Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase c2810 klon


nerwowyx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! po długiej przerwie:)

Jest nowy soft do 2 wersji sterownika:) poprawia funkcjonalość mehcaniczną(czy jak to nazwać) preampa o 100% jak i samo użytkowanie.

Wszystkich prosze o wiadomości z mailem abym wiedział gdzie wysłać soft. (troche mam bajzel w wiadomościach a nie pamiętam już kto ma te sterowniki)

co zostało poprawione:

- nowy pilot: philips quadriga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

opis funkcji: on/off - vision; głośność - +(działa autoinkrementacja),- TV ; selektor - +,- PAY TV; mute - cancel. Funkcje przypisane niezbyt logistycznie lecz tak musi być. Ten sam pilot obsługuje nowy sterownik Jaskiniowca i żeby sie nie pogryzło tak przyciski chodzą:)

- włączanie/ wyłaczanie stabilne nic już nie szaleje głownie podczas 1 włączania do prądu gdy przejście przez 1,5V podczas ładowania kondensatorów syfiło w rejestrach.

- żadnych krzaczków ani chińskich znaków na wyświetlaczu.

- zapamiętanie stanu wzmocnienia podczas wyłączenia preampa.

 

Znajomy sporo czasu poświęcił na doświadczenia związane z dobieraniem kondensatorów w filtrach i sporządził ciekawą konfiguracje:):

-stopień wejściowy: 2x 0,47uF Rike Audio

-stopień I->V 100uF bipolar mundorfa zmostkowany 0,47uf olejowym V-Capem

-stopnie wyjściowe 10uF Rike Audio

-dodatkowo kond 220uF separujący stopień I->V od wyjścia zbalansowanego

-rezy 47R w filtrze wyjściowym stopni zbalansowanych

 

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze sugestie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Będę zamawiał półprzewodniki do 2810 z ebaya, samemu wychodzi mi 60$ za komplet tych u nas niedostępnych, ponieważ jednych tranzystorów muszę zamówić 100 sztuk, a potrzeba 75, więc można by tu zaoszczędzić oraz może przy większej ilości dało by radę potargować się. Przy zamawianiu w dwie osoby (ceny z ebaya), cena spada do 53$.

Zamawiałbym:

-2SC3324GR

-2SA1312GR

-2SC2547D/E

-2SA1085D/E

 

Większość rezystorów zamawiałem po 100 sztuk, w obudowach mmelf, więc komplety do odstąpienia też bym miał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez protagoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się za wyświetlaczami HCMS2975 i sprawa wygląda następująco:

-są w farnellu,

-cena to na okrągło 250zł netto, ale przy zamówieniu 10 sztuk spada ona do 150zł netto.

Wiem, że to graniczy z cudem, ale gdyby znalazło się 10 chętnych, to w fajnych pieniądzach można by było go dostać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez protagoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się za wyświetlaczami HCMS2975 i sprawa wygląda następująco:

-są w farnellu,

-cena to na okrągło 250zł netto, ale przy zamówieniu 10 sztuk spada ona do 150zł netto.

Wiem, że to graniczy z cudem, ale gdyby znalazło się 10 chętnych, to w fajnych pieniądzach można by było go dostać :)

Jestem zainteresowany tym wświetlaczem za 150PLN, pozdrawiam Wlodasss

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że dwie osoby wyżej zamawiające tranzystory ze mną były by również chętne, plus jeden znajomy, to wciąż pozostaje 5 sztuk do rozgospodarowania. Zamówienie można odłożyć, póki nie znajdą się chętni, raczej nie mógłbym sobie pozwolić, by wziąć na zapas większą ilość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez protagoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HCMS, może kogoś zainteresuje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem w RS Components wyświetlacze jeszcze :) 165zł przy jednej sztuce, 158 przy pięciu, a 130 przy 10. Oczywiście to są ceny netto i należy VAT uwzględnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

HCMS za 19 baksów. Tyle ze zielony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wstrzymać się z zakupami tych wyświetlaczy, które to nie oszukujmy się wyglądają jakby były ze sprzętu vintage...

 

Robi się nowy soft do C2810 który obsłuży wyświetlacz OLED wraz z pilotem Apple.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się nowy soft do C2810 który obsłuży wyświetlacz OLED

Nawet soft do zwykłych wyświetlaczy LED byłby zbawieniem :)

Chociaż zawsze jednak preferuję VFD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mimo tego, że "parę" osób posiada tego klona, to ciężko coś ze wsparciem. Jak klon nie był dopracowany do tej pory, tak i przy sofcie v2 nie tego by się oczekiwało.

 

Dlatego wszyscy którzy chcieliby wymienić wyświetlacz i zmienić pilota niech wstrzymają się chwilę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mimo tego, że "parę" osób posiada tego klona, to ciężko coś ze wsparciem. Jak klon nie był dopracowany do tej pory, tak i przy sofcie v2 nie tego by się oczekiwało.

 

Dlatego wszyscy którzy chcieliby wymienić wyświetlacz i zmienić pilota niech wstrzymają się chwilę.

Nowa wersja softu nie obsługuje jedynie innego wyświetlacza,(głownie z tego względu ze sporo osób posiada HCMS), sterownik jest stabilny, pilot działa super obsługuje jednocześnie sterownik jaskiniowca i preampa, nie widze sensu pakowania sie w swiecidełka w stylu apple remote(chyba ze da sie go uczyć komend) to już lepiej zainwestować w harmony i mamy 1 pilot dla dowolnego sprzętu audio/video dla całego domu i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja softu nie obsługuje jedynie innego wyświetlacza,( głownie z tego względu ze sporo z tym zabawy a mało czasu na cokolwiek), sterownik jest stabilny, pilot działa super obsługuje jednocześnie sterownik jaskiniowca i preampa, nie widze sensu pakowania sie w swiecidełka w stylu apple remote(chyba ze da sie go uczyć komend) to już lepiej zainwestować w harmony i mamy 1 pilot dla dowolnego sprzętu audio/video dla całego domu i tyle.

 

Nie wiem ile czasu zajmuje napisanie nowego porządnego softu. Zapewne nikt z posiadających 2810 nie myśl nawet o wsparciu producenta, czyli Ciebie dożywotnio. Tym bardziej nie za darmo.

 

Myślę jednak, że w dzisiejszych czasach trzeba patrzeć na potrzeby klientów i brać je pod uwagę. Kolega z tego forum zlecił napisanie nowego softu, zaproponował mi podzielenie się kosztami, zgodziłem się bez wahania.

Nie wiem ile to będzie kosztować, ile programista sobie zaśpiewa tyle zapłacimy.

Już kilka osób było zainteresowanych zmianą wyświetlacza na OLED (taki jak w projekcie Volcano) więc Panie producencie sprzętu potrzeby klientów są.

Moim skromnym zdaniem wystarczyło zapytać użytkowników, kto jest za nowym softem, który będzie obsługiwał nowy wyswietlacz, pilota etc. Postawić sprawę jasno i czytelnie co do finansowania tego przedsięwzięcia.

 

 

Rozbić cały rachunek za nowy soft równo na ilość zainteresowanych i po sprawie.

Co do świecidełek...jakby każdy kierował się jedynie praktyką, to został by przy Nokii 3310. Jaskiniowiec chce pchać wyświetlacz TFT do wzmacniaczy...kto co lubi.

Wg mnie pre który kosztuje tak na dobrą sprawę 5k zł musi się jakoś prezentować, a teraz z tym słabo, głównie przez ten wyświetlacz.

Ale może się mylę. Tak czy inaczej soft się robi, jak ktoś się zdecyduje to fajnie, jak ktoś chce zostać przy tym co ma, też fajnie.

Stary pilot:

quadriga.jpg

 

Nowy pilot:

800px-Apple_Remote_Compare_G1_with_G2_DSC08604.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twój tok myślenia. Wporządku nie widze przecież problemów nie jestem też zadnym producentem (to jest diy każdy składa a kto chce to mu złoże co sie i tak sprowadza do tego ze trzeba reszte obudowe itp samemu zrobić) to primo, druga sprawa wspieram projekt, korekty naprawy itp i nic za to nie chce (uwież mi mam pasje prace itp z czasem u mnie cięzko zwłaszcza w okresie letnim) zatem jeśli jest taka możliwość i ktoś moze lepszy soft napisać jestem oczywiscie za.

Pilot to sprawa drugorzędna i mimo że jestem uzytkownikiem produktów firmy apple to nigdy bym tego ustrojstwa nie kupił jak już wcześniej wspomniałem wole logitech harmony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na wstępie kilka uwag natury ogólnej.

Nie jestem ani właścicielem żadnego klona C2810 ani nie mam żadnych związków z autorem projektu.

 

Jeden z forumowiczów zgłosił się do mnie początkowo z prośbą o próbę przerobienia układu z wyświetlacza LED (HCMS)na wyświetlacz OLED.

Miał to być sprzętowy układ konwertujący szeregową transmisję do HCMSa na równoległą zgodną z OLEDem.

Jednak gdy dostałam clona do testów to okazało się iż będzie to trudne ze względu na to że transmisja do wyświetlacza jest wykonywana

nie tylko w momencie zmiany treści ale bez przerwy. Trochę mnie to zdziwiło bo HCMS ma własny bufor i wystarczy wysłać treść tylko raz,

dodatkowo transmisja na okrągło przy stosunkowo długich kablach będzie powodowała spora emisję zakłóceń.

Dodatkowo układ sterownika jako całość zachowywał się dość niestabilnie przy włączaniu.

Po zastaniu takiej sytuacji nie podjąłem się realizacji takiego projektu.

 

Jednak ze względu na to że od dłuższego czasu przymierzałem do wypróbowania ARMów (to tej pory głównie piszę na uP z rodziny AVR, C51, M8)

i prośbę forumowicza aby jakoś rozwiązać sprawę podłączenia OLEDa, podjąłem się próby napisania oprogramowania od nowa.

 

Tak się szczęśliwie złożyło że miałem w szufladzie moduł startowy STM32F100 Discovery oparty o ten sam procesor co sterownik C2810.

Ze względu na brak dokumentacji (schematu) do samego sterownika musiałem zrobić inżynierię wsteczną i go odtworzyć

(nerwowyx nie odpowiedział na moja prośbę o udostępnienie schematu samego sterownika).

Również z uwagi na to iż jest to mój pierwszy większy projekt z wykorzystanie ARMa i musiałem dopiero poznać specyfikę peryferiów

dla tego procesora projekt trochę się "ciągnie. Okres wakacyjny i urlopy w firmę też nie poprawiają sytuacji.

Na szczęście osoba zlecająca wykazuje się cierpliwością za co dziękuję.

 

Do tej pory soft uruchamiałem na wspomnianym module Discovery a dzisiaj była pierwsza próba uruchomienia w układzie docelowym.

Pojawiło się kilka problemów z debuggurem ST-LINK który zawiesza mi się w pewnych sytuacjach.

Doszedłem do tego iż prawdopodobna przyczyną tych zawieszeń a także samej niestabilności sterownika przy włączaniu zasilania

jest brak rezystorów Pull-Down na bramkach tranzystorów sterujących przekaźnikami.

W sytuacji gdy procesor jest w stanie RESET i zaraz po resecie gdy porty I/O nie są jeszcze zainicjowane to bramki tranzystorów

wiszą w powietrzu (piny procesora są w trybie Floating Input). Skutkiem tego może następować niestabilne samoistne załączanie i wyłączanie

się przekaźników ( w testowym egzemplarzu występuje tego typu efekt).

Największy problem stanowi tutaj włączanie i wyłączanie przekaźnika sterującego głównymi transformatorami,dwa toroidy generują spory impuls prądowy przy włączaniu.

Teraz do testów samego sterownika odłączyłem je i ST-LINK już tak bardzo nie wariuje gdy uP jest w trybie RESET-u.

Jutro postaram się jeszcze sprawdzić jak włączenie tych toroidów wpływa na zasilanie uP (3.3), czy pojawiają się tam jakieś szpilki zakłócające.

 

Sam soft wystartował i zaczynam go gruntownie testować, na tą chwilę wyłapałem kilka drobnych bugów.

 

Co to samych założeń do projektu to są one następujące:

 

- obsługa oryginalnego wyświetlacza LED lub graficznego wyświetlacza OLED 76x16 (font 9x16) lub 100x16 (font 12x16) pixli.

 

podłączenie OLEDa wymaga interfejsu pośredniczącego (zrealizowany na małym układzie PLD), wynika to z tego do HCMSa

doprowadzonych jest tylko 5 linii I/O a OLED w minimalnej konfiguracji wymaga 7.

 

- obsługa pilota w standardzie RC5 lub pilota Apple (aktualnie zaimplementowana obsługa tego w obudowie plastikowej)

 

- zapamiętywanie ustawień poziomu głośności i położenia selektora po wyłączeniu zasilania.

 

- zastanawiam się jeszcze nad możliwością nadawania nazw poszczególnym wejściom

 

Ot i cała historia.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Jarek, że zdecydowałeś się napisać coś nt pracy nad softem do tego pre.

Nie chciałem za bardzo ujawniać osoby, która pisze ten sterownik, bo nie wiedziałem czy sobie tego życzy.

A nasz wspólny kolega, który zainicjował ten projekt nie odbiera telefonu ostatnio ;) (no to może chociaż na kawę przyjedź).

 

Trzymam kciuki za powodzenie projektu, bo już wyświetlacz kupiony i panel do modu wysłany :D

 

Pozdrowienia serdeczne głównie dla tych, którym się chce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Michal_56711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Praktycznie zakończyłem prace nad nową wersja oprogramowania.

 

W egzemplarzu który jest u mnie dolutowałem rezystory Pull-Down 100k do baz tranzystorów sterujących przekaźnikami

i problem z ich niestabilnością w stanie reset zniknął.

 

Teraz pozostały testy u końcowego użytkownika.

Na zdjęciu przejściówka do OLEDa i zdjęcia OLEDa (wersja 76x16 punktów).

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3707-0-23001400-1440425442_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

jakie wymogi musi spelniac wyswietlacz, zeby byl kompatybilny z Twoim softem/adapterem? Chodzi mi o OLED i modele z chin jak np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

jakie wymogi musi spelniac wyswietlacz, zeby byl kompatybilny z Twoim softem/adapterem? Chodzi mi o OLED i modele z chin jak np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Witam,

 

Oprogramowanie wymaga OLEDa graficznego o rozdzielczości 76x16 lub 100x16 punktów opartego o sterownik WS0010 lub RS0010.

Tego typu OLEDy są dostępne w TME, jest dość spory wybór:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W przypadku wyświetlacza 76x16 wykorzystywany jest font 9x12 punktów a w przypadku wyświetlacza 100x16 font 12x16 punktów.

 

Wybór wyświetlacza graficznego był podyktowany chęcią uzyskania stosunkowo dużych znaków, wyświetlacze OLED pracujące w trybach znakowych maja małe znaki.

 

Oczywiście sterownik można tez przystosować do innych wyświetlaczy np. tego z drugiego linka, przy czym proszę zwrócić uwagę że są one bardzo małe

tylko na zdjęciu wyglądają na duże. OLED z linka ma całkowity wymiar 27x27mm, czyli aktywne pole wyświetlacza nie będzie większe jak 22x15mm.

 

Aktualnie czekam aby zleceniodawca odebrał przerobiony C2810 i dokonał końcowych testów.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Lubię projekty doprowadzać do końca więc zaprojektowałem płytę interfejsu wyświetlacza OLED.

 

Dodatkowo w aktualnej wersji można samodzielnie nadawać nazwy wejściom, oraz wszystkim wyświetlanym komunikatom.

 

W załączeniu schemat interfejsu i wygląd płytki.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3707-0-51758600-1441532729_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dodać "teardrops" plus dać by pady były całe zalane przy połączeniu :)

 

Płytka projektowana w starym DOS-owym AutoTrax 1.61, brak opcji "teardrops".

Przy tak prostej płytce (ścieżki 15 mils, ringi dla padów powyżej 15 mils) nie wydaje mi się aby opcja "teardrops" była potrzebna.

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszsytkich, ktorzy juz zlozyli pre. Jakie zasotosowaliscie kondy na WE/WY. Moze ktos testowal rozne modele?

Zastanawiam sie czy ma sens od razu rzucac sie na cos a'la Jantzen sup z-cap. To samo zreszta sie tyczy eletrolitow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszsytkich, ktorzy juz zlozyli pre. Jakie zasotosowaliscie kondy na WE/WY. Moze ktos testowal rozne modele?

Zastanawiam sie czy ma sens od razu rzucac sie na cos a'la Jantzen sup z-cap. To samo zreszta sie tyczy eletrolitow.

 

Ja również jakiś czas temu zadawałem to pytanie, bez większego odzewu...

Twórca tego pre wspominał coś o takim zestawieniu:

 

Znajomy sporo czasu poświęcił na doświadczenia związane z dobieraniem kondensatorów w filtrach i sporządził ciekawą konfiguracje:):

-stopień wejściowy: 2x 0,47uF Rike Audio

-stopień I->V 100uF bipolar mundorfa zmostkowany 0,47uf olejowym V-Capem

-stopnie wyjściowe 10uF Rike Audio

-dodatkowo kond 220uF separujący stopień I->V od wyjścia zbalansowanego

-rezy 47R w filtrze wyjściowym stopni zbalansowanych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie założyłem VISHAY TSOP4836 i działa dobrze :)

 

TSOP4836 przeznaczony jest do zasilania 5V (4.5-5.V) a w sterowniku wykorzystywane jest zasilanie 3.3V, może to wpływać na pogorszenie zasięgu pilota IR.

 

Lepszym wyborem są TSOP34836 (dla RC5) lub TSOP34838 (dla NEC/APPLE), przeznaczone są do zasilania napięciem z zakresu 2.5-5.5V.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeszcze fotka porównawcza LED i nowego niebieskiego OLEDa.

Zdjęcie zrobione w świetle dziennym.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.