Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase c2810 klon


nerwowyx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież przy impulsatorze nie trzeba silnika , odbierasz kod klawisza z pilota i zwiększasz lub zmniejszasz zmienną w programie , chyba że ktoś chce żeby mu się gałka kręciła .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież przy impulsatorze nie trzeba silnika , odbierasz kod klawisza z pilota i zwiększasz lub zmniejszasz zmienną w programie , chyba że ktoś chce żeby mu się gałka kręciła .

Tak, ale.... musiał bym progi porobić,albo płynne zwiekszanie głośności przy przytrzymaniu przycisków. Teraz jest 255 kroków i działa to super płynnie bez odczuwania jakich kolwiek skoków.. Osobiście nie widze sensu robienia zdalnego sterowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież pilot przy przytrzymaniu klawisza ma funkcję autorepetycji.

Jak sterujesz głosnością np. telewizora to przecież nie naciskasz pilota kilkadziesiąt razy aby podgłośnić tylko trzymasz klawisz.

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zalezy wam na tym pilocie takze bedzie trzeba dodać odbiornik. Tylko że uzycie pilota do samej reg głoscnosci to zmarnowanie jego potencjału. Mozna by dodać chocby włączanie i wyłączanie czy selektor ale wtedy musiał bym dorobić osobną płytke albo wsadzić pare przekaźników na tą co teraz zrobiłem ale takiej opcji nie ma gdyz nie ma na niej miejsca na prowadzenie kluczowych sciezek

 

Zamykam liste jutro wieczorem gdyż jest wystarczająco duzo osób. Wiem ze miałem zamknąć w niedziele ale nie sądziłem ze tyle osób sie uzbiera a ze względu na to ze wiekszość chce komplet półprzewodników to częsci bedzie tona. Takze osoby które sie nie załapały bedą musiały poczekać. Jak na 1 zamówienie wystarczy. Jutro jak zamkne liste pośle zapytanie do merkaru o wycene płytek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki nerwowyx za super pomysl. Wiecej takich jak ty w Polsce i bedziemy w kolejnej dziedzinie najlepsi :-)

Z niecierpliwością bede czekal na informacje odnosnie wyceny i terminow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wtrącić swoje skromne "trzy grosze" na temat zdalnego sterowania do przedwzmacniacza. Oddaję swój głos na tak, jestem za pilotem z maksymalnie rozbudowaną funkcjonalnością. Ten projekt porównywałbym do samochodu wysokiej klasy w którym zabrakłoby klimatyzacji. Niby jedzie i wykonuje swoje zadanie, ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez okularek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wtrącić swoje skromne "trzy grosze" na temat zdalnego sterowania do przedwzmacniacza. Oddaję swój głos na tak, jestem za pilotem z maksymalnie rozbudowaną funkcjonalnością. Ten projekt porównywałbym do samochodu wysokiej klasy w którym zabrakłoby klimatyzacji. Niby jedzie i wykonuje swoje zadanie, ale...

Zrobimy tak: wykonam teraz płytke z kontrolerem bez pilota. Bo jak juz mowilem musiałbym selektor zaprojektowac zeby to mialo sens a to zajeło by troche czasu. Z tym ze nie chce niczego opóźniać to narazie zostawmy wszystko tak jak jest a po skonczeniu tego zamowienia dla wszystkich zrobie ten selektor z pelnym wykozystaniem pilota. Moze cos tam jeszcze wsadze przy okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zrobimy tak: wykonam teraz płytke z kontrolerem bez pilota. Bo jak juz mowilem musiałbym selektor zaprojektowac zeby to mialo sens a to zajeło by troche czasu. Z tym ze nie chce niczego opóźniać to narazie zostawmy wszystko tak jak jest a po skonczeniu tego zamowienia dla wszystkich zrobie ten selektor z pelnym wykozystaniem pilota. Moze cos tam jeszcze wsadze przy okazji.

Świetny pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł.

 

Ufff. Dobrze że ktoś to napisął. Nie chciałem się wtrącać żeby nie robić zamętu, ale preamp bez selektora wejsć i pilota głośności to porażka. Jak już budujemy takie cudo to właśnie po to żeby nim zdalnie sterować. Taka jest idea tego wynalazku. Także selektor + pilot i ja osobiście jestem skłonny zaczekać na przeprojektowanie PCB sensowne. Przemyśl to nerwowyx. Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł. Marek_m też jest za jak by co.

 

Przy okazji jest ktoś chętny na trafa do tego?

 

3x12V

uzwojenia

2x12 -30W i jedno 1x12 10W

dwa takie trafka beda potrzebne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bendix101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede przerabiał tej płytki bo jak juz pisałem to nie mozliwe ze wzgledu na to ze nie ma juz miejsca i ulozenie modułów na niej nie pozwala na sensowne wstawienie selektora. Dla mnie najlepsza opcja to zakończyc tą liste i powysyłać co trzeba i dla chetnych zrobił bym potem opcje z pilotem. Poprostu nie chce robic zamieszania.

Dzisiaj zamykam liste wieczorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego niech mnie autor sprostuje, ale z tego co zrozumiałem projekt ma charakter modułowy i rozwojowy i na ten moment nie zamykamy żadnych drzwi

można dokładać "funkcjonalności" typu selektor, sterowanie pilotem, wyświetlacz itp na zasadzie dodatkowych płytek

tylko na płycie głównej trzeba przewidzieć miejsce do wpięcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt płytki głownej ma charakter modułowy tzn jest zaprojektowana sekcjami na stałe zeby mozna sie bylo zoorientować co gdzie jest. Płytke mozna upgradować tzn zmieniac kondy itp wedle upodobań. pod tą płytke tzn pod wyjscia, wejscia bedzie mozna selektor podpiąć na osobnej płytce który powstał by w niedłuim czasie. Prosze nie róbcie na siłe zametu z tym selektorem gdyz juz jest zamieszanie ludzie pozapisywali sie na liste i musiał bym nową robic równoczesnie na selektory gdyz to by byl tak jakby osobny projekt a w to trzeba liczyc osobne koszta itp. I z tego wzgledu wole zrobic później ten selektor i kto bedzie chciał to sobie go podepnie. Ostatni raz mówie ze na głownej płycie nie ma juz miejsca na nic, ledwo mi sie zasilacz do logiki udało tam zmiescic.

 

Jeśli chodzi o trafa. Pierwotne moje zalozenie bylo 1 trafo na 1 kanał z uzwojeniami 2x12V 25VA(minimum) i 1 uzwojenie 12V 10VA na logike. Jeśli powstanie selektor to wstawie mu osobne zasilanie z trafa niskoprofilowego na pcb i automatycznie zasilanie cewek przekaźnikó jest oddzielone i nie trzeba myslec co z uzwojeniem na selektor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wycenę płytek i wysłałem każdemu wiadomość o danych itp. Jeśli ktoś z listy nie dostał ode mnie wiadomości to napiszcie mi. Musze pozbierać pieniądze i w poniedziałek składam zamówienie na PCB. Zeby nie bylo zamieszania bo i tak czas oczekiwania na pcb wyniesie te 2 tygodnie to załatwimy to a potem zbierzemy sie na półprzewodniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 płytki, gotowa płytka sterownicza, mikroprocesor, impulsator, paczki, przesyłki itp wszystko zamyka się w 400 zł. Płytka bedzie przetestowana elektrycznie gdyż nie chce żebyście mieli taki cyrk jak ja przy prototypie.

 

 

Pytanie odnośnie płytki do was. Jaki kolor soldermaski, gdyż mi to obojetnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie złocona myślę ,że takie właśnie wycenił nerwowyx ?

Płytka jest olbrzymia, do tego dochodzi jeszcze druga z sterownikiem, co prawda mała ale jest. Złocona jak mi zacenili to powiedziałem nie. Nie mówiłem nic o złoceniu, mogę zrobić ale w przyszłym zamówieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę osób ,w tym i ja chce układ poskładany i uruchomiony.

Czy w ogóle jest możliwa taka opcja? I jaki byłby tak naprawdę maksymalny ale to już graniczny koszt takiego seta?

Dla mnie to ważne i innej opcji z wielu powodów nie biorę pod uwagę.

Jeśli nie przewidujesz takiego rozwiązania ,to niestety odpadam z zamówienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze sprostowanie. Musze zamówić płytki, na które oczywiscie musze pozbierać pieniądze. Bedzie 2 tygodnie oczekiwania na pcb. Za ten czas zamówie półprzewodniki i osoby które chciały krzemy razem z Płytkami dopłacą za trany itp. razem z ludzmi na cały komplet. Gotowy układ zamknie sie w 2000 do 2300 zł. NIe bedzie bałaganu i łatwiej bedzie dokładnie oszacować koszty. A tak to są problemy bo tu braknie 100 zł tu 200, a tak jak jest po kolei nie ma żadnego zamieszania

 

Ta ze sterownikiem nie musi być złocona a ile trzeba dopłacić do złocenia dużych płytek ?

Cena dla złoconych rośnie o około 100% gdyż jak juz mówiłem jest bardzo duza, ale to trzeba by było zrobić osobną listę bo ta jest dla płytek nie złoconych albo poprostu zrobić wszystko na nowo i w tym momencie powstaje bajzel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze wszyscy wiedzą o co chodzi. Wyjaśnię jeszcze raz. bede po kolei zamawiał części i zbierał pieniądze na nie. Na początku czyli teraz co wysłałem wszystkim to PCB i sterownik. W trakcie oczekiwania na płytki zrobie zamówienie na półprzewodniki i reszte częsci dla osób które chcą całość. Nie martwice sie wiem dokładnie kto co chce. Dzieki temu bedzie wszystko czarno na białym i nie bedzie zamieszania bo wszystko będzie dokładnie wyliczone

 

Jaki kolor soldermaski?:) bo nie doczekałem sie odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.