Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  176 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47

Rekomendowane odpowiedzi

Gość messier57

(Konto usunięte)

i ..... ? Co usłyszałeś?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie za duzo. Piszczali pitu pitu i duzo gadali. Nie na moja cierpliwosc. Duza skala, szybkosc dynamika, wszystko co trzeba tylko jakby muzykalnosci brak. Ale gralo to o wiele lepiej niz rok temu na AVS. Nic nie draznilo tym razem ;)

 

Tymniemniej cena za ten komplet (ponad 400k $) budzila oburzenie wsrod widowni. I słusznie, pan chcial tlumaczyc ze maja tansze zestawy dla kazdego... a jak podal cene to jedna pani znwou wzdechla... Hi Endzik sie odrywa coraz dalej i dalej od normalnego obywatela tego swiata i ludzie powinni moim zdaniem sie na to wkurzac. To rozwarstwienie spoleczne ktore zachodnie demokracje wytowrzyl do tego doprowadza i takie Naimy i Focale rzucaja sie na bogatego klienta, smiejac sie jednoczesnie w twarz takim jak my. Pisze oczywiscie w przenosni, ale dla mnie to jest kpienie z klienta. Tworzenie swojej marki w taki sposob ,ze jak juz umiesz cos dobrze zrobic, to dajesz temu cene 150tys $ czy inna bzdure, a tego i tak raczej nikt nie kupi (mowa o naime). Obok byl caly system w cenie 100tys zl , Kanta no3 i jakies mniejsze Naimy i ponoc to gralo calkiem calkiem i jeszcze da sie przełknąc. Ale to pokazywanie cenami jacy to dobrzy jestemy nie jest godne pochwaly. Naim ponoc lata temu zarzekal sie ,ze nie podniesie cen ,bo nikt tego nie kupi, a teaz co? (tam podobno maja ostry pasztet w firmie z menadzerami, przejeciami, zarzadem itd - jest post wieloletniego pracownika naima gdzies w sieci co sadzi o sytuacji w firmie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich, od kilku dni czytam rozne fora i mam niezly metkik w glowie. Uparlem sie na Arie 926 i amplituner Yamaha RN803. Wybor yamahy ze wzgledu na music casta. Moj salonik raczej maly, bo 17m2. Prosze o opinie co do tego zestawu oraz bardzo mile wicdziane rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś się orientuje jakie (o ile ) są różnice w brzmieniu Focali z serii Electra model 1028 Be i 1028 Be2 ?

Jeżeli się nie mylę, gdzieś przeczytałem, że Be2 grają odrobinę cieplej od BE. Czy to prawda?

Mógłby ktoś opisać (najlepiej porównać) jak one grają? To neutralne granie, czy raczej po chłodnej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2019 o 17:22, PaweelB napisał:

Witam wszystkich, od kilku dni czytam rozne fora i mam niezly metkik w glowie. Uparlem sie na Arie 926 i amplituner Yamaha RN803. Wybor yamahy ze wzgledu na music casta. Moj salonik raczej maly, bo 17m2. Prosze o opinie co do tego zestawu oraz bardzo mile wicdziane rady. 

Nie za duże te Arie do 17m? Ja mam prawie 2x większy, półotwarty salon, i do niczego mniejszego bym ich nie wstawił. Chyba, że z zaj...istą akustyką, ale 17 to dalej chyba mało ...

Edytowane przez niowluka

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od kilku dni czytam rozne fora i mam niezly metkik w glowie. Uparlem sie na Arie 926 i amplituner Yamaha RN803. Wybor yamahy ze wzgledu na music casta. Moj salonik raczej maly, bo 17m2. Prosze o opinie co do tego zestawu oraz bardzo mile wicdziane rady. 

Hej Paweł
Miałem Focal Chorus 836v i grałem z Yamaha RX-A3040 - 4 lata temu top Amp Kina domowego. Jak dla mnie grało to fajnie choć spotkasz się na forum z opinią że do focali trzeba cieplego grania. Podzielam ja choć mi się podobało z Yamahą. Na co chciałbym ci zwrócić uwagę to to że Aria to wysoki model jak możesz to super ale ta Yamaha to będzie 3 klasy niżej i nie wiem czy ona prądowo da radę zasilić te kolumny. Popatrz w testach jaką naprawdę mają impedancję, jak nisko schodzą. Moje schodziły czasem w okolice 2 ohm a to wysiłek dla wzmaka.
Rozważ - kolega już Pisał o tym- Wzmak stereo i np plus do tego Yamaha WXC-50 I będziesz miał wszystko co chcesz i to na sensownym poziomie - strumieniowanie z netu, MusiCast, obsługę NAS i jeszcze więcej również przez fajna appke na komórce. - Wzmak stereo to dobry pomysł.
Jeśli ciepło grające to np. Krell, Musical Fidelity, Atoll I nie bój się używanych strasznych modeli oczywiście nie jakieś złomy. Mają solidne trafo - zasilanie i są wydajne prądowo - będziesz happy Choć grosza chyba trzeba dorzucić.
Co do 17m2 i uwagi powyżej nie odniosę się bo też gram w 40m2. Te Arie to spore kolumny podłogowe.
Powodzenia
M.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, potrzebuje pomocy w wyborze wzmacniacza do Ari 926, w cenie do 5 tyś.Obecnie posiadam cxa 80 czy może być czy się "pozbyć":)


A masz już te Arie? Podłącz posłuchaj ale obawiam się że może być za ostro. Do Arii coś ciepłego ja z Focalami grałem Musical Fidelity M6i używany do 5 k PLN spokojnie znajdziesz i będzie super.
Z innych to np Krell , Aroll ale trzeba słuchać jak się da. MF mogę polecić z ręką na sercu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, potrzebuje pomocy w wyborze wzmacniacza do Ari 926, w cenie do 5 tyś.Obecnie posiadam cxa 80 czy może być czy się "pozbyć":)


A masz już te Arie? Podłącz posłuchaj ale obawiam się że może być za ostro. Do Arii coś ciepłego ja z Focalami grałem Musical Fidelity M6i używany do 5 k PLN spokojnie znajdziesz i będzie super.
Z innych to np Krell , Aroll ale trzeba słuchać jak się da. MF mogę polecić z ręką na sercu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Witam wszystkich serdecznie, potrzebuje pomocy w wyborze wzmacniacza do Ari 926, w cenie do 5 tyś.Obecnie posiadam cxa 80 czy może być czy się "pozbyć":)


A masz już te Arie? Podłącz posłuchaj ale obawiam się że może być za ostro. Do Arii coś ciepłego ja z Focalami grałem Musical Fidelity M6i używany do 5 k PLN spokojnie znajdziesz i będzie super.
Z innych to np Krell , Aroll ale trzeba słuchać jak się da. MF mogę polecić z ręką na sercu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie ukrywam że te rady to z naszego forum i mnie nie zawiodły . Focali już nie mam ale Wzmak został. Jak nie masz daleko do Wrocławia do wpadnij go posłuchać. Mi na forum odradzano Cambridge Audio, Yamahę i Rotela .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

 


A masz już te Arie? Podłącz posłuchaj ale obawiam się że może być za ostro. Do Arii coś ciepłego ja z Focalami grałem Musical Fidelity M6i używany do 5 k PLN spokojnie znajdziesz i będzie super.
Z innych to np Krell , Aroll ale trzeba słuchać jak się da. MF mogę polecić z ręką na sercu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie, przymierzam się do zakupu. Słuchałem z Naim all in one,, i grały całkiem przyjemnie, chociaż z tego co się orientuje to 50 W miał ten all:) 

3 minuty temu, Pablo201 napisał:

Nie, przymierzam się do zakupu. Słuchałem z Naim all in one,, i grały całkiem przyjemnie, chociaż z tego co się orientuje to 50 W miał ten all:) 

słyszałem że  hybrydą fajnie gra  vincent SV-237MK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O vincencie też dobrze słyszałem ale nie miałem okazji. Co do mocy to mój MF M6i ma 200 wat ale poza godz 10 na potencjometrze nie wychodzę. :) 

Myślę że zasilanie jest ważne we wzmaku nie tyle Sama moc bo 100 Wat też by starczyło ale prawdziwe że tak powiem a nie deklarowane przez producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 2/26/2019 at 4:26 PM, Marcin Wielgus said:


Hej Paweł
Miałem Focal Chorus 836v i grałem z Yamaha RX-A3040 - 4 lata temu top Amp Kina domowego. Jak dla mnie grało to fajnie choć spotkasz się na forum z opinią że do focali trzeba cieplego grania. Podzielam ja choć mi się podobało z Yamahą. Na co chciałbym ci zwrócić uwagę to to że Aria to wysoki model emoji1.png jak możesz to super ale ta Yamaha to będzie 3 klasy niżej i nie wiem czy ona prądowo da radę zasilić te kolumny. Popatrz w testach jaką naprawdę mają impedancję, jak nisko schodzą. Moje schodziły czasem w okolice 2 ohm a to wysiłek dla wzmaka.
Rozważ - kolega już Pisał o tym- Wzmak stereo i np plus do tego Yamaha WXC-50 I będziesz miał wszystko co chcesz i to na sensownym poziomie - strumieniowanie z netu, MusiCast, obsługę NAS i jeszcze więcej również przez fajna appke na komórce. - Wzmak stereo to dobry pomysł.
Jeśli ciepło grające to np. Krell, Musical Fidelity, Atoll I nie bój się używanych strasznych modeli oczywiście nie jakieś złomy. Mają solidne trafo - zasilanie i są wydajne prądowo - będziesz happy Choć grosza chyba trzeba dorzucić.
Co do 17m2 i uwagi powyżej nie odniosę się bo też gram w 40m2. Te Arie to spore kolumny podłogowe.
Powodzenia
M.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziekuje za zainteresowanie. W innym temacie napisalem po krotce swoja przygode i teraz zgadzam sie w 100% z tym co napisales. BTW w 17m2 tez graja swietnie i cale szczescie bo tylko skonczylo sie na wymianie wzmacniacza.

 

Witam,

Jestem ponad 6 tygodni po zakupie mojego pierwszego stereo. Tak jak wczesniej pisalem wybor padl na Arie 926 + Yamaha RN803d. Decyzja podjeta na podstawie testow i recenzji prasowych (tak teraz juz wiem ze nie ma to nic wspolnego z rzeczywistoscia) oraz opinii kilku uzytkownikow. W moim przypadku moje ucho bardzo szybko zweryfikowalo ze yamaha nie jest w stanie wysterowac tych glosnikow. Najbardziej draznilo mnie ze dzwiek jest przygaszony, wokal nienaturalny i stlumiony. Po tygodniu zmagania sie ze sprzetem poprosilem znajomego 'audiofila' o pomoc, ktora sprowadzila sie do wskazowek umiejscowienia glosnikow oraz niewielkiego przemeblowania. W rezultacie wrazenia nieco lepsze lecz dalej rozczarowanie, Wtedy kolega pozyczyl mi Devialet 220 pro (wiem wiem to sprzety z zupenie innych przedzialow cenowych) i dowiedzialem sie tak naprawde jakiego brzemienia oczekuje. Wkrotce po Devialecie wypozyczylem Naima Unity Nova i juz na dobre zagoscil w moim salonie. Gra przepieknie, czysto, bas schodzi nisko jest dynamiczny, konturowy. Oba to integry ze streamerami ale wybor padl na Naima z uwagi na Tidala, Devialet jescze go nie obsluguje .

Jednoczenie nie mowie ze Yamaha jest do niczego. To dobry ampli ale nie do trojdroznych focali. Teraz gra u kolegi z monitorami focala chorus, roznica diametralna.

Pozdr P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś w "w domu" na jakiś czas ?

No ale ten Naim wszystko mogący to cię trochę kosztował ? Ja kiedyś myślałem o MF Encore 225 Też takie all in one. 

Miłego sluchania i daj jakąś fotkę jak to razem wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz która przeszkadza to ze nie można ściemnić ekranu bądź wyłączyć całkowicie podświetlenie. Googlowalem i podobno uwzględnia to przy kolejnej aktualizacji. Czas pokaże. Cenowo to niespelna sześciokrotnie więcej od yamahy niestety. 

D7592F2E-3268-4D75-9431-3DB70AD4D3B2.jpeg

FA88F97F-35D9-42BE-8924-91CD59E31CDC.jpeg

4B561035-7CC8-42E1-89AF-8E37B3F85A10.jpeg

49F01738-8523-4009-828E-2208C11523A2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, newpeter napisał:

Focal Aria 906 do małego pokoju 12m2. Jak te głośniki się sprawdzą przy ustawieniu blisko ściany ? Jakieś sugestie czy inne propozycje ?

Masz w nich bass- reflex do przodu więc jest szansa że dobrze zagrają oczywiście odsunął bym je tyle ile możesz bo generalnie ściana nie pomaga ? jak wiadomo. 

A do czego je podłączysz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, newpeter napisał:

Nad C320 BEE po modzie, modyfikacja poprawia rozdzielczość, ale oczekuje głośników po jaśniejszej stronie mocy ?

Arie słuchałem w salonie, miałem poprzednia generacje dużych Chorusów 836v. jak na moje ucho grają jasno, rozdzielczo i dynamicznie. są czasem krytykowane, że "niby za ostro" . ja je lubiłem i swego czasu miałem końcówkę mocy NAD'a która wg mnie fajnie trochę ocieplała klimat. później grały z Musical Fidelity M6i i dostały fajnego prądu ale to były duże paczki.

jak możesz wypożycz, jak nie to … mnie nie zawiodły. szukaj na allegro / abay na pewno trafisz używki w dobrej cenie i jakby ci nie podpasowały zawsze odsprzedasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie, dołączam do klubu Focala, od roku użytkuje ich cały system Dolby Atmos wraz z trzema subfooerami - czaję sie na czwarty ?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam Kolegów

Dołączam jako użytkownik Focal Aria 906 napędzanych przez Moon'a 250i. 

Mam prośbę o wasze doświadczenia, opinie dotyczące standów do Arii 903: kto z was stosuje zamienniki i jakie polecacie?

 

Edytowane przez Rucia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu ‎26‎.‎05‎.‎2018 o 01:28, schneck65 napisał:

Wcześniej miałem możliwość odsłuchu MA silver10. w porównaniu bezpośrednim z MAbr 6 i na elektronica CA 651. Wrażenie było takie jakby się ściągneło koc z kolumn.Może ktoś miał już wcześniej doświadczenia z Monitorami Audio i przesiadł się na Chorusy.Z góry dziękuje

Dzień dobry,

Nie wiem, czy jestem już miłośnikiem Focala, ale bardzo trudno jest mi się z nimi rozstać, pomimo różnych poszukiwań świętego Graala, więc chyba coś jest na rzeczy. ?

Mam Chorusy 816vw, napędzane bez szaleństw NAD-em 356bee i moje niewysublimowane uszy są bardzo zadowolone z takiego zestawu ?, szczególnie z ładnej i zróżnicowanej barwy basowych partii. Może to przez moje uszy, a może przez zalety Chorusów rozstałem się swego czasu (choć też nie bez żalu) z Monitor Audio GS20 Gold Signature. Po tamtych doświadczeniach, jak ludzie piszą o świdrujących sopranach Focali, to myślę sobie, jakie to wszystko względne, przecież dla mnie soprany w Chorusach 816vw to kraina łagodności ?.

O tym, jak bardzo się przyzwyczaiłem do Chorusów 816vw, przekonałem się nawet ostatnio słuchając Arii 936, przy których nic nie zaiskrzyło. Po prostu zagrały jak stary dobry znajomy. A przecież to w teorii klasa wyżej.

Focal da się lubić ? 

 

Edytowane przez witoldn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Świdrujące soprany”? Posiadam i słucham w różnych systemach Focal Aria 926, Focal Electra 1028 Be oraz Focal Kanta Nr 2 i nigdy nie miałem odczucia by z górnymi partiami było coś nie tak.  Możliwe, że w przypadku słabego mocowo wzmacniacza może wystąpić co najwyżej „niedobór” basu. Focale „lubią” prąd. Natomiast nie zapominajmy, że jeszcze kilka lat temu (obecnie już nie), wielu producentów kolumn kupowało od  Focala i używało w swoich systemach właśnie ich „głośników” berylowych.

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam focal chorusy 716 , dla mnie kopułka Al-Mg brzmi bardzo przyjemnie ?  Szczególnie z lampą , także może być problem jak w/w z zasilaniem.

W sumie ze starym wzmacniaczem yamahy było zbyt "efektownie"

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.