Skocz do zawartości
IGNORED

Cocomo, panienki i rachunki na kilka tysięcy złotych


testosteron

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie uważajcie, bo można skutecznie odchudzić portfel:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka muzyka muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu to już jest plaga, nie można spokojnie przejść wieczorem przez Stary Rynek bez zaczepiania przez panienki aby wstąpić do tego rodzaju przybytku, z tego co zauważyłem to najczęstszymi ofiarami są grupy mężczyzn którzy przyjechali w delegację, czują się wolni, wyluzowani a potem ...wysoki rachunek;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z czym idziesz w "tango"? Lub co rozumiesz przez "idę w tango"? :-)

W.

 

Pewnie dostaje 10 zł od mamy, na lizaka i colę starczy;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostaje 10 zł od mamy, na lizaka i colę starczy;-)

 

10zł? :-) W klubie czy agencji nie wystarczy nawet na to :-) A skorzystanie z usług wyżej wymienionych lokali z tak zasobnym portfelem bywa zazwyczaj bardzo bolesne, nie tylko finansowo :-)

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne, straszne ...

W nocnych lokalach okradają naszych rodaków. Rozrzedzają im narkotyki. Biją posłów. Dla nich już żadnej świętości nie ma !!!

 

A Ty Polaku - stoisz i patrzysz. Bo cię nawet nie stać na tanią panienkę, bo pracujesz dla zagranicznego koncernu za miskę ryżu i głodowe ochłapy. A jak cię stać, to i tak cię okradną kapitalistyczni krwiopijcy w nocnych klubach.

Czy człowiekowi już nic od życia się nie należy ? Czy nie można się nawet kulturalnie zabawić w nocnym klubie z panienkami ? A rząd jak zawsze zajmuje się czymś innym !

 

Straszne to wszystko, straszne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z panienkami jest jak ze sprzętem stereo.

 

Jeden ma high end, inny zwykłą budżetówkę .

 

Podobno w ślepych testach nie znać różnicy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volenti non fit iniuria

- jak kto włazi do speluny - to co zdziwiony, że w łeb i po kieszeni dostał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justas, to by wszystkich najlepiej wolno puścił. Co tam kilaknascie tysiecy. Za dziwki czy za cos wogole innego... Oj tam, przeciez nic sie nie stało ze komuś ubyło kilka kafli z konta pod jego niewiedze. Moglo sie zdarzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż pisałem - to są poważne problemy ,,, ludzie nie mogą w spokoju iść do nocnego lokalu z panienkami, to jest jakiś skandal !!!

Gdzie jest policja, gdzie jest rząd, co robi Tusk w tej sprawie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, to się napierdolić jak szpadel, przepuścić parę kafli na dziwki i wódę "zapłacić" kartą (nawalony to myśli co robi?)

a rano palić głupa przed rozwścieczoną i toczącą pianę z pyska żoną, która stoi nad łóżkiem z patelnią i się drze w niebogłosy

 

- Gdzie żeś ty był całą noc skurwysynieeee?! I na co wydałeś dziesięć tysięcy z naszego kontaaaa?!!!

 

- Eeee, nooo, nie wiem kochanie, wracałem normalnie z pracy do domu i tylko wszedłem fajki kupić, a dalej już nie pamiętam...

(boże ratunku pomocy, jak ona się dowie, że byłem z kumplami w burdelu, to mi wsadzi tą patelnię w dupę i wypchnie gardłem)

 

 

 

Ewentualnie ta cała "afera" to może być robota konkurencji.

Kiedyś do lokalu wysyłało się ruskich z kijami, a dzisiaj do gazety wysyła się materiał na artykuł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez parantulla
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj cóż - temat trudny

 

ostatnio jak po długiej nieobecności we Wrocławiu zetknołem się z "fenomenem" to też się zbulwersowałem bo jak dla mnie to takie rzeczy były i będą ale kuźwa są jakieś garnice - sex z żoną jest ok - ale już nie jest ok jak zrobimy to w trakcie niedzielnego obiadu przy dzieciakach i rodzinie - jak dla mnie to takie kluby powinny mieć zakaz widocznej reklamy i powinny być trzymane na uboczu - legalne czy też nie

 

po drugie - wydaje mi się że Polska to powinien być kraj prawa ( tak tak wiem ... ) i w teoretycznie normalnym miejscu takie rzeczy powinny powodować jego zamknięcie - bo uwierzcie mi chodzą tam różni ludzie - mnie chciał wyciągnąć kolega który całe życie był i w sumie dalej jest właściwie ideałem - ot poprostu okazało się że być może długo już "nie pobędzie" i chciałby chociaż raz zobaczyć jak to jest od środka - to że takie rzeczy się dzieją i każdy ma to daleko jest tylko odzwierciedleniem tego jak wygląda podejście każdego w kraju do jakiejkolwiek uczciwości - dla mnie dorzucanie ludziom pigułek do drinków i okradanie ich to powód do sprawy która powinna puścić z torbami wszystko co tylko miało styczność z tym miejscem - a tak 3ci świat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie dorzucanie ludziom pigułek do drinków i okradanie ich to powód do sprawy która powinna puścić z torbami wszystko co tylko miało styczność z tym miejscem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław Polsce Błogosław z Ojcem Tadeuszem powinni udać się razem do tej świątyni rozpusty aby przepędzić faryzeuszy od niewinnych panienek i nawrócić ich na drogę cnoty.

Bo to są być może dobrzy patrioci - tylko przez złe rządy Tuska brakuje im drogowskazu moralnego ...

 

kolega który całe życie był i w sumie dalej jest właściwie ideałem - ot poprostu okazało się że być może długo już "nie pobędzie" i chciałby chociaż raz zobaczyć jak to jest od środka

Złapać trypra przed śmiercią - marzenie godne prawdziwego Polaka ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez justas32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są numery stare jak świat. W Ameryce już ponad 100 lat temu gościom podawano koktail pt. Mickey Finn - szklaneczna whisky z wodzianem chloralu. W latach 70-tych na naszym Wybrzeżu "mewki" poiły Szwedów "białym niedźwiedziem" - kieliszek szampana + 50 g spirytusu. W obu przypadkach skutek taki sam: długi sen i przebudzenie bez portfela i zegarka. W londyńskim Soho do dziś funkcjonują kluby z napisem "Bed and Girl Show". Na środku pomiejszczenia stoi łóżko, na którym na chwilę pojawia sie skąpo ubrana panienka, która zaraz znika a potem gości - w większości Japończyków - kasuje się na 100 funtów, bo przecież i łóżko było i panienka też. Do legend miejskich przeszedł patent gangu Maltańczyków (to ta nacja w latch 50-tych i 60-tych kontrolowała prostytucję w Soho). Na jednej z ulic było wąskie wejście z szyldem "Erotic Show", przy którym stał cieć i pobierał funta. Gość schodził po schodach i natykał się na kolejne drzwi z dzwonkiem. Kiedy zadzwonił, drzwi się otwierały i inny cieć pobierał następnego funta. I tak jeszcze 2-3 razy. Po sforsowaniu ostatnich drzwi i zapłaceniu ostatniej raty gość lądował na chodniku na równoległej ulicy. No, ale mężczyżni i tak myślą główką a nie głową w takich sytuacjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Genesis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz ? - zachodzisz ty albo twoi znajomi że masz info z pierwszej ręki - ja nie wiem i zakładam normalną opcję - nawet w artykułach nikt nie pisze o seksie także nawet jak do czegoś dochodzi to pewnie nie jest to tam standard

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś obowiązywała zasada: "Powodzenie , czy klęska- milczeć-to rzecz męska"

 

Starzejący się facet zaczyna więcej gadać niż robić w dziedzinie seksu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra panowie, ale kilka funtów to nie jest kilka tysięcy do ch*ja wafla

i raczej nikt mi nie wmówi, że wydał taką kwotę nie wiedząc ani na co ani kiedy,

bo mu do drinka ktoś czegoś dosypał, a on biedny tego nie zauważył...

No ludzie, powagi trochę, kto ma w takie dyrdymały uwierzyć?

Posadzić jednego z drugim na wykrywacz kłamstw i szybciutko się wszystko wyjaśni.

Jednego sam na własne oczy widziałem co to mu w pociągu ukradli ileś tam tysięcy

z którymi jechał na giełdę samochód kupić. Jak go stara na wykrywacz przyprowadziła,

to od razu wyśpiewał ile przepierdolił w trzy kubki, a ile przebalował w hotelu z dziwkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście trzeba się zgodzić że dużo ludzi przewala tam sporo kasy ale nie o tym mowa - nie mów mi że jak byś był w takim miejscu po paru drinkach z ekstra c*p*ami wokół to nie dał byś się wykręcić :DDDDD - pewnie byś nawet nie wiedział co ani z czego pijesz a nie że zauważyć jak ci coś wrzucą :D

 

jest też inna kwestia - założe się że naszych "kroją" tak se dlatego nie ma aż takiego szumu - "krojenie" to dopiero się zaczyna jak klient nie mówi po polsku - w moim hotelu połowa "wycieczkowiczów" to widać było że przyjechała "na balety" ale każdy z nich to w zasadzie był non stop w takim stanie że z tabletką czy bez i tak nic nie pamiętał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem i jestem w stanie uwierzyć, że nawet bez piguły w drinku można kupę forsy przehulać,

dlatego właśnie zabieram na wyjście tyle, żebym mógł się nawalić i jeszcze mi starczyło na kebaba oraz taxi.

Więcej nie biorę, bo po co.

A jak kto głupi zamiast gotówki nosi kartę w kieszeni, to wcale mnie nie dziwi, że potrafi parę kafli jednego wieczora puścić,

tylko niech się do tego później przyzna jak mężczyzna, a nie pierdoły opowiada, że on nie wie, bo go uśpili.

Nikt go nie uśpił, tylko zwyczajnie film mu się urwał, ot i rozwiązanie zagadki, a że wcześniej wszystkim stawiał jak idiota,

bo przecież po pijaku i przy fajnych dupach, to każdy jest gość i wielkie panisko co ma gest i "stać go" (a co,nie jest tak?)

no to przykro mi bardzo, ale kto ma rachunek zapłacić?

Nie nosić przy dupie więcej niż planuje się wydać i po temacie. Proste jak sikanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upraszczasz. Nie mierz wszystkim jedną miarą.

Jak bierzesz drinka, to zakładasz, że kosztuje kilka góra kilkadziesiąt zł. Jeśli nagle okazuje się, że jeden drink kosztuje kilka tysięcy...

Może tyle kosztować, bo kto dlaczego nie. Ceny są wolne. Ale o takich cenach wypadałoby gości uprzedzać.

Zgłosił się na poznańską komendę Polak pracujący w Norwegii, który przed tygodniem obudził się z kartkami w kieszeni: "Ja, niżej podpisany oświadczam, że uznaję mój dług za usługi gastronomiczne...". Na pierwszej kartce - 15 tys., na drugiej - 29 tys. zł. Ma tydzień na zapłatę.

 

Cały tekst:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Że balując można stracić głowę, to jasna rzecz. Ale to nie powód by bronić naciągaczy i oszustów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nikogo nie bronię, bo zwyczajnie w takie historie nie wierzę.

Wiadomo że w knajpach rżną pijaków ile wlezie, ale to na kwoty rzędu 200 czy 500 złotych, a nie na 15 czy 90 tysięcy.

No bez przesady, że kogoś tam usypiają, trzepią mu konto na gruby szmal i nikt za to jeszcze nie beknął.

Sam proceder naciągania klientów na drogie alkohole przez najczęściej podstawione dupy, nie mówię nie,

dobicie do rachunku półprzytomnego pacjenta dwóch butelek szampana po 400zł też nie mówię, że się nie zdarza,

a wyciąganie kasy z karty nieświadomego klienta to jest rzecz nagminna i ja z tym nie dyskutuję.

Osłabiają mnie tylko kwoty o jakich mowa w tym artykule. Według mnie albo są grubo przesadzone,

albo ten cały artykuł jest pisany na zlecenie konkurencji, albo jest zwyczajnie i najprawdopodobniej wyssany z palca.

Gdyby chociaż połowa tych rewelacji była prawdziwa, to już dawno pracowników takiej speluny by pozamykali.

A tutaj chociaż kogoś aresztowali albo zamknęli budę? Nie? A to bardzo ciekawe dlaczego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To żadni kapitaliści tylko zwykli złodzieje.

Jest trochę gorzej. ... tutaj wspomagamy zorganizowana przestepczosc tzw. Grypy lrzestepcze jak i mafie....

Ale wsrod bialych kolmierzykow (i kapitalistow a jak) bardzo rozpowszechnianie .... i wsrod woelu przecietnych obywateli tez ale w ograniczonym stopniu bo wydatki duze.... a zarobki .... hmmm

Ja nie korzystam chociaż jakies pojedyncze razy sie zdarzyly dawno temu pozniej znajomych kobieciarzy sie znalo wiec miako sie za dsrmo a teraz jedna kobieta spelnia mkje potrzeby co mnie cieszy i oby tak zostalo ..... po co mam wspomagac przestępców

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bezpieczny. W "tango" nie chodzę (bardziej podnieca mnie chodzenie po śmietnikach), a nawet jakby, to na karcie mam zazwyczaj jakieś kilkanaście złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.