Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  176 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47

Rekomendowane odpowiedzi

Przed,. mialem Klipsch rf 62 mkll . Wrazenia na razie pozytywne ;... zarowno wzrokowe /ladnie wykonane/ jak i sluchowe ; jest lepiej , wiecej szczegolow we wszystkich pasmach . Nie spodziewalem sie cudow ze wzgledu na fatalna akustyke pomieszczenia .- mieszkanie w bloku , pokoj 36 m2 ze wszedobylskim echem .Ale najwazniejsze , ze jest lepiej .Myslalem tez o duzo drozszych paczkach /dynaudio contour 60/ ale to byloby wyrzucenie pieniedzy w bloto ze wzgledu na pomieszczenie wlasnie . Jestem obabiony , wiec jakiekolwiek adaptacje czy przemeblowania nie wchodza w gre... niestety.
Cieszy mnie rowniez cena zakupu - 1900 euro za pare nowych kolumn .
Jeśli kupiłeś nowe to spodziewaj się jeszcze poprawy po wygrzaniu
Będzie zdecydowanie lepiej
Ciekaw jestem jak ci się hybryda z nimi zgrywa


Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiuje tutaj moj post moze ktos bedzie zainteresowany :

Jesli ktos nie lubi czarnego piatku to teraz przed gwiazdka troche lepsze oferty sie pojawiaja.

Focal Aria 948 za 2100EUR para na eBay nowe :

https://www.ebay.de/itm/Focal-Aria-948-schwarz-Ein-PAAR-Neu-in-Originale-Packung/283709270414?hash=item420e63e98e:g:N-sAAOSwHP1d88On

i Sopra 2 za 7900EUR para tez jest, z 14000 katalogowo dobra cena

https://www.ebay.de/itm/Focal-Sopra-2-Schwarz-Neu-in-ungeoffnete-Verpackung/274141148573?hash=item3fd415f59d:g:GxsAAOSwl6RdzsNc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam informacje na temat JM-Lab Focal Olymp 610. Czy ktoś miał? Chciałbym dowiedzieć się jaka to seria w hierarchii Focala? Czy wysoka, czy niska? Na co zwrócić uwagę? 

Zamierzam wkrótce odsłuchać, ale chciałbym poznać Wasze opinie. 

Pozdrawiam 

 

 

Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam w planach zmianę wzmacniacza i cd-playera Roksan Caspian (1 wersja). Rozglądam się za używanym wzmacniaczem w cenie powiedzmy do 6000. Miło by było gdyby nabytek posiadał wbudowany DAC.

Chodzi mi po głowie Vincent 237MK. Czy macie jakieś inne typy? Z czym moje kolumny Jmlab Electra 905 zagrają najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono ?‍♂️ aktualnie posiadam od 3 miesięcy Kolumny Focal Aria 936 i szukam, czytam tematy związane z Focalami i mam pewne pytanie odnośnie wzmacniacza mam 3 typy i chciałem was Zapytać co dobrze zagra z 936. Musical Fidelity M6i, Exposure 3010s2d, Vincent 236 czy szukać czegoś z Naima? Pokój 28m2 jak na razie nie zbyt zagospodarowany szafki stolik kanapy w przyszłości chce kupić jakieś dyfuzory bądź wygłuszenia itp. Pytanie z czym to spiąć? Na YT jest gość co ma Arie 936 i miał i Naima i Musical Fidelity. Dlatego pytam co by kupić żeby to fajnie i miękko zagrało pisałem z tym gościem i stwierdził że exposure pozamiatał i MF 5si i te Naimy. Pomóżcie czego szukać ? z góry dziękuję. I pozdrawiam serdecznie wszystkich Forumowiczów ???‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz możliwość wypożyczenia tych wzmacniaczy? Najlepiej to sprawdzić samemu. Niestety jednemu Forumowiczowi może zagrać na tych kolumnach jeden wzmacniacz, innemu drugi lub trzeci. To zawsze będzie bardzo subiektywna ocena. Myśle jednak, że Arie 936 to bardzo uniwersalne kolumny i dobrze zagrają z większością wzmacniaczy (a najlepiej z tymi mocniejszymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość

(Konto usunięte)

Witam. Chciałbym kupić używane Focal Electra 1008 Be/Be2.

Nowych, jak wiadomo już od jakiegoś czasu nie ma. Bardzo prosiłbym o informację na prv, jeżeli będziecie nosili się z zamiarem sprzedaży takiego modelu.

pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie słuchałem jednocześnie ale słyszałem obie kolumny. To dwie inne bajki grania że tak powiem.

Epicon to seria najbardziej neutralna i mająca najmniej cech Dali w Dali ? 

Supra to raczej półka wyżej kultury grania.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Cześć. Posiadam  Arie Focal 906, które użytkujęw kinie domowym Marnatza  5015. Zastanawiam się, jaki wzmacniacz stereo dokupić do nich, żeby odczuć faktyczną róznicę w muzyce.(od jakiej kwoty cenowej ta róznica będzie zauważalna).Pozdrawiam'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2021 o 16:35, IRK2 napisał:

Cześć. Posiadam  Arie Focal 906, które użytkujęw kinie domowym Marnatza  5015. Zastanawiam się, jaki wzmacniacz stereo dokupić do nich, żeby odczuć faktyczną róznicę w muzyce.(od jakiej kwoty cenowej ta róznica będzie zauważalna).Pozdrawiam'

Też miałem kiedyś Focale Chorus 836v I doradzili mi na forum Musical Fidelity I powiem ci że strzał w 10 był. Wówczas to był MF M6i ale dzisiaj to jego następca MF M6si. Mogę szczerze polecić. Bardzo prądowo wydajny wzmak. Lekko łagodzi górę w Facalach a bass przepiękny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Szukam opinii o kolumnach Focal Electra. Myślę o zmianie z obecnych monitorów MA Silver właśnie na podstawki Focal'a. Zainteresowały mnie Electry 1007 lub 1008.  Czy warto się interesować wersją Be ? Pytanie jaka jest ich charakterystyka ?

Ps: Słyszałem że są dość wymagające, lecz z ich napędzeniem nie będzie problemu. Wzmacniacz to Lyngdorf SDAI2175, 2 x 205W@8ohm.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 47

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.