w bardzo dobrym stanie Pre VK 51 SE będę miał na zbyciu równie świetny VK3iX SE. W zasadzie to zaczynam porównywać oba i tak naprawdę to nie wiem czy przypadkiem nie będzie na odwrót. Napewno jeden z tych dwóch będę sprzedawał bo szkoda by taki zacny sprzęt stał w pudle. Daje sobie dwa tygodnie słuchania. Wstępne wnioski już mam. Jak wiadomo szkoła grania podobna ale są pewne niuanse które pewno zadecydują. 

Pozdrawiam

 

Zazdroszczę szczerze, ale serdecznie ?. Ja zamiast kupić przedwzmacniacz to zachciało mi się budowania toru analogowego. Niby jest fajnie, ale tego przedwzmacniacza to mi brakuje, a się finansowo nie rozdwoję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogi to kolejna złota żyła bez dna :). Co do porównania vk51 do vk3 to w skrócie vk3 bardziej operuje dołem pasma i środkiem góra jest nieco wycofana. Do jasno grającego systemu idealna para. Vk51 to czuć, że jest to o pół klasy lepszy dźwięk i tutaj poza dołem i środkiem z vk3 otwiera się góra pasma która jest zarówno szczegółowa perlista ale nie męcząca. w wielu utworach odkryłem nowe dźwięki, które wcześniej były ledwo słyszalne. Oba pre są bardzo dobre wszystko zależy kto co lubi. Najlepiej mieć dwa.

 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mario_64 napisał:

Analogi to kolejna złota żyła bez dna :). Co do porównania vk51 do vk3 to w skrócie vk3 bardziej operuje dołem pasma i środkiem góra jest nieco wycofana. Do jasno grającego systemu idealna para. Vk51 to czuć, że jest to o pół klasy lepszy dźwięk i tutaj poza dołem i środkiem z vk3 otwiera się góra pasma która jest zarówno szczegółowa perlista ale nie męcząca. w wielu utworach odkryłem nowe dźwięki, które wcześniej były ledwo słyszalne. Oba pre są bardzo dobre wszystko zależy kto co lubi. Najlepiej mieć dwa.

 

Kupiłeś może tego z UK? Srebrno-czarnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tego z czarną gałką ?

Ale z GB przypełzł ? We czwartek kupiony, we wtorek był u mnie

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety VK51 w porównaniu z vk3 mocniej się grzeje. Te 8 lampek swoje ciepełko produkuje w porównaniu do trójki z 4 lampkami. Zastanawiam się nad zamontowaniem 2 wentylatorków z boku szafki bo robiło ruch powietrza nad pokrywą.

Fajny jest efekt po włączeniu 51 jak cyka te 8 lampek po kolei jakby meldowały się gotowe do pracy ?

11 minut temu, Arek80 napisał:

Wiem chyba który. A tak z ciekawości. Za zakupy z uk płacisz PayPal czy masz jakieś inne bezpieczne sposoby?

PayPal. trochę się przepłaca ale raz mi uratowało parę groszy.

W 51 SE były wymienione 2 pakiety kondensatorów olejowych oraz 1 trafo. Wszystkie części ściągnięte od BATa na to są faktury i widać to w środku. Te dwie baterie kondensatorów 12 szt. to koszt 900 dolców plus przesyłka 45. Konkretny wydatek. Poprzednie kondzie się rozlały podejrzewam, że ta temperatura je zabiła :). W nowych modelach Victor zastąpił właśnie te kondzie transformatorami. Chyba wyciągną wnioski po kilkunastu latach doświadczeń.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mario_64 napisał:

Niestety VK51 w porównaniu z vk3 mocniej się grzeje. Te 8 lampek swoje ciepełko produkuje w porównaniu do trójki z 4 lampkami. Zastanawiam się nad zamontowaniem 2 wentylatorków z boku szafki bo robiło ruch powietrza nad pokrywą.

Fajny jest efekt po włączeniu 51 jak cyka te 8 lampek po kolei jakby meldowały się gotowe do pracy ?

A czy grzeje się bardziej niż Vk200 czy podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arek80 napisał:

A czy grzeje się bardziej niż Vk200 czy podobnie?

Podobnie,  tylko vk200 ma radiatory na zewnątrz, a vk51 wszystko w środku. Wg instrukcji powinien mieć 6” wolnej przestrzeni nad pokrywą górną. Zamontowałem tak na szybko wentylatorek komputerowy i jest zdecydowanie lepiej. U mnie jest niestety 2,5”. 

Bez wentylatorka po 2 godzinach słuchania jest już gorąco. Z wentylacją to już można słuchać do oporu ?

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2020 o 15:29, strus110 napisał:

Ja też dołączam do klubu..... BAT VK300 x SE.....

 Na razie same superlatywy. Po naimach, primare, rotelach, Leemach........niesamowita scena:).  Czy jakies sugestie w kwestii kolumn do pomieszczenia 18 mkwadr? Na razie proac d18, też zacnie.... Może jakiś interkonekcik xlr  ktoś poleci ?

Heh. Zazdraszczam. Miałem dwa wzmaki na celowniku i była w tym trzysetka. Chyba zabrakło mi cierpliwości. Pół roku polowania skusiło mnie na drugą opcję, ale nie żałuję. Choć często się zastanawiam ja by to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 04:45, mario_64 napisał:

Poprzednie kondzie się rozlały podejrzewam, że ta temperatura je zabiła :). W nowych modelach Victor zastąpił właśnie te kondzie transformatorami. Chyba wyciągną wnioski po kilkunastu latach doświadczeń.

Kupiłem swojego VK 51SE w 2007, albo w 2006 roku nówkę w Music Direct i nigdy, nigdy się nic nie popsuło ani nie rozlało i co najciekawsze, chociaż mam drugi set 6H30, to te oryginalne NOS parowane przez Khomenko, wciąż poprawnie funkcjonują. Ale faktem jest też, że zapewniłem preampowi najlepsze chłodzenie jakie może mieć - od góry, po bokach i od spodu. Co do pory roku, to nie ma znaczenia, ponieważ w domu mam centalną klimatyzację, więc nawet 40-to stopniowe temperatury powietrza nie powodują żadnych problemów, a w Chicago naprawdę potrafi przygrzać w lecie.

IMG_2589.thumb.jpg.f58b57d004900ac3744c1f6acc307b0e.jpgIMG_2590.thumb.jpg.6ae1f541bd761994f230dd75e36103e4.jpgIMG_2591.thumb.jpg.4dafbfec541a61bd082962b45a86adeb.jpgIMG_2592.thumb.jpg.97f224d929d1188c60961c4f12715194.jpg

 

Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, z klimatyzacją to upały nie straszne. Tak czy inaczej dodatkowy ruch powietrza nad pokrywą lub nawet zdjęcie pokrywy fabrycznej osłaniającej górę i boki pre vk51 pewno mu dobrze zrobi i znacznie przedłuży jego bezawaryjną pracę. Moja 51-ka jest z kwietnia 2005r. ale poza śladami oleju po wylanych kondensatorach, które przy pomocy spirytusu usunąłem z płyty PCB wygląda bardzo zdrowo. Myślę, że pare lat posłuży jeszcze. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mario_64 napisał:

Tak czy inaczej dodatkowy ruch powietrza nad pokrywą lub nawet zdjęcie pokrywy fabrycznej osłaniającej górę i boki pre vk51 pewno mu dobrze zrobi i znacznie przedłuży jego bezawaryjną pracę.

To raczej nie jest dobry pomysł - blachy spełniają w jakimś sensie rolę radiatora i dużą część ciepła biorą na klatę  i wypromieniowują ją dalej. Najlepszy pomysł, to jakiś cichutki wetnylator, jak sam napisałeś. U mnie w pokoju, i był to zabieg celowy, vent A/C mieści się w suficie i jego skrzydła mam skierowane pod skosem na dół, więc zimne powietrze obejmuje sprzęt całym swoim zasięgiem. Wtedy, zarówno VK 51SE jak i power amp jest praktycznie zimny.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Chicago napisał:

To raczej nie jest dobry pomysł - blachy spełniają w jakimś sensie rolę radiatora i dużą część ciepła biorą na klatę  i wypromieniowują ją dalej. Najlepszy pomysł, to jakiś cichutki wetnylator, jak sam napisałeś. U mnie w pokoju, i był to zabieg celowy, vent A/C mieści się w suficie i jego skrzydła mam skierowane pod skosem na dół, więc zimne powietrze obejmuje sprzęt całym swoim zasięgiem. Wtedy, zarówno VK 51SE jak i power amp jest praktycznie zimny.

Heh. Ważne, by słuchacz nie był zbyt zimny, No ale na to są odpowiednie środki zaradcze w płynie :). 

Myślę, że temperatura powiedzmy 50-60 st.C to powinna się odłożyć bo sprzęt przy takiej lepiej gra. Ja mam zamiar wentylatorki podpiąć do termostatu i pomiar temperatury podepnę do obudowy. Jak obudowa złapie powyżej np. 60 st. włączy się wentylatorek. i schłodzi ją do np. 50 st. C. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczony atmosferą panującą wśród klubowiczów BATa. Żadnego hejtu, przygadywań , przemądrzania się:).

Widać, że to inny poziom :).

Parę szczegółów:

 moja trzysetka pracuje z cd Cary audio  CDP1, XLR silver analog linn, Chord odyssey 2 ( trochę za jasny) i/zamiennie tara labs helix8 ( lepiej , choć mniej powietrza ), proac D18.

wrażenia po wielu wymienionych wcześniej wzmacniaczach: Rześki przekaz, piękna scena i stereofonia.  Dźwięczna góra , bardzo ładny i troszkę wypchnięty środek pasma ( gitary brzmią jakby wzmacniacz gitarowy stał w moim pokoju, blaszane dęciaki - kapitalnie), momentami  niedobór niższych częstotliwości ale to wina akustyki pomieszczenia ( adaptacja w trakcie).  wiele płyt poznaję na nowo:).

Planuję wymienić okablowanie ( i tu prośba o jakieś opinie-  nie planuję wydawania  na ten cel fortuny ) i ewentualnie kolumny ( też prośba o swoje opinie). Choć przed głośnikami chcę ukończyć adaptację akustyczną. Na razie mam dwa panele za kolumnami ( ustawione wg wyliczeń) i dwa ruchome , które rozstawiam w czasie słuchania muzyki - niwelują pierwsze odbicia. Do zrobienia panele na ścianie za plecami słuchającego. To będzie największe wyzwanie ? (mam problem z echem trzepoczącym ). Ale zabawa fajna i efekty na pewno będą .

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, strus110 napisał:

Jestem mile zaskoczony atmosferą panującą wśród klubowiczów BATa. Żadnego hejtu, przygadywań , przemądrzania się:).

Widać, że to inny poziom :).

Parę szczegółów:

 moja trzysetka pracuje z cd Cary audio  CDP1, XLR silver analog linn, Chord odyssey 2 ( trochę za jasny) i/zamiennie tara labs helix8 ( lepiej , choć mniej powietrza ), proac D18.

wrażenia po wielu wymienionych wcześniej wzmacniaczach: Rześki przekaz, piękna scena i stereofonia.  Dźwięczna góra , bardzo ładny i troszkę wypchnięty środek pasma ( gitary brzmią jakby wzmacniacz gitarowy stał w moim pokoju, blaszane dęciaki - kapitalnie), momentami  niedobór niższych częstotliwości ale to wina akustyki pomieszczenia ( adaptacja w trakcie).  wiele płyt poznaję na nowo:).

Planuję wymienić okablowanie ( i tu prośba o jakieś opinie-  nie planuję wydawania  na ten cel fortuny ) i ewentualnie kolumny ( też prośba o swoje opinie). Choć przed głośnikami chcę ukończyć adaptację akustyczną. Na razie mam dwa panele za kolumnami ( ustawione wg wyliczeń) i dwa ruchome , które rozstawiam w czasie słuchania muzyki - niwelują pierwsze odbicia. Do zrobienia panele na ścianie za plecami słuchającego. To będzie największe wyzwanie ? (mam problem z echem trzepoczącym ). Ale zabawa fajna i efekty na pewno będą .

pozdrawiam

 

Ciesz się BATem bo to kawałek dobrego dźwięku.

Co do kabli to mam na razie Chorda Clearway oryginalnie zarobione banany. Do pre vk3iX SE był ok. teraz po zmianie pre na vk51 SE jest trochę za jasny. Mam jeszcze cardasa troszkę przycisza wysokie dźwięki. No ale to tanie kable. Nie inwestowałem w kabelki bo chciałem w pierwszej kolejności skompletować docelowy zestaw elektroniki. Co do adaptacji pomieszczenia to ważna jest poza ścianami podłoga z drewna i dywanik na podłodze między kolumnami no i fajnie mieć ciężkie zasłony, których niestety nie mam. 

VK 300xSE mialem ok. 3 lat i to po przeskoku z cambridge CX80 to był krok milowy w dźwięku. 

 

Testuję na szybko zmontowany system chłodzenia mojego pre ?

 

BC997B67-FB83-4FF9-B924-8219606819F8.jpeg

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 18:11, Chicago napisał:

To raczej nie jest dobry pomysł - blachy spełniają w jakimś sensie rolę radiatora i dużą część ciepła biorą na klatę  i wypromieniowują ją dalej. Najlepszy pomysł, to jakiś cichutki wetnylator, jak sam napisałeś.

Z tą obudową, która działa jak radiator to chyba nie jest tak do końca korzystnie dla elementów wnętrza, takich jak kondensatory, których żywotność znacznie się skraca przy wysokich temperaturach pracy. Jak nie ma obudowy, nie ma pośrednictwa w oddawaniu ciepła do atmosfery i ciepło jest przekazywane bezpośrednio i szybciej, a jeszcze z wentylatorami wydajność i skuteczność chłodzenia rośnie, bo gorące powietrze jest szybciej wypychane. Blacha obudowy działa jako radiator, jak chłodzone elementy do niej ściśle przylegają.  Zresztą widok otwartych sprzętów w salach odsłuchowych jest częstym faktem. Zwłaszcza przy urządzeniach lampowych. Wzmacniacze lampowe mocno grzejące się lampy też mają na zewnątrz. Główną wadą takiego rozwiązania jest niebezpieczeństwo porażenia prądem zwłaszcza dzieci oraz estetyka wizualna. 

 

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Wprowadziłem się do nowego miejsca w 2007 i od tego roku, z bardzo małymi przerwami, może dwa, trzy razy, na godzinę lub dwie, mój VK51SE jest włączony do sieci non stop. Pokrywy nie zdejmuję i jest jak jest. Jak już pisałem, nigdy nic się nie popsuło ani nie wylało. Nawet komplet oryginalnych lamp 6H30P DR jest ten sam od początku. Zupełnie bezproblemowo. Będę jednak stosował w dalszym ciągu zasadę nie zdejmowania pokrywy ?

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku Chicago z pewnością sprawę jak pisałeś rozwiązuje klimatyzacja pomieszczenia oraz skierowanie wentylatora w kierunku sprzętu. Od jakiegoś czasu szukałem tego pre i większość kilkunastoletnich vk51 miało wymieniane zestawy kondensatorów głównie z powodu temperatury wew.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Przyszedł czas na przewietrzenie mojego systemu i jest do wzięcia końcówka VK200. 

Trochę szkoda bo się polubiliśmy ale już jedzie vk255SE.  

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.