Skocz do zawartości
IGNORED

Advance Acoustic X-i60 - ktokolwiek widział, słuchał?


robixx1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeglądając oferty natknąłem się na taki produkt

 

Advance Acoustic X-i60

 

Advance Acoustic X-i60 - Newsy sprztowe

 

Spełniałby moje wymagania (wejścia cyfrowe, usb).

Tylko czy moc 2 x 60 przy 8 ohmowych kolumnach tonsil maestro 180 nie będzie za niska. Jaka jest różnica w dynamice między x-60 a x-90 przy cichym słuchaniu. Czy są różnice w brzmieniu? Czy tylko trzeba dać głośniej, żeby otrzymać ten sam efekt, tj. jakość dźwięku co przy x-90.

 

Źródło dźwięku:

Laptopa połączony kartą dźwiękową / dac Audiotrak Prodigy Cube USB, z której sygnał pójdzie na wejście coax lub optical

wzmacniacza lub amplitunera.

 

Jak widzę to ten AA x-60 ma możliwość podłączenia laptopa bezpośrednio kablem usb. Nie praktykowałem jeszcze takiego podłączenie. Z tego co mi się w głowie obrazuje to w momencie włączenia takiego wzmacniacza komputer wykrywa go jako "kartę dźwiękową" i powiedzmy foobar 2000 wysyła dźwięk na ten odbiornik.

 

Jeśli źle kombinuje proszę o naprowadzenie mnie na właściwy tok rozumowania.

Jeśli ktoś przetestował wejścia USB proszę o opinie.

 

Zgodnie ze specyfikacją każde z wejść USB ma inny przetwornik cyfrowo-analogowy???

 

Czy ktoś miał możliwość posłuchania tego wzmacniacza. Zależy mi na dynamice zwłaszcza przy nie za głośnym słuchaniu. Pomieszczenie około 18m. Muzyka różna przeważa elektronika, trip hop (od JM Jarre`a po Juno Reactor, Morcheeba, Massive Attack).

Obecnie posiadam amplituner Yamaha rx-v671.

 

Ewentualna konkurencja

Yamaha R-N500

HK-3770

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, świeżutki teścik, napisany fachowym językiem. Jak na mój rozum to opinia dotycząca wzmacniacza jest pozytywna.

Ciekawe jak wyszłoby porównanie z

Yamaha R-N500

HK-3770

 

i z moim obecnym amplitunerem Yamaha rx-v671

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robixx1 jest to rewelacyjny wzmacniacz. Cały czas uważam, że AA nie jest do końca doceniania przez fanów dobrego dźwięku. Wspomniana 60-tka w swojej cenie robi furorę. Dynamiczny, precyzyjny dźwięk. Niesamowita przestrzeń. W tym segmencie cenowym jeden z moich osobistych faworytów.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coz takiego jest w tym AA ze niby nie doceniony ;)

 

 

jestes pewien ze chcesz do ekektroniki "ocieplonego" (ponoc) o niezbyt sczególnej dynamice AA z DACem na poziomie albo ponizej sb0410?

 

bo na moje to tu lepiej pojedzie pioneer a-a6mk2

 

 

załozyciel opowiada ze jakie to szczytne priorytety przy zakładaniu firmy i produktów

patrzymy do sodka a tam zonk za 1800 ;)

 

pewnie sie myle ale dmucham na zimne - tam nie ma zadnych szczytnych celów jest propaganda :)

inni nawet ci bez szczytnych celow potrafili jakos wiecej upchnac za 1800 a skoro nie upchneli ani szcególnej rewwelacji nie robi to czemu ta pustka kosztuje tyle ile kosztuje - opowiesci o szczytnych celach spokojnie mozna wlozyc miedzy basnie

 

nie jest to tez super wymarzony produkt do muzyki elektro

 

 

o wiele bardziej bym sie zainteresował TEAC-em na koncówkach ICe2 B&O

lepsza dzwiekówka i lepsze koncówki i taniej

 

nie ma raczej znaczenia czy ktos przetestował wejscia usb bo tu to taki dodatek zabawka- nie maja zadnej wiekszej wartosci

ja tego sprzetu nie widze do elektroniki ale jak kto lubi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oceniam wywiad z załozycielem i jego "szczytne cele" ;)

 

do elektro ja osobiscie i tak bym kupił pionka + muse tda 4x - bedzie akurat - lepiej i nie drozej a jak drozej to o drobne

 

"to" upchane jest "niczym" - nie cierpie jak ktos wklada wejscie zeby było i mozna napisac ze jest ale i tak jest nedzne - samo to podejscie ubliza klientoiwi

 

"wieze" z rynku tez maja usb ;)

 

ps

 

zamiast nic przydatnego wejscia i sejkcji cyfrowej dla picu a podnoszacej cene

lepiej było ni nie dawc poza okreslonym brzmieniem i wycenic sensownie moze na 1200

wowczas miało by to "rece i nogi"

 

a tak nie ma niczego

 

dla lepszych NAD - to samo ale lepiej

 

dla gorszych wieza z rynku ;)

 

cena "z kosmosu" a nie z wielkiej pasji załozyciela do zaoferowania dobrego dzwieku w przyzwoitej cenie

na rynku francuskim moze to i "przyzwoita" cena ale u nas?

 

za co te 1800 ? za nada minus?

 

to nie jest tylko tak ze jest niedoceniany - ludzie sa paskudnie wyrachowani :)

mnie martwia nie tyle ci ludzie ile ci ktorzy twierdza ze staraja sie zaoferowac zbawienie ludziom "dobroczyncy" - ktorym nie do konca wychodzi oferta bo sami sa najbardziej rachowni

 

za 1000 zł bez usb i bajerow mialby prawo twierdzic "oferuje zbawienie" - tak jak jest to jest choc troche smiesznie i straszno

 

ps2

z drugiej strony wypada sie zapoznac skoro RMS mowi - przyda sie na zaś kiedy beda sprzedawac uzywki o ile ten sprzet dozyje jesli nie jest produkowany na 2 lata i trup :)

 

wybrac sie trzeba - choc tak nie lubie nowych - prawie wszystko projektowane jest na 5 lat , do zlomowania i ... do sklepiku znowu ;)

moj stary "rzech" przezyje wszystkie nowosci do mojej smierci bo chyba nie swojej

naprawa ktrora sie nie zdarza - stówke - to jest projekt - projekt na zycie ;)

 

nowego zepsutego ruszyc nikt nie chce bo takich blokw juz nie ma a elementu nie da sie wymienic - to sie nazywa parodia - nowe trupy leza stare trupy smigaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badz RMS "chłop" czy firma z jajami i napisz

- TAK to jest swietny produkt - przebija nada tu tu i tam, polecam wszystkim zamiast, itp idt

polecam mierzyc bo warto - na słuch nad wysiada i kto nie patrzy na marke ten niech korzysta

 

a nie takie "lanie wody " - stereo kolorowo leja wode bo "musza" , Pacuła leje bo "musi" - juz chyba wszyscy musza sie klaniac - zyja z kłaniania

 

lanie wody wszystkim czytelnikom sie znudziło - połowy opowiadan z testow nikt nie czyta a biora je na powaznie nieliczni - to jest wszystko pisane jak przez mgłe

 

 

Ty nie musisz sie klaniac bo nie zalezysz od tego co dostaniesz czy nie dostaniesz do recenzowania ani twoje byc nie byc na rynku nie zalezy od klaniania (teoretycznie;)

 

badz "chłop" i powiedz bez mgły - co ten produkt "ubija"

na to wszyscy czekaja a nie na wodniste zamglone wypowiedzi

 

na recenzentów nie ma co liczyc - jestes "ostatnia deska ratunku"

 

albo to jest warte by poswiecic marke

albo oddajcie wszystko producentowi i niech zbiera u siebie w piwnicy ;)

 

skoro kosztuje wiecej (nie majac marki) musi byc w czyms lepszy od nada

czekamy "wszyscy" ile lepszy? gdzie?

to nie zarty

 

kiedy sie rywalizuje z tuzą nie majac marki trzeba byc lepszym skoro sie liczy z wyzsza ceną

 

dziwne ze nikt nie chce napisac ten produkt "zamiata nadem podłoge"

tego chce czytelnik albo niczego - no moze jeszcze chceiec w innym przypadku ceny np 1200 czy mniej

nie wiem po co te rozwodnione opowiesci - jak kto smie brac za to pieniadze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wiele bardziej bym sie zainteresował TEAC-em na koncówkach ICe2 B&O

 

jedyny model z IcePowerami to mini z serii 01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że dyskusja na temat advance acoustic x-i60 się ruszyła i bardzo dobrze.

 

Dlaczego wpadł mi w oko ten wzmacniacz.?

1. Wejścia cyfrowe - muszę podłączyć TV kablem optycznym,

Żaden wzmacniacz, ani amplituner stereo do tej kwoty mi na to nie pozwoli. Problem jest w tym, że w Szczecinie nigdzie AA-XI60 nie odsłucham.

 

2. Czy cena jest przesadzona?

a) AA-XI60 - 2x60 przy 8Ohm - 1750

b) Nad C326 BEE 2x50 przy 8Ohm; brak wejść cyfrowych. 1999 oficjalna dystrybucja.

c) Yamaha R-N500 2x80 przy 8Ohm - 1850 - boję się, że zagra podobnie co mój amplituner.

d) Harman Kardon HK3770 - 2x120 przy 8Ohm 2299 - tego będę mógł odsłuchać, z informacji podanych na stronie wygląda najlepiej.

 

Dla mnie przesadzona jest cena Advance Acoustic XI90 - 2890 za 30 Watt i drugie wejścia głośnikowe to trochę za dużo

 

3. Co mnie interesuje? Musi grać zdecydowanie lepiej w stereo niż Yamaha RX-V671 (amplituner).

 

Która propozycja a, c, d zagra najlepiej w stereo w porównaniu z moim amplitunerem, biorąc pod uwagę głośniki, które posiadam tj. Tonsil Maestro II 180.

 

Tylko tyle i aż tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to był test to zaznaczył bym odpowiedź a) i b), z tym że obrys długopisu byłby znacznie mocniejszy przy odpowiedzi a)

 

W razie możliwości zapraszam na odsłuch.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogole nie oceniam tego grania

 

oceniam marketing firmy AA

 

mało zrozumiales z tego co nabazgrałem - zresztą nie wazne i tak nie dojde czemu - jestes z innej gliny ;) moze i lepszej - tez nie wazne

 

wlasnie i po to jest nabazgrane dla lubujacych sie w bazgrołach - bedzie taki jeden co zaduma to o wiele wiecej niz 50ciu z wybitnie prostolinijnym rozumowaniem

dla ktorych watek jest nie do strawienia

 

to ma zmuszac do myslenia a nie oceniania jak to gra - nic nie oceniam , to wrecz jasne ze tego nie slyszałem

 

ps

to co w tanim teacu dokladnie to samo w bardzo drogich

niekiedy x2 mono bloki dla polepszenia "o ulamki"

zwroc uwage ze to nie sprzet do jazzu - zreszta tez nie wazne :)

nie wyobrazam sobie sprzetu do elektroniki o ktorym napisano kiepska dynamika ale ujdzie w tloku;)

praktycznie juz wszystko ujdzie wszedzie ;)

 

ps2

ja nadal nie bo nikt mnie nie utwierdził odwrotnie

SiKolorowo utwierdziło mnie ze nie ma czego szukac

a RMS za mało napisał - szkoda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym forum liczy sie bardzo czesto i gesto "pierdololo"

 

nie masz pojecia a juz sie kategorycznie wypowiedziałes za i kropka

 

malo nawet obchodzi ze ponoc nie ma dynamiki a odsluch tego materialu wymaga ponad przecietnej dynamiki

 

to jest własnie pierdololo a nie to co nabazgrałem - to nabazgrałem zeby nie bylo pierdololo ale nic to nie daje- pierdololo jest wiecznie zywe, jak mumia engelsa przewala jewrope tak pierdololo fora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Moment. Ty się wypowiedziałeś na podstawie czyjegoś pierdololo i zrobiłeś kwadrat pierdololo.

Ja napisałem, że akurat produkty TEAC mniej więcej kumam, a jeden wzmak to tak jakby stał u mnie, tak mogę go testować, ale już zdecydowanie nie chcę. Obojętnie co tam na zdjęciach u niego w bebechach wypatrzyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewazne com wypatrzył

jestem przeciwny bo "testy" nie polecaja tego wyboru, napewno nie polecają do elektro wiec bede sie konsekwentnie trzymał nawet tego zamglonego i elastyczno-eufeministycznego testu napisanego z przymrozeniem oka okraszonego dziwnymi i zamglonymi pojeciami :)

 

pozdrawiam

 

a Panowie ze SiK piszcie po ludzku bo moja mgla to przy waszej swiezosc jutrzenki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do hk 3770 mozna bezpiecznie podlaczyc glosniki 4 ohm?

(producent nic o tym nie pisze a tez na samym wzmacniaczu przy wyjsciach jest tylko napisane speakers 8ohm)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Faktycznie, świeżutki teścik, napisany fachowym językiem. Jak na mój rozum to opinia dotycząca wzmacniacza jest pozytywna.

Ciekawe jak wyszłoby porównanie z

Yamaha R-N500

HK-3770

 

i z moim obecnym amplitunerem Yamaha rx-v671

Witam wszystkich i od razu sorry za odkopywanie tematu sprzed pól roku, ale aktualnie stoje przed takim samym wyborem. Mam RX-V671 i zastanawiam sie nad wymiana. Biore pod uwage dokladnie te same modele so kolega robixx1, mianowicie:

 

Onkyo TX8050;

Yamaha R-N500;

HK 3770

 

Moje kolumny to JBL E80, rozmiar pokoju 7m x 4m, gra tylko muzyka, zero tv, zrodla rozne (CD, USB, vTuner), muzyka od ciezkiego metalowego grania po Mozarta (muzyka z Ibizy rowniez leci od czasu do czasu). Pytanie przede wszystkim do kolegi robixx1, ale tez do kazdego kto mial okazje posluchac sprzetow (dane papierkowe znam, obiegowe opinie tez dlatego liczy sie dla mnie tylko odsluch) wyzej wymienionych oraz porównac do RX-V671. Czy jest zauwazalna roznica pomiedzy trojka powyzej a RX-V671 (czyt. taka ze nie ma watpliwosci), czy moze bardziej taka, ze trzeba sie grubo skupiac? A moze jednak u kolegi robixx1 skonczylo sie jeszcze na czyms innym? Z gory dziekuje za wsyztskie opinie.

 

Pozdrawiam,

Rafal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Witam

 

Sorry za nekroposting. Jest tu jeszcze ktos prosze?

 

Sklep.RMS.pl - a co powiesz o X-i125?

Tez jest tak swietny jak i60 tylko ze ma wiecej mocy? Tez bylby Twoim typem w swojej polce cenowej? (do 6000zl)

Slucham 70% House z predkoscia 115-125bpm. Szukam wzmaka, ktory bedzie mi dawal ciary na ciele i 'uderzal w klate'. Wielki, efekciarski, cieply, zywy, klimatyczny dzwiek z dusza (nic audiofilskiego bo do audiofila mi daleko. Jestem melomanem i kocham muzyke).

 

Kolumn jeszcze nie mam ale jakie wielkie podlogowce (do 4000 za sztuke), ktore wygladaja i graja jakby kosztowaly 2-3 razy tyle.

Na razie na kartce mam takie:

-Indiana Line Diva 655 albo Musa

-Kruger Matz Destiny

-Jamo C95 albo C97

-Dali Zenzor 5 albo 7

-Melodika BL40mk2

-STX Neutrino 150

-Tonsil Maestro III

-Pylon Pearl25 albo Sapphire 25/31

-JBL280

 

Muza sluchana prawie wylacznie z laptopa ktory ma rowniez wyjscie optyczne i wypluje do 192kHz. Muzyka glownie w mp3 i FLACu + z poziomu przegladarki (youtube/soundlcoud/radio internetowe).

 

robixx1

Kupiles w koncu tego i60 czy cos innego? mozesz sie pochwalic?

 

dzieki bardzo i pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czego szukasz to Polk Audio TSx550 - zobacz te giganty

http://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx550t-tsx-550t-kolumny-podlogowe-2-szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czego szukasz to Polk Audio TSx550 - zobacz te giganty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

super, dziekuje za rekomendacje. Czyli te TSX550t'ki zamiataja te ktore ja zaproponowalem prosze?

Nawet Indiana Line Diva, Jamo, Zensory i Pylony?

 

 

A co jesli chodzi o to co napisalem o wzmacniaczu?

Ten xi125 bedzie najlepszym wyborem dla mnie w tej cenie? To i tak dla mnie za duzo i bede musial wziac kredyt ale chce cos co jakoscia i glebia muzyki mnie zamiecie (rowniez sluchajac na niskim poziomie glosnosci musi byc dynamicznie i ociekac glebia i dusza).

Przyznam, ze z wygladu ten xi125 to dla mnie dzielo sztuki i dlatego sie na niego tak napalilem (te wskazniki wychylowe przypominaja mi 'stare dobre czasy' jak bylem dzieckiem i ojciec mial takie sprzety - uwielbiam je, ale znalezc je teraz we wzmakach ponizej 5000 jest bardzo bardzo ciezko).

Prosze o opinie. Dziekuje pieknie i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli szukasz potęgi dźwięku to bardzo dobrze kombinujesz. Wzmacniacz wziąłeś o dużej mocy, kolumny TSx550 z dużymi membranami dla dużego ciśnienia. Będziesz zadowolony.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli szukasz potęgi dźwięku to bardzo dobrze kombinujesz. Wzmacniacz wziąłeś o dużej mocy, kolumny TSx550 z dużymi membranami dla dużego ciśnienia. Będziesz zadowolony.

 

Tak, szukam poteznego efekciarskiego dzwieku do elektroniki. Z drugiej strony, te 20% czasu pozostale jak slucham np George'a Michaela czy Phila Collinsa czy starego Kombi to nie moze byc tak ze tego nie bedzie sie dalo sluchac czy wokal bedzie kiepski czy cos innego sie 'stanie' :)

Wiec system musi dawac i efekciarski dzwiek z mega basem do elektroniki ale musi tez sobie dobrze radzic w tych innych sytuacjach.

 

Na kartce mam spisane jak narazie takie wzmaki:

-Atoll IN100SE (z wygladu straszny ale wiele ludzi mowi o nim w samych superlatywach)

-Cambridge cxa60 (ponoc swietny wzmak, choc z wygladu mi sie nie podoba)-Music Hall a.35.2 - podobno rewelka

-Exposure 2010

-Yamaha A-S801 (nigdy sie do Yamahy nie moglem przekonac ale juz dobra)

-Rotel A12

-Marantz 6006/7005/8005 oraz ten piekny HD-AMP1 (choc jest caly w klasie D to ponoc swietnie gra i Marantz sie z nim postaral czy cos).

-Denon 1520

-Onkyo 9010 (zwlaszcza ten bo ponoc byl strojony w UK wiec bedzie mial brytyjskie-cieple brzmienie a cena 1200 zlotych jest smieszna) oraz 9050

(czyli moj budzet to max 4000zl, absolutna gora to 5000 i musialbym na to pozyczyc albo jakies ratki wziac).

Czy ktorykolwiek z powyzszych wzmakow podskoczy temu x-i125 jesli chodzi o efekciarstwo muzyczne/bas i moje wymagania potegi dzwieku prosze?

 

Musze przyznac ze do tego x-i125 bardzo ciagnie mnie wyglad - czarne jak smola + ma moje ukochane wskazniki wychylowe, ktore uwielbiam a ktore dzisiaj obecnie trafic w sprzecie nie za drogim to jest prawie niemozliwe.

Czy ten x-i125 jest u Panstwa w salonie do odsluchu oraz czy jest wygrzany czy bedzie 'wyjety z pudelka' jednak?

 

Rozumiem rowniez ze moj wybor powinien pasc na wzmak ktory ma opcje Loudness jesli chce uzyskac miesisty charakter dzwieku na niewielkich poziomach glosnosci czyz tak?

Czy ten x-i125 ma kontrole bass/mid/treble oraz opcje Loudness?

 

dziekuje za opinie i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.