Skocz do zawartości
IGNORED

Czarna. Okrągła.


Bezlitosna Niusia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Sezon grzewczy zmusił mnie do uruchomienia dwóch elektrycznych nawilżaczy powietrza :) Zabieg ten znacznie wyeliminował trzaski ale nie do końca. Muszę skoczyć do sklepu po jakiś wilgotnościomierz... Macie te same problemy w zimie? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Mam pytanie. Zainteresowała mnie ostatnio muzyka chóralna, ale nie wiem gdzie i jak jej poszukać na winylu. Może jest ktoś, kto słucha takiej muzyki i da mi jakieś namiary. Albo ktoś kto nie słucha, ale też ma jakieś informacje. Najbardziej jestem zainteresowany chórem gregoriańskim.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Gdzie mam spytać jak nie tu?

 

;)

 

Spotkał się ktoś z Was z takim wydaniem? Choć wydana w kraju kwitnącej wiśni to korzenie mocno polskie.

 

DSC00750.jpg

 

Kopera zewnętrzna biała jak na zdjęciu. Wydanie promocyjne.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończyki to nie moja domena, ale tak mi coś świta, że kiedyś czytałem, jakoby wydawali bez mała wszystko ze świata.

Nie wiem, pewien nie jestem, ale widząc czasem na jarmarkach dziwolągi made in Japan - nie zdziwił bym się, gdyby to była prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

To teraz ja, z dziwnym pytaniem, skoro o analogu* temacik. Zresztą mój

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Znalezione w sklepie z antykami w Poznaniu.

Sprzedawca grał ostro. 1 plyta 60 zł, 2 płyty 50 zł a gdy wezmę wszystkie to po 30 zł .

Wziąłem wszystkie. Stan płyt NM okładki jak to starsze okładki Muzy.

oprócz widocznych najciekawszych płyt nabyłem jeszcze Kujaviak goes Funku. All stars after hours.Nahorny Portret oraz Makowicz Live i Unit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-43720-0-03243000-1540812719_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dominic2509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pufovinyl :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-59356-0-40939700-1544342654_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuuuurwa...������

Jakżem rozciął, wyjął i na talerzu położył - Ramię pod niebo poleciało.

Mnóstwo pogiętych płyt widziałem, laaata prachtyki -

Tak pojebaney, prosto z tłoczni - nigdy.

Żal .

 

O!

Wydaje mi się, że problem FABRYCZNIE KRZYWYCH CZARNYCH pojawił się ostatnio, w czasach audyjifilnych 180 i 200 gramowych, ciężkich grubasów.

Jakoś te z lat 60,70, 80 i cieniutkie niekiedy jak papier nigdy, fabryczne pofalowane nie były.

Zjawisko było wyłącznie wynikiem gamonia użytkownika i wystawienia czarnej na słoneczko lub kaloryfer w nadmiarze.

Macie na to jakiś SPOSÓB???

wiem, że istnieją jakieś firmowe wynalazki typu "outer ring" ale są pierońsko drogie, to raz a po wtóre ich aplikacja jest w/g mnie nieco niebezpieczna i karkołomna.

Gramofony przyssywujące podciśnieniem placek do talerza są ale poza zasięgiem finansowym.

Ostatnio przemyśliwam nad czymś w postaci obejmek, takich w formie U, zaczepianych w trzech, czterech miejscach - jedna "nóżką" tego U od spodu za talerz, na jego krawędzi a drugą "nóżką" - od góry za krawędź płyty, za ten sektor wygięty "miskowo" do góry ...

Jest problem taki aby to U było z plastiku lub metalu niemagnetycznego, aby był dość twardy i sprężysty oraz by górna "nóżka" U miała dość długości by utrzymać krawędź płyty a jednocześnie mieściła się na rozbiegówce ale i zostawiła dość miejsca na pierwsze zetkniecie igły z płytą.

Oczywiście na jedną pogiętą potrzeba by co najmniej 3-4 takie U i to nie tylko do stabilnego utrzymania za mordę tych wrednych fal ale i po to by wyważenia samego talerza drastycznie nie zaburzać.

Co o tym myślicie?

Gdzie tu są słabe punkty?

Jakieś inne patenty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie na to jakiś SPOSÓB???

Poduszka elektrycznie podgrzewana, płyta dociskająca idealnie obejmująca całą powierzchnię LP i czas który trzeba ustalić doświadczalnie. Możliwe że to pomoże przywrócić formę płaską LP, ale nie na pewno.

 

Gramofony przyssywujące podciśnieniem placek do talerza są ale poza zasięgiem finansowym.

Taki gramofon jest w stanie przywrócić płaskość LP tylko w ograniczonym zakresie.

 

Jakieś inne patenty?

CD lub pliki ;-).

 

Kobietronka

Dobre a nawet bardzo dobre ;-).

 

Wina tego plaskatego cyca, czy tej skrzyneczki, za którą płacę?

Musisz zgłębić tajemnice tej skrzyneczki za którą płacisz ;-). Nie ma innej drogi, inaczej będziesz w jakimś zakresie zależny od "electronic voodoo" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka elektrycznie podgrzewana, płyta dociskająca idealnie obejmująca całą powierzchnię LP i czas który trzeba ustalić doświadczalnie. Możliwe że to pomoże przywrócić formę płaską LP, ale nie na pewno.

Nawet na pewno nie!

Już takie i podobne cuda robiłem...jakieś 40 lat temu...szkoda płyty...nawet tej pofalowanej. ;)

Problemem nie jest podgrzanie (choć temperatura i czas jest niewiadomą), problemem jest oziębianie i jego kontrolowana "dynamika" jak sądzę.

W trakcie "stemplowania" matrycą winyl jest podgrzany i myślę, że zbyt szybko w nieustalonych warunkach jest studzony jeszcze w tłoczni - tu jest problem.

 

Taki gramofon jest w stanie przywrócić płaskość LP tylko w ograniczonym zakresie.

 

Na "miskowatość pospolitą" - wystarczy. Na "rewers" takiej "miski" wystarczy zwykły, centralny docisk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już takie i podobne cuda robiłem...jakieś 40 lat temu...szkoda płyty...nawet tej pofalowanej

Bez przesady :-).

Problemem nie jest podgrzanie (choć temperatura i czas jest niewiadomą), problemem jest oziębianie i jego kontrolowana "dynamika" jak sądzę

Krzywych płyt LP nie używam, więc problem znam tylko z dawnych czasów kiedy używałem.

W trakcie "stemplowania" matrycą winyl jest podgrzany i myślę, że zbyt szybko w nieustalonych warunkach jest studzony jeszcze w tłoczni - tu jest problem.

To brzmi logicznie.

Na "miskowatość pospolitą" - wystarczy. Na "rewers" takiej "miski" wystarczy zwykły, centralny docisk.

Zgadza się, albo przejście na inną formę odczytu muzyki, bardziej dopasowana do współczesnych czasów ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, albo przejście na inną formę odczytu muzyki, bardziej dopasowana do współczesnych czasów ;-).

 

Taki winyl, nawet pofalowany w nowym remasterze np. Genesis z boxu z 2009 - zabił by Ciebie jakością brzmienia.

Ciebie i te twoje plikusy! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była to skrzyneczki wina. Zeźlilem się kiedyś, przyszedł pan techniczny - obmacał, obwąchał i - przysłali nową. Śmiga, aż miło.

 

A na krzywe płyty sposobu nie ma, niestety.

Czegom ja nie próbował! Łącznie z wynalazkiem, typu: dwie naprawdę grube kwadratowe szyby, w środek krzywańca, obkręcić ciasno scotchem (inny - na pohybel su***synom - walnąć) - i na słońce. Niezbyt mocne.

Dwa lata tak jedynka Crimsonów leżała - i nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis z boxu z 2009 - zabił by Ciebie jakością brzmienia.

Genesis może mnie "zabić" bez tego. Box ostatni jest bardzo dobry nawet na CD czy SACD. LP nie może zabić z powodów technicznych, wystarczy przeanalizować jedną technikę i drugą.

Ciebie i te twoje plikusy!

"Plikusy" nie są moje, używane są przez cały świat nawet do tłoczenia LP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie naprawdę grube kwadratowe szyby, w środek krzywańca, obkręcić ciasno scotchem (inny - na pohybel su***synom - walnąć) - i na słońce. Niezbyt mocne.

Dwa lata tak jedynka Crimsonów leżała - i nic.

 

Znam ja ten "sposób" - onegdaj Michała StarePole "dzwonki z rurek poczynione" (kumpla na szczęście, nie moje. Ja tylko drżałem o to by dała się choć raz odtworzyć i nagrać na M2405S ) poleżały ...w samochodzie, letnią porą - nic j.w. to nie dało.

 

LP nie może zabić z powodów technicznych, wystarczy przeanalizować jedną technikę i drugą.

 

Lechu - wystarczy POSŁUCHAĆ jednej techniki i drugiej...nic więcej. To nie jest voodoo kablowe, to jest sprawdzona, pewna technika.

 

"Plikusy" nie są moje, używane są przez cały świat nawet do tłoczenia LP.

 

Jeżeli tylko źródłem faktycznym była ANALOGOWA taśma Master - nie dbam o to ile syfry było w obróbce później. Nie wyobrażam sobie też - jak np. zrobić re-master bez użycia techniki syfrowej i do tego gięstych plikusów? Ale to tylko narzędzia...by osiągnąć w rezultacie Dzieło Sztuki ----> płytę winylową :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu - wystarczy POSŁUCHAĆ jednej techniki i drugiej...nic więcej.

Możliwe, ale trzeba to zrobić świadomie a nie pod wpływem emocji o jedynie słusznej technice. W technice TV już analog nie ma powrotu. Ciekawe dlaczego?

 

To nie jest voodoo kablowe, to jest sprawdzona, pewna technika.

Możliwe, ale technika mówi co innego, tak jak technika TV.

 

Problemem nie jest podgrzanie (choć temperatura i czas jest niewiadomą), problemem jest oziębianie i jego kontrolowana "dynamika" jak sądzę.

Nie mam z tym problemów, używam CD, plików i tym podobnych ;-). Podgrzewanie nie powoduje skutków ubocznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV już analog nie ma powrotu. Ciekawe dlaczego?

 

Nie lubię TV - wiec mi to lotto. Ale faktem jest też taki moment ---> jak przyjdzie a to burza, czy to chmury śniegowe lub inna zaraza - co masz na ekranie tej cudnej techniki ...oglądając np. na żywo mecz, niech to będzie finał M.Ś. w piłce nożnej ...z udziałem no....np. Polaków i Niemców ...89 minuta, przy stanie 1:0 dla naszych, rok coś ok. 2160?

Guno masz, w postaci łamiących się i pięknie tańczących, coraz gęściejszych, kolorowych pikseli, rozpadających się niczym machnięte niezręczną ręką puzzle...aż to komunikatu "brak sygnału..."

 

...a w analogowej, nawet lampowej i czarno-białej, co w takim przypadku miałeś? Ciągłość zdarzenia, w którym z zapartym tchem dalej uczestniczyłeś, śledziłeś, byłeś na bieżąco...i co z tego, że z dropami, śniegiem i za mgłą?

Nadal byłeś "IN" a nie w czarnej d. jak w cudownej syfrze.... ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co o tym myślicie?

Gdzie tu są słabe punkty?

Jakieś inne patenty?

 

Tak sobie dumam jak by się to zachowywało w momencie, gdy będą nie równe odległości po okręgu?

Albo nie do końca któryś będzie dociśnięty?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a w analogowej, nawet lampowej i czarno-białej, co w takim przypadku miałeś? Ciągłość zdarzenia, w którym z zapartym tchem dalej uczestniczyłeś, śledziłeś, byłeś na bieżąco...i co z tego, że z dropami, śniegiem i za mgłą?

Tu chyba nie masz racji, pamiętam analog z satelity, był znacznie bardziej wrażliwy na jakość sygnału niż cyfra. Anteny do odbioru analogu miały dużo większą średnicę i musiały być niezwykle precyzyjnie ustawione. Odbiór był podatny na echo z odbić. Z anteny z transmisji naziemnej też nie było za dobrze jeżeli chodzi o zakłócenia. Teraz nawet jak wskaźnik wysterowanie pokazuje 20% na sile sygnału to obraz jest perfekcyjny. Na analogu to raczej nie było możliwe.

 

Nie lubię TV - wiec mi to lotto.

Też nie lubię, ale oglądam ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie masz racji, pamiętam analog z satelity, był znacznie bardziej wrażliwy na jakość sygnału niż cyfra. Anteny do odbioru analogu miały dużo większą średnicę i musiały być niezwykle precyzyjnie ustawione. Odbiór był podatny na echo z odbić. Z anteny z transmisji naziemnej też nie było za dobrze jeżeli chodzi o zakłócenia. Teraz nawet jak wskaźnik wysterowanie pokazuje 20% na sile sygnału to obraz jest perfekcyjny. Na analogu to raczej nie było możliwe.

 

To co pisze Iro jest prawdą. To zmora telewizji cyfrowej - występująca wcale nie tak rzadko pikseloza, łamanie obrazu i dźwięku, czy całkowity zanik sygnału. A wszystko to w sprawnie działającej TV kablowej i prawidłowym podłączeniu, z wysokiej jakości wtykami i kablami...itd.

Moja Pani ma w swoim pokoju leda, a ja wciąż poczciwego Philipsa kineskopowego i takich zakłóceń nie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmora telewizji cyfrowej - występująca wcale nie tak rzadko pikseloza, łamanie obrazu i dźwięku, czy całkowity zanik sygnału.

Przecież wiem o tym, czasem jak przyjdzie b. ciężka chmura nawałnicowa to obraz nawet na jakiś czas znika, ale jak tylko wystąpi nadprogowa minimalna jego wartość to jakość obrazu jest pełna, nie ma wartości pośrednich, ale rozumiem że polscy fani sprzętu wszelakiego rodzaju będą w najbliższym czasie podejmować próby cofnięcia świata techniki w tych dziedzinach. Tak trzymać, postęp to nie to na co czeka polski skansen.

Proponuję później przejść do innych dziedzin życia, np. zacząć pola uprawiać motyką itp. ;-)

P.S. Przy takiej minimalnej wartości sygnału przy której jeszcze TV cyfrowa działa z pełną jakością TV analogowa już by nie działała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozumiem że polscy fani sprzętu wszelakiego rodzaju będą w najbliższym czasie podejmować próby cofnięcia świata techniki w tych dziedzinach. Tak trzymać, postęp to nie to na co czeka polski skansen.

 

Lechu, nie poznaje Ciebie!

Nauczyłeś się od wyznawców voodoo-tech takich "zaskakująco-błyskotliwych" wolt? Sprowadzając temat do głębokiego absurdu?

Nikt (z pewnością ja) nie zamierza ni w najbliższym ani w późniejszym planie czasowym, podejmować żadnych prób cofnięcia czegokolwiek, a już w szczególności świata techniki.

To było jedynie (być może też nieco iro-niczne) wytkniecie, jednak ciągle realnie istniejących upierdliwości - cudownej (i czasem fajnej) techniki cyfrowej. Tylko tyle, bez żadnych podtekstów.

 

Tu chyba nie masz racji, pamiętam analog z satelity,

 

Wybrałeś, (oczywiście) najbardziej skrajny przypadek, tymczasem ja ...o zwykłym, codziennym, ogólnodostępnym każdemu szaremu obywatelowi - nadawaniu TV analogowej naziemnie... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu, nie poznaje Ciebie!

Nauczyłeś się od wyznawców voodoo-tech takich "zaskakująco-błyskotliwych" wolt? Sprowadzając temat do głębokiego absurdu?

Lubię używać delikatnego sarkazmu dla podkreślenia dramatyzmu sytuacji ;-). To nie jest nowa cecha u mnie.

tymczasem ja ...o zwykłym, codziennym, ogólnodostępnym każdemu szaremu obywatelowi - nadawaniu TV analogowej naziemnie...

Nadawanie naziemne w analogu też było obarczone ogromną ilością wad natury jakościowej. Ludzie mają krótką pamięć jak w polityce ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawanie naziemne w analogu też było obarczone ogromną ilością wad natury jakościowej. Ludzie mają krótką pamięć jak w polityce ;-).

 

Ech...a kto twierdzi, że tych wad nie było?

W TV analogowej miałeś często słaby obraz, ale stabilny. W cyfrowej obraz jest (a przynajmniej powinien być) jak żyleta, ale z kolei jest niestabilny, bo narażony na zrywanie i zaniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV analogowej miałeś często słaby obraz, ale stabilny.

Dziękuję za zaśnieżony do granic przyzwoitości stabilny " słaby obraz" analogowy a i z tą stabilnością przy słabym sygnale też bywało różnie nie mówiąc już o stratach na trasach łącz i podczas obróbki sygnału analogowego. Takie same zasady obowiązują w audio. Tylko cyfra daje możliwość bezstratnej obróbki.

 

W cyfrowej obraz jest (a przynajmniej powinien być) jak żyleta,

Mam teki obraz jak żyleta, ale nie walący po oczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaśnieżony do granic przyzwoitości stabilny " słaby obraz" analogowy

 

To przykre, że taki właśnie miałeś. Ja mam bardzo dobry, zaśnieżenie minimalne występuje bardzo rzadko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem gdzieś link do jakiejś firmy, która zajmuje się usługowo prostowaniem winyli za pomocą jakiejś profesjonalnej, dedykowanej prasy. Jak wrócę do domku, zapodam link.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dumam jak by się to zachowywało w momencie, gdy będą nie równe odległości po okręgu?

Albo nie do końca któryś będzie dociśnięty?

 

 

Wyważenie talerza, hmmm przy użyciu 2-4 takich obejmek z plastiku lub cienkiej blachy, rozłożonych w parach na przeciwko "po średnicy".

Biorąc też pod uwagę proporcje masy talerza do masy tych obejmek, dodatkowo niespecjalnie zawrotną prędkość obrotową talerza - myślę, że do pominięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.