Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  176 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was uzywa moze kabli glosnikowych Naima do swoich Focali??

 

Co prawda nie mam Focali (kiedyś robiłem do nich przymiarkę) ale polecam kable Naima NAC A5, moim zdaniem dużo lepsze niż np. Chord Odyssey 2, przynajmniej dla Naima ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam albedo z focalem :)

i znam jeszcze jednego forumowicza co ma/mial albedo i arie.

Nie znam zbyt dobrze naima ale z electrami 1027 super gra audio research vsi55

Jako wieloletni użytkownik focali polecam wymianę w ciemno na mini utopie.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po (sporej) przerwie.

 

Mam dwa pytania odnosnie otworu (otworów?) bass-reflex w Mezzo Utopiach:

1. czy jedyny otwor to okragla dziura z przodu obudowy? Nie ma jakichs otworow niestandardowych, jak np. w Mini (szczeliny pod i nad sekcja tweetera)?

2. czy producent dolaczal do Mezzo piankowe zatyczki do otworu (otworow?) bass-reflex?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobienie takich zatyczek nie jest chyba większym problemem? pamiętam, że dawno temu, jeszcze w czasach czarno-białego Magazynu Hi-fi i porad tam udzielanych czytelnikom na łamach to była uniwersalna zasada na zmniejszenie/skrócenie basu z bassreflexów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Redaktorzy

Te podstawy pod kolumny to robiłeś w jakimś zakładzie ?

 

Jeśli to DIY, to wielce udane, ale na pierwszy rzut oka wygląda mi to na Townshend Audio Seismic Isolation Podium

 

Townshend-Seismic-Podium-Speaker-Isolation-vibration-980x500-980x500.jpg

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messier rozumiem, że oni robią tylko pod kolumny focala, czy to kwestia zamówienia ? Ile takie podstawki Ciebie kosztowały, jeśli nie jest to tajemnica?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)

Messier rozumiem, że oni robią tylko pod kolumny focala, czy to kwestia zamówienia ? Ile takie podstawki Ciebie kosztowały, jeśli nie jest to tajemnica?

 

Podiumy nie sa pod jedne kolumny. Sa rozne rozmiary i te nozki tez moga brac rozne obiazenia. Jak im powiesz jakie kolumny to dobiora odpowiednio silowniki. Twardosc mozna mozna regulowac wiec z mojego doswiadczenia, dwa rodzaje - do 40kg, albo powyzej. Chyba ze potrzebujemy na cos bardzo lekkiego albo bardzo ciezkiego. Mialem podiumy tez na poprzednich lzejszych kolumnach ,a pozniej zmienilem na wieksze, wiec i wymienilem na wieksze podium (size4) z silniejszymi silownikami dla Focali.

 

Townshend-Seismic-Podium-dimensions.jpg

 

Tutaj ktos ostantio opisal ich dzialanie na 100kg kolumnach:

http://www.pinkfishmedia.net/forum/threads/townshend-speaker-isolation-report-they-rock-literally.211545/

A tu recenzja

http://audiomuzofans.pl/podium-dla-naszych-glosnikow-townshend-audio/

Edytowane przez messier57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I podnosi kolumny o parę cm, a to czasem jest niewskazane.

 

Ty swoje tez masz podniesione, podstawa + granit?

 

Granit mozna kupic, ta blaszke wypalilbym z blachy, gozej te silowniki - wibroizolatory zrobic. Bo nie wiem o co w nich chodzi i jak sa zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)

Ty swoje tez masz podniesione, podstawa + granit?

 

Granit mozna kupic, ta blaszke wypalilbym z blachy, gozej te silowniki - wibroizolatory zrobic. Bo nie wiem o co w nich chodzi i jak sa zrobione.

 

Sa podniesione o jakiś 1cm, może 1.5. Nie mam tam granitu, Sopry maja czarna podstawę z grubego szkła.

 

Mozna spróbować zrobić samemu, ale nie wiem jak to działa dokładnie.

 

37241216944_192ea240f1_z.jpg

 

messier57 napisz jak się spisują Focale z czym grają ,w jakim pomieszczeniu dlaczego w ogóle je kupiłeś -co Ci się w nich z podobało ?!

 

Focale nie graja jeszcze na miarę możliwości. Musze popracować nad akustyka i dobrać lepiej reszta klocków lepiej, w tym momencie linn klimax i H300. Pomieszczenie jest trochę problemem (mody) ,ale mam nadzieje ze akustyka to trochę ogarnie. Kupinem je po paru odsłuchach, spodobały mi sie za którymś razem. Bo to tez nie jest tak ze to byla miłość od pierwszego wejrzenia. Nieraz nawet w sklepie na demo nie potrafią tego dobrze ustawić... mam tylko 24m2 i szukalem kolumn 3droznych nie za potężnych i bez tylnego portu. Nie jest lekko z tym na rynku ;) A Sopry po prostu w każdej muzyce się sprawdzają. Graja dobrze wszytko, lata 70 czy hiphop. Jest kultura, spokój, a jak trzeba jest ostrzej i dynamicznie. Moga zagrać głośno, ale najciekawsze jest to ze graja bardzo dobrze cicho. Bas nie jest tak rewelacyjny, pamiętam konstrukcje zamknięte jak scm40 miały lepszej jakości dolny bas, ale tu tez nie jest źle i za to kick bas jest niesamowity. Stopa perkusji silna i realistyczna. A to nadaje rytm dużej liczbie utworów. Beryl gra jak należy, sybilantow nie ma nic a nic, zero. A jest detal, jest krawędź dźwięku jak trzeba. Problem tylko mam z ich dopasowaniem w pokoju, zakres poniżej 200hz muszę uporządkować. Ściany i sufit mam z płyt gipsowych z wełniana izolacja, wiec nie jest tak zle, trochę energii one odbieraja ale i tak trzeba popracować sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Zastanawiam sie nad wymiana arii 906 na 926 - potrzebuje małej podpowiedzi. 926 mogę miec z drugiej reki w bardzo dobrej cenie. Szkopuł w tym ze mój salon ma zaledwie ok 16 metrów i zastanawiam sie czy to w ogole ma sens... 906 graja bardzo fajnie, jestem zadowolony (napędza je Roksan Caspian m2). Jednak jak wiadomo zawsze moze byc lepiej. co myślicie, czy ma to sens w takim pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Zastanawiam sie nad wymiana arii 906 na 926 - potrzebuje małej podpowiedzi. 926 mogę miec z drugiej reki w bardzo dobrej cenie. Szkopuł w tym ze mój salon ma zaledwie ok 16 metrów i zastanawiam sie czy to w ogole ma sens... 906 graja bardzo fajnie, jestem zadowolony (napędza je Roksan Caspian m2). Jednak jak wiadomo zawsze moze byc lepiej. co myślicie, czy ma to sens w takim pomieszczeniu? 926 ma szanse zagrać dużo lepiej niz 906 czy bedzie tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim. Zastanawiam sie nad wymiana arii 906 na 926 - potrzebuje małej podpowiedzi. 926 mogę miec z drugiej reki w bardzo dobrej cenie. Szkopuł w tym ze mój salon ma zaledwie ok 16 metrów i zastanawiam sie czy to w ogole ma sens... 906 graja bardzo fajnie, jestem zadowolony (napędza je Roksan Caspian m2). Jednak jak wiadomo zawsze moze byc lepiej. co myślicie, czy ma to sens w takim pomieszczeniu?

 

Spokojnie bym je bral mimo ze to tylko 16 m2 pokoju to przeskok bedzie odczuwalny.

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.