Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase c2810 klon


nerwowyx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ale czy w takim razie nie wygodniej montować te układy i sprzedawać w dziale ogłoszeń albo na allegro? Nie byłoby takiego zamieszania. Bo trochę nie rozumiem, po co ten temat tutaj? I czemu ma służyć?

 

Po prostu duża część osób nie wie o co chodzi i stąd te całe głupie dyskusje, niepewność i pyskówki.

 

Po prostu jeden człowiek coś zrobił i zaproponował innym wspólne poskładanie tego, i parę osób przystało na to.To DIY.

Tak bardzo Ciebie to drażni tak bardzo kole czy może masz w tym interes?

A wydawało się ,że temat się uspokoił.Szkoda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rextytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody na prototypie wynikały z błędów dokumentacji których jest tone. Poza tym wprowadziłem mnóstwo ulepszeń a tego nie da się od razu zrobić projektując płytkę. Spędziłem kupę czasu robiąc to i miałem nadzieje ze dostane wsparcie a nie wywody na temat pisowni, nikogo nie obraziłem a co niektórzy wyjeżdżają mi tekstami na temat pisowni i że świadczy to o moim braku wyedukowania? Tak jak bym się tym przejął, ten pree został zrobiony dla ludzi a działa przeciwko mnie. Wiem że nie zamieściłem dokumentacji i jej nie wstawię, komplety opis dostanie każdy kto będzie chciał ten pre. Lista została zresetowana ponieważ część osób zrezygnowało i musiał bym przekalkulowywać wszystko poza tym osoby które dostaną gotowe same się wypowiedzą. Każdy post który nie będzie wnosił nic wartościowego będę banował.

 

Dzisiaj włączyłem ten wyświetlacz i to jest cudo:)Sterownik ulegnie totalnej zmianie, będzie dedykowany pilot, selektor itp. Wrzucę zdjęcia jak tylko dorwę aparat z tego wyświetlacza bo z komy nic nie widać.

 

Mam dla wszystkich pytanie odnośnie selektora bo to sprawa do dyskusji. Ile wejść ile wyjść i jak nazwane. Moja opinia na ten temat wygląda tak że z doświadczenia wiem ze jak robiłem selektory wielkie to 2 max 3 wejścia były użyte i 1 wyjście. Dlatego proponuje 4 wejścia. Nazwy wejść to proponuje INPUT1...4, moge zrobić CD,AUX itp, tylko że nie widzę w tym różnicy ale to nie żaden problem.

NA płytce nie będę lutował styków (chinch,xlr) do druku gdyż każdy niech sobie tam wsadzi co zechce i połączy drutem, jest to bardziej uniwersalne rozwiązanie. Co do wejść zbalansowanych, niezbalansowanych zostawił bym je na mostku podłączone tzn. przekaźnik wybiera wejście np Input1 i wejscie zbalansowane i niezbalansowane jest jednocześnie aktywne. Dzięki temu mam 1 port na mikroprocku zaoszczędzony jak i nie trzeba kolejnego przekaźnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój. Przecież już się pokajał.

 

Tak. Zakończmy buraczenie. Jeżeli nawet kolega będzie zarabiał 50 zyla/pcb i 200 czy 300 na zmontowanym układzie to nie mam do niego żadnego żalu. Tak ma być. Nic na tym świecie nie ma za darmo. Widać że jest fanatykiem robienia czegoś i konstruowania. Jak się komuś nie podoba to niech kupi gotowca z fabryki. Mi się podoba.

 

ps. Najlepiej to chłopaka zabić.... Dziwny jest ten świat. Zwłaszcza że w którymś z pierwszych postów przepraszał za swoją pisownię. Potem napisał że jest ze Śląska.... Ale stado sępów się od razu zebrało żeby go zajechać na śmierć :(

 

ps.2 I potem się wszyscy dziwią że jest coś takiego jak RAŚ. Bo frajerzy się uważają za lepszych od innych (sam jestem z Warszawy i czasami się za Was wstydzę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bendix101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie wejść INPUT1, INPUT2, itd. jest chyba najlepszym wyjściem. Cztery wejścia do wyboru powinny wystarczyć - jak komuś mało zawsze można dołożyć na przekaźnikach kolejne 4 i przełącznikiem wybierać zestaw pierwszych 4 lub drugich 4 a z poziomu procka ograniczyć się do 4 bo to większości osób powinno wystarczyć.

 

Zostawienie wejść niezbalansowanych i zbalansowanych na mostku jest jak dla mnie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie wejść INPUT1, INPUT2, itd. jest chyba najlepszym wyjściem. Cztery wejścia do wyboru powinny wystarczyć - jak komuś mało zawsze można dołożyć na przekaźnikach kolejne 4 i przełącznikiem wybierać zestaw pierwszych 4 lub drugich 4 a z poziomu procka ograniczyć się do 4 bo to większości osób powinno wystarczyć.

 

Zostawienie wejść niezbalansowanych i zbalansowanych na mostku jest jak dla mnie OK.

Tez tak właśnie myślę i mostek jest dobry bo oszczędza się dużo miejsca, Wejścia mogę nazwać dowolnie ale domyślnie input1...4 jest chyba najbardziej uniwersalne, to tak jakby wstawić aux1,aux2 itd. Wyjście zostawię jedno i cała sprawa się upraszcza. Regulacja na pilocie jest prosta, regulacja ręczna będzie na 1 impulsatorze z przyciskiem na którym kiedyś miałem mute teraz przycisk po prostu przełączy tryb na selektor zostawiając gaina w poprzedniej pozycji, układ odczyta np 5 impulsów (żeby nie skakało jak szalone) i zmieni wejście i poinformuje na wyświetlaczu, po 5 sekundach przy braku czynności przejdzie w tryb gainu lub po naciśnięciu znowu impulsatora zmieni tryb na gain. Domyślnie układ ruszać będzie na maksymalnym tłumieniu, dla bezpieczeństwa dlatego że idea jest taka żeby podłączyć pre bezpośrednio do końcówki bez potencjometru a z takim wzmocnieniem lepiej uważać, w prototypie miałem zapamiętywanie poprzedniego stanu ale to nie zawsze sie sprawdza bo jak sie trafi głośny kawałek lub źródło jest ustawione na maksa a gain poprzednio był ustawiony na np 40% to szkoda uszu ;)). Także po włączeniu układ ruszy na maksymalnym tłumieniu, to żaden problem ustawić głośność. Zresztą tak będzie łatwiej bo użyje zamiast atmegi stm32f100 a tam jest cyrk z pamięcią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że się uspokoiła atmosfera bo konstruktywna dyskusja jest bardziej wskazana niż czepianie się czasem głupot.

Kilka uwag które nasuwają się podczas czytania i nowych pomysłów.

Cały problem tego preampa to cena. Bo gdyby kosztował 400, 500 zł nikt by nie marudził tylko każdy zainteresowany byłby w stanie zaryzykować i układ kupić/zmontować.

Co z tym zrobić ? pociąć koszty...proste. Każdemu ciężko wydać od ręki 2, 3 tysiące, więc lepiej to rozłożyć na 'raty'. Skoro płytki PCB nie są zrobione można jeszcze wszystko zmodyfikować, tylko teraz podyskutujmy w którą stronę zmodyfikować.

Idea jest taka ( o której już wstępnie mówiłem z autorem p.) żeby 'pociąć' cały układ na trzy sekcje tzn:

- preamp właściwy

- sekcja AVAA

- sterownik (selektor + wyświetlacz+ sterownik ALPSA/impulsatora + ewentualnie zabezpieczenie)

Z tym że układowo musiałyby być to trzy niezależne! sekcje, ale na jednej...dwóch płytach.

I sprawa jest załatwiona bo potencjalna osoba która chce składać preamp kupuje PCB czyli załózmy 400 zł, i zaczyna składać sam preamp...części to załóżmy kolejne 400zł i wychodzi 800 zł więc całkiem znośnie - ale układ już gra! może tymczasowo sobie zrobić regulację głośności na ALPSIE zupełnie ręczną.

Jeśli natomiast za jakiś czas dana osoba będzie miała dostępne finanse dołoży sobie sekcję AVAA. Na końcu można dołożyć automatykę - sterowanie. Tym sposobem mamy układ modułowy, i jego złożenie daje nam furtkę rozłożenia wydatku na kilka etapów. Finalnym etapem zawsze będzie obudowa co też nie jest małym wydatkiem, szczególnie przy tego typu projekcie, jak pochodna przedwzmacniacza Accuphase.

I jeszcze jedno, moim skromnym zdaniem, skoro juz klonujemy' takie cacko, to może faktycznie zbliżyć się do oryginału w takim sensie że sterowanie wygląda tak: dwie gały - volume (alps lub impulsator jak kto woli) i selector. Do tego wyświetlacz HCMS z dwoma trybami lub podzielony na dwa obszary: wzmocnienie w dB, i źródło tak jak w oryginale więc bodajże CD, DVD... skoro chcemy się wzorować, to bądźmy konsekwentni i idźmy za chłopakami z Accuphase'a :)

 

Na marginesie pozdrawiam, wszystkich fanatyków DIY i dobrego Audio :)...nie dla malkontentów!

 

A patrząc na układ od strony czysto technologicznej takie wnioski się nasuwają. Pracuję na linii montażu automatycznego SMT już ponad 10 lat i ten proces nie jest wcale taki banalny...mimo automatyki czasem i tak powstaje wiele problemów, powikłań, usterek itd. Odnosząc to do np lutowania kilkuset elementów choćby samej sekcji AAVA - to jest to krótko mówiąc prowizorka, bo takie lutowanie ręczne ma to do siebie że w ogóle o ile jest lutowane dobrym sprzętem, to nie jest powtarzalne, nie jest wykonywane z dopuszalnymi parametrami producenta...itd co powoduje że po roku, dwóch...zaczynają się komedie i układ działa lub nie, lub działa jak chce. Tak naprawdę żeby zrobić to fachowo to wypadałoby to wrzucić na automaty i za dwa, trzy dni mamy na gotowo zrobione 20, 30 płyt PCB obłożonych elementami SMD. Jest to dodatkowy koszt, ale skoro to pochodna Accuphase i to ma grać a nie leżeć w szafie, to trzeba to zrobić na poziomie.

Stąd pomysł na składanie automatyczne na linii...z tym że musiałaby się zebrać grupa kilkunastu osób na 100% zdecydowanych i pewnych co do pójścia tą drogą i wyłożeniu odp sumy pieniędzy. Co nie będzie łatwe. Jednak jest taka opcja, i jeśli będzie realna, mogę pomóc w jakiś sposób w tej materii. Czas pokarze.

Jednak najpierw należy dopracować i dograć projekt...więc warto wnosić uwagi i rzeczowo pogadać, bo każdy ma swoją wizję.

 

Projekt przedwzmacniacza Volcano ma sporą popularność i dobre opinie. Ten projekt pod kryptonimem 2810 ma moim zdaniem szansę na duże powodzenie bo wybiega jeszcze dalej, bo posiada sekcję AAVA. Tylko należy to wszystko mądrze rozplanować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizował bym tak tego automatycznego montażu. W sumie nie ma tu scalaków w mikroobudowach to raz. Dwa to w sumie jak sam lutujesz to możesz polutować normalnym spoiwem z ołowiem a nie tym gównem ROHC. Fakt że jak coś lutowałem w SMD to zawsze się trafiło że gdzies rezystor był tylko z jednej strony przylutowany itp. Ale to jest spokojnie do wyłapania.

 

NA płytce nie będę lutował styków (chinch,xlr) do druku gdyż każdy niech sobie tam wsadzi co zechce i połączy drutem, jest to bardziej uniwersalne rozwiązanie.

 

Ale jeśli wyda to przynajmniej tak je rozmieść na PCB żeby trzeba było tylko krótkie mostki srebrzanką pociągnąć - czyli żeby wszystkie były na jednym brzegu PCB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micha7n AAVA jest integralną częścią tego pre bez niej nie warte zachodu .Projekt PCB jest optymalny nie ma sęsu mieszać dzielić dokładać dodatkowych złącz , jest wejście wyjście słuchawkowiec i wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze tak jak rextytus mówi AVAA to esencja tego układu, stanowi 80% całej konstrukcji i ona generalnie jest również wzmacniaczem właściwym, wejście pełni rolę bufora z ogromną czułością a wyjście to układ I->V który jest częścią avaa z niego wychodzi sygnał unballanced na wyjście i na wejście układu który zmienia sygnał na różnicowy.

 

Po przemyśleniu sprawy nie widzę sensu cięcia tego ponieważ jak już by to montować na raty to widzę to tak: ktoś bierze sobie gołą płytkę i lutuje wzmacniacz wejściowy, wyprowadza sobie z niego wyjścia na kabelkach(na płytce są miejsca i opisy gdzie to jest) i ma że tak powiem bufor pomiędzy źródłem a końcówką mocy. Potem lutuje 1 stopień avaa który ma np 1/2 wzmocnienia i mostkuje switch dzięki temu stopień zawsze będzie aktywny, dlatego ze sygnał jest prądowy potrzeba by było polutować stopień I->V i mamy gotowy pree bez regulacji wzmocnienia który gra podobnie jak całość, Zostaje do polutowania wyjście różnicowe i całość avaa. NA samym końcu dokłada sterownik i jest komplet :))

Chyba lepsze rozwiązanie, dokładny opis byłby razem z płytkami jako opcja montażu "B" lub na raty :p

Na razie wstrzymajmy się z tymi automatami, to fajny pomysł ale przy może następnej liście jak uzbierało by się więcej chętnych.

 

Na płycie pcb sterownika wszystkie wejścia są w 1 linii na brzegu, zatem montaż wejść na srebrzance czy jakim tam innym przewodzie nie będzie problemowy.

 

Co do 2 wyświetlaczy i 2 gałek. Po co kopiować coś co zrobili z accu skoro sam pree juz ulepszyłem i zrobiłem po swojemu, to tutaj też możemy zrobić inaczej:))

Oni używają 2 gałek gdyż używają potencjometr i przełącznik do selektora. Trzeba iść z duchem czasu i w moim przypadku wystarczy 1 gałka:)) impulsator z przyciskiem ma ogromne możliwości, gdyż za jego pomocą można zrobić i 100 opcji. Trzeba iść z nowoczesnością i takie rozwiązanie myślę że wniesie trochę świeżości:))))

Wystarczy również 1 wyświetlacz który dobrze zaprogramowany będzie tak samo funkcjonalny jak 2. Pamiętajmy że one kosztują dość sporo a jak programista zna sie na rzeczy to wystarczy mu 1 :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie trzy grosze, choć w tej edycji udziału nie biorę. Jak rozumiem chcesz impulsator z wbudowanym przyciskiem? Miałem ostatnio taki w jednym układzie regulacji głośności na PGA i może być problem przy zastosowaniu cięższej np. aluminiowej gałki do potencjometru. Ośka takiego impulsatora ma chyba trochę większy luz i u mnie był kłopot ze zwieszaniem się gałki, a z racji realizowania funkcji przycisku nie mogłem przedłużyć i ustabilizować ośki. Z czynników zewnętrznych: gałka była naprawdę solidna, 5cm i pełna aluminiowa, impulsatory może też bywają różnej jakości... Rozwiązanie inne, zawsze można przycisk wyrzucić osobno na obudowę a impulsator dać zwykły (u mnie tak się skończyło).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwowyx, jak na razie twoje myślenie o tym projekcie bardzo mi się podoba. Trzymam kciuki.

Ale mam pytanie. Czy mogą być dwa wyjścia.

Obecnie używam wzmaka, który ma dwa wyjścia z przedwzmacniacza. Mam dwie raczej słabe końcówki i jedna napędza sekcję basową a druga średnio-wysoko tonową. Wydaje mi się, że to może się przydać.

Pozostawiam ten pomysł pod rozwagę mądrzejszym ode mnie. Jeśli jest to problematyczne z jakiegoś powodu to nie ma tematu.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że udało się dojść do jakiegoś wspólnego zdania i jeśli jest taka opcja żeby układ zrobić na raty: w wersji A, B i C to super. Wielu osobom pozwoli to finansowo za wzięcie tego projektu na barki i w miarę czasu coś się z tego pewnie wykluje. Z tym że na początku trzeba zaznaczyć jasno że z racji stopnia skomplikowania układu, i róznych jego wersji konieczna będzie bardzo szczegółowa dokumentacja...najlepiej gdyby to był może pomysł na prostą stronę www?( tak jak w przypadku Volcano) lub jakiś blog, skonczywszy na samym nowym wątku na forum, na temat uruchamiania i składania kolejnych etapów projektu. Bo później bedzie tak ze składac będzie 30. 40 osób i każdy będzie zasypywał autora projektu toną pytań, i koncepcji i tak faktycznie może byc.

 

Sprawa druga sam sterownik - wyświetlacz. O ile zastosowanie jednego wyswietlacza ma sens moim zdaniem raz że z racji kosztów, bo nie jest on tani, a dwa że wyświetla podstawowe info gain i źródło więc nie ma problemu, o tyle..zastosowanie impulsatora z przyciskiem jest dyskusyjne tak jak wspomniał kolega wyżej. A może zrobić dwie wersje, lub chociaz furtkę dla osób które będą chciały to rozwiązać inaczej ? ...Kwestia selektora źródła jest prosta, bo jak mniemam autor p. chce to zrobić na przekaźnikach sygnałowych, więc albo ktoś przekaźnikami sobie będzie sterował z mikroprocka albo sobie założy przełącznik wieloobrotowy i będzie podawał napięcia na przekaźniki - tylko wystarczyłoby zrobić listwe pinów zasilania przekaźników i po problemie. Z kolei z regulacją głośności może poprostu zostawić sam impulsator i tyle? tylko dodac na płytce sterownika driver do zasilania silnika. Jak ktoś zechce będzie sterował 'impulsatorem z mikroprocka' a jeśli nie załozy sobie silnik na oś impulsatora i będzie nim kręcił, używając tego samego pilota.

Wiele osób moim zdaniem chce zbudować solidny preamp, na miarę Accuphase 2810 ubierając to w solidną obudowę z aluminium np. aby to miało ręce i nogi siłą rzeczy potrzebne są 'gały' więc odpada sterowanie jedną gałką impulsatora i przycisku gdyż z racji właśnie ciężaru samej gałki jest niemożliwe. Wiele osób będzie chciało zapewne zrobić potężną integrę choćby z ukłądem E-450 więc tam koniecznie z racji estetycznych, i designu konieczne są dwie gałki wskaźniki VU itd. Sam taką opcje planuję więc stąd te wywody.

Może warto to przemyśleć, i zrobić kilka rzeczy uniwersalnych w opcji A i B a co kto będzie chciał to sobie wybierze sam.

 

Poza tym jesscze jedno, warto byloby sie zastanowic dlaczego akurat Accuphase stosuje miimo wszystko poczciwego Alpsa jako wzorzec polożenia do systemu AAVA. Bo nie sadze ze z przyczyn czysto marketingowych czy tego ze tak jest prosciej. Nie sadze tez ze przescignelismy grupe inzynierow Accuphase ktorzy pracowali nad tym kilka ladnych lat, uznajac ze w tej aplikacji impulsator bedzie lepszy. Druga sprawa ze impulsator naprawde dobrej jakosci kosztuje nie malo.

Sprawa do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micha7n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorbie naprawdę dobrą dokumentację gdzie będzie fajnie wytłumaczone co jak składać i jak dany moduł przetestować bez posiadania np:oscyloskopu gdyż wystarczy komputer,laptop z kartą dźwiękowa i zainstalowany TrueRTA (oscyloskop), opisze to w dokumentacji.

 

Co do impulsatora i alpsa w accuphase, Tam jest zwykły potencjometr który nie bierze bezpośrednio udziału w regulacji, ponieważ ustawia on jedynie napięcie referencyjne dla przetwornika adc w sterowniku który na tej podstawie wie jaką sekwencję kluczy załączyć, Także można tu wstawić cokolwiek a z racji że ten sprzęt kosztuje 79tyś to wypada użyć czegoś lepszego. Impulsator działa stabilniej co opisałem na początku tematu i nie będę znowu tłumaczył. Ostatnio zrobiłem front wzmacniacza gdzie gałka była z nierdzewki o średnicy 70mm.... także waży to dużo więcej niż gałka z aluminium. Gałkę zwęziłem do 10mm i osadziłem ją na panewce i problem z głowy może robić jako przycisk, czy do zwykłego obracania. Generalnie dla mnie to nie problem dołożyć 2 gałki 1 na selektor 1 na głośność i nie trzeba wtedy przycisków bo obydwie są aktywne a selektor wywołał by jedynie przerwanie które zmieni wejście. Takie rozwiązanie jest fajne ale jak kolega marrek100 napisał że przydało by sie 2 wyjścia. Dla mnie to nie kłopot ale gałka selektora jeśli by miał być to impulsator to musiał by pracować w 2 trybach, tzn możliwość wyboru wejść jak i wyjść a to oznacza przycisk których chce uniknąć bo to kolejna dziura w obudowie, chyba ze zostawić tą opcje tylko na pilocie. Albo nic nie robić gdyż tak na prawdę są 2 wyjścia, dlatego że jest zbalansowane i nie zbalansowane, można sygnał z oby dwóch jednocześnie brać chyba że potrzeba 2 zbalansowanych wtedy wystarczył by mostek zrobić i zostawić obydwa aktywne. Wtedy sprawa sie upraszcza bo w gruncie rzeczy co za różnica pomiędzy tym ile wyjść jest aktywnych jeśli wszystkie pracują i tak w mostku, Jedyna rzecz o której by należało wtedy pamiętać to żeby tylko z 1 wyjścia pociągnąć masę bo jeśli by i masy zmostkować to będzie pętla na kablach.

 

Impulsator nie musi być z kosmosu bo jak już mówiłem nie pracuje on bezpośrednio w regulacji a jedynie pośrednio, Dla chcących mogę tam wstawić nawet specjalistyczny enkoder za 2tys ale po co? Za dzwięk odpowiada avaa a jakość impulsatora nie ma znaczenia, wystarczy że będzie solidny

 

najlepiej od razu ustalić ile impulsatorów czy to zostawić na 1 z przyciskiem czy dać 2 niezależne, wyjście proponuje zostawić na mostku tak będzie chyba prościej. Miałbym wtedy jasno wyklarowane jak płytkę sterownika zmodyfikować. Gdyby przeszła sprawa 2 gałek 1 to gain 2 selektor to proponuje selektor jako impulsator zostawić dlatego że jest tak lepiej, po za tym zmniejsza sie ilość połączeń i dla mnie jest łatwiej odczytywać i wyświetlać co jest za wejście aktywne. Widziałem też tą opcje w jakimś amplitunerze z impulsatorem jako selektor i od razu mi sie spodobało :) Czekam na propozycje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

znalazłem podobny pilot do tego, też z paroma przyciskami, nakleił bym mu tylko grafikę przycisków :)) kosztuje grosze a bardziej rozbudowanego nie trzeba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

znalazłem podobny pilot do tego, też z paroma przyciskami, nakleił bym mu tylko grafikę przycisków :)) kosztuje grosze a bardziej rozbudowanego nie trzeba

 

Dzięki Ci chłopaku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczam pomysł ze zdublowanymi wyjściami. Nie ma co zawracać głowy autorowi projektu. Pewnie nikt, poza mną nie korzystał by z tego rozwiązania. Musi mi wystarczyć jedno wyjście i basta! Wycofuję się z tego pomysłu dwóch wyjść. Sorry Nerwowyx za zamieszanie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiesz wystarczy ze zmostkujesz sobie wyjście i masz ich ile chcesz:))) Przecież tu o to chodzi żeby o tym podyskutować bo mam chwile czasu na dopracowanie sterownika i zrobienie go jak najlepiej. Jeśli chodzi o selektor to będą te 2 impulsatory bez użycia przycisku. Tak będzie łatwiej to zamieścić na obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas w żadnym z projektów nie pojawił się pomysł adaptacji pilotów apple, są tanie, jedyny problem może być tylko w adaptacji protokołu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są biblioteki w "c", m.i. sprawdzone pod Arduino (różne atmegi), więc w razie czego i pod inne procki można próbować przepisać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim standardzie one pracują? Bo za cholerę nie mogę tego doczytać. tylko że te przyciski play/stop są tutaj zbędne można by to przerobić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii ergonomii sterowania,

wyświetlacz ma 8 znaków, trzy pierwsze to nazwa zrodła np IN1 IN2 potem przerwa potem np -12dB, brakuje jednego miejsca

może być też bez przerwy czyli IN1-12dB, jaką opcję zakładasz? wg mnie powinnno być jednocześnie widać i zrodło i głośność.

 

2 impulsatory OK, z tym że o ile głośność powinna być płynna to wybor zródła powinien mieć niższą "rozdzielczosć" tzn skok powinien być na tyle wyrażny żeby można było wygodnie wybrać żródło, chyba że to jakoś inaczej w takich sytuacjach jest rozwiązane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie opcje dwóch impulsatorów jest, ok tylko właśnie...wybór źródła powinien sterować co kilka impulsów zmianą stanu, tzn przydałby się jakiś rejestr przsuwny który po kolei pojedzie po przekaźnikach załączając je..z tym że np co 10 impulsów impulsatora zmiana rejestru o 1 dalej. Tak to jest rozwiązane w fabrycznych amplitunerach i sprawdza się.

Pytanie też czy byłaby opcja wstawienia jakiegoś małego drivera do sterowania drugim impulsatorem, tak aby mozna jakiś silnik tam włożyć który nim kręci gałką regulacji głośności.

Pilot Apple byłbym ciekawym rozwiązaniem o ile da się go jakoś zaadoptować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze być tak ze 2 rzeczy jednocześnie będzie wyświetlać albo po prostu gain będzie o wyższym priorytecie a selektor o niskim i stan selektora wyświetlany po poruszaniu impulsatorem i co jakiś czas pojawi sie informacja o wejściu a głównie by był wyświetlany poziom sygnału. Nie trzeba przecież silnika dawać jak jest impulsator, naciśnięcie przyciska na pilocie zwiększy wartość głośności, przytrzymanie włączy auto pętle i problem z głowy. Spokojna głowa z tym impulsatorem z selektora będzie on przełączał wejscia z małą bezwładnościa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O4GgjJK.jpg

 

 

:))))

 

na żywo wyglądają znacznie lepiej :)

Jest jeszcze 1 kwestia, impulsator, myślę że przy takiej konstrukcji mogę spokojnie wsadzić optyczny który ma niby 50 razy większą żywotność od zwykłego. Kosztuje co prawda więcej bo 10 euro a potrzeba dwóch ale jak już robić to raz a dobrze, mają też dużo solidniejszą obudowę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Super, że coś się dzieje w temacie ;)

 

Czy istnieje szansa na zrobienie płytki selektora w taki sposób, żeby można ją podzielić (chciałbym zbudować kanały w osobnych obudowach)?

 

Popieram pomysł z dwoma impulsatorami :)

 

Odnośnie wyświetlaczy i nazywania wejść; Pamiętam, że w sterowniku stworzonym przez kol. Msfalcon-a była możliwość nazwania wejść po swojemu - po prostu wchodziło się w menu serwisowe i wpisywało się nazwę wejścia. Nie wiem jak to wygląda od strony programu, ale takie rozwiązanie sprawdziło się w przeszłości.

 

Podobnie była rozwiązana obsługa wyświetlaczy; w menu serwisowym wybierało się opcje użycia wyświetlacza 2x16, lub 2x20 znaków. Może w tym wypadku moglibyśmy wybierać pomiędzy jedną a dwiema matrycami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to mogę dodawać opcji w nieskończoność ale należy pamiętać że cena samego sterowania już znacznie wzrosła od 1 wersji, juz mam to prawie gotowe wiem że opcja z dodaniem np: menu nazywania wejść było była niezła, to jednak nie mam tyle miejsca w pamięci. Dla każdego zamawiającego zrobię zaraz w arkuszu z listą tabelkę jak mam wejścia ponazywać. Nie chce już też tam za dużo rzeczy dodawać gdyż należy pamiętać że jakby policzyć wszystkie przekaźniki, wyświetlacz, pilot, 2 impulsatory, pcb i resztę rzeczy to cena rośnie makabrycznie a nie chce żeby sam sterownik wyszedł za dużo....

 

Sprawa 2 osobnych obwodów, sterownik z selektorem zbuduje tak żeby oba kanały były odseparowane, tak samo jak samo sterowanie będzie miało osobne zasilanie jak i 2 główne płytki każda ma osobny zasilacz, sterowanie leci przez optoculpery dzięki czemu oby dwa kanały są całkowicie odseparowane, jedynie co ich łączy to wspólna gałka regulacji głośności i selektora. Rozwiązuje to całkowicie problem mas, jak i wpływa na łatwość poprawnego podłączenia całości

 

 

Lista już została zamknięta. Dla wszystkich którzy się wpisali proszę wejść na listę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i uzupełnić informacje na temat sterownika. kondensatorów i półprzewodników na tej podstawie każdemu wyśle indywidualną dokładną wycenę co ile wyjdzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos jantzenów z-cap ciekawostka ze strony producenta:

For the best performance, signal should enter on the lefthand side (From reading direction)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.