Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  176 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Rotel RA-1570 RCD-1570 RB-1582

 

 

 

8195c1c8b5fac459m.jpg

 

wąsko?? nigdy w życiu:)

Wysuń je tak 40-50 cm od tego grzejnika,zobaczysz(usłyszysz) różnicę. ;)

To miejsce,gdzie stoją to miejsce docelowe -bo trochę nie hallo-zagracone,okna z tyłu,grzejniki itd.

Edytowane przez maniekn274
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sam posłuchac, sa to na tyle nowe kolumny, że nie ma jeszcze tyle mozliwości porównań z róznymi wzmakami

ale Twój naim bez problemu da im radę, jeśli chodzi o kontrolę.

Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

ale Twój naim bez problemu da im radę, jeśli chodzi o kontrolę.

Polemizował bym-nie to że nie będą grały-ale do moich polecają experci od Audio( nie mowa o branży ;) ) coś wydajnego prądowo(gdzie moje schodzą do 4,3 ohm a Arie 926 do 3,5 ohm ,nie wspomnę o większych.:)

Cud kolumny-jak komuś brzmienie przypasi-ale trudne w aplikacji.

Oczywiście grać będą ze wszystkim-ale grać a grać to różnica.Wykorzystać tylko 3/4 potencjału to trochę jak kupić motor Kawasaki 1100 i śmigać nim tylko 90km/h. ;)

Takie min-jak z Naima to 200/202-tak myślę-przy Ariach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Maniek !! Dzięki ci chłopie :) od pierwszego dnia kiedy mam te Focale (836VW SE) dygałem się zdjąć tą siateczkę z tweetera, dystrybutor milczy a i w papierach nic na ten temat nie ma (Też jestem zdania że takie ustrojstwa zabierają dźwięk). Czytam właśnie cały temat i siateczka pięknie zeszła. Kota nie mam, pies(wcisnął mi nochalem kiedyś tweeter od Yamahy NS300) już odszedł od nas, został jeszcze 11 letni syn, ale on woli ponapinać w minecrafta od wciskania tweeterów. Co prawda musiałem użyć wykałaczki do zębów :) ale poszło. Jutro porobię odsłuchy i dam cynka. No i mam też mały problemik bo trochę mam je wćiśnięte - do słuchania muszę je wysuwać. Podłączone mam do onkyo TXNR5007. Tam jest 1,2kW trafo więc daje radę, ale podłączałem też Naima Unitilite i to maleństwo też daje radę - fajnie rozciąga bas, w Onkyo tak nie ma, ale jest inaczej - też fajnie.

post-23837-0-68380000-1396658726_thumb.jpg

Edytowane przez studio7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

dygałem się zdjąć tą siateczkę z tweetera, dystrybutor milczy a i w papierach nic na ten temat nie ma (Też jestem zdania że takie ustrojstwa zabierają dźwięk). Czytam właśnie cały temat i siateczka pięknie zeszła.

Chyba już wszystko w necie wyczytałem na temat seri 800W - i w sumie żeby nie internet też bym nie wiedział.

W zagranicznych testach-(różne państwa) tam sporo można się dowiedzieć,bo u nas seria 800 W nie była testowana-jak dobrze pamiętam.

A siatkę też wyjmuję za pomocą wykałaczki.

 

No i mam też mały problemik bo trochę mam je wćiśnięte - do słuchania

Tak-w Focalach jest bardzo ważne żeby miały sporo miejsca nie tylko za sobą ale w około.

Kto nie ma warunków to jest lipa,i naprawdę szkoda wydać tyle pieniędzy-i nie usłyszeć jak pięknie mogą rozbudować scenę ustawione w wolnej swojej przestrzeni.

Faktycznie ten twój kont to masakra-no ale co zrobić.

Zastanawiałem się też nad biało-czarnymi-ale jednak czarne wybrałem.(ostatnia szt z dystrybycji ;)

A czerwone to dopiero abstrakcja-ale jak salon by był zrobiony w podobnych odcieniach(ludzie mają różne gusta) to czemu nie. :)

Edytowane przez maniekn274
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba go nie ubiłeś ! :)

Był owczarkeim niemieckim - miał 13 lat, niestety robił już pd siebie, nie był w stanie wstać o własnych siłach i był głuchy, a mieliśmy go od szczeniaka - musieliśmy już go uśpić. Jakbym wiedział, że młody owczar będzie taki jak ten to bez chwili zawahania bym go brał -nawet jakby miał mi wcisnąć kopułkę w focalach :)

W zagranicznych testach-(różne państwa) tam sporo można się dowiedzieć,bo u nas seria 800 W nie była testowana-jak dobrze pamiętam.

Był test, ale wersji V bez VW a to spora różnica w zastosowanych głośnikach.

http://audio.com.pl/testy/focal-chorus-836v:1

Faktycznie ten twój kont to masakra-no ale co zrobić.

Te meble na których stoi wieża Eiffla robią wyjazd. Żona wymysliła że chce białe pod kolumny. Będą one węższe ok 2,3 metra długości więc będzie nieco więcej miejsca na kolumny teraz stoją od siebie 3m, a tweetery sa od siebie oddalone o 3,15cm - słucham też mniej więcej z takiej odległości, no może z pół metra dalej. Budowanie sceny jest w tych kolumnach rewelacyjne. Edytowane przez studio7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Był test, ale wersji V bez VW a to spora różnica w zastosowanych głośnikach.

Tak,tak-to to ja wiem-i tyczy się to też 816 W i 826W-u nas nic nie było-a na zagranicznych owszem-i bardzo dużo na forach.:)-co do psa to żartowałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Focale sa trudne do napedzenia? Szukam monitorow (ew. malych podlogowek) ktore mialyby zagrac w 15-17 m2. Niestety pomieszczenie akustycznie kiepski, a I z racji umiejscowienia kolumn na scene 3-D nie mam co liczyc. Mialoby to byc napedzane T+A Receiverem. Focale slyszalem raz - jakowes podlogowki z nizszej serii podpiete do NADa I podobalo mi sie, stad wzrok padl w te strone. Muzyka? - od klasyki, przez ciezki rock po Sade itp. Wazne zeby dalo sie je slychac w miare cicho, zeby nie wymagaly 1kW zeby sie "otworzyc" jak np ATC. Cena - wiadomo jak najnizsza I powiedzmy takie 1008 Be to juz byloby duzo (tym bardziej z racji mezaliansu z Receiverem). Czyli 10 kPLN maksymalnie. Jakies sugestie do odsluchania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tych 15-17 m2 poleciłbym Mini Utopie lub mniejsze Micro Utopie. Mieszczą się w budżecie (używane) ale te T+A, hmmm. Odsłuchać przynajmniej warto

Kolumienki na lata, zasze kiedyś można zmienić elektronikę.

Można poszukać jeszcze Electra 905 lub 906 - tutaj będzie łatwiej z T+A.

 

Na zdjęciach w odpowiedniej kolejności

 

jmlab_miniutopia.jpgJM+Lab+Micro+Utopia-11-11766.jpgJM905.jpgpost-8986-0-54199400-1306613474_thumb.jpg

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie ostatnie propozycje to poniżej 50% zakładanego budżetu jeśli trafisz.

905 (3 od lewej) to polecam w ciemno.

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

905, 906 i 907 każda gra inaczej."najbezpieczniej" chyba 905

905 - to starsza szkoła JmLab

906 - szczuplej na średnicy ale chyba jeszcze przejrzyściej na górze.

907 - idzie dalej niż 907 w przejrzystość. - nowa wysokotonówka.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.